Ako si vybrať hrudník zásuviek v obývacej izbe?

Obývacia izba je špeciálna miestnosť akéhokoľvek obydlia, s funkčnosťou a pohostinnosťou, ktorá vo veľkej miere závisí od predmetov vybavenia. Často zložkou obývacej izby je hrudník zásuviek, čo umožňuje miestnosť mať priestranný pohľad tým, že ho prinášajú z hmoty vecí. Ak chcete pochopiť, ako si vybrať hrudník zásuviek pre obývaciu izbu, musíte poznať funkcie tohto objektu nábytku a zohľadniť jeho význam v špecifických stylistoch.

Zvláštnosť

Koncepcia „Dresser“ dnes je dosť rôznorodá. Preložené z francúzskej šaty znamená „pohodlné“. Je to štýlová obývacia izba príslušenstvo, ktorá je charakterizovaná dizajnom, rozmermi, kapacitou a funkčnosťou. Sú to tieto faktory, ktoré určujú význam konkrétneho produktu v hale. Ide o niekoľko kusov nábytku, ktoré sú kombinované do jedného: hrudník môže byť podobný typickej skrinke so zásuvkami, bufetom alebo časťou steny so sklenenou fasádou.

V závislosti na tom má toto príslušenstvo niekoľko odrôd:

 • stena – možnosť, ktorá je opravená priamo na stene, ktorá je obzvlášť vhodná pre miestnosti s minimálnym voľným priestorom (najmä malé modely, ktoré nevytvárajú veľké zaťaženie na stenu);
 • Potlátny – Dresser v obývacej izbe, ktorá je súčasťou súboru nábytku (predávané spolu s pohovkou alebo stolom, je funkčný a priestranný nábytok v jednom stylistore a farbe);
 • Ostrov – štýlový a externe atraktívny vonkajší nábytok, inštalovaný v strede miestnosti (jasný funkčný prízvuk, napríklad druh bar);
 • štandardný – odroda pre inštaláciu pozdĺž steny, takmer vždy súčasťou modulárnej konštrukcie úzkej šírky a značnej výšky.

Zároveň sa umiestnenie hrudníka môže líšiť: niektoré štruktúry sa pozerajú na spárované úzke bufety, medzi ktorými je nízka uzavretá skriňa, alebo to je možnosť s malou sklenenou showcase, ktorá demonštruje záujmy vlastníkov domov (napríklad figúrky, riad, umývadlá). Ostatné výrobky sú skromne umiestnené v rohu, čo dávajú úlohu prízvuk obývacej izby zóny hostí.

Názory

Odrody komody v obývacej izbe závisia priamo od účelu tohto nábytku. Okrem pohodlia a krásneho vzhľadu sa vyznačujú schopnosťou ukladať potrebné veci. Dresser nie je tabuľka: má horizontálne zásuvky. Myšlienka IT IT RACK: Tento produkt je nábytok uzavretého typu, hoci má police.

V závislosti od účelu je komoda v obývacej izbe:

 • roh;
 • dlhé;
 • krátky;
 • štandardná dĺžka;
 • So zrkadlom.

Zároveň je akýkoľvek produkt zvolený na základe dostupnej oblasti haly, alebo je objednaný individuálnymi meraniami a náčrtom, výberom dizajnu v jednej farebnej schéme a dizajn s existujúcimi objektmi situácie.

Rohové modely sú vhodné, pretože vám umožnia uložiť užitočnú plochu miestnosti zachovaním rohu haly. Nevkladajte priestor, vhodný pre malé obývacie izby. Tieto produkty majú zásuvky na skladovanie objektov a hornú rovinu, ktorá zvyčajne slúži ako stojan pre rôzne dekoratívne príslušenstvo (napríklad VZ, figúrky, rastliny v kvetináčoch).

Dlhé odrody sú špecifickejšie, majú veľa krabíc a dlhé horné lietadlo, niekedy ich výrobcovia vybavujú originálnou cestovnou plošinou pre plazmové TV. Vďaka police v televízii je miesto v hosťej zóne haly. Veľké komody sú alternatívou k plnohodnotným šatníkom. Tieto modely sú iné (napríklad modulárne, s oknom-showcase).

Často v interiéri obývacej izby sa môžete stretnúť s hrudníkom zápästia (bufet). V takýchto výrobkoch je v takýchto výrobkoch uzavretý priestor a prezentácia, v ktorej je služba ustálená. V tomto prípade má fasáda dvere na otvoru a hlavná uzavretá časť sa zvinula pomocou valčekov. Možnosti so sklom ukazujú záľuby domova: predstavujú obsah regálov vo všetkých jeho sláve.

Odrody zrkadiel sú pozoruhodné, že sú schopní vizuálne zmeniť priestor akejkoľvek miestnosti, či už ide o malú obývaciu izbu alebo priestrannú izbu. Môžu mať zavesené zrkadlo, alebo zrkadlové povrchy fasády a dokonca aj nôh.

Často, aby sa získala špeciálna atmosféra, hrudník je zdobený podsvietením: robí tieto nábytkové predmety so štýlovými akcentmi hosťovskej izby.

Formuláre a rozmery

Klasická forma hrudníka je obdĺžnik. Zároveň to môže byť najrozmanitejšie: v obchodoch nájdete vysoké, úzke, široké, nízke, polomery (zaoblené fasády) odrody.

Podmienečne sa môžu rozdeliť na priame (lineárne) a uhlové.

Môžu byť kompaktné malé, štandardné plán a veľké a líšia sa externe: niektoré sú podobné k boxu, iné majú hornú poličku, tretí – spodná polica, štvrtý – konvexný na prednej fasáde a bokoch.

Okrem nich môžu byť prvky stojana, alebo konzolové police. Pozastavené odrody sú viac ako zásuvky. Veľkosť hrudníka je odlišná a podriadená špecifickým dizajnom, najobľúbenejšie parametre 90x46x85, 84x48x80, 87x48x888, 67x48x112, 88x48x87, 90x50x90, 90x45x100 cm (dĺžka x šírka x výška).

Materiál

Rôzne suroviny sa používajú pri výrobe moderného dreska. Najlepšie z materiálov zostáva drevo: Dnes sa výrobcovia naučili urobiť hrudník zásuviek z nej elegantný, takže drevené výrobky sú zbavené ťažkopádne. Pole je pokrytá lakom, gravírovaním textúry stromu: takže v interiéri môžete nainštalovať komody s lesklými lietadlami, vizuálne zvýšiť užitočnú oblasť haly.

Doteraz je dekorácia hrudníka sklo: môže vyplniť akýkoľvek model s ľahkým a vzdušným produktom, aj keď je tu natretý, zrkadlový povrch, tlač fotografií, čipový pieskovací vzor. Zvlášť ušľachtilý to vyzerá v tmavej čokoláde priesvitné (tónované) odtiene, či už ide o model so zrkadlom alebo výrobkami so sklenenými dverami.

Okrem hlavných materiálov pri výrobe moderného nábytku sú podieľajúce sa na výrobe moderného nábytku, kovové dosky (MDF), kovové a plastové. Chróm je súčasťou rámca modelov modernej štylistiky, dosiek ľahšie ako drevo, sú však menej skladovateľné, sú menej odolné voči mechanickému poškodeniu.

Plastové ako hlavný materiál je veľmi nespoľahlivý, ako keby výrobcovia nepreukázali opak: je škodlivý pre telo (ak je inštalovaný v blízkosti vykurovacieho zariadenia, začne extrahovať škodlivé látky do vzduchu).

Výber štýlu

Moderné odrody hrudníka môžu vstúpiť do takmer akéhokoľvek interiéru s výnimkou tých, kde sú nevhodné.

Použitie dizajnérskych techník, môžete usporiadať komody, aby sa dostali do očí alebo naopak, zlúčené s nastavením a farbou stien, ktoré sú neoddeliteľné v určitých moderných dizajnoch.

Bude úspešný používať obrázok na fasáde produktu: Takže môžete poraziť požadovaný nápadový nápad a vizuálne naplniť priestor špeciálnej atmosféry a nálady.

Nohy zásuviek s vyrezávanými čiarami alebo pozlátením budú vhodné v klasických smeroch stylistiky (klasika, klasicizmus, neoklasický, anglický a taliansky štýl), ktoré sú charakterizované symetrickou, proporcionalitami a slávnosťou paláca.

Ak potrebujete model pre moderný štýl, minimalizmus, brutalizmus, stojí za to platiť pozornosť výrobkom bez excesov, ktoré sú neoddeliteľné na prísnych úrovniach riadkoch, minimálnu otvorenosť, osobitný dôraz na funkčnosť.

Ak chcete zdobiť obývaciu izbu v čínskom, indickom štýle, na preukázanie ďalšieho neštandardného dizajnu, stojí za to zamerať sa na produkty produktov s fotografickou tlačou, výberom možnosti s konkrétnym smerom a farieb tlače.

Pre rustikálnu farbu v duchu krajiny a provence sú modely svetlých odtieňov (napríklad biele alebo tón slonoviny) vhodné s vyrezávaným dekorom, zrkadlom a zakrivenými nohami. Good a Radius modely. Pre takú kreatívnu stylistiku, ako je podkrovie alebo grunge, pohľad nezáleží: hlavná vec, nábytok by mal byť drevený a nevyhnutne značkou. Pokiaľ ide o výrobky pre deti, je lepšie vybrať si komody, spoliehať sa na pohodlie, skôr než prenasledovanie: mali by byť jednoduché, pretože ich budú musieť použiť nielen dospelý, ale aj dieťa.

Farebné riešenia

Tento nábytok sa stane rôznymi odtieňmi, ale je obmedzený pri výbere jasne kontrastných tónov. Častejšie sa hrudník vykonáva v prirodzenom prírodnom rozsahu, ktorý je neodmysliteľnou svetlou béžovou, hnedou a tehlovými odtieňmi. Ak by to diktuje štýl, modely sa vykonávajú v bielej farbe. Okrem toho k nemu dnes v centre pozornosti, odtieň svetla dubovej wenge, tón sonoma, hľuzovky, mliečny dub, tmavý wenge, jablkový strom a vlašský orech. Z dynamických tónov stojí za zmienku oranžové, tehlové tóny.

Menej často má nábytok kontrastná povrchová úprava vo forme čiernych ťahov (robia línie expresívne, poskytujú originality produktu a eleganity). Zriedkavé odtiene kontrastné s hlavným bielym tónom sú zelené a olivové farby. Takýto nábytok vyzerá silný, vyzdvihnite ho do jednej farebnej schémy s hlavnými objektmi vybavenia, inak to vyzerá.

Komoda sú výtlačky, s pomocou ktorej môžete naplniť priestor obývacej izby s požadovanou chuťou. Zvlášť atraktívne odrody s povrchovou úpravou povrchov vo forme rastlinných ozdôb: dokonale zapadajú do predmetu etnických vzorov.

Ako uverejniť?

Umiestnite hrudník zásuviek v obývacej izbe takým spôsobom, že prístup k nej je slobodný. Zvyčajne je to na stenu, takže neinterferuje s kýmkoľvek a zároveň bol v reflektori.

Môžete ho umiestniť:

 • oproti hlavnej pohovke hosťovej zóny (rekreačná oblasť), uvedenie plazmy na dlhú vertikálnu rovinu;
 • Uvedenie do konzoly na stenu (alebo inom výstupku), rozhoduje o povrchu hornej roviny dvojicou fotografií vo vnútri alebo rastlinami v vázach;

 • Pod zrkadlom na stene, nastavenie symetricky vzhľadom na každú bočnú plochu zrkadlového plátna, berúc do úvahy jeho rámovanie;
 • Na mieste obrazu alebo panelu alebo malej obrazovej galérie, ak je výška hrudníka nižšia (nemajú by blokovať dekoráciu stien);
 • Za jedálenským kútom, ak je priestor pre obývaciu izbu viac a obsahuje túto funkčnú stránku;
 • Pre pohovku alebo s ktoroukoľvek zo svojich strán, ak je model malý a nezatvára prístup k oknu alebo hrudník.

Výrobcovia

Moderný trh nábytku predstavuje širokú škálu zásuviek, ktoré môžu uspokojiť rôzne preferencie zákazníkov. Medzi nimi sa konajú spoločnosti z Portugalska a talianskych výrobcov.

Hodnotenie kvalitných výrobkov dostalo:

 • Ventil;
 • „Pyramída“;
 • Hoff;
 • „Alternatívna“
 • Ariva;
 • „Tria“;
 • „Aquaton“
 • NÁPAD;
 • „Majster“.

Každý výrobca, ak si želáte, nájdete variant hodný ubytovania v interiéri obývacej izby. Kupujúci zúčastňujúci sa na hlasovaní Poznámka Pohodlie a trvanlivosť dátových modelov firiem. Súčasne existujú niektoré komentáre: V niektorých prípadoch používatelia poznamenávajú, že spolu s atraktívnym vzhľadu, niektoré modely nemajú správnu spoľahlivosť. Týka sa výrobku z dosiek (LSDP): Neexistujú žiadne nároky z dreveného radu nárokov.

Krásne príklady v interiéri

 • Kompaktný výkres zisteného formulára s originálnou fasádou vyrobenou s rastlinnou potlačou, vyzerá mimoriadne štýlové: je harmonicky v kombinácii s bielym povrchom na stenu, neprerušuje interiér, má podporu vo forme vázy neobvyklého tvaru kvety.
 • Biela komoda so zrkadlovými a sklenenými oknami, zásuvkami a bočnými dverami s pozláteným lemom je vynikajúci mini-bar miestnosti, zdobené nažive farby a stolovú lampu s letákom v jednom stylistu.

 • Štýlový drevený Dresser s ďalším nižším otvoreným typom, vyrezávané nohy a kvetinové vlákna je obývacia izba dekorácie: rieši s dvoma kuframi, stolnou lampou, knihami a originálnymi hodinami, môžete vytvoriť špeciálnu atmosféru.

 • Podpora stylistiky jedálenského kúta v pohostinnej obývacej izbe môže hrudník bufet, zdobený závitom a pozlátením, pozostávajúci z klasického obdĺžnika a pozastaveného dizajnu vo forme otvorenej police: vyrobené v tieni jedálenského priestoru , Harmonicky sa hodí do dizajnu ľahkej miestnosti.
 • Dekorácia moderného dizajnu bude hrudník zásuviek s zrkadlovým fasádom a kovovým dekorom tvárí: vyzerá štýlovo a pridáva do interiéru.

Ako si vybrať hrudník zásuviek v obývacej izbe, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár