Výška písania: Ako si vybrať?

Pri výbere pohodlnej písomnej tabuľky je potrebné vziať do úvahy nielen jeho konštrukčné a výrobné materiály, ale aj výškové parametre. Táto funkcia je jednou z najdôležitejších, napriek tomu, že mnohí spotrebitelia na ňu zabudli po hľadaní modelu. Pracovný stôl nevhodnej výšky je schopný viesť k zdravotným problémom, takže nevenujte pozornosť takejto charakteristike nábytku.

Výška písania: Ako si vybrať?

Zvláštnosť

Všetky vekové kategórie môžu stráviť väčšinu dňa na písanie stolov. Takýto nábytok môže byť použitý nielen v domácich interiéroch, ale aj kanceláriách. Je vždy vhodné, aby to fungovalo, a spravidla veľké množstvo rôznych položiek sa plnili na tabloch vysoko kvalitných písomných štruktúr.

Avšak, výber takýchto výrobkov, musíte venovať osobitnú pozornosť svojej výške. A to vôbec nezáleží, kúpite si stôl pre dospelých alebo dieťa.

V obidvoch prípadoch sa nábytok musí vykonať kvalitatívne, takže práca za neho neviedla k problémom s chrbticou.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Jedným z hlavných parametrov týchto položiek interiéru je ich výška. Ak sa dostanete príliš nízko alebo príliš vysoký model, potom to bude pre to veľmi nepríjemné, a držanie tela môže byť veľmi pokazené. Práca za takýmito stolmi často vedie k nepríjemným bolesti v krku a dolnej časti chrbta. Ak dlho budete sedieť na písací tabuľku nesprávnej výšky, potom to môže dokonca viesť k hmatateľným bolesti hlavy zasahovania do práce.

Tento parameter nie je menej dôležitý, ak hľadáte stôl pre detskú izbu. Rastúci organizmus by nemal byť umiestnený v nepríjemných podmienkach aj počas domácich úloh alebo čítania kníh.

Spravidla nesprávne zvolené tabuľky vedú k zakriveniu chrbtice mladých používateľov, s ktorými je veľmi ťažké riešiť.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Štandardné rozmery

Niekoľko ľudí vie, ale dnes je tu špeciálny štandardný systém nazývaný „modulátor“, v súlade s ktorými sú odhalené štandardné parametre absolútneho nábytku dnešnej produkcie, vrátane ukazovateľov výšky písomných stolov. Tento parameter hrá jednu z najdôležitejších rolí, pretože je primárne ovplyvňuje pozíciu sedenia používateľa.

Byť príliš nízky dizajn, osoba sa bude posechať a slúžiť telu dopredu, ak užívateľ funguje príliš vysoko, potom bude musieť neustále zdvihnúť hlavu.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Nezabudnite Pod správnou pozíciou znamená dokonale hladký, Ticho podkladové predlaktia a žiadnu extra tuhosť v oblasti ramena. Je tiež potrebné si uvedomiť, že nohy by mali byť umiestnené na podlahe a ohnuté v uhle 90 stupňov.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška v centimetroch

Spravidla pri výrobe moderných písomných tabuliek pre hlavného ukazovateľa sa vykonáva priemerný ľudský rast, ktorý predstavuje 175 cm.

Stvoriteľ zariadenia „Modulátor“ Le Corbusier veril, že výška takéhoto nábytku by sa mala líšiť v indikátoroch 70-80 cm, takže štandardná veľkosť je najčastejšie 75 cm (v súlade s priemernou výškou 175 cm a ženy – 162 cm).

Môžete spoliehať sa na takéto parametre pre väčšinu používateľov štandardnej súpravy, avšak v moderných predajniach nábytku nájdete neštandardné možnosti, ak má kupujúci skromnejší, alebo naopak, impozantný rast.

Výška písania: Ako si vybrať?

Okrem toho, presná výška dizajnu sa bude môcť naučiť a vypočítať pomocou špeciálneho jednoduchého vzorca, ktorý vyzerá takto: Výška x 75: 175. Takže, ak je ľudský rast 169 cm, potom výška vhodného nábytku bude 72 cm.

Ak parametre používateľa presahujú rámec štandardného rámca, Môžete si vybrať pohodlné nastavenie výšky. V tomto prípade však nemôžete zabudnúť na prítomnosť špeciálneho stojana pre zastavenie. Je potrebné, aby kolená zostali vždy ohnuté v uhle 90 stupňov. Je však možné objednať tabuľku na jednotlivých veľkostiach. Takýto nábytok je spravidla drahší ako štandardné zobrazovacie prípady, ale kúpite ho, dostanete najpohodlnejší a vhodný model.

Výška písania: Ako si vybrať?

Iné parametre

Ak si chcete vybrať stôl, pracujte, pre ktoré bude pohodlné a pohodlné, potom musíte vziať do úvahy nielen svoju výšku, ale aj jej pomer so šírkou tabuľky. V tomto parametri sa implicituje vzdialenosť zľava na pravý okraj.

V najmenších konštrukciách trvá nie viac ako 60 cm. Samozrejme, takýto nábytok sa stane skutočnou „spáskou“ pre malú miestnosť, ale stále Odborníci odporúčajú nákup priestrannejších možností.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Kompetentne vypočítaná hĺbka výrobku pre dospelého je 25-60 cm.

Detské ihrisko, na ktorom by mali byť nohy umiestnené, by nemali byť menšie ako 52 cm. Je veľmi dôležité identifikovať šírku a výšku stoličky.

V súlade s výpočtmi LE CORBUSIER Najvýhodnejšia a optimálna je šírka sedadla, nepresahujúca značku 40 cm. Pokiaľ ide o výšku, mala by sa líšiť v 42-48 cm.

Výška písania: Ako si vybrať?

Nastaviteľný model

Moderní výrobcovia vyrábajú nielen štandardné konštrukčné štruktúry, ale aj premyslené prípady, ktoré môžu byť upravené podľa vlastného uváženia v ktoromkoľvek vhodnom momente. Často tieto modely kúpiť pre detské izby, Ako môžu „rásť“ spolu s mladým užívateľom, bez toho, aby poškodili jeho zdravie.

Podstata takýchto modelov tabuliek spočíva v ich schopnostiach zvyšovania a spustenia stola, vďaka špeciálnym pohyblivým nohám (spravidla, 4).

Okrem toho sú nastaviteľné možnosti dobré v tom, že mnohé z nich poskytujú funkciu zmeny svahu.

Vďaka takýmto užitočným vlastnostiam môže takýto nábytok použiť niekoľko domácností, pretože každá osoba bude môcť nastaviť návrh podľa svojich parametrov.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Takéto kópie sú dnes reprezentované bohatým sortimentom a sú vo veľkom dopyte. Sú vyrobené z rôznych materiálov, z lacného plastu na prirodzený strom. Existujú aj zaujímavé možnosti v kombinácii s predsedom, ktorého výška môže byť zmenená aj podľa vlastného uváženia. V opačnom prípade sa takéto modely nazývajú strany.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Ako vyzdvihnúť?

Pred odchodom do obchodu na nákup tabuľky by ste sa mali rozhodnúť, ktorá vzorka potrebujete: písomný alebo počítač. Potom je potrebné vyriešiť problém týkajúci sa nákladov na nábytok. Cena tabuľky bude závisieť od nasledujúcich dôležitých parametrov:

 • Výroba výrobku. Samozrejme, že vyššie náklady budú mať možnosti uvoľnené v rámci známych značiek a veľkých značiek. Takéto výdavky sú však dosť odôvodnené, pretože takéto výrobky najčastejšie slúžia dlhú dobu a nestratí svoju príťažlivosť aj po mnohých rokoch;
 • materiál. Náklady na písomnú tabuľku sú tiež ovplyvnené materiálom, z ktorého je vyrobený. Najťažší je model z LDSP, MDF a plastov a najspoľahlivejších a drahých konštrukcií z dreveného poľa;
 • Gabarits. Spravidla malé písomné tabuľky stojí oveľa lacnejšie ako veľké možnosti, pretože vo výrobnom procese sú na nich menej surovín;
 • Dekoratívne prvky. Ovplyvňuje cenu hotového výrobku a prítomnosť konkrétnej montáže. Čím vyššia je jeho kvalita a zaujímavejší dizajn, tým drahšia tabuľka bude stáť všeobecne.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Ako si vybrať pre dieťa?

Voľba písomnej tabuľky pre detskú izbu by sa mala používať obzvlášť vážne a weigly, takže nesprávne zvolený nábytok nemá negatívny vplyv na rastúcu chrbticu. Ak chcete získať naozaj vysoko kvalitný a bezpečný model, potom Snažte sa držať nejaké nekomplikované odporúčania:

 • Odporúčaná šírka tablety v návrhu dieťaťa by mala byť najmenej 100 cm;
 • Pokiaľ ide o hĺbku, mala by sa líšiť od 60 do 80 cm;
 • Pre nohy mladého používateľa by mal zostať priestor asi 50×54 cm;
 • Odporúča sa kúpiť štruktúry s malým stojanom pre nohy priamo pod stolom. Ak to nie je zabezpečený výrobcom, malo by sa zakúpiť oddelene od tabuľky;

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

 • Dôležitou úlohou pri výbere štruktúr pre dieťa tiež hrá rozdiel medzi výškou stoličky a písomnou tabuľkou. Tento parameter by mal byť 20-24 cm;
 • Chystáte sa za takýmto nábytkom v obchode, odborníci odporúčajú vziať dieťa s nimi, aby mohol sedieť pri stole pred nákupom. V tomto momente musíte skontrolovať svoju pozíciu: lakte a nohy by mali byť umiestnené uvoľnené a nie vo napätí. Pokiaľ ide o medzeru medzi hornou časťou tabuľky a kolenami používateľa, potom by mala byť 10-15 cm;
 • Je potrebné vziať do úvahy vzdialenosť hornej časti z oka používateľa. Musí zodpovedať medzeru medzi lakťom a hrotmi prstov;
 • Psychológovia radia, aby zohľadnili preferencie chuti a túžby dieťaťa. Zároveň musíte sledovať pracovnú dosku, aby sa produkt pomerne priestranný a nie príliš blízko, inak nebude fungovať pre takýto model, nebude to veľmi pohodlné;

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

 • Špecialisti neodporúčajú nákup pre detské izby príliš drahé písacie stoly. Je to vysvetlené veľmi jednoduché: dieťa je nepravdepodobné, že by bolo schopné zachovať drahý model v kritickej dobre upravenej forme, ktorý nie je rozmazaný jeho povrch alebo príslušenstvo s farbami, atramentom alebo tkanými;
 • Jedna z hlavných rolí hrá bezpečnosť a životné prostredie materiálov, z ktorých je vytvorená tabuľka pre dieťa. Treba venovať pozornosť zloženiu mnohých plastových výrobkov, existujú toxické zlúčeniny, škodlivé pre zdravie. Pri nákupe tohto nábytku musíte požiadať o certifikát kvality a uistite sa, že takéto látky nie sú žiadne takéto látky;
 • To isté platí pre tabuľky z LDSP. Tam sú tiež nebezpečné formaldehydové živice ako súčasť tohto materiálu, takže sa neodporúča kúpiť pre detské izby, napriek lákavému nízke náklady. Je lepšie vybrať možnosti zo strany bezpečnejšieho LDSP triedy „E-1“ alebo dýhovaný materiál.

Výška písania: Ako si vybrať?

Výška písania: Ako si vybrať?

Ako správne vyzdvihnúť stôl pre vaše dieťa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár