Výška tabuľky: Ako si vybrať?

Výška akéhokoľvek predmetu atmosféry miestnosti nestojí stále a je transformovaná priamo úmerne so zmenami, ktoré osoba podstúpi. Takže legendárny kreslový stolička, rodinné imistácie, dnes, sa vyrába vo veľkosti, zvýšená o 10 cm. A to nie je jediná značka, ktorá monitoruje trendy.

Aké sú rozdiely v veľkostiach nábytku?

Vytvorenie pohodlného prostredia pre súčasnú osobu už nie je luxus, ale indikátor na vysokej úrovni, dobrý vkus a majstrovstvo výrobcov interiérových položiek. Spoliehať sa na rovnaké normy, ktoré boli pred 20-50 rokmi. Spoločnosti robia všetko, čo chcete potešiť klienta, vrátane rozmerov nábytku podľa všetkých zmien, ktoré podstúpia ľudstvo. Nedávne štúdie ukázali, že všetci obyvatelia planéty Zem sa natiahli na 11 centimetrov.

Zároveň nie je potrebné hovoriť o niektorých zjednotených všeobecnej postave pre priemerný rast osoby na svete. Každý štát má v priemere miery rastu občanov, parametre tabuliek a stoličiek by sa mali opäť prispôsobiť týmto normám. Voľba vhodnej tabuľky je mimoriadne dôležitá, je za ním, že trávime čas so svojou rodinou, s večerou, akceptujeme hostí, pracujeme, pracujeme, pracujeme, nie je prekvapujúce, že je to hľadanie správneho stola požadovaných rozmerov v podmienkach modernej reality „.

Zvážte, ako si vybrať výškové hodnoty pre nábytok v závislosti od jej účelu.

Kuchynská zóna

Štandardná výška tabliet na varenie je vypočítaná na základe skutočnosti, že hlavné percento manipulácií vykonávaných v kuchyni. Dokonca aj s menším svahom, zaťaženie svalov krku, chrbtice, pásu, zdravého človeka sa bude cítiť únava a muža, a osoba, ktorá má problémy so zdravím, musí minimalizovať také svahy. Ak je pult príliš nízka alebo nad potrebnou, v oboch prípadoch bude viesť k zvýšeniu objemu zaťaženia.

Definícia ideálnej úrovne výšky začína výpočtom rastu obyvateľov miestnosti. Pre rast menší ako 150 cm, vzdialenosť od podlahy do dosiek by mala trvať 75-80 cm. Pre ľudí so zvýšením 160 – 180 cm, na ktorých je hlavný dôraz, je to 89-92 cm, pre ľudí z 180 cm a vyšší rast – 1 m. Ak si vyberiete tabuľku vo výške všetkých členov rodiny, musíte zložiť rast dospelých príbuzných, napríklad 180 cm – muž, 165 cm – žena.

(180 + 165): 2 = 172.päť

Násobíme na štandardnej dĺžke tabuľky – 78.

Rozdeľujeme sa v priemernej ľudskej výške – 165.

(172.5 x 78): 165 = 81.päť

Stolové horné výška pre túto rodinu je – 81.5 cm

Aby bolo ľahšie vykonávať paralelné, v oblasti stravovania a rýchleho občerstvenia, je výška upevnená na 65 cm.

Jedálenský kút: Určite správnu hodnotu

Prvá, ktorá bude venovať pozornosť pri výbere jedálenského stola, je parametre. Parametre závisia od typu miestnosti (kuchyňa, obývacia izba), veľkosť miestnosti, individuálne indikátory – rast zákazníkov, vek kategórie (dieťa, teenager, dospelý), tabuľkový formulár.

GOST predstavil štandardnú výšku jedálenského stola, ale je to vhodné, ak je určený pre osobu s indikátormi 165 cm? Pohodlný výška je 75 cm a vzdialenosť od stoličky na povrch stola v oblasti 30 cm. Ale pri výpočte je lepšie využiť špeciálne vzorce určené pre takéto počítanie.

Parametre ľudského rastu sa vynásobia podmienenou strednou výškou tabuľky 75 cm, výsledok je rozdelený do priemernej výšky osoby, ktorá je 165 cm.

Napríklad ľudský rast 173 cm.

173 * 75: 165 = 78,6 cm

Ale na základe situácie, že príbuzní v rodine majú iný rast, je potrebné zložiť rast každého z nich a rozdeliť počet členov tejto rodiny. Bude to priemerná rýchlosť rastu, potom by sa malo prepočítať indikátormi podľa vyššie uvedeného vzorca.

Okrem toho, pri výbere tabuľky je potrebné odpudzovať nielen z oblasti stola alebo výška, ale aj na šírku sedadiel, priemerná plocha priestoru na osobu – 60 centimetrov. Toto je odporúčaná hranica pri pokuse o jej zníženie.

Skladací a štvorcový stôl vhodný pre malé priestory. Okrúhly stôl – pre znalcov elegancie a milovníkov priateľských stránok, je to tiež oveľa menej nebezpečné, kvôli nedostatku ostrých rohov, čo je výhodnejšie pri výbere apartmánov pre tých, ktorí majú malé deti.

Vo preferenciách vzhľadom na farbu tabuľky je potrebné spoliehať sa buď na tieni celej kuchynskej headsetu, alebo kontrast s ním, ak máte v pláne vytvoriť zaujímavejší efekt.

Písomné modely v byte

Sotva môžem mať byt, v ktorom by bolo úplne bez písomného stola, táto téma nábytku bola nomádika z jednej historickej éry na druhú, pôvodne označenú ako miesto pre podnikanie, bol transformovaný na luxus, indikátor chuti Preferencie svojho majiteľa. Tabuľka pre list bol úspešne preukázaný svoj praktický význam, aby tento deň mal veľký počet ľudí, ktorí majú svoje pracovisko doma.

Aby tento kus nábytku nespôsobí nepohodlie, musíte správne vypočítať svoju výšku, ktorá musí zodpovedať vlastnostiam jeho hostiteľov – dospelým, vysokoškolským študentom alebo dieťaťom.

Pre osoby s nízkym rastom 150-160 cm je pre ľudí s rastom vhodný 60 cm, že sú rozmery 70 – 85 cm, pre tých, ktorých rast je nad 190 cm, nábytok je umiestnený na Objednávka, počnúc výškovými parametrami od 85 do 90 cm.

Ako vyzdvihnúť pre školák?

Pre školák, vzhľadom na to, že bude rásť, tabuľka by mala tiež transformovať, keď vyrastú. Je lepšie kúpiť multifunkčný stôl, ktorý sa ľahko zmení. Ak je tabuľka s nastaviteľnými nohami, potom by mala byť stolička dieťaťa upravená na výšku tak, aby nohy dieťaťa nezostali na váhe a pevne stála na podlahe. Ruky by mali byť voľne umiestnené na povrchu pultu, žiadne knihy a notebooky nesmú zasahovať do tohto ustanovenia.

Výška tabuľky by mala byť taká, že študent sedí s rovnými ramenami, ktoré nevystúpia a nevyskytujú sa. Na tento účel existujú pravidlá priameho uhla: jeden priamy uhol je vaše kolená, druhý priamy uhol je stehno a chrbát.

Výška počítačovej tabuľky

Široké využívanie počítačových technológií v podmienkach rýchleho tempa života neumožňuje robiť bez tohto zariadenia v práci aj doma. Ale trochu kúpiť počítač alebo notebook, je potrebné si vybrať vhodné miesto na jeho použitie, najlepšiu možnosť pre takéto aktivity, ktoré si vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti, je tabuľka, ale musíte si vybrať tak, že pomôže to urobiť Pohodlná pozícia a zachová si pozíciu v norme. Bolo dokázané, že správna vybraná tabuľka uloží vaše energetické zdroje a zdravie pri práci v počítači.

Pri práci v počítači, musíte sa vyhnúť svahoch dopredu, vzdialenosť k monitoru by mala byť umiestnená v 50-75 cm a samotný monitor sa nachádza na úrovni očí alebo mierne vyššie.

Osvetlenie by malo spadnúť na ľavej strane ruky, okrem toho, že tabuľka by mala byť inštalovaná takým spôsobom, že priamy slnečný svit nemá prístup k obrazovke. Pre tento typ tabuľky sa vzťahujú pravidlá priamych uhlov v 90 stupňoch, ktoré sú zvažované pri výbere tabuliek pre školákov. V chladnom období by sa tepelné zdroje mali uchovávať mimo zapojenia zariadenia a miesto, kde sa nachádza.

Štandardná výška z podlahy do hornej časti tabuľky je 75 cm, ale pre prípady, keď chcete vyzdvihnúť svoju výšku, je svetelná forma výpočtu. Vznikla rast v štandardnej výške stola a rozdeliť na 175. Napríklad vaša výška je 165:

165 * 75: 175 = 70,7

Hlavné pravidlo: pri stole by malo byť príjemné a pohodlné. K dnešnému dňu existujú tabuľky špeciálne vybavené mechanizmami na úpravu úrovne zdvíhania, výrazne zjednodušuje život pre tých, ktorí sú v sede, väčšinu dňa. Problém s tým, čo predtým muselo pracovať len v jednej pozícii, vyriešené.

Pokiaľ ide o vzhľad produktu alebo materiálu – to je to, čo argumentuje, nedáva zmysel a je to osobná vec každého. Moderní výrobcovia sú súčasťou najcennejších kupujúcich.

Či už je niečo vhodnejšie ako tabuľka, sa zdá čas, ale kým nie je úplne schopný úplne opustiť taký významný nábytok.

O tom, ako správne sedieť na počítači, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár