Všetko o profilových potrubných regáloch

  V súčasnosti existuje široká škála skladovacích systémov, obľúbenou možnosťou je regály. Takéto štruktúry môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ale modely vyrobené z profilovej kovovej rúry sú považované za najodolnejšie a spoľahlivé. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach takýchto štruktúr a o tom, čo môžu byť.

  Zvláštnosť

  Regály vyrobené z profilového potrubia sa vyznačujú špeciálnou úrovňou pevnosti, môžu ľahko odolať najväčším hmotnostným zaťažením. Kde Takéto výrobky sa nebudú deformovať a sa zrútiť aj po dlhom čase.

  Kovové skladovacie systémy môžu byť konštruované aj s vlastnými rukami, pretože takéto materiály sú v inštalácii pomerne jednoduché. Kov nepodlieha negatívnym účinkom náhlych teplotných rozdielov.

  Spracované profilové potrubia môžu vydržať a vylepšenú vlhkosť. Často sú vopred pokryté špeciálnou práškovou farbou, ktorá vám umožní vytvoriť antikoróznu vrstvu na povrchu, ktorá tiež významne zvyšuje úroveň odporu a trvanlivosť takýchto výrobkov.

  Aplikácia na výrobu regálov na kovové profilové regály spĺňa všetky základné požiadavky na požiarnu bezpečnosť. Koniec koncov, na rozdiel od dreva, kov sa nezapáli a spáli.

  Taký štvorcový potrubný stojan nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Na čistenie bude dosť hydratačne handra. To môže jednoducho utrieť všetky povrchy aj bez použitia špeciálnych detergentov (zvyčajne sa užívajú so silným znečistením).

  Najčastejšie sa takéto modely umiestnia do workshopov a garáží. Umožňujú umiestniť všetky diely a nástroje na jednom mieste, uvoľnenie voľného miesta v miestnosti. Niekedy sú postavené pre skleníky. To umožní tam pestovať viac rastlín.

  Kovový profil je nevyhnutne spracovaný ochrannou kompozíciou, ktorá neumožňuje tvorbu na povrchu kovovej hrdze, ako aj iné ďalšie ďalšie riešenia na rozšírenie životnosti.

  Výhody a nevýhody

  Podobné skladovacie systémy z kovu majú mnoho dôležitých výhod, vyberte ich najvýznamnejšie z nich.

  • Vysoká spoľahlivosť a indikátor sily. Tieto návrhy môžu ľahko odolávať ťažkým zaťaženiam a zároveň sa nebudú rozbiť a nedeformovali.
  • Odolnosť proti opotrebeniu. Produkty z kovového profilu, dokonca aj pri intenzívnej trvalej prevádzke, môžu zachrániť všetky svoje vlastnosti a elegantný vzhľad.
  • Pohodlie. V takýchto skladovacích systémoch je možné umiestniť predmety vyrobené z rôznych materiálov.
  • Udržateľnosť. Správne ošetrený kovový profil bude prakticky vystavený negatívnemu vplyvu teplotných rozdielov a nadmernej vlhkosti.
  • Trvanlivosť. Kovové profilové potrubia budú môcť žiť čo najdlhšie aj v miestnostiach s vysokým stupňom vlhkosti, ako aj v zle vyhrievaných miestnostiach.
  • Mobilita. Regály vyrobené pre domáce použitie, ak je to potrebné, môžu byť nezávisle prenesené alebo demontované, bez použitia osobitného úsilia.
  • Atraktívny exteriérový dizajn. Návrhy vytvorené z takéhoto materiálu vyzerajú najviac a esteticky. Okrem toho, na rozdiel od drevených masívnych regálov, nie sú tak objemné.

  Medzi nevýhodami takýchto kovových konštrukcií, je možné vyzdvihnúť vyššie náklady v porovnaní s systémami vyrobenými z iných materiálov. Treba tiež poznamenať, že výroba výrobkov z kovovej základne bude trochu zložitejšie ako drevné systémy.

  Názory

  Tieto systémy skladovania kovov môžu mať rôzne druhy. Takže, môžu byť rozdelené do niekoľkých skupín v závislosti od konštrukčných prvkov výrobku.

  • Skladacie regály. Takýto spoľahlivý dizajn je považovaný za veľmi jednoduchý. Skladacie modely možno zbierať bez prilákania profesionálov. Musia byť vyrobené zo špeciálne spracovaných profilov. Všetky jednotlivé prvky systému sú navzájom kombinované pomocou špeciálnych spojovacích materiálov, ktoré, ak je to potrebné, takmer jeden pohyb, môžete vymazať a späť na inštaláciu, skladanie alebo skladanie do jedného dizajnu. Tieto vzorky sú často vybavené prídavnými zásuvnými policami, ktoré sa dodávajú v jednej s hlavnou časťou. Môžu byť tiež ľahko opravené nezávisle. Podobné typy sa používajú hlavne na rôznych nákupných a skladových objektoch, ale niekedy ich majú v ekonomických budovách, garáže.

  • Regál. Sú to tieto modely, ktoré sú považované za najobľúbenejšiu možnosť. Takéto skladovacie systémy majú skladací dizajn. Súčasne sú vybavené trvanlivými bočnými rámami, ako aj špeciálne nákladné lúče a ďalšie prvky. Regály tohto typu budú schopní ľahko odolať významnej hmotnosti. Na výrobu samotných regálov sa môže použiť preglejková drevotriesková doska, oceľové plechy so zinkovým povlakom.

  Odhadované možnosti sú častejšie umiestnené v supermarketoch a skladoch. Koniec koncov, umožňujú umiestniť veľký počet položiek vedľa seba, keď bude uložený otvorený prístup. V takých policiach sú výhodne stanovené nadrozmerné zaťaženia.

  • Frontal Storage System. Tento dizajn je univerzálny, takže môže byť použitý v priestoroch najpodrobnejšieho cieľa. Zároveň je možné zaťaženie skladovať pre špeciálne drevené palety. Niekedy sa používajú špeciálne palety. Takéto návrhy umožňujú používať pracovnú plochu na čo najefektívnejšie a pohodlne umiestniť všetky položky, vždy bude k nim otvorený prístup.

  • Tlačené konštrukcie. Takéto skladovacie systémy neprechádzajú medzi riadkami. Zriedka sa používajú na domácnosti alebo garáž, častejšie sú prítomné na nákupných alebo skladovacích zariadeniach a používajú sa na skladovanie tovaru. Tlačené modely vytvárajú z vertikálnych profilových rámov. Umožňujú ľahko nastaviť vzdialenosť priečnych nosníkov, ktorej výška, ktorej v prípade potreby je možné zmeniť nezávisle. Podobne ako v predchádzajúcom uskutočnení sú zložkami takýchto regálov palety, na ktorých sú umiestnené objekty.

  • Mobilné regály. Tieto varianty pozostávajú z rôznych predných kovových oddelení, pevne prepojených. Takéto modely sú vybavené špeciálnymi pohyblivými platformami. Medzi riadkami nie sú žiadne otvory.

  • Skladovacie systémy konzoly. Tieto kovové regály sa stanú najlepšou voľbou pre umiestnenie produktov značnej dĺžky. Poskytujú rýchly prístup k predmetom. Vzorky konzoly sa dajú ľahko urobiť doma.

  • Rohové modely. Tieto regály sú inštalované v uhle miestnosti. V tomto prípade sa zvýši voľné miesto. V tomto prípade môže byť najdlhšia šírka, výška a dĺžka políc. Takéto systémy sú často umiestnené v miestnostiach, skrinkách, umožňujú nám pohodlne umiestniť a uložiť dokumentáciu a knihy. Spravidla sa uhlové verzie nelíšia vo veľkých rozmeroch a hmotnosti. Sú to pekné pľúca, len zbierajú a montujú.

  • Zranené štruktúry. Takéto regály sa nachádzajú pozdĺž stien. Často sú v garážach. Sú považované za praktickú a najvhodnejšiu možnosť, modely nám umožňujú používať priestor v miestnosti ako racionálne. Okrem toho sú zariadenia charakterizované presnejším a estetickým externým dizajnom, spoľahlivosťou. Produkty plne spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky, sú čo najpohodlnejšie.

  Takéto regály sa môžu od seba líšiť v závislosti od veľkosti profilových rúrok, z ktorých sú vyrobené. Často sú vyrobené z takých prvkov 20×20, 20×40, 40×40 milimetrov (20×40 kovová rúra je považovaná za štandardnú možnosť).

  Ako na to?

  Ak potrebujete stojan na domácnosť, garáž alebo dielňu, potom si môžete buď kúpiť pripravený dizajn, alebo ho urobiť s vlastnými rukami doma, aj bez zvárania. Všetky výrobné technológie zahŕňa niekoľko povinných etáp.

  Nástroje

  Ak chcete začať, mali by ste pripraviť všetko, čo potrebujete pre toto zariadenie. Takže bude potrebné prijať tieto nástroje a materiály:

  • Bulharčina;
  • pozinkované (môžete použiť špeciálny náter práškového typu);
  • orechy, skrutky;
  • Zvárací stroj s elektródami;
  • Profily a valce.

  Ak používate drevené vložky a palety pre kovové regály, budete potrebovať preglejku, hacksaw, bar pre koncové časti, nechty, skrutkovač a špeciálne farby s vlastnosťami odpudzujúcimi vodou.

  Blueprints

  Predtým, ako budete priamo pokračovať výrobcom, musíte vytvoriť podrobný výkres budúceho produktu. Na vybranej výkrese, všetky veľkosti, ktoré je potrebné dodržiavať počas stavebného procesu. Na papieri je lepšie zobraziť objemový model budúceho stojana.

  zhromaždenie

  Pripravte si police, ktoré sa majú používať v budúcom systéme skladovania. Štandardná výška regálových políc je 50 cm a šírka je 80 cm. Širšie povrchy budú musieť byť zaznamenané v dolnej časti dizajnu. Ich optimálna hrúbka je 5-7 cm.

  Najprv ide do hlavného rámca. Ak to chcete urobiť, musíte pevne upevniť konzoly určené pre police na kovovom profile. Regály môžu byť fixované bežnými skrutkami. Niekedy urobte zváraný domáci stojan, v tomto prípade namiesto použitia skrutiek, musíte variť pripojenia.

  Profil môže byť upevnený na povrchu steny pomocou samoobslužných skrutiek. Tento dizajn je najstabilnejší, ako je to možné, pretože to nebude stáť samostatne v miestnosti a pevne uzamkne v stene.

  Potom sú police vložené do výsledného rámu pomocou konzol. Na bokoch, vzpery z krížového druhu. Potom skontrolujte úroveň a stupeň zakrivenia stojana.

  Hotový dizajn je nevyhnutne pokrytý zinkovým zložením, ktorý výrazne predĺži prevádzkové obdobie kovových konštrukcií. Aj v konečnej fáze výroby je povrch pokrytý primérom a práškovou farbou.

  O tom, ako sa vytvoria regály z profilového potrubia, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: