Ako si vybrať stojan v obývacej izbe?

Moderný prístup k životnému zariadeniu závisí od vybavenia. Vezmite aspoň stojan: Dnes, taký dôraz je obzvlášť populárny – nahradí objemové skrine a vyznačuje sa funkčnosťou. Najmä v dopyte je taký nábytok v usporiadaní haly – miestnosť je srdcom domu. Nie každý model je však hodný nákupu. Povedzte v jemnosti voľby.

Zvláštnosť

Rack v obývacej izbe je otvorený kus nábytku s množstvom políc. Toto je hmotnosť regálov v kombinácii so spoločným kovovým rámcom alebo drevom a jej derivátmi. Police sa môžu líšiť konfiguráciou a veľkosťou, ktorá sa odráža vo všeobecnej forme výrobku. To vám umožní vybrať si model pre konkrétny salónik.

Zároveň výrobcovia berú do úvahy nielen rozmery, ale aj dva mimoriadne významné faktory:

 • Súlad s určitým dizajnom stylistom;
 • Farebný roztok.

Tento kus nábytku je mierny dôraz, ktorý vysvetľuje jeho popularitu. Vďaka otvorenej fasáde je to všetko v dohľade. Je to však otvorenosť regálov, ktoré je jeho nedostatok. S vonkajšou atraktívnosťou a vysokou funkčnosťou je schopný vytvoriť pocit neporiadku, vrackovaný hmotnosť položiek uložených na police.

Nevýhodou otvorených políc je tiež tendencia akumulovať prach, pretože spadá na otvorený povrch obzvlášť rýchlo.

Rack v obývacej izbe sa líši od hrudníka zásuviek a skriniek a klasických prívesných regálov. Toto je samostatný typ nábytku, ktorým môžete ubytovať potrebné položky a príslušenstvo, čo dokazuje niektoré interiéry. Štyriče takýchto výrobkov priamo súvisia s výrobným materiálom, umiestnením umiestnenia a plnenia (plánované funkčné).

Účel

Vzhľadom k jeho funkčnosti, stojan v moderných obývaných izbách vykonáva niekoľko úloh:

 • Umožňuje umiestniť malé predmety na police bez preťaženia každého z nich;
 • stanovuje umiestnenie objektov špecifickej funkčnej zóny, ktorá kombinuje malé časti na svoj účel;
 • Demonštruje určité vlastnosti stylistiky, zdobenie moderným podsvietením;
 • ušetrí užitočnú oblasť miestnosti, vytvára priestor pre pohyb;
 • je predmetom nábytku, ktorým môžete vykonať oddelenie priestoru.

V závislosti od špecifického štýlu dizajnu, predmet objektov umiestnených na regáloch. Napríklad v klasickom dizajne na nich je vhodné ukladať knihy, ktoré sú vhodné pre každú domácnosť.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať konferenčný stolík pre obývaciu izbu?

Pri navrhovaní moderných destinácií je zvyčajné používať širokú horizontálnu rovinu kriedy TV. Vyzerá to zaujímavé a štýlové. Táto technika vám umožňuje maximálne funkčne usporiadať video systém, súvisiace príslušenstvo (napríklad disky), pridanie jasnej organizácie priestoru regálom.

Knižný stojan je vhodný v smeroch vintage. S požadovanou farbou a textúrou pre prenos éry, bude demonštrovať atmosféru ľahkosti, ktorá často nestačí v miestnostiach s nedostatkom výšky stien a generál. V takomto kľúčoch na regáloch môžete dokonca ukladať hračky, ak nie sú vyradení z celkového obrazu dizajnu. Napríklad to bude vhodné najmä v štýle krajiny, ktorý je neoddeliteľný v používaní textilu v mnohých jeho prejavoch (vankúš pohovky, plášte, stoličky, pohovky a kreslá, lampy).

Použitie políc regálu pre hračky je vhodné a keď je obývacia izba jediným apartmánovým apartmánom, a potrebujete vybaviť detský kútik, rovnako ako vyrábať územný priestor.

Takéto výrobky nie sú určené pre jedlá, Vzhľadom k tomu, že riziko je, že môže náhodne zraziť. Občas však obchodné údaje o dizajne a súpravy. Možno, že niekto má rád toto riešenie, hoci v skutočnosti, jednotlivé vázy alebo sojky na regáloch budú vyzerať harmonickejšie. Dôležitou súčasťou je moment miesta: takže účel tohto nábytku je čo najkonší, mal by byť umiestnený v blízkosti steny.

Názory

Na modernom trhu nábytku sú prezentované veľa modelov regálov.

Podmienečne sa môžu rozdeliť na 2 skupiny:

 • lineárny;
 • Roh.

 • Zároveň môže byť stojan otvorený na oboch stranách, alebo majú uzavretú zadnú rovinu. Každý typ inherentného iného tvaru. Častejšie je výrobok pravouhlý dizajn s niekoľkými policami rôznych dĺžok a šírky. Zriedka v nich možno vidieť symetriu. Spravidla je to chaotické usporiadané police s jedným akcentovým miestom pod TV.

 • Symetrické štruktúry dodržiavajú klasický dizajn. Sú to prítomné police väčšinou rovnakú veľkosť. Príležitostne sú tieto výrobky stojan s malou poličkou pod plazmou, nad ktorými môžu byť umiestnené ďalšie police.
 • Najmä štýlové a zaujímavé návrhy so sklenenými oknami. V rovnakej dobe, hlavná myšlienka zostáva nezmenená: stojan nemení štruktúru, nevyzerá to ako šatníková skriňa. Môže byť úzka a dlhá, ktorá je obzvlášť vhodná pre miestnosti s obmedzeným priestorom, pretože takýto produkt nahrádza stenu. Centrálna časť môže byť otvorená alebo vybavená nízkou tabuľkou v televízii s zavádzacími zátkami. Hrúbka všetkých regálov je častejšie prirovnávaná k hlavnému boxu, ktorý kombinuje celý dizajn.
Prečítajte si viac  Súčasný nábytok pod TV: funkcie, typy a výber

Materiál

Pri výrobe regálov používajú rôzne suroviny. Tento nábytok je často vyrobený z dreva (a jej derivátov). Základom štruktúry sa skladá z vertikálnych rámových regálov, priečníkov a políc.

Výber rôznych poľa, preferencia dáva:

 • borovice;
 • buk;
 • červený strom;
 • Druba.

Z derivátov Populárne modely od laminovanej drevotrieskovej dosky, OSB a preglejkové dosky.

Kovové vzory v obývacej izbe sú nevhodné, hoci tento dekor bude vyzerať v moderných destináciách. Často je komponent stojana sklo. Táto technika vám umožňuje pridať do interiéry a vzduchotesnosti, aj keď je veľkosť dizajnu dosť veľká.

Farebné riešenia

Farebná paleta odtieňov regálov obetuje určitý stylist. Častejšie takéto výrobky sú obsiahnuté v prírodných odtieňoch dreva. Dnes majú svoje obľúbené. Zameranie je v tieni svetla a tmavého dubu, wenge, Sonoma. Z tradičných tónov sa tvrdí studená béžová a čokoládové odtiene.

Čierna v povrchovej úprave sa používa menej – Vytvára vizuálne obmedzenie priestoru (tuhé geometrické police prerušuje štýl). Biela farba je jednou z najobľúbenejších. Zostavuje priestor obmedzenia, umožňuje použitie police ako oddiel, ale nie je kontrast s hlavnou detailmi nábytku. Je pohodlné a skutočnosť, že sa hodí do rôznych štylistiky, bez toho, aby mal tvrdú väzbu na farbu dizajnu.

Umiestnenie v miestnosti

Štandardný príjem umiestnenia stojana je umiestnenie steny oproti pohovke. To šetrí priestor definovaním polohy videa. Ak je oblasť haly malá, a stojan je určený pre knihy, dáva zmysel dať ju do rekreačnej oblasti. Môže to byť pokovovacia platforma, rímsa steny, výklenok. Nie je to zlé, pozerá sa na stranu, priľahlá k umiestneniu pohovky.

Anglický model je získaný, aby sa ušetril priestor, Preto bude jeho umiestnenie závisieť od vlastností miestnosti. Môžete si objednať produkt vhodný pre výrazné funkcie, čím sa stojan, napríklad vstavaný. Ak nie je takmer žiadne miesto, je možné použiť špeciálny návrh dizajnu, ktorý si všimol oblasť, ktorá je možná pre ubytovanie, neprekrývajúc sa umiestnenie podrobností nábytku. Zaujímavým riešením bude možnosť s policami vo forme rebríka a zatvorenými dverami na spodnej strane výrobku.

Otvorené na dvoch stranách Model sa odporúča umiestniť na stenu.

Ako si vybrať?

Pre nákup regálu bol úspešný, stojí za to zvážiť niekoľko nuansy:

 • Je potrebné ho dôkladne vybrať, vzhľadom na odtieň nábytku;
 • Je potrebné zvoliť veľkosť políc: ich výška by mala byť dostatočná na prispôsobenie sa kníh, VZ, figúrky, morských škrupín;
 • Nezabudnite na spoľahlivosť: variantom dreveného masívu je silnejší a odolnejší;
 • Počet separácií by mal byť dostatočný, neprijateľne nadmerne vyslovenie oddelení;
 • Aby sa nerozbila hlava o umiestnení televízora, má zmysel vzťahovať veľkosť plavidla s priestorom prideleným pod ním;
 • Je dôležité vziať do úvahy výšku: nesmie to byť väčší rast vlastníka, inak vytvorí nepohodlie počas prevádzky;
 • Model musí byť vybraný v jednom štýle dizajnu s interiérom haly;
 • Uzavreté police sú žiaduce, pretože vám umožnia odstrániť objekty, ktoré nechcú odísť v dohľade;
 • Decor je dôležitý: Ak má model rukoväť pre uzavreté police, je výhodné, že opakujú textúru alebo formu základného nábytku, stenové osvetlenie.
Prečítajte si viac  Ako vydať obývaciu izbu v škandinávskom štýle?

Krásne príklady v interiéri

Stojan by mal vyzerať štýlové a atraktívne.

Takýto model bude vyzerať organicky v mnohých súboroch:

 • V obývacej izbe s minimálnym nábytkových detailov, symetrický model béžového odtieňa s miestom pre televízor a sklenenú policu.
 • Luxusne vyzerá stojan pod celkovým interiérom v tmavom hnedom tieni. To vám umožní nájsť knihy, TV, riad a dokonca stolnú lampu. Zároveň všetko vyzerá štýlové a harmonické.

 • Model uhlového tvaru s asymetrickým usporiadaním políc vyzerá neobvykle, harmonicky montáž do interiéru priestrannej obývacej izby. Kvôli bielej situácii nepreťažuje.
 • Stojan pod modulárnou stenou môže byť umiestnený v blízkosti okna. To umožní osvetliť pracovnú plochu nábytku. Imitácia modulárnej konštrukcie vytvára ilúziu jasnej organizácie, zónovanie stojana na vymenovanie na pracovné a video.

Ako urobiť stojan s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: