Opraviť sála s vlastnými rukami: štýly a dokončovacie nápady

Halu je považovaná za hlavnú izbu v dome. Aby ste si mohli vychutnať rekreáciu, plne si všimnite dovolenku alebo dôležitú udalosť, táto miestnosť by nemala byť nielen priestranná a štýlová, ale aj multifunkčná. Preto pred vykonaním v miestnosti nasledujúcej opravy je potrebné starostlivo zvážiť nuansy plánovania, vyberte moderné konečné materiály.

Zvláštnosť

Moderná obývacia izba je izba, ktorá môže kombinovať niekoľko zón vo svojom interiéri. Jeho dizajn závisí od počtu rodinných príslušníkov, ako aj z prítomnosti iných obytných priestorov v dome a voľnom mieste vo všeobecnosti. Rozhodovanie s účelom haly a s akými funkciami bude situácia vykonať, môžete začať opravu. Malo by sa zapojiť všetok priestor miestnosti. Tradične môže obývacia izba pozostávať z rekreačnej oblasti a pracovného rohu, niekedy je kombinovaný s kuchyňou.

Pred začatím opravy v hale je potrebné vypočítať rozsah práce, na základe toho, či je plánovaná jednoduchá obnova miestnosti, alebo sa plánuje veľká prestavba a dokončenie. Ak sa plánuje urobiť len kozmetické opravy, potom budú stropné, stenové a podlahové povlaky nahradené, interiér miestnosti bude aktualizovaný: nový nábytok, záclony a iné položky dekorácie boli zakúpené. Pokiaľ ide o generálnu revíziu obývacej izby, bude potrebné niesť steny alebo inštalovať oddiely, vymeňte okná a dvere, namontujte nové elektrické vedenie. Bez ohľadu na zvolený typ opravy, v hale je potrebné správne plánovať priestor. Toto je hlavná prvka všetkej práce.

Vzhľadom k tomu, že miestnosť bude pozostávať z niekoľkých zón, musíte zaistiť maximálny prístup svetla, pre ktorý sa odporúča zvýšiť veľkosť Windows, používajte svetlé odtiene v dizajne. Oblasť miestnosti môžete zvýšiť pomocou rôznych metód prestavby: Napríklad, niesť stenu v kuchyni, pripojiť balkón.

Kde začať?

V štandardnom byte, halová oprava môže byť vykonaná s vlastnými rukami, ale ak sa bývanie nachádza v panelovom dome alebo budovy starej budovy, potom to bude oveľa zložitejšie, takže niektoré z stavebných prác sú najlepšie zverené profesionálnych remeselníkov.

Oprava obývacej izby by sa mala naplánovať vopred, ako aj v pláne udalostí zahrnúť tieto kroky:

 • Čistenie všetkých typov povrchov zo starého cieľa;
 • Zarovnanie stien;
 • Stropná scenéria;
 • Inštalácia podlahovej krytiny;
 • Nástenná dekorácia.

Pre-vytvára projektový dizajn, ktorý robí všetky merania a kresby miestnosti. V súlade s tým je vybraný vhodný stavebný materiál. Po prvé, prašné operácie sa vykonávajú v opravách: staré tapety a omietky sú odstránené. Steny by mali mať čistý a hladký povrch pripravený na následnú prácu. Na vyrovnanie steny aplikujte omietku alebo upevnite listy sadrokartónu. Po odstránení všetkých nezrovnalostí a defektov z povrchu sa základňa navyše spracováva primérom – nebude chrániť len budúci náter pred tvorbou húb a foriem, ale aj na zvýšenie grip pre farby, biele alebo tapety.

To isté platí pre strop: je vyčistený a dobre. Ak chcete dokončiť povrch tohto druhu, môžu byť použité rôzne materiály, zatiaľ čo sa neodporúča, aby prvé nezávislé opravy získali drahé dokončovacie prvky, pretože pri práci s nimi vyžaduje špeciálne zručnosti a skúsenosti. Potom, čo sa vykoná demontáž starých povlakov, nainštalujte novú podlahu. Majte na pamäti, že táto operácia sa musí vykonať pred dekoráciou stien.

Po prvé, robia pevnú kravatu a hladinu povrch, potom sa predtým zvolený materiál odpočíva. Pre halu zvyčajne získava parkety, linoleum alebo laminátu.

Výber štýlu

Moderné možnosti dizajnu sú ovplyvnené rôznorodosťou textúr a farieb, zatiaľ čo nedávno pre interiér tejto miestnosti uprednostňuje výber dizajnu pozostávajúceho z kombinácie niekoľkých štýlov, najmä populárnych, medzi ktorými podkrovia, minimalizmus a high-tech.

 • Pre veľké a priestranné priestory dokonale vhodné Dokončiť v škandinávskom smere, Prostredníctvom ktorej sála získa elegantný a nádherný.
 • Loft Trvá hlavné miesto v modernom štýle, a ak si ho vyberiete pre obývaciu izbu, interiér bude útulný a nie preťažený dekor. Vonkajší náter V tomto prípade stanovené z drevených dosiek, jedna z steny v miestnosti sú zdobené tehlovým murivom. Pokiaľ ide o tapetu, ich použitie v interiéri nie je poskytnuté.

 • V poslednej dobe sa smer objavil v dizajnových hál High Tech. Má mnoho výhod, a najčastejšie je pre malé miestnosti. High-Tech je charakterizovaný pravými líniami a v dekor, spravidla dominujú kovové, sklenené prvky.
 • Osobitná pozornosť si zaslúži minimalizmus. Jeho majitelia bývania, ktorí milujú množstvo voľného miesta v interiéri. Minimalizmus môže byť použitý ako v miniatúrnych obývaných izbách av luxusných sálach. Jeho dizajn poskytuje minimálny povrch, prísny dekor, nedostatok jasných ornamentov, maľby. Steny v tomto prípade sú ukončené prírodnými materiálmi svetlých odtieňov, nátery z prírodného dreva sú vybrané na podlahu a strop je zdobený oboma namontovanými štruktúrami a dekoratívnou omietkou.

Farebné riešenie a dekor

Žiadna dizajn obývacej izby nebude vyzerať krásne, ak sú pre neho zlé farby farebnej palety. Pomocou farby hry môžete pôvodne rozdeliť priestor pre jednotlivé zóny.

Kombinácia tmavých podláh a ľahkých stien, aby sa miestnosť širšia, A dizajn stien, strop a pohlavie v bielych alebo béžových odtieňoch poskytnú miestnosť. Ideálne pre malú halu sú pastelové tóny, a ak je miestnosť veľká, potom sú pre ňu vhodné jasné a nasýtené farby. Pokiaľ ide o dizajn stien, bielizne a zamatové povrchy vyzerajú skvele v obývacích izbách a často sa používajú Silk tapety.

Nezvyčajne v hale vyzerá ako fólia. Nielenže má esteticky atraktívny pohľad, ale tiež vykonáva v miestnosti funkcie tepelnej izolácie, chráni priestor z emisií domácich spotrebičov.

Výber palety farieb pre halu závisí od štýlu miestnosti. Ak sa plánuje urobiť klasickú miestnosť, potom prirodzené farby sa používajú v povrchovej úprave a milovníci niečoho nezvyčajného môže predstavovať rôzne myšlienky do reality – napríklad, aby ste boli stien s tmavým a podlahou a stropom – biela. V modernom dizajne je privítané použitie prírodných materiálov, takže si môžete zdobiť priestor s drevom, kožou, sklom a kovom.

Možnosti dokončenia

Vykonávanie opravy v hale, je potrebné dôkladne premýšľať o svojom budúcom pohľade, vyzdvihnúť vhodné farby pre miestnosť, získavať príslušný nábytok a poskytnúť dobré osvetlenie. Malo by sa tiež uvoľniť priestor z nepotrebných predmetov, pretože elegancia a jednoduchosť sú hlavné zložky moderného interiéru. Pre všetky povrchy v miestnosti sa odporúča používať vysoko kvalitné, módne materiály. Nebudú trvať len dlho, ale potešia ich okolo nich s atraktívnym vzhľadom.

Stien

Tento typ povrchov je možné reedovať rôznymi materiálmi. Najjednoduchší a prístupný spôsob nezávislej práce sa považuje za maliarske steny. Je dobre vhodný v prípadoch, keď sú zvolené rozpočtové alebo normálne opravy, pretože proces aplikácie farby neberie veľa času a nevyžaduje veľa úsilia a nová farba na povrchu umožní drasticky zmeniť pohľad na hala. Farba je zakúpená pre dekoráciu interiéru. Nie je to zlé v interiéri obývacej izby a dekoratívnej omietky.

Je rozdelená na:

 • textúrovaný;
 • kremičitan;
 • latex;
 • Benátsky.

Často sú steny v obývacej izbe pokryté špeciálnymi panelmi. Môžu byť pripojené k základni, ktorá je zarovnaná so sadrokartónom, alebo na povrchu so starým povrchom.

Panely sú:

 • listov;
 • spech;
 • Dlaždica.

Pokiaľ ide o registráciu s dekoratívnym umelým kameňom, je považovaný za najnovší spôsob výhoru povrchov. Často sa používa v dizajne, keď chcú štylovať povrch pod tehál, zdobia oblúky. Kameň je v kombinácii s vinylskou tapetou: Vďaka takejto kompozícii sa získa nezvyčajná úľava, harmónia farieb. Mnohí dizajnéri tiež uprednostňujú použitie dreva alebo klapky v hale. Najčastejšie pre dekor, panely sú vybrané z korkového stromu alebo laminátu, a nanášací blok je tiež umiestnený.

Neobvyklá možnosť je použitie kože. Pre toto, viacfarebné kožené dlaždice, ktoré môžu mať lesklý aj reliéfny základ.

Podlaha

Podlaha v obývacej izbe zohráva obrovskú úlohu, pretože budúci pohľad na izbu bude závisieť od svojho výberu. Tradične, laminát, parkety, koberec alebo linoleum sú získané na haly. Každý z vyššie uvedených materiálov vlastným spôsobom je jedinečný, má pozitívne vlastnosti, ale je charakterizované podľa ceny a kvality. Napríklad, koberec vyzerá skvele, ale jeho prevádzkové vlastnosti sú horšie ako laminát. Parkety má vynikajúcu zvukovú a tepelnú izoláciu, ale je drahšia ako linoleum.

Preto si vyberiete povlak na podlahe pre halu, je potrebné byť vedené nielen na estetické indikátory, ale aj trvanlivosť, životnosť. Ak existuje jednoduchá kozmetická oprava v dome, vhodný linoleum. V prípade, že rodinné financie umožňujú vykonať generálnu opravu, preferencia stojí za to posielať laminát alebo parkety.

Otvor

Okná v obývacej izbe musia byť veľké veľkosti, najmä ak je miestnosť plánuje kombinovať niekoľko zón, preto sa odporúča vymeniť otvor a vložte nové sklo. V konštrukcii haly je nežiaduce používať záclony z hustých tkanív ako dekorácie. Najlepšie je uprednostniť priesvitné a ľahké závesy.

Strop

K dnešnému dňu sú kombinované stropy veľmi populárne. Aby ste to urobili, spočiatku nastaviť úrovne sadrokartónu a po pozastavení návrhov. Po natiahnutí webu sa vykonáva osvetľovací systém. Ak je miestnosť nízka, potom môžete jednoducho vytvoriť krásne kompozície z sadrokartónu, oddeľte ich s tapetou alebo omietkou, zatiaľ čo pre každú zónu v miestnosti je vybraná pre jeho tieň a textúru.

Čo oddeliť od chodby?

Interiér haly bude vyzerať oveľa zaujímavejšie, ak je sála samotná oddelená od chodby. Tak, miestnosť bude fungovať priestranné a útulné. Rozlišovať sa môže urobiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad malá stena sadrokartónových alebo ľahkých políc je vhodná ako oddiel. Vizuálne oddeľte chodbu pomôže a viacúrovňová podlahová krytina. Ak to chcete urobiť, je tu malá kvapka podlahových úrovní.

V prípade, že existuje malý priestor v blízkosti vstupných dverí, a to naozaj chce odlíšiť zóny, použitie mobilného oddielu vo forme šatníka alebo malý stojan bude dobrou voľbou. Tento recepcia dizajnéra je skvelý pre miniatúrne izby zdobené v štýle minimalizmu. Pre priestranné okoloidúcich a obývacích izieb môže separačná funkcia prenášať stĺpec nosiča.

Dáme nábytok

Kempingová hala, mali by ste nasledovať princíp voľného miesta. V malej štvorcovej miestnosti budú nevhodné umiestnenie masívneho nábytku: Pre malé izby je najlepšie kúpiť kompaktné moduly. Pre obývaciu izbu 18 kV. M bude vyhovovať nábytku pozostávajúcej z pohodlnej pohovky, konferenčného stola a niekoľkých stoličiek. Ak je miestnosť plánuje držať slávnostné večere, potrebujete aj stôl.

Čalúnený nábytok je potrebné inštalovať v blízkosti stien, A v interiéri, ktorý poskytuje pracovisko, sa nachádza v okne. V súkromnom drevenom dome je oveľa jednoduchšie vybaviť halu, pretože keď je plánovaná, oblasť obývacej izby často robí veľký. Dizajn so stropnými lúčmi krásne dopĺňanie nábytok z prírodného dreva. V takýchto obývacích izbách nainštalujte modulárnu stenu, na bokoch, z ktorých môžete stráviť regály pre knihy a dekoratívne predmety.

Osvetlenie

Po zvolení konštrukcie miestnosti a dokončená úprava všetkých povrchov, budete sa musieť starať o osvetľovací systém. Nedostatok svetla v miestnosti môže pokaziť všeobecný pohľad na miesto, a všetky prvky dekoru budú vyzerať stmavé a nudné. Najčastejšie pre obývacie izby si vyberú veľké lustre a podlahové lampy.

Ak sa po opravách inštaluje miestnosť strop, bodové svetlá zabezpečia viacúrovňové podsvietenie, vďaka čomu bude priestor plný romantiky a pohodlia.

Zaujímavé nápady v interiéri

Dokonalý dizajn v obývacej izbe je možné vytvoriť, oddeľovať miestnosť do niekoľkých zón, a krásne umiestnenie nábytku vám umožní vyplniť pohodlie a pohodlie priestoru. Pre malú miestnosť bude súbor z mäkkého „rohu“ vynikajúca možnosť pozostávajúca zo samostatných modulov, sklenených konferenčných stolov a tabuľky transformátora.

Ak chcete rozšíriť miestnosť, musíte vyriešiť dekoratívne hranicu na celej stene, a oblasť kuchyne a obývacej izby je rozdelená na pult typu. Zároveň je v hale namontovaný viacúrovňový strop svetelného odtieňa, veľké lustre sú umiestnené na jeho centrách a okolo obvodu je inštalované viacfarebné podsvietenie. Na tomto pozadí bude laminátový orech sledovať laminát.

O tom, ako urobiť opravu haly s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video:

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár