Všetko o drevených lavičkách s operadlom

Záhradná lavica pomôže vytvoriť rekreačný roh na stránke. To môže byť umiestnené pod stromom alebo v záhrade, vedľa krásnych farieb. Existuje mnoho rôznych modelov – od jednoduchých lavičiek na nezvyčajné možnosti s vyrezávanými chrbtami. Ak je to žiaduce, môže byť drevená lavica vyrobená s vlastnými rukami pomocou hotových výkresov.

Zvláštnosť

Na pozemku môže byť obchod nielen miestom na relaxáciu, ale aj dekoratívny objekt, takže stojí za to zvoliť vhodný dizajn, ktorý nebude rozbiť celkovú harmóniu. Z stromu môžete urobiť lavičky v akomkoľvek štýle, okrem toho má materiál iné výhody:

 • S náležitou starostlivosťou a správnym spracovaním môže byť zastavený veľa času;
 • je šetrný k životnému prostrediu a bezpečný, nerozlišuje toxíny;
 • Odolnosť voči nízkym teplotám – v chladnom období na drevenej lavičke sedia príjemné ako na kov.

Okrem, Takéto výrobky sa vyznačujú vysokou udržiavateľnosťou. Škrabance a praskliny sa ľahko odstránia z povrchu a samotná lavica môže byť prelakovaná v rôznych farbách a podľa potreby aktualizovať. Ak je to samostatná časť, napríklad, lakťová opierka alebo chrbát, prestávky, je ľahké ho nahradiť. Drevo však má svoje nevýhody. Tento materiál je vystavený vlhkosti a prípadne môže v priebehu času. Tiež forma je vytvorená z vlhkosti, po ktorej sa produkt začne hniť. K tomu sa nestane, musíte použiť špeciálnu impregnáciu na ochranu.

Drevená lavica so chrbtom by mala byť inštalovaná mimo svetelných zdrojov. Ak existuje značka na pozemku alebo na miesto, kde sa chovajú oheň, obchody musia byť na diaľku. Strom sa vyznačuje vysokou horľavosťou, takže by ste sa mali starať o náhodné iskry.

Ako si vybrať?

Záhradný nábytok je zarážajúci s ich rozmanitosťou. Stojí za to vopred rozhodnúť o svojich očakávaniach a cieľoch, aby ste našli vhodnú lavičku. Výrobky sa môžu líšiť podľa stupňa mobility.

 • Prenosný. Zvyčajne sú viac pľúc a kompaktné. Môžu byť odstránené v stodole počasia alebo v zime, ak prídete na stránku len v lete. V tejto kategórii zahŕňa možnosti skladania.

 • Stacionárny. Sú na jednom mieste, bez možnosti pohybu. Môžu byť tvrdé a masívne, vrátane tých, ktoré sú vyrobené z kombinovaných materiálov, ako je drevo a betón alebo kov. Táto možnosť dáva viac príležitostí na stelesnenie rôznych nápadov dizajnéra.

Konfigurácia sa môže tiež líšiť. Ak hovoríme o lavičke, potom sa výrobok najčastejšie predpokladá, ktorý má podporu, sedadlo a chrbát, niekedy existujú podrúčky. Pod týmto názvom však možno nájsť a záhradné lavičky. Vyznačujú sa absenciou chrbta. Pazúry sú jednoduchšie a mobilné, zvyčajne ľahko prenesené na jednu alebo spolu. Tento produkt je tiež ľahšie, aby sa s vlastnými rukami, pretože sa skladá len z podpory a priebehov. Avšak absencia chrbta zabraňuje úplne relaxu, toľko uprednostňuje vybrať lavičky pre pohodlný pobyt.

Ak ste zistili, že strom bude pôsobiť ako hlavný materiál, to neznamená, že stojí za to úplne ignorovať všetky ostatné. Môžete venovať pozornosť kombinovanej lavičke, ktoré existujú v rôznych variantoch.

 • S kovovou základňou. Takéto výrobky sú silnejšie, sú schopní odolať väčšej váhe. Zároveň, kvôli dreveným sedadlám a chrbtom, bude zvyšok pohodlný a v chladnom počasí.

 • S betónovou podporou. Lavičky tohto typu vyzerajú neobvyklé. Okrem toho, betón – trvanlivý a trvanlivý materiál, nebojí sa rozdiely vlhkosti a teploty. Podporuje, aby stabilita záhradného nábytku.

 • S kameňom. Z tohto materiálu môžete nahrať rôzne návrhy a drevené sedadlo urobí lavicu pohodlnejšie. Stone dobre sa zmestí do dizajnu stránky.

Kombinované modely vyžadujú viac výrobných nákladov, ale líšia sa v rozmanitosti. Vzhľadom na prítomnosť ďalších materiálov sú takéto lavičky zvyčajne závažnejšie, takže sa nemôžete báť, že budú ukradnuté z miesta počas vašej neprítomnosti. Silný vietor nebude tiež schopný otočiť a poškodiť lavičku s betónovou alebo kamennou základňou.

Tvar záhradného nábytku môže byť iný:

 • priamy – Najčastejšou možnosťou je najjednoduchšia na výrobe;
 • Uhol – je vhodný pre malú oblasť, kde je dôležité ušetriť priestor;
 • Okrúhly – Takéto lavičky sú často inštalované okolo veľkých stromov;
 • polkruhový – Docela pôvodný formát, zriedka sa vyskytuje medzi drevenými výrobkami.

Okrem toho, lavičky sa zdvihnú. Hrubé a masívne, vyrobené z masívnych guľôčok v kombinácii so smerom krajiny alebo rustikálnym. Elegantné biele lavičky sú vhodné pre štýl Provence. V kombinácii s anglickými klasikami, modely s kovovou základňou a dreveným chrbtom bude vyzerať dobre.

Metódy ubytovania

 • Lavičky. Sú pri vchode, takže je dôležité, aby dizajn a materiál v kombinácii s exteriérom domu. Napríklad, ak sú v dizajne – na mysli, zábradlia – potom záhradný nábytok by mal mať podobný dekor. Odporúča sa premýšľať nad stylistom vopred tak, aby sa podrobnosti ozvali a vyzerali homogénne. Stravovacie lavice. Sú inštalované v altánku, na terase alebo v oblasti grilovania. Spravidla je pripojená k tabuľke vykonanej v rovnakom štýle. Pre takéto zóny je lepšie vybrať si viac praktického nábytku, ktorý sa ľahko umyje. Zelenina môže byť prehliadka, na príjem hostí alebo jednoduchých, pre domáce stránky s príbuznými – to všetko závisí od osobných preferencií vlastníkov.

 • Beckers na odpočinok. Sú umiestnené v odľahlých rohoch záhrady, kde je príjemné odísť do dôchodku. Môže to byť miesto v zásobníku, pod stromom alebo obklopený kvitnúcimi krídlami. Je potrebné dať lavičku tak, že s jej krásnym výhľadom na plot otvorený – potom odpočinok bude ešte príjemnejší. Odporúča sa vybrať pohodlné a priestranné modely s chrbtom pre takéto miesta, pre ktoré môžete ísť do letného dňa. Záhradné lavičky. Sú usporiadané vedľa kvetinových lôžok, postelí alebo skleníkov. Spravidla to sú malé lavičky bez špeciálnych potešení. Potrebujú majitelia miesta, aby sa v záhrade uvoľnila. Tieto výrobky by mali byť inštalované tak, aby nezasahovali do chôdze medzi pristátiami.

Možnosti výroby

Lavica z dreva je možné vyrobiť s vlastnými rukami. Najjednoduchšia konštrukcia ulice je dve podpery a krížovky na sedenie, ale môžete tiež pridať späť, podrúčky a dokonca aj baldachýn. Okrem toho sa strom ľahko kombinuje s inými materiálmi a môže byť spracovaný rôznymi spôsobmi rôznymi spôsobmi, napríklad pridať povlak pre staroveké. Urobte krásne záhradné nábytok je jednoduché, ak používate pripravené výkresy a schémy, krok za krokom podľa nasledujúcich pokynov. Existuje mnoho projektov v sieti pre každú chuť. Je dôležité zabezpečiť, aby rozmery prvkov zodpovedali zadate, inak sa môže výrobok ukázať ako krivky a nestabilné. Používajte aj vysoko kvalitné drevo, musí byť sušené a predbežne spracované na ochranu pred vlhkosťou. Ak sa rozhodnete urobiť lavičku v chodbe, uistite sa, že impregnácia alebo základný náter je vhodný na použitie v priestoroch a nemá toxické látky v kompozícii.

Aby ste zostavili nábytok na dávkovanie, budete potrebovať nejaké nástroje. Ich číslo zahŕňa pílu, skladačky, vŕtanie, plány, hacksaw. Potrebujete aj brúsny stroj, kladivo, pasáž, dumping. Pre merania – pravítko alebo ruleta, námestie. V prítomnosti vhodných zručností môžete vykonať akékoľvek lavičky – s ohnutým chrbtom, uhlovým alebo tým, ktoré sú uvedené nižšie.

Z breign

Kmene stromov, ktoré zostali po zúčtovaní stránky – dobrý materiál pre záhradný nábytok. Brica môžete tiež kúpiť konkrétne na tento účel:

 • borovica – cenovo dostupný materiál, ktorý nie je deformovaný teplom;
 • Lipa – ľahko ovládateľný, môžete si z nej zaujímavé zaujímavé formy;
 • DAK – trvanlivý a trvanlivý.

Dizajn lavičky môže byť akýkoľvek, ale je potrebné pripraviť bridu. Ak drevo nie je veľmi suché, mali by ste ho odísť na chvíľu, aby ste sa zbavili vlhkosti. Potom guľatiny odstránia kôru a znova sušia. Ihličnaté odrody je potrebné dodatočne liečiť acetónovým roztokom na odstránenie živice. Denníky sú videné, vyrezali potrebné časti, drážky – v závislosti od zvoleného výkresu. Je potrebné odstrániť všetky uzly a starostlivo znečistiť povrch sedadla a chrbta, aby boli hladké.

Môžete urobiť jednoduchý obchod na dvoch podpore alebo pôvodnej lavičke – to všetko závisí od vašej predstavivosti. Spôsob je tiež zaujímavý, keď je v pevnom denníku znížiť a vypiť sedadlo na posedenie, bez použitia ďalších častí a spojovacích materiálov. Táto možnosť vyzerá neobvyklé, ale vyžaduje zručnosť pri práci. Z brunc, môžete nielen vytvoriť lavičku, ale aj stôl, ako aj niekoľko malých stoličiek, zbierať záhradnú súpravu pre chatu.

Double

Najjednoduchšou možnosťou je obchod, vypočítaná na dvoch ľuďoch. Nebude to príliš dlhé a ťažkopádne, takže ak je to potrebné, môže byť prenesené na iné miesto, ak výrobok nevyriešite v pôde. Pre základňu budete musieť pripraviť štyri nohy, ako aj bary pre tvorbu rámu. Ak chcete vytvoriť sedadlo a späť, môžete použiť 2-3 dosky v závislosti od ich hrúbky. Všetky prvky sú navzájom fixované klincami alebo skrutkami. Ak si želáte, môžete doplniť lavicu – pre to musíte urobiť bočné časti rámu dlhšie a nainštalovať na nich leštené dosky.

Z kuchynskej headsetu

Ak máte staré stoličky, neužívajte ich vyhodiť. Z nich môžete urobiť originálnu lavičku s krásnym chrbtom, zatiaľ čo nebudete potrebovať veľa času. Najprv musíte demontovať sedadlá stoličiek. Zostávajúce rámce sa spracúvajú: mali by sa odoberať, odstrániť zvyšky laku, aplikujte ochrannú pôdu a potom dekoratívnu farbu. Budete tiež potrebovať dve dosky, ktoré budú nové sedadlá. Môžete použiť jednu, ale širšiu, bude tiež potrebné predskupiť a maľovať vo vhodnej farbe.

Doska je zostavená, bude slúžiť ako sedadlo a zároveň prvok, ktorý upevňuje stoličky stoličiek. Aj pre ďalšiu pevnosť a udržateľnosť sa odporúča navigovať koľajnice alebo pripojiť kovové tyče zo zadnej strany chrbta.

Iný

 • Benchová pohovka. Táto možnosť je vhodná pre terasu alebo chodbu. Štruktúrne má model niektoré rozdiely: sedadlo je priestrannejšie a hlboké, takže je možné zadať, a nohy sú nízke. Tiež na pohovke ležali mäkké vankúše na odpočinok pohodlnejšie. Vo forme lavičky môžu byť priame alebo uhlové a staré palety budú vhodné ako materiál, ale môžete použiť oba dosky alebo drevo. Transformátor. Je ťažšie zbierať takýto nábytok, ale môže to byť celkom pohodlné v každodennom živote. Najčastejšie je dizajn lavička, ktorá je stanovená v dvoch obchodoch s stolom. Mechanizmus je lepší upevnený kovovým rámom, pretože je silnejší a vydrží viac použitia cyklov.

 • Detské obchody. Líšia sa od obvyklých rozmerov určených pre dieťa a jasné sfarbenie. Môžete tiež pripojiť k nim rôzne detaily a položky, ktoré by mohli vziať dieťa. Detský nábytok by mal byť starostlivo spracovaný zo všetkých strán, vrátane interných. Nenechávajte držať nechty a samoobslužné skrutky, aby dieťa nebolí. Možno predpokladať pod lavičkou Ďalšie box pre pouličné hračky tak, aby ich vložili do domu. Lavičky s kvetinovým zariadením. Zaujímavá možnosť na zdobenie pozemku. Ak nie je toľko miesta na kvety na Zemi, môžete urobiť malý kvetinový list na lavičke. Na tento účel sú k nej pripojené špeciálne boxy, po stranách, vedľa podpory. Nižšie by mali byť poskytnuté na odvodnenie, takže voda nie je státá po zavlažovacích zariadeniach.

Ako proces?

Strom nie je najodolnejší materiál, ak v porovnaní s betónom alebo kovom, takže potrebuje dodatočnú ochranu. Krajské lavice sú na ulici a vystavené vlhkosti, slnečné lúče, zažívajú rozdiely teploty. Tiež drevo zničiť hmyz škodcov a plesne. Správne spracovanie pomôže vyhnúť sa týmto problémom. Nestačí na maľovanie povrchu, pretože farba rýchlo prichádza do disrepair, bude vyžarovať a napučať. Stojí za to zvážiť určité nuansy.

 • Bar, guľatiny alebo dosky, odporúča sa rozšíriť pred použitím impregnácie – pomôže znížiť spotrebu prostriedkov.
 • Formulácie vodu nie sú vhodné na drevo – je lepšie použiť organický alebo olej.
 • Vosk je vhodný na vytvorenie poslednej vrstvy, aby sa získal ďalší lesk. Aj keď vytvorí jemný vlhký film, to nestačí na kvalitnú ochranu.
 • Lucky chrániť dobre od vplyvu zrážok a pomáhajú zdobiť produkt, ale neprenikajú do lesa, takže musia byť pravidelne aktualizované.

Moderný priemysel produkuje zlúčeniny s antiseptickými vlastnosťami na ochranu pred hnilobou, hmyzom, hubami, praskaním a slnečnými lúčmi. Vhodný nástroj je možné zvoliť v obchode s cieľom rozšíriť životnosť záhradného nábytku.

Pripravené príklady

Jednoduchá lavička, ktorá bude vhodná pozrieť sa do akejkoľvek záhrady. Pre zostavu nebude mať veľa času: potrebujete len pripraviť dosky a časti pre rám, a potom ich zhromažďovať spolu pomocou spojovacích materiálov. Takýto výrobok môže byť natretý vo vhodnej farbe alebo pokrytý priehľadným lakom na záchranu textúry dreva.

Model s vyrezávaným chrbtom vyzerá zaujímavejšie kvôli vzoru. Sedadlo – široké, vhodné pre pohodlný pobyt. Môžete dať vankúš na túto lavičku, aby ste sa pohodlne a relaxovali v záhrade.

Možnosť boxu – praktické riešenie. Vnútri môže byť uložené záhradné náradie, piknikové doplnky, vankúše. Všetko, čo potrebujete, bude po ruke. Táto lavica môže uľahčiť dieťaťu, aby udržali svoje hračky v krabici.

Obchod môže byť umiestnený vedľa kvetinových lôžok alebo lôžok, môžete si oddýchnuť pri práci v záhrade. Podobné modely sú vhodné pre inštaláciu takmer kdekoľvek. Sú ľahké a mobilné, takže môžu byť rýchlo pozastavené na stôl, ak máte veľa hostí. Skladovanie obchodov môže byť odstránené v ekonomickom rozšírení – nebudú mať veľa miesta.

Model so vstavanými kvetinovými lôžkami bude ozdobiť stránku. Bocames poskytujú miesta pre kvety. Takýto obchod vyzerá celkom neobvyklý, takže môže byť použitý nielen pre rekreáciu, ale aj pre foto výhonky.

Ak máte veľký strom v záhrade, môžete vybaviť pohodlné miesto na relaxáciu pod tienistým korunou. Použite niekoľko lavičiek, aby ste ich usporiadali okolo. Operadlo bude slúžiť ako druh rámu. Ak je strom mladý a následne rastie, musíte uvažovať o voľnom priestore a nie dať lavičky v blízkosti trupu.

Masívny nábytok z celej Brity vyzerá dobre na stránke. Hrubé formy nie sú bez prírodnej harmónie. Aj táto lavica je dostatočne ťažká a stabilná.

Súprava s malým stolom je vhodná pre tých, ktorí majú čas od času piť čaj vonku. Dva lavičky poskytujú miesto pre priateľov alebo domácnosti, aby si navštívili ostatné. Biela farba a laconický nábytok Design bude vyhovovať záhrade zdobenej v štýle Provence alebo Retro.

Ako urobiť drevenú lavičku urobiť sami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: