Záhradný nábytok: Štýlové ulici

Urobte krajinu graf dobre upravované a esteticky atraktívne nemôže nielen kričať rastlinami a kvetmi. Najlepšie exteriér zdobia vysoko kvalitné záhradné posedenie. Používa sa nielen na terasách alebo v arboroch, ale aj vo dvore. TRUE, záhradné veci sú veľmi odlišné od tých, ktorí sa všetci používajú na stretnutie v domácnostiach. Ak chcete vyzdvihnúť najvhodnejšie súpravy alebo ich vlastné ruky, musíte študovať všetky dostupné informácie a vidieť inšpiratívne príklady návrhu.

Zvláštnosť

Všetky záhradné nábytok je možné rozdeliť do dvoch hlavných skupín – môže to byť ťažké a jednoduché. Jednoduchý nábytok – to sú predmety, ktoré sú inštalované v teplej sezóne na terasách alebo v verande. Ako je z toho vyplýva z mena, takýto nábytok má malú hmotnosť. Patria sem stoličky, stoly a ležiace lehátka. Ľahko sa prenášajú z miesta na miesto a skryť, keď je počasie nahradené solárnym na chlad a daždivý.

Pokiaľ ide o ťažký nábytok, je nainštalovaný raz a neustále zostáva na určitom mieste. Patria sem masívne stoly, lavice alebo pripojené súpravy. Pod nimi potrebujete veľmi starostlivo vybrať miesto, pretože sa nebudú môcť pohybovať.

Táto kategória spravidla obsahuje ťažký tehlový nábytok alebo dokonca betón. Na ochranu vecí pred negatívnymi poveternostnými podmienkami sa používajú rôzne prístrešky a ploty. V niektorých prípadoch sú tabuľky a stoličky jednoducho pod strommi v záhrade. Je to pohodlné a praktické.

Obe tieto kategórie, napriek ich rozdielom, kombinujú parametre, ktoré robia Dacha v populárnom nábytku.

 • Praktickosť. Toto je najdôležitejší bod. Za to, že to nestojí za kúpu nejaké značky alebo krehké veci. Stojí za to uvažovať o tom, že nábytok krajiny sa používa veľmi aktívne, takže by to malo byť trvanlivé a odolajúce ešte silnému mechanickému poškodeniu.

 • Atraktívny. Vzhľad tiež zohráva veľmi dôležitú úlohu. S cieľom vykonávať v prírode čo najviac voľného času, musíte ozdobiť územie ukážky objektov situácie. Nábytok by mal zapadnúť do štýlu pod návrhu krajiny a kombinovať s inými prvkami na pozemku.
 • cena. Tento parameter nemožno ignorovať. Záhradný nábytok je veľmi často v disrepair v dôsledku poveternostných podmienok alebo jeho vlastností jeho používania. Preto mnohí nechcú investovať do drahých záhradných súprav. Musíte buď poskytnúť preferencie k dispozícii cenu vecí, alebo robiť všetko s vlastnými rukami.

Avšak, skutočnosť, že nábytok na chatu je vlastný, ešte neznamená, že to nemôže byť krásne. Toto možno overiť príkladmi.

Modely

Existujú štandardné typy záhradného nábytku a celkom nezvyčajné.

Povinný súbor

Táto kategória obsahuje bežné tabuľky, stoličky, lavice a obchody. Môžu byť predané individuálne aj plnohodnotné súbory. Toto je nevyhnutné minimum pre rekreáciu v krajine.

Hmoty

To môže zahŕňať rôzne typy skladacích nábytku. Môže to byť transformátorové stoličky, ktoré sa zmenia na ležiaci salónik, ak je to potrebné, skladacie stoly a stoličky, ktoré sú ľahko odstránené do domu po obede. Tento typ nábytku je najčastejšie používaný, ak je stránka rezervovaná pod záhradou a záhradou a tu na dlhú dobu nežijú.

Nafukovací

Samostatne stojí za zmienku nafukovacieho nábytku. Toto je skutočná nájsť pre majiteľov malých stránok. Veľké nafukovacie stoličky alebo pohovky, ak uvoľníte vzduch z nich, prejdite na „tašky“, ktoré takmer nezabývajú priestor. Takéto veci a deti sa budú páčiť, ako letný nafukovací nábytok, spravidla, aby sa jasne a farebné.

Najmä populárne mäkké nafukovacie stoličky. Takéto slnečné lôžka sa môžu podobať jednoduchým matracom. Ale často sú doplnené opierkami hlavy alebo mäkkými lakťovými lakťmi. Nafukovacie veci sú dobré v tom, v prípade, ktorého sa ľahko čistia od nečistôt, len drží pod prúdom vody.

Výber materiálu

Záhradný nábytok je buď kovový alebo prútený, alebo drevený. Každá kategória má svoje výhody a nevýhody, ktoré by sa mali zvážiť pred určením nákupu.

Drevo

Po prvé, stojí za to hovoriť o najvyhľadškovom materiáli, konkrétne drevo. Strom sa okamžite trema z viacerých dôvodov. Takýto materiál je veľmi poddajný a v prípade potreby môžete poskytnúť ľubovoľnú formu. Drevený nábytok vyzerá ako prirodzené, ako je to možné a hodí sa do exteriéru pozemku usadených živými rastlinami. A nakoniec, tento materiál je k dispozícii. Ak neberiete do úvahy drahé plemeno dreva, potom môžeme povedať, že surovina nie je tak drahá.

Je príjemné, že veci vyrobené z prírodného dreva sa zmestia do dizajnu krajiny, bez ohľadu na to, ktorý pozemok je zdobený. Koniec koncov, je možné urobiť takmer čokoľvek s drevom – aby ho brúsili, odtieň, make-up, na pokrytie laku, farby alebo nite. To všetko závisí len od fantázie majstra.

Treba poznamenať, že veľa závisí od toho, aký typ dreva bol použitý na vytvorenie nábytku.

Niekoľko najčastejších plemien stromov.

 • Dub a buk. Toto sú najdrahšie a vysoko kvalitné plemená dreva. Sú silné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Oak alebo knižný nábytok slúži ani jeden rok a môže potešiť niekoľko generácií naraz. Tieto materiály sami sú schopní odolávať hnilobou, takže neexistuje žiadny ďalší konečný materiál.
 • Ihličnaté plemená. Pine, smrek, cédrové a iné ihličnany sa používajú aj na výrobu záhradného nábytku. Hlavným rozdielom je, že sú schopní prideliť živicu. Na jednej strane, vďaka konkrétnej aróme to môže byť považované za plus. Na druhej – mínus, pretože živica je špinavá oblečenie, ak by nábytok nemal spracovať. Drevené ihličnaté skaly je tiež dobré, pretože ako dub, je to dosť trvanlivé a spoľahlivé.

 • Lak. Tí, ktorí hľadajú nábytok schopný prežiť a zvýšiť teplo, a silné dažde budú mať rád veci z smrad. Okrem toho, takýto nábytok sa v prípade potreby ľahko obnoví.
 • Teak. Tick ​​strom je iný. Je známy ako materiál, ktorý nie je jedno desaťročie v stavbe lodí. Už na to možno pochopiť, že zvýšená vlhkosť nie je hrozná. Oddelene stojí za zmienku špeciálny vzhľad teak. Toto drevo je pokryté prírodnými vzormi, ktoré vytvárajú nábytok aj bez dodatočného spracovania.

Okrem drevného masívu sa na výrobu nábytku môžu použiť rôzne odpady alebo polotovary. Takže, napríklad, keď sa rozhodol urobiť nábytok pre záhradu s vlastnými rukami, stojí za to platiť pozornosť na hotové dosky, prepojky a koľajnice, ktoré sú ľahko spojené s nechtami a skrutkami a premeniť na robustné stoly a stoličky.

Môžete tiež vytvoriť svoje vlastné ruky stoličky a stoly a guľatiny alebo pne. Dizajny sú trochu nezvyčajné a mierne hrubé. Ale nie je možné volať nevýhodu.

Prútený

Ak sa drevo z eukalyptu, borovi alebo akékoľvek iné druhy stromov zdá príliš hrubé a masívne, potom by ste mali venovať pozornosť najjednoduchším prútiam štruktúram. Sú vyrobené z prírodných a od umelého ratanu. Populárne sedadlá a pohovky z vincov alebo pobočiek sú tiež populárne. Ak chcete vytvoriť ich používať flexibilné stromy, napríklad čerešňa.

Hlavnou výhodou prúteného nábytku pred tým, ako druhý je jeho vzhľad. Napriek jeho jednoduchosti, takéto veci vyzerajú naozaj očarujúce. Existuje mnoho typov tkania, takže môžete vždy získať nejaký druh skutočne originálnej a atraktívnej veci.

Tiež, plus môže byť nazývaný, že takýto nábytok je bezpečný pre životné prostredie. Nepoškodzuje v prírode, ani ľudské zdravie.

A aby sa veci z ratanu alebo viniča, aby ste prosím a ich silu, potrebujú dodatočne pokryť vrstvu laku alebo oleja a aktualizovať ho každých niekoľko rokov.

Kovový

Na výrobu nábytku tiež používajte rôzne typy kovov. Najatraktívnejšie z estetického hľadiska súpravy s kovanými vložkami. Vyzerá to neuveriteľne krásne. Zároveň, napriek zdanlivosti krehkosti, takéto stoly, stoličky a obchody sú veľmi trvanlivé a schopné vydržať aj naozaj vysokú hmotnosť.

Kovový nábytok je schopný slúžiť svojim majiteľom na dlhú dobu. Ale preto je dôležité, aby sa o ňu správne starali. Tak napríklad z kovu, ktoré potrebujete neustále zvážiť koróziu. Je dôležité si uvedomiť, že zabránenie vzniku vážnych problémov s nábytkom je oveľa jednoduchšie, než ich riešiť, s odkazom na obnovu alebo nákup niečoho nového.

Okrem týchto troch hlavných materiálov sa na vytvorenie nábytku používa viac betón a liatiny. Aj keď liatinový nábytok a vyzerá trochu hrubý, v niektorých prípadoch je schopný stať sa dokonalým doplnkom záhradného pozemku.

Prehľad populárnych štýlov

Existuje mnoho zaujímavých štýlových smerov, v ktorých sú reprezentované rôzne záhradné súpravy. Niektoré z nich môžu byť nazývané staré, iní vyzerajú modernejšie.

Minimalizmus

Tento štýl je teraz populárny v oblečení a vo svete dizajnu. Preto nie je prekvapujúce, že záhradné miesta sa začali usadiť, podľa trendov minimalizmu. Je to veľmi pohodlné, pretože zostáva dostatok voľného miesta a dvor nevyzerá osamotene a príliš malé.

Tento smer je charakterizovaný použitím ľahkého svetelného nábytku. Nie je zdobené jasnými výtlačkami, ani tvarovanými prvkami. Typickým zástupcom minimalizmu je jasná sada prútia alebo drevených stoličiek, ktorá zaberá centrálne miesto na pozemku.

Provence

Avšak, mnohí stále si vybrať, že nie sú moderné trendy, ale tradície dokázané po stáročia. Takže záhrada uviazla v štýle francúzskej provincie a zostáva milovaný mnohými. Ľahké prútené stoličky z svetlo viniča, pohodlné hojdacie stoličky, sady pod starým časom – všetky tieto veci v štýle Provence. Výsledný nábytok môže byť brase, zdobený v decoupage technike alebo pokryté špeciálnym lakom, ktorý je v priebehu času prasknutý.

Podobné veci budú vhodné v zelených záhradách, kde chcete vytvoriť romantickú atmosféru.

Škandinávsky štýl

Toto Stredozemné smery kombinuje všetko, čo je potrebné pre plnú relaxáciu. Z nábytku v Škandinávskom štýle Gardens môžete využiť veľké lehátky, skladacie stoličky a pohodlné sady svetelného nábytku. Ak je oblasť zdobená v takomto štýle, môžete použiť obrovské množstvo mäkkých vankúšov, ľahkých plášťov a zelených rastlín v kvetináčoch ako dekoratívne prvky. Nebude to nadbytočné a originálne hojdačky, doplnené pohodlným mysle.

Talianska klasika

Na pozemku vedľa luxusnej chaty a nábytku by mali byť vhodné. Stojí za to platiť pozornosť nie je krajina a provence, ale na modernom podkroví alebo talianskej klasike. Luxusné súpravy vytvárajú prevažne originálne plemená drahé a kovové. Krásne kované vložky sú vítané, ktoré skutočne pridávajú aj tie najjednoduchšie stoličky.

Farebné riešenia

Z hľadiska farieb je záhradný nábytok menej rôznorodý ako obvyklé. Ale tu stojí za zmienku, že mnohí konzervatívci uprednostňujú kúpiť tmavé veci pre ich sprisahanie, pretože sú menej vintage. Môže byť sady tmavohnedého, kávy alebo sivej. Populárne prírodné odtiene dreva, pretože mnohí majstri nepokrývajú svoje farby, ale len aplikovať lak.

Zriedka v letných chatách. Nie je to prekvapujúce, pretože je ľahké sa dostať špinavé, takže za ním je trvalá starostlivosť.

Ale jasné farby sú vítané. Preto sa na pozadí zelených záhrad, sú často nájdené jasné modré, žlté a červené lavice, stoly a stoličky. Často nábytok maľuje samotných majiteľov domov, snaží sa dať jej individualitu.

Výrobcovia hodnotení

Doteraz sa mnohí výrobcovia zapájajú do vydania záhrady a krajiny. Veľká reputácia má škandinávsku značku Ikea. Vytvárajú nielen vynikajúce veci pre dom, ale aj vysoko kvalitné objekty pre záhradu. Tento výrobca poteší demokratické a ceny a vysokú kvalitu.

Dobré recenzie dostane a domácej značky Gardello. Táto spoločnosť má dlho produkuje drahý elitný nábytok, ktorý je naozaj schopný stať sa dekoráciou záhradného pozemku. Vo svojom sortimente nájdete niečo – od záhradných hojdačiek a na originálne sady s stoličkami a stolmi.

Tiež nie je možné ísť okolo pozornosti a veci z Talianska. Je to taliansky nábytok, ktorý je spojený s väčšinou zákazníkov s vysokou kvalitou a atraktívnym vzhľadom. Dvaja najobľúbenejšia značka dnes z Talianska – Mobilificio lm a concepto.

Ako si vybrať?

Pri výbere záhradného nábytku pre vaše stránky by sa mala venovať pozornosť nielen značke. Musíme brať do úvahy niekoľko bodov naraz, čo uľahčí výber dobrých vecí pre vaše stránky.

 • Rozmery. V prvom rade je dôležité zohľadniť parametre nábytku. Nemala by byť príliš veľká a zaberá príliš veľa miesta. Ak je dvor úplne malý, je najlepšie obmedziť úzky stôl a niekoľko lavičiek. Ale vo veľkej časti môžete a „dostať refaring“, výber všetko, čo sa mi páči.
 • Kvalita. Nemôžete tiež zabudnúť na kvalitu vecí. Ak je príležitosť, nábytok je lepší testovať a skontrolovať, či to môže vydržať veľkú váhu. Na povrchu nábytku by nemali byť žiadne škrabance, dents a iné viditeľné poškodenie. Ak existuje tkanivové čalúnenie alebo nejaký dekor, potom by to bolo tiež dobre pevné a poškodené.

 • Vybavenie. Samostatne treba mať na pamäti, že nábytok sa predáva ako súpravy a samostatne. Väčšina kupujúcich uprednostňuje okamžite, pretože v tomto prípade si môžete byť istí, že všetky veci sú navzájom kombinované a budú slúžiť sektoru.
 • cena. Hrá sa dôležitá úloha a cena. Nemá zmysel kúpiť do ulice príliš drahý nábytok, najmä ak je rozpočet taký malý. Ale zároveň by ste nemali obetovať kvalitu, preferujte si kúpiť lacné, ale krehké veci. Časom, buď zničia, alebo sa stanú ďalšou opravou, ktorá bude stále odísť.

Vzhľadom na všetky tieto momenty nájdete nábytok, ktorý je optimálne vhodný na dávkovanie, bez toho, aby som odmietol čokoľvek.

Čo možno urobiť s vlastnými rukami?

Ale nie každý kupuje hotový nábytok. Veci vyrobené s vlastnými rukami nie sú len možnosťou zachrániť, ale aj dôkaz, že majiteľom dvore je majstrom všetkých rúk. Existuje mnoho spôsobov, ako urobiť jednoduchý a krásny nábytok s vlastnými rukami od priateľky.

Domáce veci sú najobľúbenejšie, Z dreva, pretože strom je cenovo dostupný materiál, rovnako ako všetky jej deriváty. Je pravda, že stojí za to zvážiť, že nie všetky druhy dreva môže byť spracovaný nábytok. Napríklad, napríklad majstri neodporúčajú nováčikom pracovať s borovicou. Ale dub, Rýn alebo popol, naopak, je možné ľahko spracovať. Z nich môžete urobiť jednoduchú stoličku alebo stôl. A v prítomnosti umeleckých zručností a zdobia základ vyrezlých vzorov.

Ďalšou spoločnou možnosťou je nábytok pre záhradu paliet. Sú tiež vyrobené z dreva, ale je oveľa jednoduchšie pracovať s nimi. Ak chcete vytvoriť drevený obchod alebo tabuľku paliet, musia byť zmätené a maľovať lakom alebo farbou.

Niektorí remeselníci robia ani originálne pohovky. Na tento účel je základný výstrel z dvoch alebo troch paliet stlačený mäkkými vankúšmi. Môžu tiež šiť si vlastné ruky. Vyzerá originál a konferenčný stolík z paliet. Aby ste ho vytvorili, sú potrebné len samotné palety a nárazové sklo, ktoré slúžia ako tablota. Tento dizajn je tiež prospešný pre to, že medzi doskami môžu byť zložené niektoré malé veci. Obzvlášť krásne vyzerá stôl, v ktorom je tento priestor plný zásuviek.

Alternatívne, drahý kovový nábytok môže používať veci z ručne z profilového potrubia. Nie sú tak trvanlivé, ale v prítomnosti fantázie môžu byť nemenej krásne.

Takmer akékoľvek odoslané prostriedky môžu ísť do pohybu – od baru a končiace s popraskaným valcom alebo starými boxmi. Pomocou vašej predstavivosti, nechtov a dekoratívnych doplnkov môžete vytvoriť krásny nábytok pre vaše stránky.

Krásne príklady inšpirácie

 • V procese vytvárania nábytku alebo registrácie pozemku a pripravených nápadov. Môžu sa použiť nápady iných ľudí, hlavná vec nie je skopírovať všetko úplne. Tu sú niektoré zaujímavé nápady, ktoré môžu byť implementované v rôznych oblastiach.
 • Prvou možnosťou je vysoko kvalitná súčasná terasa nábytok. Základňa stola a stoličiek sú vyrobené z ich tmavého kovu a stola – z dreva. Vyzerá to takúto kombináciu jednoducho a stručne, ale pretože nie menej atraktívne.
 • Takáto moderná sada nábytku pre ulicu vyzerá skvele na pozadí nádvoria, zdobené kameňom a betónom a doplnené obrovským štýlovým krbom.

 • Druhý príklad tiež môže byť pripisovaný minimalizmu štýlu. Ale v tomto prípade je pouličná pohovka vyrobená s vlastnými rukami, ktoré len zvyšuje jeho hodnotu. Základňa nábytku je vyrobená z paliet, maľovaných bielych farieb. Na vrchole sú orezané jasnou fialovou handričkou, z jedného pohľadu, na ktorom je nálada správne. Jasná fialová základňa a ľahké levanduľové vankúše vyzerajú veľmi dobre, pretože práca je starostlivo.
 • Jasné purpurové miesto vyzerá skvele na zelenom pozemku medzi strommi. Pohovka nemôže ani doplniť tabuľku alebo iné veci.

 • Ak chcete ozdobiť verandu, terasa alebo arbors sa zmestia do pôvodnej tabuľky vyrobených vlastnými rukami. Súčasne vykonáva funkciu stojana pod rastlinami, čo je tiež veľmi praktické. Pre toto sú dva palety zrazené tak, aby dno mierne rozprávali, čím vytvára malý „rebrík“. Je na ňom a stojacimi hrncami s kvetmi. Sú tiež umiestnené v špeciálnych výrezkoch na základe tabuľky.
 • Samotná tabuľka je štylizovaná pod starým. Vyzerá mierne shabby, ale dáva mu len sofistikovanosť. Podobná vec je vhodná nielen pre ulicu, ale aj pre dom, a určite ho naplniť pohodlím a jarným kúzlom.

 • Posledným príkladom je pouličný nábytok, doplnený mäkkými sedadlami. Ona urobí útulný akýkoľvek zadný nádvorie. Ak chcete relaxovať v spoločnosti priateľov alebo príbuzných, stačí dať nízky stôl a pridať ho pohovku a dve kreslá. Tento typ nábytku je veľmi jednoduchý, takže v prípade potreby môže byť vždy prepravovaný v dome, skrývaní z dažďa, alebo sa presunúť na verandu s nástupom zimy. Dekorácia tohto rohu pre rekreáciu bude váza, v ktorej sa živé kvety neustále menia.
 • Záhradný nábytok je reálna oblasť dekorácie. Nezáleží na tom, kúpila alebo urobila s vlastnými rukami. Hlavnou vecou je, že veci sa hodia do štýlu a veľkosti, ako aj potešením vlastníkov stránky a ich hostí s ich praktickosťou.

Prehľad štýlových pouličných súprav záhradného nábytku v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: