Vlastnosti a výroba lavičiek z dreva

Silnou a estetikou, lavica z baru významne získala výrobky z dosky. Bar je dosť ťažký, takže obchody z nej sú často inštalované na ulici: v záhrade, na chate, vedľa altánok. Zvážte vlastnosti, profesionály, mínusy a jemnosti výroby lavičiek z dreva.

Výhody a nevýhody

Bruzové lavičky sú veľmi populárne medzi majiteľmi chaty, chaty. Produkty sú inštalované na verejných miestach pre rekreáciu: Napríklad v parkoch. Takéto lavičky sú veľmi populárne z mnohých dôvodov.

 • Drevo sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, je šetrná k životnému prostrediu. Materiál v chladu zostáva teplý, nie je veľmi zahrievaný zo slnečného svetla.
 • Bar je charakterizovaný zvýšenou odolnosťou voči ťažkým zaťaženiam. Obchod sa nebude ohýbať z gravitácie.
 • Dosky menej trvanlivé ako drevo.
 • Keďže tváre tyče sú veľmi hladké, výrobky z takéhoto materiálu vyzerajú veľmi estetické.

Najdôležitejším nedostatkom najlepších barov je významná hmotnosť, ale môže sa tiež počítať pre výhody, pretože takáto lavica je veľmi stabilná. Nie je však ľahké preniesť z jedného miesta na druhé. Do záhradného obchodu z baru nikdy neprestala vyzerať estetiku, bude sa musieť pravidelne starať o ňu. Bude musieť byť dvakrát ročne, aby sa aplikovať antiseptický nástroj na povrchu tak, aby nemali. Je tiež potrebné pokryť lavicu pre chatu olífou alebo lakom.

V lante mrazu sa odporúča vyčistiť v stodole. Ak nie je takáto možnosť, mali by ste aspoň vybudovať spoľahlivý filmový prístrešok. Obchod začne hnilobiť, ak ho často udržujete vlhkosť.

Odrody

Tam sú rôzne lavičky z dreva: štandard, dizajnér. Štandardné štruktúry sú najobľúbenejšie, ale treba mať na pamäti, že s kreatívnym prístupom na ich základni sú postavené najviac skutočné majstrovské diela.

Metóda inštalácie

Spôsobom inštalácie lavice z baru sú rozdelené do takýchto.

 • Stacionárny. Nemôžu sa presunúť a pohnúť. Takéto štruktúry sú spálené do zeme, betónu.
 • Prenosný. Nohy takýchto obchodov nie sú pripojené k ničomu. Aj keď je lavička veľmi ťažká, je stále celkom možné pohybovať niekde inde.

Výstavbou

Formuláre a štruktúry lavičiek veľa. Podmienečne sú rozdelené do nasledujúceho.

 • Jednoduchý. Takéto obchody sú vyrobené bez chrbta, nie sú vytvorené na dlhé sedenie. Podobné štruktúry sú inštalované, kde sa ľudia zvyčajne chcú relaxovať. Jednoduchá lavica môže byť postavená z 25 mm hrubých dosiek a 50×50 mm bruck.
 • S chrbtom. Takéto lavičky umožňujú ľuďom odpočívať dlhú dobu a robiť pohodlnú pozíciu pre telo.
 • Sofistikovaný. Takéto obchody sú navrhnuté nielen na relaxáciu, stále zdobia územie. Môžete zobraziť rôzne vykopávky na nohách, ozdobíte lavicu s vyrezanými lakťovými lakťovými opierkami, estetickou chrbtom.
Prečítajte si viac  Urobte lavičky z dosiek

Vytvorte si lavičku, budete sa musieť rozhodnúť, ktorý účel to urobíte. Bude ľahšie rozhodovať o type konštrukcie, jeho výšky, šírka.

Nástroje a materiály

Bar v našom prípade – hlavné stavebné materiály na výrobu lavičky, by mal venovať osobitnú pozornosť. Zameranie sa na zaťaženie, na ktoré sa vypočíta obchod, sú určené typu medzier. Odporúča sa vybrať tuhý panel pre lavičky: napríklad dub. Ihličnaté drevo nie je veľmi dobré, pretože živica sa od neho aktívne rozlišuje. Môžete vybrať nasledujúce typy dreva.

 • Celé neupravené drevo s plnou dĺžkou – najjednoduchší a najdostupnejší materiál, ale treba mať na pamäti, že to nebolo spracované. Má prirodzenú vlhkosť, trhliny sa môžu objaviť v ňom, huba. Okrem toho je jednostranná non-pilic bar je dosť ťažká.
 • Spracováva sa celé profilované drevo. Má vysoko kvalitné povrchy odolné voči vlhkosti, profilom komplexu.
 • Lepený profilovaný bar Vytvoriť z jednotlivých predvalkov, lamely, ktoré sa navzájom lepia. Takýto materiál je veľmi trvanlivý, spracuje sa so špeciálnymi impregnáciami, čím sa zabezpečí trvanlivosť tyčí. Lepený bar je dosť drahý, ale umožní dlhú dobu estetiku vzhľadu dizajnu.
 • Thermobrus. Vnútri IT sú špeciálne bloky, ktoré zvyšujú indikátory úspory tepla stavebného materiálu. Takýto bar nemusí ďalej izolovať.

Ak chcete, aby chata lavička stabilnejšie, môžete napríklad kombinovať bar s troskami: to je druh budovy kameňa. Je možné použiť penové bloky. Niektorí si vyberú lavicu DPK, alternatívy k obyčajnému drevu. Drevo-polymérový kompozit sa nemusí skryť pred dažďom a odstrániť na zimu, takýto lavičkový bar sa vyznačuje značným odporom voči rôznym atmosférickým javom.

Obchod nie je možné vyrobiť z dreveného, ​​ale z plastového dreva. Takýto materiál prakticky nezmizne, nie je zvýraznený časom. Nie je maľovať ako drevo. Maľovanie na drevenom povrchu sa môže roztaviť, stáva sa viskóznym a začať swing všetko, čo ju opúšťa.

Ak chcete vytvoriť lavičku, môžete potrebovať nasledovné:

 • kladivo;
 • sekáč;
 • píla;
 • skrutkovač;
 • rovine;
 • vŕtať.

Rozmery a kresby

Pred vytvorením obchodu sa odporúča vypracovať kresbu, bude oveľa pohodlnejšie vybudovať stavbu. Veľkosť by sa mala určiť, aby bola osoba pohodlná na lavičke. Vzdialenosť od zeme do prvku pre sedenie je približne 45-50 cm: Zameranie sa na tento indikátor, vyberte dĺžku podpery. Ak je lavička inštalovaná nehybne, neustále, nohy musia byť dlhšie, takže môžu byť upevnené v pôde.

Prečítajte si viac  Reštaurovanie čalúneného nábytku: Vlastnosti a pravidlá pre vykonávanie práce

Ak chcete vytvoriť maximálne pohodlné, môžete posunúť malé sedadlo (až 20 stupňov). Jeho optimálna šírka – približne 45 cm. Zadná výška – od 50 do 60 cm. V tomto prípade ho môžete nakloniť aj pri nízkom uhle alebo ponechať priamo. Ak je obchod určený pre mnoho ľudí a je určený pre veľký počet sedadiel, odporúča sa vybrať materiál 100×100 mm, 150×150 mm. Je možné použiť obdĺžnikové časti: napríklad 150×100 mm. Pre detské lavičky aplikujú drevené tyče o menšom priereze.

Ako urobiť jednoduchú lavičku?

Ak je lavička stacionárne, budete musieť nosiť podpery v zemi. Ak je prenosný, sleduje stabilitu vybaviť sa štyrmi podporou. Odporúča sa nainštalovať prepojku medzi dvoma podporami. Pomocou dlhej tyče by mali byť naopak na sebe pripojené. Bude to vzpruta, ktorá neumožňuje uvoľňujúce lavičky. Sedadlo by sa malo klásť na podporu a opraviť skrutky. Možné sú nasledujúce možnosti: na pripojenie niekoľkých položiek alebo si vybrať skôr veľkú dosku ako sedadlo.

Robiť lavičku s vlastnými rukami

Vytvorte lavičku s chrbtom dosť jednoduchým. Nohy môžu byť tvare x. Pre každú podporu na bokoch budete potrebovať malý a veľký bar. V uhle 30 stupňov pripojte svoje písmeno „x“. Dlhý bar, ako to pokračuje. Jumper by mal byť pripojený k sebe navzájom opačné podpery. Pod naklonením je mierne odrezať spodnú časť nôh tak, aby boli najspoľahlivejšie na povrchu. Krížové nosiče pripojte Bromsk vo výške, na ktorej je sedadlo pevné.

Dosky by mali byť pripojené k nej skrutky. Nakoniec by mal byť obchod leštený a pokrytý lakom.

Produkt zo zostávajúcich tyčí

Jednotná lavica Niektorí majitelia krajín sú postavené zo zvyšku baru, ktorý z akéhokoľvek dôvodu nepoužíval počas stavebných prác. Urobte stabilné podpery z tyče rôznych dĺžok: preložte kúsky stack ako pyramída. Na pripojenie nosných prvkov pripojte stranu tyče, zaskrutkujte ho do každej časti dizajnu pomocou seba-kreslí. Obdĺžnikové sedadlo na nosné prvky. Dva zadné základné regály upevňujú skrutky v naklonenej polohe z jednej veľkej strany. Nakoniec je potrebné vidieť obchod.

Sllacoblocks a drevo

Neobvyklá lavica bez chrbta môže byť postavená za pár minút. Obchod bude zložený. Môže byť použitý ako posteľ (ak vložíte matrac) alebo na sedenie. Nohy budú neúplné troskové bloky s otvormi vykonanými cez diery. Koľko bude troskové bloky potrebujú – závisí od šírky lavičky. Bude to trvať 8 blokov, ak sa sedadlo skladá zo 4 barov, 6 blokov – pre 3 bary.

Prečítajte si viac  Ako urobiť Otfik urobiť sami?

Musíte vyzdvihnúť tyče v priereze, aby mohli byť vložené do otvorov blokov trosky. V prípade potreby by sa mali konce umiestniť (ak neprechádzajú). Aby ste dali lavičku estetiku, môžete maľovať bloky trosky s viacfarebnou emulziou fasády vody. Na tento účel je náterový materiál vhodný vo valci. Vo vertikálnej polohe sa nastavte viacfarebné bloky oproti sebe. Konce tyčí umiestnite vnútri okien. Ak chcete dať lavičku väčšiu stabilitu, môžete pretiahnuť bochník troskových blokov každej podpory.

Nákupná lavica

V tomto prípade sa nachádzajú sedadlá v kruhu. Môže byť postavený okolo stromu vo forme štvoruholník, štvorec a ďalších obrázkov. Mnoho nôh bude potrebovať, ak existuje mnoho uhlov, pretože pre inštaláciu sedadla budú na všetky otáčky potrebné podporné prvky. Pads lavičiek sú pochované v zemi: Ukazuje sa na nepatizlicu. Po prvé, požadovaný počet nôh je stanovený tam, kde potrebujete. Po prvé, dlhé korálky sedadla sú pevné, potom sa dostanú do malých predvalkov.

Takéto lavičky môžu byť vyrobené s chrbtami, ale najčastejšie bez nich.

Uhol lavičky

Uhlový obchod bude vyzerať dobre v chate, v blízkosti vidieckeho domu. Mali by ste vytvoriť rám R-tvaru rámca z baru, potom musíte rozdeliť rámu vo vnútri do štvorcových častí pomocou jumperov. Urobia dizajn trvanlivú. Potom by mali byť na rám pripojené nohy tyčí. Namiesto pripojenia dvoch lavičiek na rohu môžete usporiadať malý stôl. K hornej časti tabuľky zdvihne, je potrebné zdvihnúť námestie v rohu. Môžete jednoducho dať tyče horizontálne, ale je lepšie inštalovať regály vyrobené z malého orezávania a na vrchole, aby ste ich pripojili pomocou prvkov dreva. V výkriku tabuľky môžete dať výsuvnú zásuvku. Nakoniec by sme mali ochrániť sedadlo na lavičke. Ak chcete vytvoriť pult, môžete použiť multilayer faneur.

Dekor

Urobte si lavičku, môžete použiť všetky vaše fantasy. Populálnou možnosťou je rôzne vzory a vzory na povrchu, tento spôsob dizajnu je obzvlášť dobre vhodný pre detskú lavičku. Vysoká popularita je tiež ako drevoobrábacie technológie. Môžete mierne chodiť po povrchu reťazovej reťazovej píly, kovovú kefu, jemne spáliť lavicu pri spájkovacej lampách. Môžete tiež znížiť vzory na doske a konsolidovať ho na zadnej strane obchodu.

Ako urobiť lavičku z baru s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: