Prežitie pre jedlá v obývacej izbe: Štýlové interiérové ​​riešenia

Prvé sluhovia a bufety pre jedlá boli vyrobené vo Francúzsku na konci XVIII storočia. Rozšírený tento nábytok prijatý v kruhoch pre šľachty a bohatých občanov. V tom čase to bolo módne odložiť z drahých keramických riadov a všetkých druhov položiek porcelánu decor. Odvtedy, že móda pre tieto objekty nábytku v vyšších kruhoch spoločnosti zostáva nezmenená. A v našej dobe kúpiť dobré a nie príliš drahé, takmer niekto môže.

Odrody

Služby sú spravidla zakúpené presne pre obývaciu izbu, takže výrobcovia ponúkajú obrovské množstvo rôznych smerov štýlu na trhu tohto objektu nábytku, takže kupujúci môže ľahko vybrať nábytok vhodný pre niektorý z štýlov dizajnu. Konfigurácia zariadenia môžu byť sluhovia rozdelené do nasledovných typov:

 • Štandardné modely, tvar pripomínajúci bežné skrine;
 • Nízke visiace školy;
 • Modely s úplnými a nízkymi stenami;
 • Survent Showcase so sklenenými dverami;
 • Vstavané modely;
 • Rohové variácie sú nevyhnutné v miestnostiach, kde by sa mal uložiť voľný priestor;
 • Modulárne a sekčné štruktúry.

7

Fotografia

Najčastejšie a vyhľadávané riešenia štýlu v dizajne tohto typu nábytku je možné nazývať nasledujúce možnosti:

 • etnický štýl alebo Štýl „eco“. Na výrobu nábytkových modelov týchto kategórií sa používajú výnimočne prírodné materiály najvyššej kvality. Je to spravidla drahé druhy dreva, často zdobené krásnymi rezbami alebo maľovanými fasád;
 • Starý „CLASSIC“. Nábytok tohto štýlu je charakterizovaný prísnosťou foriem a línií, čo vám umožňuje úspešne zadať do mnohých smerov štýlu v interiéri. Pre jeho výrobu sa používa aj iba prírodné drevo. Najčastejšie majú modely pôsobivé veľkosti a sú vhodné pre priestranné izby. Zvlášť krásna v interiéri obývacej izby vyzerá klasické bieleho zamestnancov;
 • Nábytok v štýle „Moderné“. Modely majú modernejšiu verziu vykonávania, sa líšia v jednoduchosti formulárov a nedostatok zložitého dekor. Nielen prirodzené, ale aj umelé materiály môžu byť použité pri výrobe tohto nábytku, čo výrazne znižuje konečný produkt a robí to cenovo dostupný široký okruh kupujúcich.

Ako si vybrať?

Predtým, ako pôjdete do nábytku, aby ste si kúpili luxusný sluha v obývacej izbe, bolo by pekné premýšľať o tom, aký účel budete používať tento kus nábytku. Ak sa jej hlavná funkcia zníži na skladovanie drahých porcelánových súprav, českého skla alebo kryštálu, potom by ste mali zastaviť výber na vstupenka so zabudovaným podsvietením alebo modelom s veľkými glazovanými fasádami.

Funkčnosť bufetu alebo služobníka je veľmi dôležitá, ktorá je zakúpená na uskladnenie riadu.

Moderný model sluhov v ich využití je teda možné rozdeliť do nasledovných typov:

 • Sluha-gorki, Tieto úpravy, okrem sady pohodlných políc a sekcií, majú špeciálny výklenok v ich konštrukcii pre inštaláciu domácich spotrebičov, ako je televízor alebo domáce kino. Takéto modely sú vhodné pre moderné obývacie izby v apartmánoch, kde sa často milujú zhromažďovať v teplom domácom kruhu celej rodiny;

 • Rohové modely, Vyrobené pre priestranné izby a pre malé izby. Rôzne modifikácie môžu mať jednu alebo viac úsekov a v ich rozmeroch sa veľmi líšia;

 • Tradičný Bufety – Klasický žáner pre skladovanie drahých jedál a porcelánových produktov. Modely formou bufetu sú k dispozícii aj v rôznych vnútorných štýloch z klasiky na moderné;
 • SURGNANT SHOWLINE – Elegantný vertikálny model, vo vzhľade pripomínajúci úzku skriňu-trestu, hlavným účelom je slúžiť prezentácii pre drahé objekty. Modely sú často k dispozícii so zabudovaným vnútorným osvetlením, ktorý vám umožní vytvoriť útulný romantický v obývacej izbe.

Ak, okrem jedla, máte v úmysle uložiť v služobnom podnikaní a iných veciach, ktoré potrebujete v každodennom živote, potom by ste mali venovať pozornosť modelom s neželé dverami v spodnej časti výrobku, s vstavanými kurzami a kreslo. Moderná ponuka služobníkov Mnoho modelov, ktoré sa líšia v ich funkčnosti. To môže byť:

 • Modely s rôznym počtom častí, s dvomi dverami, ako aj tri alebo štvordverové modely;
 • výrobky s uzavretým alebo otvoreným dnom;

 • modely s zrkadlom alebo s matnými zadnými stenami;
 • Výrobky s drahou elegantnou úpravou alebo bez zbytočného dekor;
 • Plne sklárske modely alebo s dreveným rámom, boxmi, policami a dverami.

Výber pre interiérový dizajn

Voľba akéhokoľvek nábytku priamo závisí od toho, čo sa vykonáva dizajn interiéru štýlu. Napríklad, ak je vaša obývacia izba zdobená v štýle „Provence“ alebo „Shebbi-Shik“, Potom, keď vyberiete nábytok, je lepšie uprednostniť ľahké alebo biele tóny. V tomto interiéri bude biely sluha vyzerať bezchybne. Ak zastavíte svoju voľbu na bielom modeli, je veľmi dôležité venovať pozornosť svojim dimenziám. Priestranné služobníci a bufety s mnohými pohodlnými policami a boxmi budú vhodné v priestranných hál a veľkých obývaných izbách, kde zdôrazňujú vynikajúcu luxus a eleganciu interiéru. Ale vo veľmi malej oblasti miestnosti je lepšie obmedziť mini-model s jednou dverí.

Classic Design Classic prieskum servera, môžete zadať takmer akýkoľvek interiér. Vzhľad, tieto modely vyzerajú Tradičné bufety, Jediný rozdiel je prídavné priestory na ukladanie riadu. Nižšie dvere, na rozdiel od horných dverí, takéto modely nie sú presklené – táto povinná požiadavka sa vzťahuje na všetky klasické sedemnásobné modely. Zakúpením takéhoto modelu vo vašej obývacej izbe môžete ľahko urobiť v dolnej časti sluhu všetky potrebné kuchynské potreby, takže vrchol za krásne sady, VZ, okuliare a iné elegantné porcelánové produkty.

Bufety vyrobené v plnom prírodnom dreve sú si všimne, ale zároveň vyzerajú luxusnejšie, a budú slúžiť vašej rodine na dlhú dobu. Môžete nájsť veľký počet farebných variácií klasických modelov: od oslnivé biele až úplne čierne skrine pre riad. Zvlášť bohato sa pozerá na modely vybavené vnútorným osvetlením.

Majitelia malých bytov, ktoré určite chcú vyzdobiť svoju obývaciu izbu s elegantnou šatníkovou skrine na jedlá, je najlepšie zastaviť svoju voľbu na uhlovom modeli, ktorý je považovaný za jednu z najvhodnejších úprav tohto produktu, pretože má špeciálne výhody jeho dizajn. Medzi hlavné charakteristiky tohto typu, môžu byť rozlíšené nasledujúce položky:

 • Dizajn tohto modelu sa ľahko hodí do takmer akéhokoľvek interiérskeho štýlu, je ideálny pre priestranné a veľmi malé izby, čo ušetrí majitelia domu veľa voľného miesta;

 • Ak je zvolená plná presklená show, potom skladovanie domácich predmetov v takom šatníku nemôže ísť. Model-showcase je určený výlučne na to, aby sa uvádza celkové preskúmanie drahých súprav a umeleckých predmetov;
 • Uhldinové modely sú spravidla navrhnuté tak, aby demonštrovali krásne riad, preto, ak sú uložené niektoré objekty, je potrebné zvoliť modely doplnené špeciálnymi skrinkami a neželé dvere v spodnej časti nábytku.

Bez ohľadu na server, ktorý si vyberiete, model sa musí dobre zapadnúť do celkovej konštrukčnej línie miestnosti. Je veľmi dôležité zvoliť si nábytok príslušného štýlu a kombinovať so všetkými ostatnými položkami interiéru.

Užitočné poradenstvo

K dnešnému dňu budú na trhu nábytku, návrhy najrôznejších skríň na skladovanie jedla budú schopné uspokojiť aj najdôležitejšie kupujúceho. Ale skôr, ako sa konečne rozhodnete o voľbe modelu, ktorý sa vám páči, Odporúča sa zohľadniť všetky dôležité nuansy:

 • Prvá vec je venovať pozornosť, výber pracovného servera je veľkosť nábytku. Veľký a priestranný bufet, samozrejme, dobrá akvizícia pre dom, ale je rozumné odhadnúť možnosti ubytovania takého pevného objektu nábytku vo vašej obývačke. Ak ste obmedzený vo voľnom priestore, je lepšie odmietnuť takýto nákup, preferované menej objemné modely. A naopak, ak ste šťastný majiteľom veľmi priestrannej obývacej izby, nemali by ste zdobiť jej mini sluha-showcase. Zdá sa vám v obchode – vo veľkej miestnosti takýto nábytok je vizuálne stratený;

 • Druhý, pre ktorý by sa mala venovať veľká pozornosť, výber šatníka na jedlá je kvalita štruktúr a spoľahlivosť políc, ktoré musia odolať väčšiemu zaťaženiu;
 • Ďalej by ste sa mali uistiť, že sila a absolútna transparentnosť fasádnych vrstiev. Vzhľadom k tomu, že každý server je primárne určený na preukázanie vnútri položiek, transparentnosť skla, nasleduje, ktorým budú umiestnené, by mali byť dokonalé;
 • Kovanie výrobku by mali byť tiež predmetom starostlivej kontroly, všetky rukoväte na bufete musia byť pohodlné a spoľahlivé a farba nábytku musí byť určite harmonizovaná so všetkými zvyškami nábytku vašej obývacej izby.

Pohodlný a krásny služobník – nepostrádateľná vec v každom dome. A ak zvážite tieto najdôležitejšie parametre ako: správne rozmery, dobrá kombinácia s dizajnom miestnosti, pohodlie a bezpečnosť v prevádzke a šetrnosť k životnému prostrediu materiálu, z ktorej je model vyrobený, potom spolu s doskou dostanete Maximálny komfort a zdobia vašu obývaciu izbu s malým majstrovským dielom nábytku.

O tom, ako samostatne obnoviť staroveký služobník v decoupage technike, ktorá bude ideálnym doplnkom pre obývaciu izbu v štýle „Provence“, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár