Vyberte si počítačovú stoličku pre školák

Počítač je povinná zložka miestnosti akéhokoľvek moderného školáku – s ním, dieťa môže urobiť domácu úlohu alebo len hrať hry. Ako teenageri trávia veľa času sediacim v počítači, otázka vznikla o vývoji špeciálnych stoličiek alebo stoličiek, ktoré poskytnú maximálny komfort a udržiavajú polohu detí v správnej polohe. Podrobnejšie zvážte funkcie a jemnosti výberu počítačov pre školské stoličky.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Každý zodpovedný rodič s pozornosťou odkazuje na zdravie svojho dieťaťa. Takže počas plnenia domácich úloh sa deti sedia v ich obvyklej póze, ktorá často ovplyvňuje stav chrbta a chrbtice. Väčšina dospelých sa snaží pristupovať k problému z morálneho hľadiska drsných požiadaviek a zákazov, ale to môže len zhoršiť. Špeciálne počítačové stoličky pre školákov boli navrhnuté tak, aby bojovali proti tomuto problému.

Z klasických možností počítačových stoličiek pre dospelých sa takéto modely rozlišujú ľahkým dizajnom. A tiež majú rad ďalších prvkov, ktoré nebránia tvorbe muskuloskeletálneho systému dieťaťa. Tento nábytok má celú hmotnosť pozitívnych funkcií:

 • odstránenie zaťaženia a tlaku z chrbtice;
 • Prevencia cirkulačných porúch;
 • zabezpečenie plného pohodlia pri vykonávaní domácich úloh;
 • udržiavanie chrbta a chrbtice v anatomicky správnej polohe;
 • Prevencia chorôb z očí;
 • udržiavanie hláv a lakte;
 • úsporné voľné miesto;
 • Doplnok interiéru miestnosti vďaka zaujímavému dizajnu a farbám.

Všetky možné nedostatky detských počítačov sú prepojené výhradne s určitými kvalitnými modelmi nábytku zakúpených od neusporiadaných výrobcov.

Klasifikácia modelov

Všetky modely detských sedadiel môžu byť rozdelené do niekoľkých klasifikácií v závislosti od tvaru a vykonávania, typov chrbta, sedadla, ako aj typu čalúnenia materiálu a základne.

Vo forme a vykonávaní

Táto klasifikácia zahŕňa tradičné modely pre deti, ako aj modernejšie a špeciálne možnosti, Vybavené niektorými ďalšími návrhmi.

 • Klasické stoličky. Takéto modely sú charakterizované pevnou konštrukciou, hlavný dôraz, ktorý je vyrobený na zadnej strane, ktorý upevňuje chrbát v správnej polohe, neumožňuje možné spinálne zakrivenie.

 • Ortopedické modely. Tieto stoličky sú navrhnuté tak, aby uvoľnili zaťaženie chrbtice a znížili napätie na zadných svaloch. Na rozdiel od klasických stoličiek môže byť chrbát v takomto dizajne nastavená na výšku a mierne zmeniť svoju polohu, ktorá neumožňuje podpísať chrbticu.

 • Modely s kropou. V tomto prípade je celé zaťaženie prenesené do nôh, čo znižuje zaťaženie chrbtice.

 • Dynamické možnosti. V týchto stoličkách nie sú žiadne backs a lakťové opierky, ale na závesoch je hnuteľné sedadlo. Na takomto stoličke musí školák neustále udržiavať hladkú polohu chrbta.

 • So kolenným sedadlom. V takýchto modeloch stoličiek je špeciálny mäkký stojan pod kolenami. Vďaka takémuto dizajnu, školáci môžu intuitívne upriať kolenami na stojane, zatiaľ čo chrbát zostane rovný. Bohužiaľ, s dlhodobým používaním takýchto stoličiek, nohy dieťaťa môžu lietať, čo prináša ich nepohodlie.

 • Stoličky na type „Stand-sedenie“. V tomto prípade, nohy dieťaťa zostávajú čo najčastejšie a panva je pohodlná na sedadle.

Podľa typu

Hlavnou úlohou chrbta je podpora chrbtice a späť. Sedadlo s vysokou kvalitou bezkonkurenčný nie je len pohodlný pobyt, ale môže tiež nastaviť poruchy tela. V závislosti od typu podložky môžu byť všetky počítačové stoličky pre školákov rozdelené do 3 skupín:

 • Single – vykonávať funkciu upevnenia tela a vytvorte správnu pozíciu;
 • S dvojitým chrbtom – ideálnou možnosťou pre relaxáciu svalov chrbta (neodporúča sa deťom s existujúcimi chovanými problémami);
 • s valčekom – poskytujú dodatočnú podporu pre zadné svaly.

V každom prípade by mal operadlo školských stoličiek dosiahnuť úroveň, ktorá nie je nižšia ako lopatky dieťaťa. Je tiež potrebné zvážiť, že dnes existujú možnosti pre počítačov počítačov a nie späť, ale nie sú určené pre deti.

Typ sedadiel

Možno, že hlavný prvok každej stoličky možno považovať za sedadlo. V modeloch počítačových detí by to nemalo byť príliš mäkké. Pokiaľ ide o jeho výšku, všetko je veľmi závislé od rastu samotného dieťaťa – zvyčajne ukazovatele rozsahu od 44 do 48 cm.

V závislosti od typu sedadiel existujú anatomické a štandardné stoličky. Anatomické modely sú navrhnuté tak, aby úplne opakovali reliéf tela v dôsledku zahusťovania na určitých miestach.

Čalúnením a náplňou

V prípade počítačových stoličiek sa venuje pozornosť nielen na čalúnenie materiálu, ale aj na plnive, ako aj na materiáli, z ktorého bola základňa vyrobená. Materiál predsedu ovplyvňuje jeho vzhľad, ako aj na jeho trvanlivosť a trvanlivosť. Bez ohľadu na to, ktorý materiál je vyrobený zo stoličky, mala by byť hypoalergénna, priedušná a nie doplnková látka.

Zvyčajne sa používa len 3 materiál ako čalúnenie pre tento nábytok: pravá koža, eko-dovolenka a textil.

 • Ekokent. To zahŕňa možnosti čalúnenia tkanín z materiálov, napodobňovanie vlastností originálnej kože. Majú vynikajúce indikátory pevnosti, môžu byť vytvorené v akejkoľvek farbe, nevyžadujú špeciálnu starostlivosť a sú optimálne nastavené na telesnú teplotu dieťaťa.
 • Koža. Použitie tohto materiálu pri vytváraní nábytku pre deti sa považuje za nepraktické – v takýchto podmienkach bude rýchlo stratiť vzhľad. Pri výbere koženého čalúnenia, venujte pozornosť hrúbke plniva – s príliš malú hrúbku, takáto stolička bude veľmi pevná, s príliš veľkým – dieťa bude v ňom trit.
 • Textil. Táto skupina môže obsahovať syntetické aj prírodné tkaniny. Textílie má veľkú silu, priedušnosť a je ľahko udržiavaná.

Plnivo je rovnako dôležitým bodom, ktorý bude zodpovedný za pohodlie a pohodlie pri používaní stoličky. Zvyčajne sa používajú na plnenie školských nábytkových stoličiek, penovej gumy a polyuretánovej peny. Foolón je dosť dobrá sila a nízka cena, ale rýchlo sa deformuje pod nákladom a čoskoro nahradenie. Polyuretán drahšie ako pena guma, ale tiež odolnejšia, odolná voči opotrebeniu.

Ako základňa v takýchto stoličkách, špeciálny päťčlen alebo kríž. Zvyčajne je vyrobený z hliníka, plastu, ocele alebo dreva. Je to oceľové a hliníkové štruktúry, ktoré sú presne najodolnejšie, ale veľa závisí od priemeru kríža, ktorý by mal byť aspoň 50 cm. Drevené báz sa zvyčajne spracujú ochranou proti vlhkosti a hypoalergénne laky.

Niektorí odborníci tiež zdieľajú všetky detské kreslá, pokiaľ ide o materiál výroby valcov alebo kolies. Ten môže byť uzavretý, otvorený alebo s držiakom a sú vyrobené z polypropylénu alebo polyamidu.

Farebné riešenia

Ak sa dospelí a kancelárske počítače počítača zvyčajne rozlišujú neutrálnymi monochromatickými odtieňmi, ako je čierna, biela alebo sivá, potom detské modely sú natreté takmer v akýchkoľvek svetlých odtieňoch – od červenej po fialové. Nedávno sú obzvlášť populárne stoličky s karikatúrnymi výtlačkami alebo vzormi klietok.

Odborníci odporúčajú kúpiť detské počítačové kreslá modré zelené a žlté tóny, pretože tieto farby odstránia duševnú únavu a stimulujú celkový výkon.

Všeobecne platí, že mnohí rodičia uprednostňujú všetky rovnaké monochromatické farby, pretože nie sú návykové na starostlivosť a úspešne sa pozerajú na akýkoľvek interiér.

Populárne výrobcovia

Medzi výrobcami vysoko kvalitných a trvanlivých ortopedických stoličiek pre školákov sú pridelené značky, ako napríklad DuoRest, Kulik System, Gravitonus, ako aj METTA.

Ak hovoríme o hodnotení modelov najvyššej kvality, potom tu môžete označiť iba 3 modely počítačových detských stoličiek.

 • DUORST DR-7900 – jednoznačný vodca týkajúci sa ortopedických vlastností a pohodlie pre deti. Sa líšili dvojitými chrbtami, spoľahlivými lakťovými opierkami, opierkou opierkou opierkou, nastaviteľnou výškou chrbta a sedadla, šesť plných kolies, ako aj mechanizmus hojdačky. Stoličky môžu byť vykonávané v rôznych farbách a sú schopní odolať ťažkým zaťaženiam až 120 kg. Tento model dokonale opravuje polohu chrbta a úplne odstraňuje zaťaženie chrbticou a svalom chrbta.

 • Kulik systém lietať. Drahé, ale vysoko kvalitné stoličky, ktoré vyhovuje adolescentom od 8 do 14 rokov. Vyrobené výlučne z prírodných materiálov má 5 kolies, kovových krížov a môže odolať až 80 kg. Okrem toho, v modeli existujú nastaviteľné podrúčky, opierky hlavy a upevnenie. Okrem vynikajúceho výkonu je predseda vyrobený v štýlovom a modernom dizajne, a preto bude dokonale dopĺňať akýkoľvek interiér.

 • Gravitonus! Nohy. Tento moderný model je považovaný za revolučný, pretože je vhodný pre obe deti, ktoré práve začali chodiť do školy a už pre dospelých chlapcov. Účinok sa dosiahne z dôvodu nastaviteľnej dvojitého chrbta a stoličky, ako aj nastaviteľná a odnímateľná noha. Ako čalúnenie v tomto modeli sa používa dobré tlačidlo ECO, nie sú tu žiadne kolesá tu, ale existujú vysoko kvalitné a stabilné valčekové nohy. Mnohí rodičia si všimnú, že sami často používajú tento model, pretože to môže vydržať zaťaženie až 90 kg.

Tipy na výber

  Ak si chcete vybrať perfektnú počítačovú stoličku pre školák, musíte zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. Od každého z nich závisí, či má vaše dieťa rovno, zdravé chrbát.

  Vysoko kvalitné detské stoličky musí mať:

  • spoľahlivý, stabilný a trvanlivý dizajn;
  • Výška nastaviteľná na chrbát, ktorá by mala upevniť chrbticu, najmä v oblasti dolnej časti chrbta, a tiež presne opakuje svoje obrysy;
  • tuhé ortopedické sedadlo umiestnené v dostatočnej výške, takže nohy dieťaťa sa týkajú podlahy;
  • Synchanistika, ktorá sa bude prispôsobiť polohe chrbtice a znížiť zaťaženie svalov chrbta
  • Materiály šetrné k životnému prostrediu v čalúnení, plnivách a základoch, ktoré nespôsobia podráždenie a alergické reakcie;
  • Spoľahlivé kolesá s držiakom (výhodne aspoň 5) – to bude extrémne užitočné, najmä pre irrepresíbilné prvej zväzky;
  • vysoko kvalitná plochá plocha, ktorá odstraňuje zaťaženie z nôh a bude užitočné, ak bolo sedadlo kresla príliš vysoké;
  • ergonomický dizajn, ktorý umožní použitie stoličky pod obmedzeným priestorom;
  • Robustné opierky, výhodne odnímateľné, na odstránenie zaťaženia z chrbtice;
  • nízka hmotnosť dostatočná na stabilitu modelu na mieste a na bezpečný pohyb na valce okolo miestnosti;
  • opierka hlavy, ktorá odstráni napätie z chrbta;
  • Odnímateľné kryty pre čalúnenie, ktoré možno pokojne umyť, čistiť alebo vymeniť.

   Okrem toho musí byť model predsedu nevyhnutne certifikovaný.

   Ak chcete určiť, vyhovuje vášmu dieťaťu, alebo nie, Priamo pri výbere modelu musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

   • Model musí zodpovedať rastu, veku a hmotnosti vášho dieťaťa;
   • V pokojnej polohe nohy by malo byť dieťa hladko stojace na stojane alebo na podlahe, zatiaľ čo ruky by mali ležať priamo pred ním na podrúčkach alebo na povrchu pracovnej plochy;
   • V pokojnej polohe nohy v ohybe by mala byť priamym uhlom;
   • Ohýbanie lakťov, s výhradou umiestnenia rúk dieťaťa na podrúčkach, by mal tvoriť priamy uhol;
   • V pokojnej polohe by sa chrbta nemala prilákať, a tiež neprijateľne, takže dieťa sedí na stoličke s prekríženými nohami.

   Tipy na výber počítačovej stoličky pre školáku v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: