Všetko o kancelárskych regáloch

Každá moderná kancelária je vybavená regálmi na vysielanie aktuálnej dokumentácie a archívov. Po prvé, kancelársky stojan musí byť priestranný, ale kompaktný a pohodlný. Preto, keď je zvolený, je potrebné pokryť všetky nuansy. Správne veľkosti, konfigurácia a umiestnenie stojana pomôžu kompetentne zlikvidovať pracovný priestor.

Zvláštnosť

Napriek tomu, že väčšina opatrení a operácií sa teraz vyskytuje v elektronickej forme, informácie sa spracúvajú a archivujú špeciálne profesionálne programy, ale úplne vyhnúť používaniu papierových nosičov nefunguje. Je potrebné nejako systematizovať zmluvy, súbory, účtovníctvo a ďalšiu dokumentáciu, ktorá je archivovaná, ide.

Aby sa zabránilo zámene, dokumenty zoskupenia, umiestnenie na špecializované regály. To vám umožní rýchlo nájsť potrebný papier.

Moderný nábytok na trhu poskytuje obrovský výber rôznych regálov. Líšia sa veľkou, výrobou materiálov a dizajnu. Najvhodnejšie – Kancelárske regály kovových a drevených analógov. Dopyt po plastových výrobkoch je minimálny.

Niektoré požiadavky týkajúce sa regálových prvkov súvisiacich nielen na farebné a dizajnérske riešenia. Interiérové ​​regály môžu byť považované za prvky zónovania miestnosti, pretože tento typ nábytku, ak je to potrebné, slúži ako oddiel medzi špecifickými skupinami zamestnancov alebo sektorov, rozlišuje jednotný priestor.

Funkčnosť regálových systémov vyhodnocuje:

  • Kapacita;
  • pomocou modulov;
  • počet buniek;
  • zaťaženie zúčtovania;
  • rozmery;
  • Metóda inštalácie (stacionárne alebo mobil);
  • Možnosti prístupu (jedno / bilaterálne).

Účel

Regály sú vhodné pre kancelárie, určené pre malé množstvo a jemne alebo veľké veci (boxy, dokumenty, atď.). Zvyčajne sú regály inštalované v pešej vzdialenosti od pracovných miest. Rovnako ako akýkoľvek moderný nábytok, regály na skladovanie papierov môže byť vyrobené v rôznych farbách, odlišných v dizajne, materiáloch, funkčnosti a iných vlastnostiach. Priestor regálov sa používa v súlade s myšlienkami jednej alebo inej organizácie. Najčastejšie sú umiestnené na ich kancelárske vybavenie, knihy, zvýrazniť miesta pre priečinky, dokumentáciu a predmety pre malé kancelárie.

Pri výbere regálov pre dokumenty do kancelárie by sa malo zvážiť, koľko dokumentov bude umiestnených, a sleduje sa výpočet množstva políc a nosnosť regálov. Záleží na tomto parametri, či regály môžu odolať všetkým potrebným dokumentácii, či nebudú stratiť svoju formu pod váhou. Odizolovanie z vyššie uvedeného materiálu, z ktorého je nábytok vyrobený.

Názory

Kandelárske regály s drevom alebo kovovými policami sú považované za najpraktickejšie. Sú vhodné použiť v podmienkach priestorov kancelárií rôznych smerov: archív, účtovníctvo, účty pracovníkov a vedenie. Dizajn zahŕňa dočasné a dlhodobé skladovanie dokumentov, objemových boxov alebo malých predmetov. Bunky v regáli môžu byť symetricky umiestnené a rovnaké vo veľkosti alebo rôznym spôsobom v ich parametroch.

Je výhodné kúpiť kancelárske regály s bunkami na objednávku – potom je možné získať najvhodnejší individuálny dizajn, vhodnú kanceláriu pre všetky požiadavky.

Môžete napríklad objednať skrine pre priečinky so zatvorenými a otvorenými policami, určený na ukladanie dokumentov pre všeobecný a obmedzený prístup. Uzavreté boxy, ak sú požadované, sú vybavené zámkami.

Zvyčajne sa takýto nábytok vykonáva stacionárny. Ale možno ľahko modifikovať a presunúť na základe potrieb zamestnancov podniku. Nákup stojan s možnosťou jeho pohybu sa odporúča v prípade, keď zamestnanci používajú rovnakú dokumentáciu, zatiaľ čo v šoku. Napríklad v oddeleniach rámov a archívov neustále nedostatok priestoru. Mobilné návrhy preto nie sú len dôležité, ale nevyhnutné.

Ale regály mobilného typu sú drahšie ako stacionárne z dôvodu ich komplikovaného dizajnu. Sú vybavené špeciálnymi koľajnicami alebo kolieskami nainštalovanými namiesto nôh. Preto sú poháňané rôznymi spôsobmi: s pomocou elektromechanstva alebo manuálnej expozície. Možnosti pre konfiguráciu regálov sú vlastne veľa a naozaj veľmi ušetria pôsobivú oblasť.

V malých izbách, okrem mobilných, pohodlné na inštaláciu stolných regálov. Tieto návrhy tiež zachovávajú hmotnosť záležitostí dokumentácie a môžu byť priame aj uhlové konfiguráciu.

Otvorené

Pri pohľade konštrukcie bez stien na zadnej strane sa často používajú na oddelenie priestoru. Ide o vhodnú možnosť pre veľké kancelárie, kde sa spolieha na prácu. Otvorené regály sa však sťažujú a na miestach, kde je niekoľko metrov štvorcových na jedného zamestnanca. Takýto nábytok prispieva k cirkulácii voľného vzduchu v interiéri.

Zatvorené

Ak úrad ukladá veľké množstvo dokumentácie, je lepšie zorganizovať jeho skladovanie v uzavretých regáloch. Týmto spôsobom bude možné vyhnúť sa viditeľným vrhám v pracovnom priestore. Optimálna bude výber kombinovaných modelov. Prvé potrebné dokumenty budú odoslané a zvyšok sa spoľahlivo zahynuje doprava.

Materiál

V súčasnosti boli zákazníci otvorení široký výber konštrukcií kancelárskych papierov. Ako materiály, výrobcovia používajú železo, prírodné drevo, drevotrieskové dosky, plasty a iné suroviny. A tiež regály vytvárajú s rôznym počtom políc a zásuviek. Preto prvý krok pri výbere regálov by mal byť jasným pochopením toho, koľko regálov vyžaduje na vyriešenie úlohy.

Najsilnejšia, bezpochyby, kovové regály, ktoré sa predávajú v hotových verziách alebo sú vyrobené v poradí s požadovaným počtom buniek. Zo dňa na deň bude regál v kancelárii dopĺňaný novými dokumentmi, znamená to, že je dôležité postarať sa o kapacitu, pričom zohľadní budúcnosť dokumentácie.

Kovové zvládne perfektne s úlohou, pretože udržiava maximálnu hmotnosť a demonštruje odolnosť proti deformácii a aktívnej prevádzke. Okrem toho, takýto kus nábytku nebude rozhodne nie je striekajúci a časom nezmizne.

V tomto prípade je kovový dizajn ľahko ísť a demontovať. Je to celkom svetlo a mobil. Akýkoľvek zamestnanecké sily na zmenu umiestnenia a smeru regálov.

Čo nehovorte o dizajne drevotrieskovej dosky. Zvyčajne sú kovové konštrukčné prvky namontované bez úsilia a inštalatérskych nástrojov. Skladovacie systémy sú vybavené špeciálnymi háčikmi pre jednoduchú inštaláciu. V prípade potreby je možné rozbaliť, dodatočne datovania regálov. Avšak pôvodný návrh kovových možností by sa nemal počítať. Ale je to ich stručnosť, ktorá sa najviac približuje na nastavenie väčšiny kancelárií.

Výber regálov z drevotrieskovej dosky, ľahko dostať kanceláriu v pravom štýle a smer. Treba však pripomenúť, že spoľahlivosť a sila takéhoto materiálu je horšia ako kovové indikátory. Zaznamenajú menšiu životnosť, môže byť oveľa rýchlejšie zlyhať, čo bude mať za následok nepredvídané výdavky. Ak plánujete uložiť na policiach ľahkých predmetov, ako je ocenenie, priečinky, foto rámčeky, figúrky, diplomy, môžete si vybrať pokojnú dušu vybrať rám z drevotrieskovej dosky alebo MDF. Okrem toho sú police „pod stromom“ dokonale kombinované s iným nábytkom.

Prezentatívne a nádherne vyzerať skladovacie systémy z pohľadu dreva. Ale pre elegantné vizuálne vlastnosti drevených výrobkov bude musieť veľa zaplatiť. Odporúča sa počas nákupu požiadať predávajúceho, ako môžu byť drevené povrchy chránené, ak nie sú spracované kompozíciami odolnými voči vlhkosti.

Výber návrhu z jedného alebo iného materiálu, je rozumné zohľadniť nielen vlastnosti výrobku, ale aj vlastné potreby.

Pohodlie kancelárskej techniky – jeden z rozhodujúcich faktorov. Bez toho, aby sa zohľadnili potreby používateľov, pracovný postup nie je objednaný, ale stane sa skutočným testom.

Drevené regály sú vhodné na organizáciu skladovania, ktoré nie sú menej kovové, ale existujú oddelené nuansy. Drevený dizajn môže byť deformovaný: napučať, ferment, stratifovať s ostrou zmenou teploty alebo vysokej vlhkosti. A na plastových regáloch nebude fungovať hmotnosť papierov, pretože regály určite zmiznú. Ľahký plast sa často používa na umiestnenie malého množstva papierov, napríklad pod kartovým súborom alebo osobnými záležitosťami zamestnancov, portfólia a tak ďalej.

Hľadanie najvhodnejšieho nábytku bude trvať veľa času, takže mnoho firiem uprednostňuje si to priamo od výrobcu podľa ich parametrov. Okrem špecifického materiálu, musíte si dobre myslieť pozíciu regálov. Pravdepodobne niektorí z nich budú musieť navyše posilniť. Na základe toho, ako je účel určený pre stojan, bude možné predpokladať, koľko to bude trvať. Pravdepodobne premýšľať o betónových materiáloch.

Keď sa s týmto grafom podarilo určiť, či je čas premýšľať o funkčnosti stojana, jeho vonkajšej estetiky a úloh, ktoré musel rozhodnúť. V závislosti od funkčnosti štruktúry je záručná doba určená na jej službe. Skúsenosti z mnohých spoločností ukazuje, že počet a rozmanitosť kancelárskej dokumentácie neustále postupuje, takže regály sa odporúčajú získať s veľkým počtom políc, zásuviek a špeciálnych deličov.

Rozmery

To všetko závisí od toho, čo presne a v akých množstve bude uložená v bunkách. Nemá zmysel získať dimenzionálny stojan, ktorý bude odobratý do polovice prázdny. Zvážte, že veľké modely môžu byť veľmi vysoké. V kancelárii musíte kúpiť malý krok-rebrík, ktorý vám umožní rýchlo získať a zložiť potrebné dokumenty. Aj keď sa zriedkavo populárny archív zvyčajne skladuje na vrchole.

Optimálna veľkosť dizajnu je považovaná za výšku na 2 metre v hĺbke nepresahujúcej 40 cm. Takéto parametre regálu je najvhodnejšie v prevádzke.

Šírka dizajnu je vybratá v závislosti od jeho umiestnenia. Výber regálov na inštaláciu v kancelárii, musíte zvážiť rôzne faktory: účel, počet zamestnancov, ktorí ich využijú, umiestnenie. V prípade potreby sa regály vyvíjajú na individuálnom projekte v súlade so všetkými požiadavkami. Môže to trvať nízku možnosť regálu, pretože kancelárie sú odlišné, a špecifickosť každej spoločnosti má svoje vlastné.

Dizajn

Výrobcovia robia regály zo všetkých druhov materiálov, vynájdenie pôvodného dizajnu nových návrhov. Vyzdvihnúť model s prihliadnutím na osobné preferencie nebudú žiadne ťažkosti.

Návrhový prístup a praktiky pre domácnosť sa úspešne kombinujú v kancelárskom stojane. Veľký počet rôznych vecí sa hodí na sadu regálov. Zároveň tento typ nábytku nevyliezuje na priestor na rozdiel od celkových skriniek alebo volumetrických zásuviek. Stojan musí byť estetický, dobre v interiéri v kancelárii. Niekedy šatník s otvorenými policami slúži ako určitý separátor, umožňujúca miestnosť, ktorá vyzerá štýlové a neštandardné. V tomto prípade bude vhodný správny alebo kombinovaný dizajn.

V neprítomnosti zadnej steny je potrebné starať sa o estetiku stojana, a tiež premýšľať o tom, ako pohodlné skladovanie vecí alebo papiera. Krásne a praktické použitie na otvorených regáloch regálov.Vzhľadom na dizajn regálov a priestorov môže byť to rôzne boxy, plastové kontajnery, ratanové, plastové separátory papiera. Všetky tieto úpravy výrazne zjednodušia prácu s dokumentáciou. Okrem toho je potrebné triedenie potrebné na dosiahnutie súladu s postupom v dokumentoch, aby bol každý dokument na svojom mieste.

Plastové kontajnery robia stojan jednoduché a pohodlné, dajte mu moderný štýl. Takéto úpravy sú dosť lacné, takže nákup nebude významne neovplyvniť rozpočet spoločnosti.

Zaujímavé riešenie – Asymetrické biele články. Áno, nie je to vždy praktické, pretože väčšina z väčšej časti nie je úplne, ale interiér s takýmto dizajnom. Neskladujú žiadne ťažké veci kvôli riziku deformácie. Vymenovanie dekoratívnych návrhov a neobvyklých buniek – zdobenie miestnosti.

V súčasnej dobe sú najvýhodnejšie kovové kancelárske regály. Ide o najspoľahlivejšie, praktické a všeobecne vysoko kvalitné systémy, ktoré môžu odolávať veľkým nosným zaťažením. Takýto nábytok dokonale zapadá do obchodných interiérov, zvetrané v minimalistickom dizajne. Tradične sú kovové regály natreté do zdržanlivých farieb, takže systém môže byť inštalovaný v akejkoľvek miestnosti. Ale vyberte návrh na triedenie dokumentov v potrebnej farebnej schéme nebudú veľmi ťažké. Výber štýlového stojana v kancelárii, musíte si uvedomiť, že predovšetkým by to malo byť funkčné a spoľahlivé.

V tomto videu sa dostanete bližšie k mobilné regály pre archívne ukladanie dokumentov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár