Kuchyňa-obývacia izba v štýle Provence: Comfort a praktickosť v interiéri

Provence je rustikálny štýl, ktorý vznikol na juhu Francúzska. Takýto interiér sa vyznačuje romantickosťou, ľahkosťou. Dnes je tento dizajn často vybraný pre rôzne priestory. Toto je veľmi dobrý interiér a pre kombinovanú miestnosť – kuchynskú obývaciu izbu. Tento štýl poskytuje praktickosť a pohodlie.

Charakteristické rysy

Dizajn v olivovom štýle je vhodný, ak ste zameraný na vytvorenie špeciálnej atmosféry a maximálnej zhody.

Premýšľajte, ako by mal byť dizajn v takomto miestnosti zohľadniť určité pravidlá: \ t

 • V takýchto izbách sa neodporúča používať pozlátené a lesklé prvky, lesklé, plastové výrobky.
 • Akcenty lepšie robia živé rastliny.
 • Ak chcete ozdobiť miestnosť, používajte macačky z čipky, výšivky a iných podobných prvkov dekorov.
 • Odmietnuť používať príliš rozlíšené, veľmi jasné predmety.

 • Snažte sa zabezpečiť, aby boli všetky moderné techniky skryté.
 • Predstavte si miestnosť so starým objektmi nábytku.
 • Vyberte si iba prírodné materiály: bielizeň, bavlnené tkaniny, kameň, drevo a tak ďalej.
 • Model v jemnom, ľahkých farbách: v tyrkysovej, béžovej, mäty, bielej, citrónom, ružovej, levandule.
 • Pre nábytok, použite kvetinové motívy

Likvidácia priestoru

Myslenie dizajnu kuchynskej obývačky, rozhodnúť, ktoré hranice medzi zónami. V tomto prípade musí byť kompozícia holistická, zjednotená – pamätať na harmóniu.

Môžete zvážiť takéto možnosti:

 • Použitie rôznych materiálov na dekoráciu steny, odlišujú sa od seba.

 • Môžete si vybrať oblúky, ale sú vhodnejšie pre klasický dizajn. Neodporúča sa vybrať ich pre miestnosti, v ktorých nízke stropy.
 • Použitie krbov. Môžete tiež rozdeliť izbu na zónach pomocou akvárií.
 • Zoning s nábytkom: stôl, pre ktorý celá rodina, pohodlná pohovka a tak ďalej.

Skončiť

Pomocou vhodnej úpravy môžete zistiť naraz s dvoma otázkami:

 • Vyberte si pre všetky zóny v miestnosti najpraktickejšie materiály.
 • Rozdeliť miestnosť pomocou podlahovej krytiny.

Môžete zvýrazniť kuchynskú časť s podlahovými dlažbami. Je ľahké umývať, nebojí sa znečistenia. Pre obývaciu izbu je lepšie vybrať laminátový alebo parketový povrch, povlak, ktorý napodobňuje prírodné drevo (môže s umelými odrážkami). Takáto podlaha bude jednoducho nádherná spojiť s rustikálnym dizajnom.

Môžete zdvihnúť podlahu v jednej z zón (napríklad kuchyňa) pre niekoľko centimetrov. Vytvorenie takéhoto pódia – veľmi dobrý spôsob zonatu.

Ak chcete dokončiť steny, odporúča sa vybrať tapety s nenápadným vzorom alebo monochromatické povlaky. Ak chcete umiestniť izbu v olivovom štýle, môžete si vybrať iné materiály: tehlová, keramika, drevené panely, dekoratívne omietky, kamenné prvky, textil. Je tiež možné použiť farbu.

V oblasti pre odpočinok môže byť jedna stena oddeliť drevenými materiálmi, Umelý alebo prírodný kameň, keramická mozaika. To však môže byť vykonané naopak – prideliť zónu, kde sa nachádza kuchyňa.

Ak je v miestnosti pomerne vysoký strop, môžete ju ozdobiť strommi stromov. Pre izby so strednými alebo nízkymi stropmi nie je táto možnosť vhodná. Ak ste si vybrali tehlu na registráciu, majte na pamäti, že niektoré miesto bude „jedené“ – takýto materiál by ste nemali používať na dokončenie malej miestnosti.

Nábytok

Pre olivový štýl sa odporúča používať nábytok nie veľmi zložité formy. Veľké množstvo nití nie je vítané – takéto prvky sú charakteristické pre klasiku, ako sú pozlátené povrchy. Nábytkové predmety musia byť vytvorené z materiálov, ktoré napodobňujú drevené povrchy alebo prírodné drevo. Optimálne odtiene – svetlé hnedasté, biele. Pre olivový štýl, tmavé, masívne, objemné výrobky nie sú vhodné.

Môžete vyzdvihnúť pre takéto interiérové ​​skrine, ktoré stoja na podlahe, sklopné boxy, ktoré majú sklenené vložky, otvorené police. Používajú sa aj béžová, olivová, bluette, biele tóny. Môžete použiť bronz, žehličky, medené prvky.

Niektoré majú jedálenský kút uprostred kuchynskej obývacej izby, oddelenie priestoru v dvoch častiach. Tvar tabuľky môže byť štvorcový alebo okrúhly. Takéto výrobky musia byť trvanlivé a tón kombinovať s povrchmi v kuchyni.

Veľmi dobrá voľba pre jedálenský kút v olivových stoličkách. V rekreačnej oblasti môžete usporiadať regály, kde sa uložia rôzne veci, komody. Je lepšie zvoliť si nábytok z orechy, ľahký dub, popol. Izba by nemala byť preťažená: definovaná s tým, koľko nábytku tam umiestnil, orientovaný na jeho veľkosť.

Dobrou voľbou bude ľahká pohovka, ktorej čalúnenie je prirodzené: to môže byť kvetinové vzory. Odporúča sa používať dostatok vankúše. Stoličky môžu byť kombinované v štýle s pohovkou.

Dekor

Zóna, kde sa nachádza kuchyňa, môžete ozdobiť pomocou jedál: krásne fľaše, poháre, v ktorom koreniach sú džbány uložené z hliny, hrnčekov a dosiek z porcelánu a tak ďalej. V rekreačnej oblasti, dajte roztomilé ozdoby, obrazy, staré fotografie, svietniky, rôzne figúrky. Na zemi môže byť umiestnené prútené koše, živé kvety.

Ak chcete zdobiť interiér, odporúča sa použiť:

 • Krásne nábytkové kryty, posteľná bielizeň;
 • vyšívanie;
 • Uteráky, zástery, obrusy v klietke alebo v kvete;
 • Lampasov;
 • Rôzne obrúsky.

Použité materiály musia byť bavlnené, pýtené, satén, ľan. Pre dizajn okna vyberte záclony z prirodzených svetelných tkanín. Mali by byť blond. Ak chcete ozdobiť kuchyňu, môžete použiť sušené rastliny.

Perfektná výzdoba miestnosti zdobená v olivovom štýle bude krb. Vytvorí maximálny komfort v miestnosti, atmosféra pohodlia. Vyberte si luster s dreveným, keramickým, tvarovaným prvkom pre takúto izbu.

Pri vytváraní interiéru v štýle Provence, zvážte hlavné črty tohto smeru. V tomto prípade dosiahnete atmosféru svetla, ľahkosť a spôsobiť združenia s romantikou francúzskej provincie.

Príklady v interiéri

Pomocou zaujímavého nábytku a textilu, vyznačuje sa vysokou kvalitou, môžete vytvoriť funkčnú a útulnú aj malú izbu.

Ak chcete priestor rozdeliť do dvoch zón, môžete použiť panelový stojan. Keďže priestory sú zdobené v štýle Provence, je lepšie, aby to umelo veri.

Ak chcete, aby sa izba zapaľovača, môžete použiť bielu podlahovú parketové podlahy.

Pre štýl provence, typografie v pastelových farbách.

O tom, ako vydať kuchyňu v štýle Provence, pozrite si nasledujúce video:

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár