Ryža zo sadrokartónu v interiéri obývacej izby

Obývacia izba je srdcom domu a dizajn obývacej izby s nika je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí chcú, aby ich interiér vynikajúci a veľkolepý. Konštrukcia sadrokartónovej dosky robí jedinečnú poznámku vo všeobecnom pohľade na miestnosti, pridáva vnútorný priestor jedinečnosti. Svetlosť materiálu a inštalácie vám umožňuje usporiadať výklenok takmer kdekoľvek.

Funkčnosť

Dekoratívne výklenky poskytujú veľa príležitostí v interiéri obývacej izby:

 • Konštrukcie sadrokartónových dosiek sú schopné vizuálne predĺžiť steny alebo vytiahnuť výšku stropov, táto technika sa často používa v neštandardných izbách.

 • Steny s výklenkami a oknami vám umožňujú zonail the miestnosť. Každá domácnosť, či už je teenager alebo staršia osoba, vyžaduje sa osobný obývací priestor, kde mohol odísť do dôchodku. Modul sadrokartónovej dosky aj v malej miestnosti je schopný oddeliť rekreačný priestor: spiace, akvárium, časť s TV.
 • Niche vám umožňuje skryť chyby stien a stropného priestoru, že sami vytvárajú potrebné štýlové akcenty v interiéri, čo je viac originálne a exkluzívne.

 • Majitelia sú poskytované miesto na ukladanie doplnkov, figúr a roztomilé srdce pamätných produktov. V závislosti od veľkosti výklenkov, domácich spotrebičov a elektroniky, nábytku a iných domácich predmetov (lôžok a kreslá, hudobné centrá, krby, televízory) sú v nich dobre ubytovaní.
 • Štruktúry sadrokartónových dosiek nielen slúžia ako prvok dekor sály, ale umožní vám ušetriť peniaze, ktoré by sa vynakladali na vyrovnanie stien a nákup skriniek, regálov, komodárov a iných skladovacích systémov.

 • Vďaka vstavanému podsvieteniu LED môžete použiť výklenok ako nočné svetlo.
 • Prechody rýchlosti z sadrokartónu umožňujú vytvoriť zaujímavý návrh stropného priestoru, zjednodušiť inštaláciu bodových svietidiel.
 • Moduly vyrobené zo sadrokartónu nezabehajú ako mnoho obytných priestorov ako kabinetový nábytok, ktorý je dôležitý pre miniatúrne priestory.

Čo môže byť umiestnené v výklenkoch?

Pred začatím vybavenia výklenkov v obývacej izbe sa hodnotí dec na to, že konkrétne ich umiestnite:

 • Môžu to byť kvetinové vázy, figúrky, nezabudnuteľné fotografie blízkych, roztomilé Bubles priniesol z dovolenky, alebo suveníry darované milovaným.
 • V interiéri výklenku môžete nainštalovať drevené police alebo sklo, na ktorých vnútorných rastlinách, fotorámci a obľúbené knihy budú dobre. Dokonca aj celá knižnica bude schopná organizovať v samostatnom module.

 • Naprúdový dizajn umožňuje skryť non-primné komunikačné systémy – batérie, výfuku. Šťastní majitelia krbov často zarámujú výklenky.
 • Sú dokonale umiestnené masívnymi kúskami nábytku: skrine, pohovky, stoličky, počítačové stoly.

Odrody

Sadrokartónové výklenky môžu byť zdobenie interiéru v akomkoľvek existujúcom štýle, pretože je možné ich vybaviť na akúkoľvek stenu: či je to tehlové, betón alebo sadrokartón.

Všetky zariadenia sú rozdelené do:

 • Horizontálny – Môže vizuálne rozšíriť úzku stenu, harmonický bude tandem s dlhým nízkym nábytkom (pohovka, stojan).
 • Vertikálny – Stiahnite miestnosť smerom nahor, je vhodné umiestniť ich vedľa masívne šatníkové skriňa, okno, dvere.

 • Strop – Uveďte reproduktory do stropného priestoru, umožňujú používať ďalšie vstavané osvetlenie.
 • Vonkajší – tradične na úrovni 70-80 cm od podlahy. Toto je jeden z najnovších módnych trendov. V takýchto moduloch môžete usporiadať veľkolepé dekoratívne vázy alebo hrnce s vnútornými rastlinami, porcelánovými figúrkami.

Medzi sebou musí byť harmonizované niekoľko výklenkov v jednej obývacej izbe a zodpovedá spoločnému štýlovému rozhodnutiu.

V závislosti od návrhu dizajnu sadrokartónu, rozdelených na funkčné a dekoratívne. Prvý sa používajú na vkladanie zariadení, nábytku, komunikačných systémov, rôznych doplnkov. Druhými samotnými sú interiérové ​​dekorácie, takéto výklenky môžu mať neobvyklé formy, zložité osvetlenie farieb, pre ich dizajn často používajú škvrnité sklo alebo dekoratívne vložky z kvetov.

Dekor a dekorácie

Originál, aby sa prehĺbenie v stene pomocou rôznych textúr alebo ich kombinácie:

 • Maľovanie – jeden z najobľúbenejších postupov orezávania. Kontrastné svetlé farby umožnia robiť akcenty v interiéri, odtiene do tónu so stenou sú vhodné na vytvorenie pokojnej útulnej atmosféry v malej obývacej izbe. V druhom prípade sa vyžaduje podsvietenie.
 • Dekoratívna omietka – Keď sa aplikuje na niekoľko vrstiev vytvorí 3D efekt.

 • Nálepky s výkresom sú najviac fiškálna možnosť, ktorá vyzerá dobre v chybách.
 • V dekoračných vybraniach často používa Textúrovaná tapeta, tkaniny, bambusové panely, kovové, kamenné dlaždice, strom, farba mozaika, panel – Vyzerá takto obklady celkom efektívne.

Nezabudnite na osvetlenie – Hra svetla a tieň vizuálne rozširuje priestor, dodáva objem, prideľuje objekty v interiéri výklenku.

LED nite, halogénové žiarovky, bodové lampy všetkých tvarov a veľkostí – spotrebiteľ má široký výber možností podsvietenia.

Serety voľby

Záležitosti v oblasti dizajnu priestorov vedia, ako si vybrať sadrokartónový modul pod vaším interiérom.

 • Výber miesta na prehĺbenie, musíte vziať do úvahy umiestnenie a výšku nábytku, aby sa nezakrývala výklenok.
 • Pred usporiadaním modulu, pohon elektriny tak, aby kábel a drôty boli ukryté za stenou budúcnosti výklenku.

 • Výber plošného materiálu na opravu, berte do úvahy, že bez riadneho osvetlenia sa výklenok zmení na čiernu dieru. Nevyberajte odtiene pre jej tmavšiu stenu sám.
 • Pre malú obývaciu izbu, mnohé vybrania v stene bude vyzerať tvrdo. O harmónii v miestnosti nemôže byť reč.
 • Výber materiálu a tvaru výklenku ovplyvňuje jeho umiestnenie. Moduly v blízkosti dverí a v interiérových oddieloch sa môžu úplne líšiť.

 • Dizajny sa musia zhodovať s myšlienkou dizajnéra. Ak hlavnou funkciou konzol je dekoratívny, stojí za to zdôrazniť všetku pozornosť v interiéri. Počas usporiadania vybrania stojí za to použiť zvýraznenie, svetlé farby, nezvyčajné dekoratívne prvky.
 • Ak je výklenok určený na vybavenie, musí byť bezpečne pripojená k stene s podporou na podlahe. Podperný povrch je zvýšený pri výpočte dvojitého zásobovania bezpečnosti.
 • Osobitná pozornosť stojí za to platiť zvukovú izoláciu, pretože sadrokartón – dobrý zvukový vodič. Stĺpce a reproduktory sú umiestnené v výklenkoch vybavených zvukomerovou minerálnou vlnou alebo polystyrénom.

Krásne nápady v interiéri

V modernom interiéri sa výklenok v stene stal hlavným prúdom. Štýlové návrhy z sadrokartónu možno nájsť v priestrannej krajinnej kaštieli, a v obývacej izbe miniatúrneho „Khrushchev“ – a to je považované za normu.

Takže v priestrannej svetlej miestnosti prehlbovania v stene prispeli k vytvoreniu malej domácej knižnice, kde sa nachádzajú zbierky obľúbených autorov. Pre ľudí, ktorí nie sú bez umeleckej chuti, regály – integrálny atribút domu. A okolie regálov s útulným krbom, ktorý sa nachádza v rohovom výklenku, umožňuje domácnostiam pohodlie vychutnať si literárne čítanie v študentských zimných večeroch.

Niche, maľované v tieni šťavnatej oranžovej, s intenzívnym osvetľovaním tvorí úspešný tandem s terakotovým izbovým nábytkom. Takýto farebný dôraz na dizajn sadrokartónu umožňuje efektívne zdôrazniť etnické soky a suveníry, ktoré sa nachádzajú v ňom.

Modul vo forme motýľového krídla na stene vám umožní spomenúť ešte raz, že výklenky môžu hrať úlohu len dekoratívneho prvku. Vďaka jemnému osvetleniu hmyzu je vhodné použiť ako nočné svetlo. Stručne dopĺňajú konzolu vstavané sadrokartónové regály pre knihy a televízory.

V snehu-bielej miestnosti vyrobenej v morskom štýle sa vetva výklenku nachádza okolo obvodu oblúkových dverí, ako keby naznačil na volante lode.

Ako si vybrať výklenok sadrokartón v interiéri obývacej izby, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár