Vyberte stôl v obývacej izbe

Nie je možné predložiť každý interiér obývacej izby bez jej „centra atrakcie“ – tabuľku, ktorá môže vykonávať rôzne funkcie. Praktické použitie tejto témy v interiéri, keď je jedálenský stôl nahrádza písomné, dopĺňa svoju dekoratívnu úlohu, keď si vyberieme stôl ako dekorácie haly.

Štýly a možnosti dizajnu

Obývacia izba by mala byť čo najviac pohodlná a nastavenie by malo potešiť oko. Zavoláme hlavné štýly, v ktorých tabuľky vykonávajú klasické, high-tech a minimalizmus, podkrovie, moderné, krajiny a provence, bocho a fúzie, etno a ekosyl. Najlepšie zo všetkého, budú demonštrovať vizuálne príklady možných návrhov tabuliek v rôznych štýloch.

S vesmírnym dizajnom tejto obývacej izby Zlúčiť všetky položky high-tech jedálenskej skupiny v štýle Hi-Tech: Biely dlhý stôl a stoličky na lichobežníkových kovových nohách.

Tu je počítačový stôl v klasickom štýle, dobre sa hodí do celkového dizajnu kancelárie.

Odvážny dizajn v štýle Avant-Garde – šesťhranný sneh-biely stôl s zrnami v tvare polkruhu a rovnaké zaoblené chrbty bielych stoličiek, ktoré sú ako hlúpe od snehu. Všetko tento lesklý a zasnežený belosť kontrastuje dokonale s roztomilým príslušenstvom – kvetinové akcenty: zábavný viacfarebný flappon, latte farba podľa štítku, chute čierne jablká na stenu a oranžové miesto živých kvetov vo váze v strede stola.

Delicious zhruba vyrobený „rustikálny“ jedálenský stôl v štýle krajiny je veľmi pohodlný na použitie: na výstužnom priečnom dizajne môžete dať nohy, dĺžka vám umožní voľne ubytovať veľké množstvo hostí. V neprítomnosti zbytočnej pohovky, jeden dvaja hostia môžu na ňom aj krídlo. Za ním môže urobiť nábytok. Model je absolútne univerzálny.

Konferenčný stolík na loft štýl kolesá. Kolesá – Toto je nielen funkčné, pre tento štýl je charakteristickým znakom.

Neobvyklý jemný modrý kaviareň v štýle fúzie, zdobené prírodnou kožou.

Luxusná verzia klasického dizajnu predsedníctva.

Boho štýl stôl, vyrobený z hrudníka, je skvelý a pripomína pirátsky a dobrodružstvá.

Ako si vybrať?

Výber stôl v obývacej izbe:

 • Predtým vybraný štýl interiéru. Stôl musí zodpovedať konštrukcii haly alebo s ním kombinovať. Ak je prevládajúci štýl fúzie, výber tabuľky pre neho bude jednoduchý, pretože tento smer znamená odvážne kombináciu nábytkových predmetov: starožitnosti a klasiky perfektne zapadajú do moderného dizajnu.

 • Menovanie a príležitosti na používanie. Aké tabuľky a koľko ich potrebujete – predsudok Veľkosť miestnosti, vypočítajte jeho rozmery, načrtnite projekt. Je to relevantné pre veľké obývacie izby a pre kompaktné miestnosti. Pre druhý bude na kolesách skladací stôl, bude hrať tri roly naraz: jedálenský, kávou a časopisom skladanom. Na jeho prvej vrstve si môžete uložiť knihy alebo usporiadať posteľ pre mačku.

 • Veľkosť modelov, Ako by ste si mali pripomenúť, že sa môžete ubytovať vo vašej dovolenkovej miestnosti.

 • Technické charakteristiky a pozorný postoj k kontrole kvality. Ak ste si vybrali tabuľku z prirodzeného stromu, zistite, ako sa starať o jeho povrch, skontrolujte, či je stabilita, prítomnosť čipov a trhlín. Vážení stoly z prírodných dreve absorbujú pachy, vystavené vonkajším vplyvom: vlhkosť, kvapky teploty, expozícia ultrafialového vystavenia, sú ľahko poškodené. Ak sa vaša voľba zastavila na transformačnom stole, uistite sa, že je možné ľahko zložiť, rozkladať, že inžinierska myšlienka je privedená do svojej dokonalosti.

 • Materiál si zaslúži osobitnú pozornosť. Skontrolujte, či pre dodržiavanie noriem kvality našej krajiny, byť obzvlášť pretrvávajúci pri objasňovaní týchto problémov. Výber nábytku s nízkou kvalitou z MDF a drevotrieskov môže spôsobiť zdravotné problémy, najmä pre malé deti. Správna voľba materiálu poskytne dlhú životnosť výrobku a stane sa ručiteľom jeho prevádzky, s výhradou riadneho technického vykonávania konkrétneho modelu.

 • Rozhodnutie farieb – Je dôležité, aby bol tieň tabuľky harmonicky v kombinácii s dekoráciou miestnosti a farbou zvyšku nábytku. Hoci Harmony – koncepcia príbuzného. Pre niekoho je to kombinácia fialových stien s horčičným nábytkom a niekto nikdy neprekračuje štandardy farieb. To všetko závisí od individuálneho vnímania krásy.

Funkcie

Destinácie v tabuľkách pre obývaciu izbu veľa, a funkcie ešte viac. Táto izba má: jedálenský stôl, časopis, písomný, počítač, servírovanie, čaj alebo konferenčný stolík.

Možné tabuľky pre obývaciu izbu:

 • Trechá funkcia – príjemné a krátke občerstvenie a skutočné oslavy.
 • Skladovanie časopisov a kníh – Funkcia knižnice.
 • Estetika – samotná dekoratívna tabuľka je výzdoba interiéru, alebo má položky na vytvorenie pohodlia a krásy – vázy, kvety, svietniky, fotorámčeky, figúrky; alebo obaja.
 • Funkcia pracovnej oblasti – píšeme, vytvárame projekty, vychutnajte si prácu domu. Rozšírenie možností, vďaka vytvoreniu rokovaní v obývacej izbe, kde sa stretávame so spoločníkmi, partnermi pre túto tabuľku bez zbytočných očí a uší.
 • Hra – majstrovstvo a hrať s deťmi a dospelými.
 • Stojany nôh – usporiadanie kina V obývacej izbe nemôžeme robiť bez takéhoto cenného objektu, ako elastický kožený stôl, určený na to, vrátane.
 • Vlastne „hosť“ – komunikovať s hosťami, odpočívajte pre vašu obľúbenú tabuľku.

Funkcie môžu byť kombinované, ako ste si vedenie večeru – práca, pre časopis. Vaša predstavivosť vám dáva mapu-Blanche v tejto veci.

Odrody

Obývacia izba a dizajn tabuľky vám povie, aký druh odrody. Ak sa nachádza jedáleň a pracovná kancelária v dome, premýšľajte o multifunkčnosti tejto témy, nie je dôvod, a naopak – malá plocha, zvyšná miestnosť je jedna na všetkom, potom by si vybrala voľba Model, ktorý sa dá použiť v rôznych prípadoch.

Existujú tieto typy tabuliek:

 • Elite veľký jedálenský stôl, skladací alebo tuhý;
 • Elegantný konferenčný stolík;
 • slúžiť, ktorá sa ľahko pohybuje v celej obývacej izbe;
 • Časopis s miestami skladovania pre knihy, noviny alebo bez nich, vytvorené výlučne pre krásu a coziness.

Varianty konferenčných stolov:

 • Klasický konferenčný stolík – s úsekami alebo policami, zásuvkami;
 • Stolový stôl na kávu – Mini výmena veľkej stravovania, na nohách alebo centrálnej podpore;
 • Čakanie – nohy sa pohybujú pod pohovkou a horná tabuľka sa ukáže, že je nad sedadlom;
 • Tabuľka Platform – stojan, na ktorom môžu byť duté malé veci – telefón, lampa;
 • Dekoratívne – zvyčajne dizajnér a drahé;
 • Tabuľka Matryoshka – súbor niekoľkých, presunul jeden na druhú na princípe Matryoshki, viac, menej, ešte menej;
 • Tabuľka-showcase – pod sklenenou doskou na police nižšie vykazoval akýkoľvek obľúbený.

 • Postavený v modulárnej skupine desktopu s regálymi alebo bez nich;
 • Klasické písanie stacionárne stôl. Najčastejšie sú takéto tabuľky vyrobené z prírodného dreva. Sú mimoriadne pohodlné a prestížne a patria drahé modely;
 • Existujú modely na kolesách pre jednoduchosť pohybu – môže to byť porcia, konferenčný stolík, ale nie veľa veľkosti, sú zvyčajne ťažké;
 • Transformné tabuľky sú nevyhnutné pre malé priestory našich obydlí: tabuľka je kompaktná v zloženom stave; Skladací model Swivel-Skladacie Zvýšenie jeho oblasti Hĺžená, v zloženej forme Som horší ako prvá v kompaktnosti, ako aj jeho dizajn nie je rozlíšená stabilitou. S skladacou doskou – neuskutočňuje sa, keď je komplikovaný, ale nikde nepohybujete. Na posuvnom modeli je druhá časť horného stola skrytá pod prvým a nabok sa nabok;

 • Rôzne počítačové tabuľky vám umožní vybrať si optimálnu možnosť. Výber nastaviteľného počítačového stola, poskytujete pohodlné pracovisko nielen sami, ale aj ďalšími členmi vašej rodiny, ak existuje taká potreba. Napríklad ľudia s rastúcimi a proporciami tela sú odlišné od vás, pretože táto tabuľka môže byť nastavená na výšku, šírku a dokonca hĺbku stola;
 • Ak nie je jedáleň v dome, ale je tu miesto v obývacej izbe pre veľký stôl, je lepšie zastaviť výber na ňom a kúpiť ho spolu s stoličkami. Takže dva úlohy sú riešené naraz: Stylistické (nebudú potrebné tráviť čas na vyhľadávanie stoličiek v správnom množstve a predtým zvolenom štýle zvyšku nábytku) a úlohu ubytovať hostí a rodinných príslušníkov pri rovnakej tabuľke slávnostná večera, komunikácia s priateľmi alebo hier s deťmi. Ale táto možnosť bude najdrahšia z tých, ktoré sú tu prezentované;
 • Tam sú tiež skladacie a skladacie modely, ušetria priestor. Po porušení alebo skladaní takýchto tabuliek môžu byť úplne skryté až do ďalšieho používania. Je však potrebné si uvedomiť, že čas na ich montáž a skladania bude trvať určitý čas, zvyčajne sa získavajú na chaty;
 • Countertops môžu byť najrozmanitejší tvar: obdĺžnikové, štvorcové, okrúhle, oválne a dokonca trojuholníkové a šesťuholníkové, a jednu, dve alebo trojvrstvové stoly;
 • Tvar tabuľky je možné zmeniť, ak ide o skladací model, otáčajúci sa okrúhly stôl v ovále a námestie – na obdĺžnikové.

Ak ste sa rozhodli pre vymenovanie a typ tabuľky, je potrebné určiť jeho rozmery.

Rozmery

Veľkosť tabuľky a jeho typy sa zvolení v závislosti od oblasti obývacej izby a to, čo je potrebné umiestniť v tejto miestnosti.

Štandardný jedálenský stôl Výška – 70-75 cm; Podvozok Šírka – 60-70 cm; Standard Countertops Area – 60×120, 70×120 cm; Skladacie modely zvýšia svoju oblasť dvakrát alebo tretie.

Pohodlná hĺbka počítačovej tabuľky – minimálne 60 cm.

V malých apartmánoch hrá obývacia izba niekoľko rolí – herňa, stretnutia s priateľmi, kino, kabinet. Preto musí byť nábytok v takomto antikovanom priestore opatrne vybraný, výpočet na centimeter. Skladacie alebo vstavané stolové šetrné miesto.

Namiesto veľkého stravovania si môžete kúpiť knihu alebo rezort na rovnaký skladací model. Alebo si vyberte transformátor s posuvným mechanizmom osvedčeného výrobcu. Vyčistite svoju veľkosť, aby v zloženom stave neobsahoval veľa priestoru, ale vyzeral ako kompaktný časopis, a všetci členovia rodiny by ho mohli pohodlne ubytovať. Výška tejto tabuľky bude závisieť od výšky čalúneného nábytku.

Nižšia cesta, tým ťažšie je vstať, takže pohovka alebo stoličky musia zodpovedať rastu dospelých rodinných príslušníkov, nie sú hlboké. Správna výška sedadla pohovky zodpovedá rozdeleniu v kolenách ľudí, táto pohovka. A tabuľka, ktorá je k nim, by mala byť na rovnakej úrovni so sedadlami čalúneného nábytku, alebo o niečo vyššie, centimetre sú desať pätnásť, nič viac, potom bude vhodné použiť.

Keď je oblasť obývacej izby malá, ale stále vám umožňuje umiestniť dve tabuľky, vybrať si ich názory a rozmery založené na potrebnej funkčnosti.

Viac práce ako komunikácia – vyberte nastaviteľný počítač. A pre rekreáciu so svojou rodinou, zastavte všetko na rovnakom nenahraditeľnom pre skromné ​​transformátorové priestory alebo vhodný konferenčný stolík.

Možno zažívate ťažkosti pri výbere nábytku opačného druhu, veľké priestory vyplnia ešte ťažšie. Obmedzenia v tomto prípade budú závisieť od zvoleného štýlu interiéru.

Na veľkej ploche môžete zadať čokoľvek:

 • malé dekoratívne modely;
 • Veľmi nízka so sedadlami na podlahe – na koberci alebo vankúšoch, ak je to východný dizajn;
 • Veľké veľkosti jedálenskej skupiny;
 • High Bar, teraz sú často umiestnené v obývačkách.

Kde dať?

Ak chcete nájsť tabuľku, musíte si vybrať túto zónu obývacej izby, kde najpríjemnejšia bude dlhá a situácia bude musieť byť umiestnená na to, čo potrebujete.

Ak nemáte radi jasné svetlo a teplo a okná obývacia izba prichádzajú na juh a veľmi veľké, a ešte viac, takže v celej stene, nemusíte mať večeru skupinu alebo tabuľku pre rokovania. V tomto prípade lepší dekoratívny stôl s stoličkami, bude to zriedka prevádzkované.

Veľké jedálenské miesto, berúc do úvahy prístup bez toho, aspoň meter od steny, berúc do úvahy prítomnosť niekoľkých stoličiek, takže by sa nemal byť potom, aby sa mohol hľadať medzi nimi a stenou stacionárne kvôli jeho veľkostiam a hmotnosti. Môžete si vytvoriť jedálenskú skupinu s centrom kompozície, umiestnením do stredu miestnosti. Akýkoľvek tvar stola je kruhový, štvorcový, oválny, obdĺžnikový, vzácny na predaj šesťuholník, hlavná vec je, aby sa miesta v obývacej izbe dostatočne pre tento luxus.

Ak je potrebné uložiť priestor, môžete usporiadať jedálenský alebo pracovný priestor pozdĺž steny alebo v existujúcom výklenku. Možnosť Každá: samostatne stojaca, vstavaná tabuľka, zaujímavá Matryoshka Table.

Okno v hale stojí za umiestnenie malých stolov s dekoratívnou funkciou. Ale ak sa okno otvára krásny vzhľad a zostaňte pohodlne kedykoľvek počas dňa s akýmkoľvek počasím, odvážne dať svoj obľúbený stôl s mäkkým nábytkom – kreslá, pohovky, poufs a zariadiť pohodlnejšie. Nezablokujte radiátory s týmto umiestnením.

Nevkladajte stôl do rohu, je to nepríjemné, ako keby ste boli vložené do uhla. Nájdite iné miesto pre stôl a uhol vyplňte nábytok, pre ktorý nebude potrebné sedieť.

A pamätajte, že jedálenský stôl sa nedáva blízko k východu, takže tí, ktorí sedia za ním, nie sú nádherné výhľad z okna a nádherného interiéru, ale namiesto toho sledovali na chodbe a sedeli na uličke.

Materiál

V nábytkárskom priemysle našej krajiny, v susednom Bielorusku, v krajinách západnej a východnej Európy, v Škandinávii, Holland (tam je jeden z najlepších dizajnérskych škôl na svete, kde otvárajú nové materiály na vytvorenie nových modelov Nábytok) A Spojené štáty na výrobu pohodlného, ​​elegantného a robustného nábytku používajú širokú škálu materiálov:

 • Sklo. Tento materiál pre vlastníkov čistých, okamžite zistia odtlačky prstov. Ale z jeho povrchu, môžete odstrániť akúkoľvek látku bez stopy, na rozdiel od tabletopier z prirodzeného stromu je temperovaný, neobývaný priestor, dáva interiéru vzduchu a ľahkosť;
 • Plastový. Tabuľky z plastového svetla, sú moderné a originál, ale vyžadujú použitie antistatických a leštiacich činidiel. Existujú transparentné modely;
 • Prírodný a umelý ratan. Nábytok z umelého materiálu je veľmi praktický, nebojí sa žiadna vlhkosť;

 • Pevné a recyklované drevo. Stôl z radu prírodného dreva je jednou z najdrahších a vysoko kvalitných možností, ale nezabudnite na ťažkosti pri starostlivosti o jeho povrch. Cenné kvapky na výrobu nábytku – Yatoba, Wenge, Macoera, Meranti, Mahagon, Oak, Cedar, Klane. Tabuľky vyrobené z materiálov na báze dreva sú pokryté ochrannou fóliou, ktorá simuluje odtiene rôznych druhov dreva. Vysoko kvalitný nábytok z nich je podobný prirodzenému, ľahko sa starať a nemôže byť vonkajšími vplyvmi, s výnimkou mechanického poškodenia a ultrafialového materiálu, ak neexistuje žiadny špeciálny povlak, ktorý chráni pred ním ako súčasť filmu;
 • Kovový. Veľmi ťažké modely. Vhodné smery loft a high-tech. Kovové detaily tabuliek, vložky vyzerajú veľkolepé;
 • Rôzne inlays – keramika, kamene, kožu;
 • Prírodný a umelý kameň. Kamenné stoly trvanlivé, ale tvrdé. Ale tabuľky sú vyrobené z umelého kameňa, ktoré vyrábajú z akrylového, aglomerátu, „tekuté“ kameňa – vstrekovanie, pľúca a nevyzerajú žiadne horšie, ale stojí lacnejšie.

Vyberte si tabuľkový materiál, vzhľadom na dizajn a farbu miestnosti. Jasný interiér stojí za vyváženie tabuľky v klasickom štýle alebo masívnom drevenom. A v príliš pokojnom dizajne stojí za to priniesť heoligan zárez vo forme jasného plastového stola. Kombinácia materiálov v konštrukcii stola, ako je sklo a kov, sklo a drevo, s nezvyčajnou formou okamžite vyrábať zaujímavú nudnú obývaciu izbu v odvážne tóny.

Nebojte sa experimentovať, hľadať svoju jedinečnú dizajnovú izbu.

Sfarbenie

Farby v výrobe nábytku sú reprezentované akoukoľvek. Vyberte si ich podľa štýlu a farieb obývacej izby: Prírodné prírodné odtiene sa zmenia takmer všade. Farba stola musí zodpovedať dekorácii miestnosti, detailov, ale môže s ním kontrastovať.

Biely tradične slávnostný. Čierny prísny a laconic, je určený alebo navrhnutý tak, aby vytvoril dramatický účinok v interiéri, ktorý poskytuje divadelnosti: štýl Bocho sa môže uchýliť k takýmto technikám. Prirodzené nasýtené alebo neprirodzene jasné farby posilňujú dojem z interiéru, aby sa konštrukcia obývacej izby nezvyčajná. V klasických možnostiach pre dekoráciu sa používajú všetky odtiene rôznych druhov dreva: čerešne, orechy, dub, wenge.

O akom farebnom nábytku vybrať si pre obývaciu izbu, pozrite sa na nasledujúce video:

Štýlové interiéry

Možnosti pre modernú a klasickú štýlovú obývaciu izbu riešenia veľa, dizajn tejto miestnosti vám povie chuť. Najjasnejšie z nich sú nábytok s modulárnou obývacou izbou.

Teraz populárny biely nábytok. Táto elegantná kompozícia s čínskymi stolovými čiarami a jednoduchým, ale neuveriteľne veľkolepým dizajnom stoličiek – že verzia štýlu, keď sa vyrieši väčšina úloh plniaceho priestoru v obývacej izbe. Tento transformátor je veľký, interiér je ľahký a vzduch. V rozloženej forme bude zbierať veľa hostí a skladaním, môžete experimentovať s usporiadaním. Biele pohodlné mäkké stoličky dokonale harmonizujú s ním.

Dizajn modulárnej obývacej izby v monochrómových farbách – béžová a wenge, ktorá sa strieda na stenách, podlažiach, nábytkových predmetoch a príslušenstve. Izba je rozdelená na pohovku a pole farebnej wenge pod ním do dvoch častí – posedenie a stravovanie. Zaujímavý farebný kontrast v tomto interiéri nemá nielen estetickú hodnotu. Je narodený a tlmený súčasne, farby sa rovná a pôsobia upokojujúc.

Unikátna obývacia izba s tabuľkou Design Journal sa podobá príbehu o Solaris a kvety na ňom v japonskom štýle návrat na zem.

Elegantná modulárna obývacia izba v grafitových hnedých tónoch na pozadí svetlo sivej steny vyzerá víťazstvo, symetricky umiestnené na oboch stranách jej fotografii, dávajú domáce teplo obývaciu izbu, a lesklé štvorecie držadlá zdôrazňujú len dizajn tohto nábytku.

Možnosť v klasickom štýle vyhovuje milencom, aby zmenila situáciu. Budú môcť umiestniť rôzne časti modulárnej skupiny.

Nie je možné zabudnúť na svetlé v zmysle farebnej škály interiérov, ako je Kartsch.

Bude v rozprávke, pamätajte na detstvo: Je to detská obývacia izba v štýle Kitch.

Štýlový interiér obývacej izby v etnatickom, útulnom a dotyku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: