Vyberte si drevený detský stôl

Už dva roky, deti vyrastú, a čas prichádza kúpiť detský stôl a stoličku pre triedy. Budú pohodlne kresliť, vyrezať, zbierať hádanky a mozaiky, čítať knihy. Okrem pohodlia, miesto pri stole umožní dieťaťu zamerať sa na triedu, bude mať správne združenie pre rozvoj. Dôležitou výhodou bude tvorba hladkého tela v dieťaťu.

Ako si vybrať správne?

Existujú určité kritériá na výber, ktorý potrebujete vedieť pred nákupom.

 • Materiál, z ktorého je predmet. Lepšie, ak ide o rad dreva, preglejky alebo extrémneho prípadu drevotrieskov. Tieto možnosti sú najšetrnejšie a bezpečné pre zdravie. Produkty z plastov, kovových, materiálov kombinácie sú tiež prezentované na trhu. Všetky z nich sú povinné mať certifikáty kvality.

Ak chcete pre svoje dieťa lepšie, najlepšie verzia dreva.

 • Jednoduché stavby. Deti často presúvajú položky, pretože chcú maľovať a v rohu miestnosti a uprostred, a kto iný vie, kde. Tento faktor bude tiež dôležitý pre mamu, pretože sa často pohybuje a bez toho, aby táto ťažká položka bola ťažké. Takže tabuľka by mala byť čo najjednoduchšia. Ak to chcete urobiť, vyberte si nezmyslové drevo, ako je borovica, breza.

 • Sila, odolná voči stolom. Upozorňujeme, že tabuľka sa nevzťahuje zo strany na stranu, inak môže dieťa klesnúť na seba.
 • Distribúcia dizajnu vhodná na rast dieťaťa. Dieťa musí byť pohodlné sedieť pri stole. Nemalo by sa dôrazne dotknúť (ak je tabuľka nízka) alebo vstať, aby ste niečo videli na stole (ak je vysoká).

Pre určitý rast sa približujú zvýšenie výšky tabuľky:

 • S rastom dieťaťa, 80-90 cm sa zmestí do tabuľky s výškou 35-40 cm;
 • pri 90-100 cm – 40-45 cm;
 • 110-115 cm – 48-50 cm, resp.

V súčasnosti existujú aj rôzne možnosti. To je dobrá alternatíva pre deti predškolského.

 • Drevený nábytok je pokrytý bezpečným lakom alebo farbou. Okraje sú zvyčajne upevnené špecializovanou stuhou na ochranu pred žetóny.
 • Je lepšie si vybrať objekt s stolom vo forme štvorca alebo obdĺžnika, pretože kolo lakte dieťaťa často zostávajú mimo stola, čo vedie k zhoršeniu tela.

Výhody a nevýhody

Výhody tabuliek z poľa dreva sú:

 • Ekológia, ako strom je najbezpečnejší netoxický materiál;
 • Sila produktu;
 • Spoľahlivosť celého dizajnu, ktorá neumožňuje, aby sa tabuľka rozptýlila alebo roztrhla za akéhokoľvek zaťaženia;
 • Estetický vzhľad, ktorý poteší dieťa a rodičia.

Nevýhody dreveného nábytku možno pripísať skutočnosti, že je ťažké praiť staré škvrny. Preto je lepšie utrieť stôl častejšie. Špeciálne podšívky na tablete z priehľadného polyuretánu alebo sfarbenia s obrazom abecedy, hrdinov karikatúry a iných.

Modely

V súčasnosti je na trhu prezentovaná veľa typov detských stolov. Podmienečne sa dajú rozdeliť do niekoľkých skupín.

 • Transformátor. Používajú sa od okamihu, keď dieťa začne sedieť. Po prvé, takáto stolička sa používa na spustenie prachu, a potom ho môžete rozobrať a získať plnohodnotné „pracovisko“. Plus transformátory spočíva v tom, že sa dá dlhú dobu používať: od 6 mesiacov do 4-5 rokov. To je určite ekonomicky.

 • Klasický detský stôl. Toto je dlhoročný a známy stôl štvorcového, obdĺžnikového alebo oválneho tvaru na troch alebo štyroch nohách. V závislosti od veľkosti pre takýto model môžete zasadiť jedno dieťa. Je to vhodné, ak je v rodine niekoľko detí o rovnakom veku, alebo často prijímate hostí s deťmi.

 • Party Tables. Takéto typy odborníkov odporúčajú používať od 4 rokov. Výhodou tabuľky je nastaviteľná vo výške a rohu tabletopu naklonenia. Avšak pri výbere je potrebné zamerať sa na spoľahlivosť tohto mechanizmu: či existujú obmedzovače, ak dieťa môže zmeniť výšku nezávisle, pretože pevne upevňuje požadovanú polohu. Modely môžu byť vybavené oddelením pod skladacou tabuľkou, vedľajšímibookmi alebo poličkovým organizátorom zhora. Existujú strany vybavené stojanom, otvormi pre farby a šálky a iné atribúty na kreslenie a rozvoj dieťaťa.

Existujú neobvyklé tabuľky. Teraz ich veľa.

 • Vo forme domu pre hry. Tabletop slúži ako strecha, ktorá je ako strana, ktorá sa nachádza v uhle 30 stupňov. Komparta Flomaster je tzv. Komínová rúra. Tabuľky – domy sú so skladacou strechou, ktorá sa pri upevnení stáva stolom. Tam je polica pre knihy.

 • Podobnosť Plumo pre dievčatá. Little Fashionista milujem napodobňovať mamičky a pozrieť sa do zrkadla, snaží sa o rôzne oblečenie a dekorácie. Pre takéto deti je to vhodné pre detaily s mnohými boxmi pre maličkosti.

 • Ak máte dve počasie, môžete si kúpiť Stolný hojdanie. Toto je obdĺžnikový stôl s upevňovacími medveďmi. Ak je tento dizajn obrátený, ukazuje sa z dvojitého hojdacieho kresla.

Existujú aj iné nezvyčajné modely: súbor kresla s tabuľkou, ktorý v zmontovanej forme sa podobá školskému autobusu, vo forme Apple, ktorý je ideálny pre chatový dom, model, stola, ktorý je pokrytý a Špeciálny film pre možnosť nakresliť kriedy na to namiesto stojan, a iné.

Vo väčšine modelov je miesto na skladovanie kníh, ceruzky a iných vecí.

Pomôže vám vyhnúť sa problému nájsť potrebné položky okolo domu. Dieťa bude vedieť, že všetko, čo potrebujete, je v jednom „rohu“.

Urob si sám

Môžete urobiť detský stôl s vlastnými rukami. Nasledujúce nástroje budú potrebné pre prácu: Electrolovik, brúsny stroj alebo plány, koža, vŕtačka, shurtdpers, ruleta, ceruzka, samoobslužná skrutka.

 • Vyberte materiál, z ktorého bude tabuľka vyrobená. To môže byť breza, dub, borovica, buk. Najlepšie si vybrať buk, pretože je ľahšie pracovať s ním, ale nie je to. Ak sa rozhodnete urobiť nábytok z preglejky alebo drevotrieskovej dosky, potom vyberte panely bez feny a chýb.

 • Robíme vzory hlavných častí tabuľky: TABUĽKA TOP, NIEKOĽKY – 4 ks., Fontány na spodnej strane tabuľky – 4 ks. Predtým je lepšie nakresliť objekt označujúci veľkosť.
 • Nosíme vzory na drevenom plechu a vyrezame s elektrolovkou. Pre stolové dosky môžete použiť nábytkový štít a pre nohy a zástery. Ďalej piť všetky dekoratívne prvky (srdcia, diamanty a iné).

 • Na nesprávnej strane dosky sa sleduje okolo obvodu, ustupuje z okraja 5-7 cm.
 • Ak boli výpočty správne vykonané, tabuľka je pripravená na montáž. Pripojujeme všetky prvky najprv manuálne a potom upevnite skrutkami. Je lepšie chýbať všetky spoje s lepidlom PVA a pod skrutkami vložte podložky tak, aby strom nebol prasknutý. Môžete použiť špeciálne kovové rohy, ktoré urobia stôl udržateľnejší a spoľahlivý.
 • Všetky povrchy, prilepte konce okrajom a krytom niekoľkými vrstvami laku. Medzi každou vrstvou je potrebné počkať čas na vyschnutie povrchu. A tabuľka je pripravená.

Dekor

Tabuľka vyrobená svojimi vlastnými rukami môže byť nezávisle alarmovaná alebo kúpiť s už hotovým maľbou.

Jedným z najobľúbenejších modelov je stôl so skutočným ruským kresbou „Khokhloma“ a „GZHEL“. Prvá základňa bude čierna a kresba je červené zlato. V druhom bielom a modrej farbe. Môžete použiť pomocou šablóny.

Obrazy hrdinov z karikatúry, princeznej, zvierat na stoličke.

Monofónne tabuľky tmavých alebo svetlých odtieňov budú vyzerať sofistikovanosť. Následne môžu byť tiež zdobené podľa vlastného uváženia.

Tabuľky IKEA

IKEA vyrába monofónny nábytok. Má veľa pozitívnych vlastností: vyrobené z prírodných materiálov, jednoduché, jednoduché montáž, stručné, bez ostrých rohov, relatívne nízke náklady.

Detský drevený nábytok je reprezentovaný dvoma zbierkami: „Critter“ a „Sundvik“. Prvá je vyrobená z topoľu, druhá borovica. Obaja sú pokryté Morilka a akrylovým lakom.

Tabuľky série „Sundvik“ o niečo dlhšie, takže dve deti môžu ubytovať. Možno zvoliť s otvorom otvárania, ktorý má priestrannú úložnú skrinku na skladovanie, alebo bez. Mechanizmus má obmedzovače, aby sa zabránilo bzučaniu a zraneniu.

Spotrebitelia oslavujú len jeden mínus z položiek IKEA – nie s pevným povlakom. Z tohto dôvodu, s ťahmi s tuhými predmetmi, na povrchu sú malé dents.

Napriek týmto výhodám z tabuliek tejto spoločnosti viac, takže sú tak populárne v našej krajine. Okrem toho sa ľahko vstupujú do akéhokoľvek interiéru.

Príklady

Tabuľky transformátora sú vhodné na použitie pre dieťa už dlhú dobu.

Klasické modely môžu vstúpiť do takmer akéhokoľvek interiéru.

Pre prvotriedny budú vhodné, pohodlné stoly budú vhodné, čo bude rásť s dieťaťom.

Neobvyklý model stolného domu je schopný sedieť dve deti, budú zábavné a nie sú úzko.

IKEA je štýl, pohodlie a všestrannosť pre takmer akúkoľvek miestnosť na štýl a smer.

Ako si vybrať drevený stôl a stoličky pre deti, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: