Vlastnosti vytlačených regálov

V skladoch, ktoré zabezpečujú nasadenie zaťaženia jedného typu s dlhou dobou použiteľnosti, najmä racionálne aplikuje plniace regály. Tento systém umožňuje maximalizovať výrobky na palety alebo palety, a preto s väčšími výnosmi na použitie skladovacích priestorov. Ziskovosť používania úložného priestoru počas inštalácie návrhov tohto druhu dosahuje 80%. Kapacita v porovnaní s bežnými regálmi nad 30-40%.

Čo to je?

Tlačené regály sú druh skladových zariadení, ktoré sa nedávno stávajú viac a viac populárne. To je vysvetlené skutočnosťou, že tento typ svietidiel umožňuje používať voľný priestor skladu, ktorý spravidla uprednostňuje impozantné úspory.

Napriek tomu nie je možné potknúť prst do pašovanej vzorky z katalógu a upokojiť sa. Existujú napríklad rôzne typy tlačených regálov, preto je potrebné urobiť výber, ktorý konkrétne bude typ obzvlášť optimálny pre určitý sklad. Áno, a väčšina ďalších parametrov pri výbere akéhokoľvek dizajnu je tiež potrebné zohľadniť. Preto, poďme na to.

Väčšinou sa zobrazia funkcie regálových konštrukcií v ich mene. Napríklad frontálny systém je zabezpečený na skladovanie výrobkov z prednej strany a v gravitačnom premiestnení nákladu sa používa sila gravitácie.

Môžete však splniť takéto mená, z ktorých je ťažké pochopiť cieľový cieľ (hlboký, vytlačený, prechádzajúci). Niekto verí, že ten a to isté. Bohužiaľ, takéto nesprávne porozumenie je vytvorené z dôvodu nedostatku jasného systému definícií.

Tlačený stojan je modifikácia paletových konštrukcií pre kompaktné skladovanie. Palety sú umiestnené po druhom v hĺbke stojana v jednom rade. Prostredníctvom tohto umiestnenia sa dosiahne kompaktnosť regálovej štruktúry.

Takéto štruktúry sú konštrukcia odolná voči rámom z rámov tvoriacich „tunel“ so šírkou až 1450 metrov. Vnútri, na horizontálne orientované vodidlá, palety sú vložené s výrobkami.

Skladové námestie v dôsledku takýchto štruktúr je prevádzkované s limitnými výnosmi. Tento systém skladovania podľa a veľkého systému je zlepšeným spôsobom eliminovaného umiestnenia tovaru, len s najlepším prístupom, bezpečnosťou a kontrolou.

Konštruktívne funkcie. Power rámec tlačených regálov obsahuje nasledujúce prvky:

 • vertikálne rámy;
 • horné horizontálne lúče;
 • stabilizačné väzby;
 • Tlačené nosníky sú nosiče pre palety, ktoré sú pripevnené k rámu pomocou konzol.

Okrem prvkov uvedených vyššie je žiaduce pripojiť ploty, ktoré chránia extrémne regály a vodiaci roh pre nakladacie zariadenia. Dizajn vykonáva skladací typ. Jeho bez veľkého úsilia sa môže transformovať, založené na veľkosti tovaru a princípov fungovania skladu.

Ďalší názov plniaceho regálu „Drive-in“. V angličtine, taká kombinácia slov znamená „nakladanie vnútri“ alebo „bodnutie“. V rovnakej dobe, mnohí omylom veria, že slovo „Drive“ označuje vybavenie s mobilnými alebo gravitačnými vlastnosťami. Takže spravidla ľudia, ktorí nesúvisia s logistikou a skladmi. Výsledkom je, že anglický názov je používaný najmä špecialistami a pre zvyšok sa rusky jazyková verzia praktizuje.

Dôstojnosť. Ako už bolo spomenuté vyššie, táto modifikácia skladovacích regálov výrazne šetrí priestor skladu (až 80% celého úložného priestoru).

Stabilné regály sa vykonávajú pri použití na:

 • Skladovanie jednotných zaťažení;
 • skladovanie krehkého nákladu, kde by ste nemali dať palety na seba.

Medzi ďalšie pozitívne vlastnosti tohto typu skladových zariadení:

 • Jednoduchosť a účinnosť zostavy (prázdny dizajn je demontovaný a predpovedaný celkom jednoducho);
 • variabilita veľkosti prepravovateľných paliet na skladovanie;
 • Možnosť skladovania v stohovacích blokoch;
 • Možnosť s väčším návratom na riadenie veľkých objemov toho istého produktu.

Popis druhov

Podľa typu vykladania sú vytlačené systémy:

 • hĺbka;

 • Zaneprázdnený.

Hlboké zmeny. Toto je najbežnejší typ tlačeného dizajnu – uložená nakladacia / vyložená na jednej strane skladovacej miestnosti (prvá uložená paleta bude vyložená podľa posledného).

Takýto model je náprava z tých vo vertikálnej polohe regálov a usporiadané vodorovne sprievodca. Pevný dizajn sa stáva vďaka kvalitným materiálom používaným pri výrobe zložených častí a skrutkových zlúčenín, pri ktorých sú pevné časti. Tam sú perforácie na regáloch s malým krokom, čo umožňuje vybrať prijateľnú možnosť zostavy, vzhľadom na veľkosť uloženého produktu.

Regály môžu byť znova rozložené a zhromaždiť, ak je potreba prestavania skladu. Naplnené palety sú usporiadané v dlhej strane hlbokej do.

Pasted Design. Kľúčovým rozdielom z vyššie uvedeného spôsobu organizácie je schopnosť nahrať a vyložiť uložené v rovnakom čase od 2 protikladného úložného systému končí. Podobné spracovanie umožňuje rozšíriť rozsah uložených výrobkov, zároveň zjednodušiť prístup k nemu. Prvý odoslaný na udržanie tovaru z jedného konca regálu je vyložený najprv z opačného.

Táto metóda poskytuje najvyššiu mieru spracovania nákladu v porovnaní s hlbokými analógmi a operácie zavádzania a vykladania sa môžu vykonávať súčasne. Prechádzajúce konštrukcie sa praktizujú na uskladnenie toho istého výrobku s obmedzeným dátumom exspirácie. Je však potrebné vziať do úvahy, že podobný stojan využíva viac užitočných oblastí, berúc do úvahy potrebu miest na nakladací manévrov z 2 strán.

Tieto regály môžu byť dodatočne vybavené:

 • Bezpečnostné masky rôznych vzorov;
 • Inštalačné obmedzovače Najprv v smere načítania palety;
 • Bariérové ​​ploty (Bumps).

Kritériá voľby

Pred umiestnením objednávky na tento dizajn pre sklad, musíte starostlivo naučiť všetky svoje kľúčové vlastnosti. Sú vo veľkej miere podobné zvyšku regálov.

 1. Typ. Už viete, či sa na jednej strane uskutočňuje záťaž, na jednej strane je vytlačené hlboké návrhy, a ak sa zaťaženie vykladanie dochádza rôznymi spôsobmi – potom sú to vytlačené priechodné systémy, ktoré umožňujú zvýšiť rýchlosť logistiky, ale oddelenie užitočnej plochy.
 2. Veľkosť. Použitie autority výrobcov má rozsiahly sortiment šírky, výšky a hĺbky regálov, takže môžu byť vybrané pre určitú miestnosť a typ použitých paliet (Europa, fínčina a tak ďalej). Okrem toho oceňujú krok punč regálov, aby sa usporiadali nosné prvky pre palety – menej krokom, tým výhodnejšie.
 3. Naložiť. Aby ste neplatia viac za nadmerné posilnenie dizajnu, mali by ste sa rozhodnúť – zaťaženie s akou hmotnosťou bude uložená na sklade. Potom je naozaj možné, že dizajn schopný odovzdať až 4 tony na úroveň alebo až 40 ton do celého rámca bude pre vás úplne zbytočné a mali by byť zakúpené jednoducho a lacnejšie.
 4. zhromaždenie. Aj keď preklenujúcu skrutkovú zlúčeninu komponentov plnených regálov dnes je najlacnejšia, je lepšie zaplatiť navyše na úpravy s háčikmi. Keďže s rovnakou tuhosťou a pevnosťou dizajnu je montáž stojana výrazne jednoduchšia a rýchlejšia, a to aj v procese jeho transformácie pod iným typom nákladu.

Základné kritériá výberu.

 • Účel aplikácie. Výrobcovia produkujú niekoľko desiatok modifikácií, ktoré sú založené na účel: lekárske, výstavy, kancelárii, skladovanie a tak ďalej.
 • Podmienky používania. Predpokladá sa, že špecifickosť miestnosti – s vysokou úrovňou vlhkosti, pozornosť by sa mala venovať systémom s antikoróznym povlakom.
 • Nosnosť Rozsah sa pohybuje od niekoľkých kilogramov až po tony, ale mali by ste starostlivo skontrolovať vlastnosti – najväčšie zaťaženie je uvedené na vrstve, polici, časti, a tak ďalej.
 • Charakter nákladu. Na základe charakteristík uloženého tovaru, jeho veľkosti, s prihliadnutím na obal.
 • cena. Nie z dôvodu, či je táto položka špecifikovaná na samom konci zoznamu. Nezabudnite, že dobré nemôžu stáť lacné.

  Okrem toho nezabudnite plne hodnotiť výrobcu regálov. Ako dávno vykonáva výrobu takýchto výrobkov na skladovacie zariadenia, či už je v platnosti preukázať svoju kvalitu prostredníctvom pevnej patentovej záruky a certifikátov. Do akej miery má konkurenčné náklady na výrobky? Po prijatí odpovedí na tieto otázky budete definovať s množstvom pravdepodobnosti, či váš trustový podnik si zaslúži tlačené regály.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: