Všetko o nábytku v klasickom štýle

V procese zdobenie priestorov by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu nábytku. Dnes v našom článku budeme hovoriť o charakteristických vlastnostiach nábytku v klasickom štýle.

Zvláštnosť

Classic (alebo klasicizmus) je štýl, ktorý nikdy nevychádza z módy, vždy zostáva relevantný a dopyt. Napriek tomu, že po dlhú dobu vznikol, moderní dizajnéri aktívne používajú tento smer v ich práci. Zvážte niekoľko rozlišovacích vlastností, ktoré sú obsiahnuté v klasickom štýle nábytku.

Dostupnosť centra

Aby ste usporiadali akúkoľvek miestnosť klasického štýlu, musíte určiť centrálny dizajnový prvok. Tak napríklad môžu byť krb v obývacej izbe alebo posteli v spálni. Všetky ostatné nábytkové predmety musia byť zaradené do úvahy a vo vzťahu k tomuto centrálnemu prvku.

Symetria

  Umiestnenie nábytku v miestnosti by mal byť symetrický. Odporúča sa ľahko a jasne viditeľné geometrické tvary a jasné čiary. Pri výbere a nákupe nábytku by sa preto mali udeliť preferencie takýchto predmetov, pre ktoré je charakterizovaná prítomnosť jasných a zrozumiteľných línií.

  Luxus

  Klasický štýl je vynikajúci pre tvorbu vysokého stavu, charakterizuje sa luxusom a majestátom (to sa deje od starovekých epochov). V tomto ohľade musí všetok nábytok používať v atmosfére miestnosti, musí spĺňať tieto požiadavky.

  Prírodné materiály

  Ako súčasť klasického interiéru je potrebné použiť takéto prírodné materiály, ako je kameň, drevo, ušľachtilé kovy a vysoko kvalitné tkaniny. Na druhej strane sa odporúča, aby sa zabránilo plastu a plastu.

  Veľký počet dekorácií

  Ako súčasť klasického interiéru bude vhodné vyzerať ako také dekoratívne prvky ako vlákno, štuk, textil.

  Názory

  Klasický štýl je považovaný za jeden z najobľúbenejších a bežných. Zároveň je jej základom správneho vybraného nábytku, ktorý je v jeho vzhľade nielen esteticky atraktívny, ale tiež sa líši na vysokej úrovni pohodlia a pohodlia.

  Klasický štýl nábytok je klasifikovaný pre niekoľko druhov v závislosti od účelu.

  Stien

  Všeobecne povedané, stena je multifunkčným kusom nábytku, ale jeho základným účelom je skladovanie. Takže, najčastejšie sú tieto produkty inštalované v obývačkách. Tu si môžete ubytovať televízny a mediálny systém, knihy, oblečenie a ďalšie. Tradične, stena zahŕňa také prvky, ako je šatníková skriňa, komoda, zásuvky, výsuvné panely, police. Aby ste mali stenu zodpovedať požiadavkám klasicizmu, musí byť vyrobená z vysoko kvalitného dreva. Môže byť uložená prírodná farba alebo neutrálna farba.

  Modulárny nábytok

  Modulárne systémy sa považujú za jednu z najpraktickejších odrôd. Je to spôsobené skutočnosťou, že Kus nábytku pozostáva zo samostatných častí, ktoré sa môžu v prípade potreby zozbierať (alebo demontovať). Vďaka tomu je výrazne zjednodušený proces dopravy nábytkových predmetov.

  Prečítajte si viac  Farba "mlieko oak" v interiéri

  Nábytok kabinetu

   Sú to údajne nástenné predmety, ako sú skrine, komody a iné výrobky, ktoré sú charakterizované širokým účelom a najčastejšie obsahujú prvky z rôznych druhov dreva. Tento typ je rozšírený v klasicizme. Sa líši so stručnosťou, nízkymi kľúčmi, symetrie.

   Set a 2 kreslá

   Čalúnený nábytok je relevantný v obývacej izbe. Kde Sada pohoviek a 2 stoličiek, ktoré sú identické na externom dizajne, forme a dizajne, dokonale zapadá do rámca klasického interiéru, pretože uchováva jednu zo svojich základných požiadaviek, a to – je symetrické.

   Ako sedadlo na posedenie v rámci klasického dizajnu, vhodné použitie takýchto nábytkových predmetov, ako sú pohyby a kreslá.

   Materiály a dekor

   Ako je uvedené vyššie, klasický interiérsky štýl sa vyznačuje používaním prírodných a prírodných materiálov. Okrem toho sa týka oboch základov nábytku (to môže byť drevené, vyrobené z poľa alebo mdf) a čalúnenie (napríklad vhodné použitie kože a velúrových variácií). Okrem, Je dôležité venovať osobitnú pozornosť dekoratívnym prvkom (napríklad rukoväti) a fasády výrobkov.

   Typické materiály a dekor pre klasický interiér:

   • Drevo hodnotných plemien;
   • kameň;
   • ušľachtilé kovy;
   • omietok štukom;
   • Vážení tkaniny, koža.

   V žiadnom prípade nemožno použiť nízko kvalitné umelé materiály, pretože negatívne ovplyvnia celkový dojem interiéru, aby ho znížili.

   Farby

   Zvláštna pozornosť v procese zdobenie priestorov v klasickom štýle musí byť vyplatená farebnej schéme. Dizajnéri odporúčajú používať takéto odtiene:

   • Biely;
   • Bronz, zlato a striebro;
   • farbu slonoviny;
   • sivá;
   • béžová;
   • chróm;
   • Burgundsko;
   • Hnedá;
   • Fialový;
   • Olive a iné.

    Je možné ho dospieť k záveru Ako súčasť klasického dizajnu je prípustné použiť svetlé aj tmavé palety farieb. Zároveň je potrebné uistiť sa, že farebný rozsah nábytku zodpovedá a je harmonicky kombinovaný s dekoráciou miestnosti a existujúcimi dekoratívnymi prvkami.

    Výrobcovia

    Výroba nábytku v klasickom štýle sa zaoberá veľký počet spoločností z Ruska, Číny a iných krajín. Medzi užívateľmi, bieloruským a tureckým nábytkom. Zvážte niekoľko najobľúbenejších spoločností.

    „Ecolmebel“

    Tento nábytok salón ponúka kupujúcim širokú škálu nábytku v klasickom štýle. S pomocou tejto spoločnosti môžete vybaviť takmer akejkoľvek izbe: obývacia izba, spálňa, kancelária. Tiež (v závislosti od vašich túžob a potrieb) si môžete vybrať jediný nábytok a plnohodnotné súbory.

    „Utah“

    Nábytok Factory „Utah“ existuje na domácom trhu od roku 2000. Počas tejto doby sa spoločnosť podarilo dobyť dôveru a lásku veľkému počtu spotrebiteľov. Kde Klasické výrobky tejto značky budú vyhovovať tak, aby usporiadali svoje vlastné domy a pre rôzne verejné priestory (napríklad reštaurácie alebo hotely).

    „Zarechye“

    Táto značka je vyrábaná. Uvoľnenie a predaj modulárneho nábytku v klasickom štýle. V tomto prípade výrobný proces spĺňa všeobecne uznávané environmentálne normy a normy. Je tiež dôležité si uvedomiť, že výrobca na všetky zakúpené výrobky poskytujú dlhodobú záruku. Na území Ruskej federácie, ako aj krajín CIS, nájdete viac ako 400 značkových salónov „Zarechye“.

    Prečítajte si viac  Skrine pre mansard pod strechou

    „Stella“

    To je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu nábytku z ekologických a prírodných materiálov (čo je charakteristické pre klasický štýl). Na trhu je táto značka prítomná viac ako 20 rokov.

    Kupujúci priťahuje širokú škálu spoločností, vďaka ktorému môže každý človek vyzdvihnúť tie výrobky, ktoré budú plne dodržiavať svoje potreby a želania.

    „Ufamebel“

    Tento výrobca sa zaoberá výrobou exkluzívneho nábytku. Spoločnosť patrí medzi desať najväčších výrobcov, ktorí v súčasnosti existujú na území Ruskej federácie. Napriek tomu, že produkty Ufamebel sú dizajnér, charakterizuje sa relatívne prijateľnou cenou.

    Ako vyzdvihnúť rôzne izby?

    V procese navrhovania bytu alebo klasického domu štýlu je veľmi dôležité zamerať sa na vymenovanie jednej alebo inej miestnosti. Kde Je potrebné dodržiavať všetky princípy klasicizmu: návrh musí byť luxusný a elitný navonok, ale zároveň funkčný a praktický.

    Pre domácu kanceláriu

    V procese navrhovania a zdobenie kabinetu Skutočné používanie klasických návrhov dizajnu. Sady nábytku a tabuľky písania možno pripísať požadovaným objektom situácie v tomto prípade. Tieto výrobky musia byť vyrobené z prírodných materiálov, ako aj masívne. Umiestnenie nábytku by malo byť jasné a symetrické: Napríklad knižnice môžu byť usporiadané pozdĺž stien, a v strede miestnosti (ak je to možné – v okne), musíte dať stôl a stoličky. A tiež v kancelárii môžete nainštalovať pohovku – to bude obzvlášť dôležité, ak prijímate zákazníkov. Všeobecne platí, že domáca kancelária v klasickom štýle by mala odrážať stav a materiálnu bezpečnosť majiteľa.

    V parishii

    Chodba (alebo chodba) je malá miestnosť, s ktorou hostia a návštevníci vášho obydlia začínajú zoznámiť so svojím stylistom. Ako súčasť tejto miestnosti môžete nainštalovať niekoľko nábytkových položiek. Napríklad skrinky môžu byť použité ako miesto na skladovanie vrchného oblečenia. Zároveň je žiaduce vybrať si nábytok typu hojdačky. Avšak, tento druh dverí skrinky je vhodný len pre priestrannú izbu, v malej miestnosti, môžete nainštalovať obvyklú šatníkovú skriňu. Okrem skrinky môžete dať hosťujúci záves na chodbu (tento výrobok môže byť použitý nielen ako funkčný, ale aj ako dekoratívne).

    A tiež v chodbách často inštalujú šaty na šaty.

    V tabuľke

    Ako je uvedené vyššie, miestnosť v klasickom štýle musí mať nevyhnutne centrálny prvok. V jedálni takéhoto prvku hrajúci jedálenský súbor stolov a stoličiek. Aby ste slúchadlo spĺňali požiadavky klasického dizajnu, musí byť vybavené takýmito dekoratívnymi prvkami ako rezbársky alebo mozaiky. Zároveň si uvedomte, že drevený stôl a stoličky musia byť kombinované s dekoráciou miestnosti. Okrem obedového súboru, v jedálni môžete nainštalovať klasický bufet. Pokiaľ ide o farebný rozsah, tóny by mali byť zvolené na ich chuť: Napríklad svetlý nábytok dá miestnosť s ľahkosťou a vzduchotesnosťou a tmavým nábytkom s účinkom staroveku vytvorí nezvyčajnú atmosféru starýho hradu.

    Prečítajte si viac  Úzky šatník

    Pre kúpeľňu

    S cieľom vytvoriť klasický dizajn v kúpeľni, odporúča sa použiť takéto nábytkové predmety, ako sú skrinky a gauč. Zároveň (podľa očakávania v klasicizme), tieto výrobky musia byť vyrobené z prírodných materiálov (odporúča sa uprednostniť kameň). Aby ste poskytli luxusný interiér, môžete použiť pozlátené a strieborné povrchy. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu zrkadiel – jeho rámovanie by malo byť vyrezávané a harmonicky zapadnúť do celkového štýlu miestnosti. Aby ste mohli zvýšiť objem skladovacieho systému, môžete použiť vonkajšie a závesné konzoly.

    V telocvični

    Obývacia izba (alebo haly) je izba, v ktorej sú hostia prijímaní, alebo celá rodina ide. Musí dodržiavať všetky požiadavky a princípy klasicizmu. Tradičné objekty nábytku pre klasickú obývaciu izbu by mali byť nábytkové slúchadlá, pohovky, stoličky, pufly, bankety, zrkadlá a iné. Osobitná pozornosť sa musí venovať pozornosť umiestneniu nábytku – nezabudnite na princípy symetrie. Okrem toho, ak ste majiteľom priestrannej izby, môžete zónovať miestnosť v závislosti od vašich potrieb a preferencií. Klasická obývacia izba je tiež charakteristická pre prítomnosť krbu.

    Tak, v klasickom štýle, môžete urobiť takmer každú izbu vo vašej domácnosti. Hlavnou vecou je dodržiavať všeobecné pravidlá a zásady.

    Krásne príklady v interiéri

    Zvážte niekoľko úspešných príkladov používania klasického nábytku v interiéri rôznych destinácií.

    • Táto obývacia izba je zdobená v jasných farbách, miestnosť vytvára atmosféru ľahkosti a sviežosti. Zároveň sú moderné domáce spotrebiče harmonicky v kombinácii s klasickým nábytkom.

    • Takýto klasický úrade štýlu bude mať predstaviteľov silnej polovice ľudstva. Je dôležité poznamenať stavovú atmosféru, ktorá vytvára nábytok v tmavých farbách, čo je integrálnym prvkom situácie.

    • Táto spálňa kombinuje tmavé aj svetlé odtiene. Je dôležité si uvedomiť prítomnosť modrých farebných odtieňov. Miestnosť sa teda bude páčiť mužov aj ženy.

    • Jedálenský kút v šedejových tónoch bude príjemný dojem na domácnosti aj hostiach. Zároveň sú všetky interiérové ​​položky harmonicky kombinované a tiež spĺňajú všetky požiadavky klasického štýlu.

    • Táto spálňa v tmavých farbách vytvára útulnú a teplú domácu atmosféru. Súčasne, také dekoratívne prvky, ako je obraz s kvetinovým obrazom a živými kvetmi, vyzerajú harmonicky.

    Klasický interiér (ako akýkoľvek iný štýlový smer) má veľký počet jedinečných vlastností a charakteristických znakov. Preto je dôležité, aby ste sa s nimi zoznámili skôr, ako urobíte rozhodnutie o zdobenie miestnosti v tomto štýle.

    O tom, ako urobiť klasický interiér v byte, pozrite si nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: