Farba kombinácie pravidlá v obývacej izbe interiér

  Z voľby dominantnej farby pre interiér obývacej izby závisí od toho, čo tam bude atmosféra vládnuť. Koniec koncov, okrem toho, že niektoré farby sa vám páčia alebo sa vám nepáči estetické hľadisko, môžu vás tiež ovplyvniť inak.

  Ako vytvoriť harmóniu?

  Správna kombinácia farieb je individuálny koncept. Niekto sa snaží vybrať blond farieb na vytvorenie odpočinku v miestnosti, a niekto naopak, riedi priestor s jasnými farbami, snaží sa zvýšiť moju náladu.

  Je tiež dôležité si uvedomiť, že Farby v interiéri môžu ovplyvniť, ako bude vnímaný okolitý priestor. Niektoré odtiene robia izbu vizuálne viac, iné pomáhajú vizuálne zvýšiť výšku stien. Ak chcete, aby sa miestnosť zdala vyššia, farba stropy v jasných farbách a urobili steny tmavšie. A rozšíriť priestor, použite studené odtiene.

  7

  Fotografia

  Hrá sa tiež dôležitá úloha. Lesklé povrchy sa vždy zdajú jasnejšie a ich farby – nasýtené. Ale reliéf tapety alebo stena, orezané omietkou, zdajú sa tlmené a pokojnejšie.

  Modrá

  Ak hľadáte nejakú neobvyklú verziu stien stien v obývacej izbe, potom môžete venovať pozornosť modrej farbe. Zriedka sa používa na dizajn obývacej izby, častejšie sa nachádza v spálňach. Ale ak si ozdobíte steny v spoločenskej miestnosti s modrou tapetou rôznych odtieňov, potom sa tiché miesto, v ktorom je príjemné tráviť čas.

  Nasýtená modrá farba robí miestnosť ušľachtilý. A ľahké odtiene pomáhajú naladiť mierový spôsob. Harmonická modrá tapeta vyzerá v interiéri miestnosti zdobené v stredomorskom štýle. Nasýtené odtiene modrej, farby morskej vlny alebo dokonca indigo dokonale zapadá do interiéru priestrannej izby v štýle mládeže. Ľahké modré povrchy vyzdobia miestnosť v štýle klasicizmu.

  Šedý

  Ďalším zaujímavým farebným riešením je sivé steny. Na prvý pohľad sa táto farba zdá byť nudná a smutná. Ale v skutočnosti je to ten, kto je univerzálny. Má mnoho odtieňov, ktoré sú dokonale kombinované s pastelovými farbami a s jasnými nasýtenými tónmi.

  Šedá môže urobiť ďalšie farby výraznejšie a zdôrazniť ich hĺbku. Na pozadí sivých stien, svetlý nábytok v hale vyzerá obzvlášť dobrý.

  Béžový

  Ako sivá, táto farba môže byť nazývaná neutrálna. V podstate, odtiene béžovej tepy a podporujú vytvorenie útulnej atmosféry v miestnosti. Béžová farba mäkká a tlmená. Takže ak máte veľa farebných detailov v obývacej izbe, potom môžete použiť beige tapety, Zmäkčiť Motley.

  biely

  Na ten istý účel môžete použiť biele kryty steny. Je pravda, že by mala zohľadniť skutočnosť, že biela farba vždy dominuje v interiéri. Zostávajúce odtiene, dokonca aj svetlé a chytľavé, pôsobia ako akcenty.

  Ale biela farba vám umožňuje vytvoriť naozaj Harmonická a patifikovaná atmosféra v miestnosti. Takýto interiér je veľmi jednoduchý, svetlý a miestnosť sa zdá byť priestranná.

  V obývacej izbe sa používa biela tapeta, ak je miestnosť samotná.

  Takéto svetelné tapety sa často nachádzajú v modernom alebo high-tech interiéru. Charakterizované použitím svetlých odtieňov a pre európske štýly: napríklad škandinávsky, napríklad alebo provence.

  Oranžový

  Jasné oranžové steny v obývacej izbe – tiež skôr vzácnym fenoménom. Táto nasýtená farba zvyšuje náladu a robí vnútorný teplejší. Oranžová farba bude užitočná pre tých, ktorí sú naklonení melancholickým, pretože v takejto solárnej atmosfére sa vaša činnosť zvýši.

  Oranžová farba kombinuje dobre s rovnakými teplými odtieňmi – hnedý, červený, žltý. Najlepšie svetlý Oranžové tapety zapadajú do vnútra obývacích izieb mládeže v štýle moderného alebo loftu. V tomto prípade môžu byť nielen steny, ale aj nábytok a dekorový nábytok.

  A tak, že miestnosť sa nezdá príliš monofónne, zriedte interiér s kvetmi ako zelenej, terakotovej alebo piesočnatej.

  zelená

  Táto farba je univerzálna. Predpokladá sa, že odtiene zelenej užitočnosti pre zraku. Najmä ak používate IT LIGHT TONESY. Takéto farby umožňujú okrem iného aj vizuálne rozšíriť priestor. Na tento účel dizajnéri odporúčajú používať mätu, olivový alebo akýkoľvek iný pastelový tieň.

  Avšak, tmavé odtiene zeleného vzhľadu. Nasýtený smaragd, pistácia alebo tmavo zelená farba vyzerajú luxusné. Je pravda, že stojí za to používať v priestranných priestoroch, pretože malé izby s tmavými tapetami sa zdajú byť ešte menej.

  Takže, že miestnosť sa nezdá príliš ponurí, tmavé steny môžu byť pridané so svetelnými záclonami alebo nábytkom. Takže miestnosť bude oveľa pohodlnejšia.

  Hnedý

  Táto farba, mnoho ignorovať, zvážiť príliš nudné. Ale v praxi, odtiene hnedej vám umožňujú urobiť izbu útulné. Z psychologického hľadiska je hnedá, ktorá je s nami spojená so stabilitou a blahobytom. teda Odporúča sa používať pri navrhovaní obývacej izby. To isté je v spoločenskej miestnosti, tehlová stena vyzerá a hnedé tapety.

  Keďže hnedá je farba, ktorá sa nachádza v prírode, je dobre kombinovaná s takýmito detailmi, ako je živočíšne kože, prírodný drevený nábytok a živé kvety. Tiež môžu byť nahradené umelou imitáciou. Napríklad, pohovky s čalúnením pod kožou zvierat, umelé rastliny v drevených vaňach a tak ďalej. Takáto kombinácia vám umožní obnoviť doma a upokojujúc lesnú atmosféru.

  Ako vidíte, takmer všetky farby môžu byť použité v byte. Hlavná vec je správne kombinovať, A potom každá farebná kombinácia vyzerá organicky.

  Pravidlá kompatibility tónu

  Každá farba má teplé a studené odtiene. V závislosti od toho, ktorý tón si vyberiete, rovnaká farba môže vytvoriť útulnejšiu alebo pracovnú atmosféru.

  Teplý

  Počas dizajnu obývacej izby dáva väčšina preferencia teplých tónov. Poskytujú útulnú atmosféru. Teplé môžu byť odtiene svetlých farieb a tmy.

  V malej miestnosti, svetlo tapety vyzerajú dobre. Klasicizmus štýl s takýmito tapetami sa bude vychutnať romantické vekové kategórie a tí, ktorí obdivujú štýl minulých epochov. Kompletné steny blondínky s tmavým nábytkom z prírodného dreva a budete musieť znovu vytvoriť správnu atmosféru.

  Z tmavších farieb, môžete si tiež vybrať odtiene teplejšie. Napríklad, čokoláda, burgundsko a tak ďalej. Tapeta v hnedých odtieňoch vyzerajú ušľachtilé a robiť izbu luxusnú. Útulná izba bude tmavé odtiene žltej, oranžovej alebo červenej. Napríklad horčica, terakotová, broskyňa alebo lilac.

  Chladný

  Aby sa vizuálne zvýšili miestnosť a boli použité steny nad a širšie, sú použité studené odtiene. Paleta studených odtieňov je dosť bohatá.

  Čerstvé a moderne vyzerajúce studené odtiene modrej alebo zelenej, ako napríklad mincovňa, pistácia, olivový, litery alebo morská vlna, napríklad. Urobte interiér miestnosti luxusný a bohatší umožní rôzne odtiene fialovej. A pre dizajn miestnosti Škandinávsky štýl alebo minimalistický štýl Stojí za to používať chladné monochromatické tóny: čierna a biela.

  Studené tóny, ktoré sa majú ľahko zmiešať so svetlom, ak sa chcete držať jasné pravidlá jedného štýlu.

  Ako vyzdvihnúť farbu pod celkovým štýlom miestnosti?

  V mnohých ohľadoch, voľba farby pre obývaciu izbu závisí od toho, aký štýl urobíte. V rôznych časoch boli trendy rôzne farby a ich kombinácie.

  Tak napríklad, vo viktoriánskej ére domu boli zdobené tmavými tkaninami nátermi. Obnoviť atmosféru tejto šľachtickej éry, Potrebujete používať tmavšie farby. Dokonalá voľba – Marsala farba, tmavo burgundsko, smaragd alebo tmavo modrá.

  TRUE, takéto odtiene by sa mali zriediť svetlých akcentmi, takže miestnosť sa nezdá sa. V temnej obývacej izbe nebude len menší priestor. Kombinácia ponurých tapiet a rovnaké tmavé dekoratívne prvky vás nútia na podvedomej úrovni, aby ste neustále zostali v napätí.

  Aj v klasickom interiéri je miesto v tmavých farbách. Ale jasný farebný gamut vyzerá tiež dobre. V štýle, klasicizmus dokonale vyzerá ľahké béžové alebo biele steny.

  Jasné farebné kombinácie obsiahnuté pre retro štýl. Geometrické alebo zeleninové výtlačky pozostávajúce z jasných farebných miest (ružové, fialové) si vychutnávajú milenci tejto slávnej éry. Takýto interiér môžete pridať rovnaké svetlé dekoratívne detaily alebo farebné záclony. Čím viac farieb, tým lepšie.

  To isté nemožno povedať o takýchto štýlových smeroch ako minimalizmus alebo podkrovie. Tu naopak, nemal by byť nič zbytočné. Pozadie v obývacej izbe, zdobené v takomto štýle, je lepšie vybrať si svetlo. Napríklad biele, béžové alebo mliečne omietnené steny, svetlohnedé murivo alebo tapety rôznych odtieňov sivej. V modernom interiéri sú jasné farby lepšie použiť na umiestnenie akcentov.

  Správnym riešením je použitie farebných obrazov v pop umenie alebo impresionizmus, farebné vankúše, zdobené clony vzormi a inými maľbami.

  Vyberte si štýl, ktorý sa vám páči a použite dizajnéri rady na vytvorenie ideálneho interiéru, v ktorom budete pohodlní žiť a prijímať hostí.

  Veľkolepé príklady

  Pochopte zvláštnosti všetkých farieb a ich odtieňov, ako aj zistiť, ako najlepšie kombinovať ich môžu byť navzájom kombinované, prezeranie príkladov krásne zariadených priestorov.

  Moderná obývacia izba v ružových tónoch je možnosť nielen s mladými dievčatami, ale aj mladými tvorivými ľuďmi. Pozadie v tejto miestnosti je svetlo – kombinácia bielej s béžovou a nasýtenou ružovou sa používa ako svetlé akcenty. Toto je nasýtený tieňové dvere, stoličku a abstraktný obraz, na ktorom kombinovanú ružovú, zelenú a béžovú. Interiér sa získava nažive a zdvíhacia náladu.

  Vytvorte upokojujúcu atmosféru môže používať rôzne odtiene modrej. V miestnosti vybranej ako príklad, kombinácia modrej, svetlej modrej a sivej. Ľahký modrý tón nastaví atmosféru. Na stenu sa nezdajú byť príliš prázdne, je naplnené niekoľkými maľbami v monochromatických odtieňoch. Takmer všetky voľné miesto zaberá šedú pohovku. Ďalší šedý stôl.

  A tak, že miestnosť sa nezdá byť príliš sivá a nudná, Stojí to za riedenie s jasnými detailmi. V tejto miestnosti, dizajnér používa farebné vankúše a modré dekoratívne kontajnery. Dôležitú úlohu zohráva osvetlenie. Používa zavesenú lampu s niekoľkými žiarovkami, ktoré dávajú tlmené mäkké svetlo.

  Posledným príkladom je moderná obývacia izba v sivej farbe. Najjasnejší odtieň sa používa ako základ. V jednej farbe zdobené a steny a strop. Doslova niekoľko odtieňov tmavšej pohovky, stoličky a koberca. Ozdobte miestnosť monofónne záclony farbu mokrého asfaltu a vankúše. Tabuľky a osvetľovacie zariadenia sú vyrobené v tmavých farbách. A riedi interiér malé množstvo jasných detailov: vankúše, foto rámček a lampa.

  Pracovná plocha, pre ktorú bolo miesto v rohu obývacej izby, sa uskutočnilo v rovnakej farebnej schéme a nerozbije harmóniu. Výsledkom je, že dizajn vyzerá pohodlným, ale zároveň nie je absolútne nič.

  Všetky farby a teplé a studené palety sú rovnako dobré a vhodné pre dizajn obývacej izby. Neexistujú žiadne zákazy a rámy – vyberte si tie odtiene, ktoré sa vám páčia, ale nezabudnite, že vytvoriť harmonický interiér musí byť kombinovaný s vhodnými tónmi.

  Všetko o pravidlách kombinácie farieb v interiéri pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: