Všetko o uhlových regáloch

Každý nábytok má špeciálny účel a charakteristiky. Niektoré modely sú považované za univerzálne a sú vhodné na navrhovanie akejkoľvek izby v dome. Jedným z nich je stojan. Tento nábytok sa skladá z políc, ktoré sú pripojené k bočným stenám. Existujú možnosti, ktoré sa líšia veľkosťou, cieľmi, materiálmi a inými faktormi.

Výhody a nevýhody

V bohatých odrodách predstavil uhlové regály. Toto je praktický nábytok, ktorý je vybraný pre obytné aj kancelárske priestory. Rôzne modely sa často používajú na interiéry pracovných kancelárií, kompaktných štúdií a vidieckych domov.

Všimol si veľký dopyt, moderné ochranné známky začali vyrábať možnosti pre rôzne štýly, klasické a moderné. Výroba využívajú prírodné a syntetické materiály, ako aj ich zlúčeniny. V dôsledku toho nielen štýlové, ale aj praktické a spoľahlivé predmety nábytku.

Nie je možné obísť veľký výber formulárov a veľkostí. Kompaktné regály sú pozoruhodne vhodné pre kuchynskú miestnosť. Nebudú mať veľa miesta a stanú sa dodatočným uskladnením jedál, koreniny a ďalšie predmety.

Pre obývaciu izbu alebo spálne si často vyberajú priestrannejšie možnosti, v ktorých viac vecí.

Výhody uhlových regálov

 • Špeciálna forma vám umožňuje umiestniť nábytok v akejkoľvek izbe doma, bez toho, aby ste si užívali toto miesto. Po inštalácii hlavných položiek nábytku zostávajú uhly prázdne, a môžu byť použité s výhodou. Nádherná možnosť pre priestory rôznych veľkostí.
 • Bohatá odroda vám umožňuje vybrať perfektnú možnosť pre akýkoľvek smer interiéru.
 • Kompetentne zvolený dizajn sa ľahko zmestí do konštrukcie miestnosti bez porušenia jeho integrity.
 • Stojan môže byť použitý nielen na uskladnenie vecí, ale aj na uloženie prvkov dekorov. V tomto prípade sa stáva súčasťou dekoratívneho zloženia.
 • Rohový nábytok je považovaný za univerzálny. Je vhodný pre priestory rôznych cieľov a nestratí jeho význam.
 • Otvorené police vám umožňujú rýchlo vziať potrebnú vec a dať ho na mieste. Uložené objekty sú vždy po ruke.
 • Starostlivosť o takýto nábytok je veľmi jednoduchý a jednoduchý. Stačí pravidelne odstrániť prach z povrchu mäkkým tkanivovým materiálom alebo vložkou.
 • Modely z materiálov odolných voči vlhkosti môžu byť inštalované v miestnostiach s vysokou vlhkosťou a teplotou.

Napriek mnohým výhodám majú uhlové regály nevýhody. Na jednej strane sú otvorené police plus, na druhej strane – mínus. Nebudú chrániť veci z nečistôt, vlhkosti, prachu alebo slnečných lúčov. Budú tiež viditeľné pre všetkých ľudí v miestnosti. Toto je jediná váhaná chyba.

Táto charakteristika sa vzťahuje len na otvorené regály.

Druhý mínus je spojený s osobnými preferenciami kupujúcich, ktorí sa nepáči rohová forma nábytku. Urobia si výber v prospech možností, ktoré sú inštalované pozdĺž steny.

Preskúmanie druhov

Veľká škála typov regálov môže byť rozdelená do skupín v závislosti od ich účelu a možnosti ubytovania. Nábytok, s možnosťou inštalácie uhla, vždy priťahuje kupujúcich s ergonómiou a praktickosťou. Koncový model je nižší v týchto charakteristikách.

Priestranná obývacia izba bude dokonale pozerá na kriedový výhonok, na ktorom sa zmestia knihy, fotografie, figúrky a iné položky. Kvetinová polica je pozoruhodne vhodná pre balkón.

Anglická forma vám umožňuje umiestniť nábytok aj na malom mieste. Ak chcete ušetriť maximálne voľné miesto, urobte si výber v prospech úzkeho a nízkeho stojana. Tiež nábytok bude vyzerať dobre v kuchyni.

Ak chcete používať stojan ako dekor, vyberte Drevo alebo kovové modely. Takéto návrhy budú zdobiť obývaciu izbu, spálňu alebo pracovnú kanceláriu. Na police Umiestnite figúrky, suveníry, rámy s fotografiami, maľbami a inými dekoráciami.

Pre návrh svojej vlastnej knižnice je vhodný rohový stojan. Drevený stojan, vyrobený knihami, dať interiéru kúzlu a atmosféru – upokojenie.

Skladovanie oblečenia a obuvi často zvoliť regály so zásuvkami. Uzavreté priehradky vám umožňujú uložiť veľký počet vecí v tajnosti od zvedavých očí. Môžete si tiež vybrať možnosť s dverami.

Malý stojan je ideálny pre detskú izbu. Toto je vynikajúca alternatíva k masívnym skrinkám. Môže byť použitý na skladovanie oblečenia, hračiek, kníh a iných vecí.

Kompaktné policové police – štýlová a praktická voľba pre malú miestnosť. Používa sa na skladovanie jedál a malých domácich spotrebičov.

Metóda inštalácie

Vertikálne vonkajšie modely sú veľmi populárne a sú považované za najčastejšie. Rohové regály sú inštalované vo vybranej časti miestnosti a bezpečne upevnené z podlahy do stropu.

Horizontálne regály sú prezentované vo forme viacúrovňových políc. Takáto štruktúra vám umožňuje uložiť veľký počet vecí bez obsadenia veľa priestoru.

Vhodná možnosť pre priestranné a kompaktné miestnosti.

Nástenné regály Najčastejšie si vyberú pre kuchyne. Nachádzajú sa aj v pracovných kanceláriách a kanceláriách. Pozastavenie je dobré, pretože sa neuskutočňuje na podlahe. Sklopné police sa často používajú na umiestnenie dekorových prvkov na ne.

Materiál

V oblasti výroby nábytku sa používajú prírodné aj syntetické materiály. Každé možnosti majú špeciálne prevádzkové funkcie.

Plastové regály sú zvolené v dôsledku kombinácie nízkej ceny a ľahkej hmotnosti. Moderné technológie vám umožňujú vytvoriť praktické a opotrebované plastové. Vzhľadom na ekológiu je však takýto nábytok lepší nadobúdať domov.

Drevené výrobky sú drahé, ale ich vzhľad celkom odôvodňuje náklady. Prírodné suroviny majú originálny vzor a farby. Takéto výrobky sú pozoruhodne vhodné pre rad klasických smerov. S náležitou starostlivosťou, drevený stojan si ponechá desaťročia a dokonca storočie.

Produkty sú vyrobené z rôznych odrôd dreva: borovica, buk, breza, dub a iné plemená.

Konštrukcie z kovu často získavajú pre moderné štýly. Praktická voľba pre futuristické smerové high-tech. Vďaka špeciálnym vlastnostiam tohto materiálu sú regály často inštalované v kuchyni. Kúpeľňa vyberte položku Namontované možnosti pokryté špeciálnym ochranným prostriedkom.

Sklenený nábytok priťahuje pozornosť očarujúcemu vzhľadu. Transparentný materiál prispieva k vnútornému ľahkosti a elegancii. Takýto nábytok bude vyzerať skvele v každej miestnosti doma. Vo väčšine prípadov s sklom kombinuje iné materiály – drevo alebo kov. Výsledkom je, že sa ukáže štýlovú kompozíciu.

Možnosti dizajnu

Pre stojan je miesto v modernom alebo klasickom smere, hlavnou vecou je vybrať si vhodný model.

Výrobok z dreva – dokonalá možnosť pre klasické štýly (barokový, rokokový, klasicizmus). Stojan bude vyzerať tak výrazný v porovnaní s skrinkou alebo veľkým jedálenským stolom. Tak, že skromný vzhľad nevytlačí zo všeobecného obrazu, si môžete vybrať v prospech produktov z drahých a vzácnych druhov dreva, napríklad wenge. Môžete si tiež vybrať produkt zdobený dekoratívnymi prvkami.

Stručný vzhľad regálov z neho robí ideálne riešenie pre širokú škálu moderných smerov: Minimalizmus, High Tech, Loft a ďalšie štýly. Pri výbere modelu musíte zvážiť charakteristiku konkrétneho interiéru. Čierny alebo biely stojan bez dekoru je ideálny pre minimalizmus a stojan futuristického tvaru s chrómovaným povlakom sa harmonicky zmestia do high-tech.

Pre etnické štýly, vrátane krajiny, pozoruhodne prispôsobené drevené regály alebo bambusu. Hlavná podmienka tak, že farba dreva nie je skrytá farebným smaltom. V týchto štýloch sa prírodná krása surovín neprekrývaná, ale zdôrazňuje. Úžasný regál vo svetlých a pastelových odtieňoch zdôrazní jemné provence. Nábytok môže byť použitý ako stojan na kvety.

Farebná dekorácia

Takže vybraný nábytok doplnil interiér, jeho farba by mala byť harmonizovaná s hlavnou palete farieb. Ak chcete, aby ste ho dostali do dizajnu, urobte si výber v prospech modelov v neutrále. Farebné možnosti sa používajú ako prízvuk.

Priťahujú názory a vyniknúť z celkového zloženia.

Venujte pozornosť klasickým možnostiam – čiernobiela a biela. Vyzerajú skvele s akýmikoľvek farbami a odtieňmi. Biele regály na pozadí steny v rovnakej farbe vytvára vizuálny efekt, v ktorom je nábytok stúpaný v priestore. Na pozadí tmavej steny, ktorý takýto nábytok bude kontrastovať. Pre kompaktné priestory je lepšie vybrať si svetlé odtiene produkty, ktoré situáciu nenačítajú.

Farebné modely sú ideálne pre detskú izbu, ale budete opatrní. Nadmerné nepokoje farieb vytvorí negatívnu atmosféru v miestnosti a rozptyľuje dieťa zo štúdia a iných tried.

Pre pracovné kancelárie a kancelárske budovy je lepšie vybrať sivé alebo hnedé regály. Čierne možnosti môžu byť inštalované v priestrannej izbe. Dizajnéri odporúčame vybrať stojan pod farbou tabuľky. Takže nábytok bude medzi sebou harmonizovaný, čím sa vytvára jednodielna zloženie.

Tipy na výber

Bohatý výber obchodov s nábytkom môže zmiasť neskúseného kupujúceho. Pri výbere stojana pre domáce, kancelárske alebo iné priestory, musíte vziať do úvahy mnohé faktory.

Gabarits

Pred nákupom musíte určiť rozmery budúceho predmetu nábytku. Ak je potrebné umiestniť veľa vecí pohodlne, vyberte si veľký model.

Odporúčané parametre.

 • Kancelársky regál Výška – Až 2,5 metra. Pre domácnosť alebo apartmány – 1,8 metra.
 • Šírka. Tento parameter ovplyvňuje oblasť miestnosti, ako aj počet nábytku v miestnosti. Štandardná hodnota – 90 centimetrov. Pre regálové steny je táto charakteristika vyššia – od 2 do 3 metrov. Takéto modely sú často inštalované v obývacej izbe.
 • Hĺbka. Možnosť pracovnej kancelárie alebo kancelárie – od 35 do 50 centimetrov. Ak chcete použiť stojan na umiestnenie kníh, je vhodná hĺbka 25 až 30 centimetrov.

Presné rozmery sú obzvlášť dôležité pri výbere nábytku pre skladu alebo malú izbu.

Maximálne zaťaženie

Táto charakteristika označuje, aké zaťaženie bude odolať stojanu. Ak prekročíte prípustnú rýchlosť, dizajn začne deformovať. Cena je výrazne závislá od kapacity.

Obchodné známky môžu naznačovať tento parameter pre spoločný dizajn alebo jednu poličku. Buďte opatrní pri vyhodnotení špecifikácií.

Vybavenie

Ďalší dôležitý parameter – vybavenie objektu nábytku. Aby bol dizajn pohodlný na miešanie, kolesá sú na ňom upevnené. Mobilné modely sú pozoruhodne vhodné pre malé byty alebo malé kancelárie. Ak potrebujete rýchlo urobiť permutáciu, s tým nebudú žiadne problémy.

Osvetlenie vykonáva nielen praktické, ale aj estetický účel. Svetlo robí nábytok atraktívnejší a priťahuje pozornosť. Ak ho použijete na ubytovanie položiek dekor, vyžaduje sa podsvietenie.

Rack so zrkadlom je ideálny pre spálňu alebo obývaciu izbu. Aj tento prvok urobí vnútorné priestranné, naplnenie miestnosti svetlom. Najčastejšie je zrkadlo na zadnej alebo bočnej stene.

Nezabudnite pravidelne utrieť zrkadlo tak, aby nábytok vyzeral úhľadne.

Uzavreté výsuvné zásuvky budú chrániť oblečenie pred prachom a vlhkosťou. Tiež v nich môže byť uložená posteľná bielizeň a iné textilné výrobky, ktoré budú uviaznuté na otvorených policiach.

Všeobecné odporúčania

 • Pred nákupom, starostlivo oceniť produkt na chyby. Štvorce, zárezy a škrabance označujú nízku kvalitu nábytku.
 • Ak chcete, aby stojan slúžil na dlhú dobu a ponechal si komoditný vzhľad, nezachrajte na nákup. Najlepšia voľba – produkty z cenného dreva, sklenených a kovových výrobkov.
 • Zohľadniť štýl interiéru. Len v tomto prípade bude regál vhodný.
 • Pri nákupe nábytku prostredníctvom internetového obchodu starostlivo oceníte technické špecifikácie pre každý model. Nesponáhajte si kúpiť prvú možnosť, hodnotiť rozsah a len potom si vybrať.

Príklady v interiéri

Štýlový a praktický stojan. Výrobcovia kombinujú kov a drevo v dizajne. Takáto kombinácia vyzerá výrazné a vždy relevantné. Tmavý farebný nábytok stojí na jasnom pozadí.

Priestranný model dreva dokonale zapadá do interiéru obývacej izby alebo spálne. Farba svetla vyzerá sama a čerstvá. Ideálne na skladovanie posteľnej bielizne, oblečenia alebo zarovnania dekoratívnych prvkov.

Úhľadný stojan kompaktnej veľkosti prakticky nezaberá izbu v miestnosti. Tmavé drevené farby kontrasty na bielom stenu pozadia. Nádherná voľba pre malé izby.

Prísny a stručný laconický dizajn stojana sa dokonale zapadá do väčšiny štylistických smerov. Model vo farbe wenge bude vždy relevantný a dopyt.

Čierny rohový stojan s dverami. Otvorené police môžu byť použité na usporiadanie dekoratívnych objektov a na spodnej strane, aby boli osobné veci.

Exquisite produkt kombinujúci kované prvky a drevo. Takýto model sa stane stredom zloženia, ktorá stojí na všeobecnom pozadí a priťahuje pozornosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár