Štýlový interiérový dizajn nápady v podkrovnom štýle

Jedným z najčastejších a moderných štýlov dizajnu je „loft“. Môže sa použiť na usporiadanie celých apartmánov, štúdií, obývacích izieb, kaviarní, reštaurácií, barov. Schopnosť kombinovať nezvyčajné prvky dekorov s zvyčajnými vecami, robí tento štýl skutočne originálny a univerzálny.

Zvláštnosť

Vzhľad dizajnu „loft“ bol spojený s oslobodením obrovských území bývalého továrne a priemyselných priestorov. Po pohybe podnikov mimo miest, prázdne štvorce museli nejako zosuvu. Predtým sa takýto dizajn použil len na verejných miestach, potom bol vybraný zástupcovia kreatívnych profesií.

Postupne, „loft“ sa začal používať na zlepšenie bežných bytov, najmä štúdií, kde veľa voľného miesta. Takýto dizajn možno nájsť v malých kanceláriách, obývacích izbách, kanceláriách.

Charakteristickým znakom dizajnu vesmíru je túžba vytvoriť situáciu podobnú priemyselným priestorom. Malo by to byť krásne, domáce útulné.

Táto nezvyčajná kombinácia je možná z dôvodu prítomnosti niektorých charakteristických prvkov:

 • Otvorené oblasti, ktoré sú vytvorené kombináciou obývacej izby s halou alebo kuchyňou. V tomto prípade nie sú žiadne oddiely. Je možné rozlišovať medzi územiami v dôsledku vnútorných položiek alebo charakteristík situácie jednej alebo inej oblasti;
 • Maximálne vysoké stropy;

 • Panoramatické okná alebo naopak, veľmi malé, ako v suteréne;
 • Vybavenie nábytku v strede miestnosti;
 • Prítomnosť tehlových povrchov pokrytých drôtmi, rúrkami.

Bežné apartmány nemajú veľké plochy alebo panoramatické okná, ale tu môžete vytvoriť aj jedinečný dizajn. Správne umiestnenie nábytku, prítomnosť prvkov používaných v priemyselnom dizajne, vám umožní ponoriť do atmosféry pohodlia, pohodlia, kreatívnej originality.

V srdci interiéru obývacej izby, napríklad s rozlohou 20 metrov štvorcových, je myšlienka vytvárania domáceho náteru v neštandardnom nastavení. Veľká pozornosť sa venuje funkčnosti miestnosti, možnosť meniť niečo kedykoľvek, bez pokazením všeobecnej „maľby“. Tak často dajte nábytok na kolesá. V štýle „loft“ neexistujú žiadne prísne pravidlá alebo obmedzenia, ktoré dávajú slobodu v prevedení najviac odvážnych nápadov.

Charakteristickým prvkom je kombinácia moderného nábytku a staromódny. Starožitnosti nie sú vylúčené. Nábytok môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ako je koža, drevo, kov. Jedným z nich je monofónne povrchy.

Na zvýšenie priestoru je lepšie obmedziť najdôležitejšie objekty, malé množstvo dekorov vo forme moderných obrazov pomocou monochrómovej palety, kovových osvetľovacích zariadení, žalúzie. Vo farebnej schéme musí existovať viac svetelných tónov.

V návrhu malej obývacej izby je venovaná osobitná pozornosť povrchovým povlakom, dokončovaniu. Dodržiavanie funkcií štýlu „LOFT“, môžete získať výsledok, všetko, čo je všetko, čo najviac odvážne, očakávania.

Napriek tomu, že priemyselný typ dizajnu sa používa častejšie vo veľkých miestnostiach, správny projekt vám umožňuje vytvoriť požadované prostredie v takmer akéhokoľvek územia.

Skončiť

Pred stelesňovaním dizajnu priemyselného typu v malej obývacej izbe je potrebné starostlivo naplánovať všetko. Mnohé povrchy sú výhodnejšie odísť v nedotknutej forme, mierne zarovnanie a zakrytie so špeciálnym lakom. Tento spôsob spracovania sa používa na stropy, steny a podlahy.

Klasický štýl „Loft“ je vytvoriť dojem opravy opravy. Čím väčšie sú trhliny, odštiepené, nepravidelnosti vyzerajú, tým viac efektívnejším obrazom miestnosti.

Pre dekorácie používajú lacné materiály. Sú potrebné relatívne malé množstvo, čo umožňuje zmestiť do rámca aj samotného rozpočtového projektu. Explicitný minimalizmus vo všetkom. Avšak, to neurobí priemyselný dizajn nejakými škodami. Naopak, vzhľadom na prítomnosť pôvodných položiek, atmosféra slobody, tvorivosti, coziness.

Jedným z častých atribútov dizajnu je schodisko. Ak umožňuje výšku miestnosti, to robí skutočné. Obývacie izby však nemajú toľko miesta. V tomto prípade napodobňujú schody. To robí nezvyčajný tvar s prvkami vintage, ostré uhly alebo jednoduché geometrické prvky.

Stien

Tehly často používajú tehly. Takto je vytvorený najväčší účinok „prirodzenosti“ miestnosti. Niekedy, najmä v malých miestnostiach, vytvorte malú segment steny. Môžete použiť materiály, ktoré napodobňujú murivo alebo tapetu s tehlovým vzorom. Farba GAMMA je vybratá individuálne v závislosti od povrchovej oblasti pokrytej tehlou slučkou. Čím väčší je pokrytý povrch, zapaľovač by mal byť tón.

Niektoré stránky môžu len maľovať farbu. Ak to chcete urobiť, použite napríklad neistrolné tóny, napríklad sivé, hnedé, tmavo zelené. Ak chcete dať originalitu, niektoré povrchy sú ošetrené svetlými farbami, ako je červená alebo tmavo modrá.

Môžete použiť omietku. V tomto prípade je potrebné vytvoriť prvky vymazania, znížené. Všetko by sa však malo rešpektovať opatreniami, zostatkom. Koniec koncov, vytvorenie domácej coziness je ako dôležitý cieľ ako stelesnenie všetkých kreatívnych myšlienok.

V niektorých prípadoch steny opúšťajú betón. Sú pokryté špeciálnym lakom, ktorý odstraňuje negatívne účinky betónu.

Nie je zakázané lepiace tapety, ale je žiaduce, aby boli monofónne.

Niekedy používajte nástenné maľovanie alebo fotografie. Toto zvýraznilo určitú časť steny.

Výber konkrétneho povlaku závisí od kompatibility so zvyškom dekor. Preto je veľmi dôležité reprezentovať konečný výsledok a pochopiť, že bude najpohodlnejšia pre život.

Podlaha

Na pokrytie podlahy často používajú strom. Vyzerá to prirodzené a revitalizuje okolité prostredie. Zachovať vybraný štýl na strome, aby sa miesta maternice, vyblednuté. To všetko je pokryté špeciálnym vodotesným lakom.

Je povolené používať moderné povlaky, ako je parkety, laminát alebo linoleum.

Pôvodne je povrch betónu, dlažby alebo kameňa. Možno kombinácia rôznych povlakov, ktoré vám umožní oddeliť jednu zónu z iného. Napríklad, aby sa oddelili kuchyňu, podlaha môže byť vyrobená z dlaždice a zvyšok stromu.

Pri výbere materiálu, nielen farby a dodržiavania predmetu by mala byť vedená, ale aj kvalita. Dobrý prírodný materiál poskytne celú atmosféru. Elegancia, pocit pokojného, ​​domáceho kabátu.

Strop

Stropný dizajn by mal venovať osobitnú pozornosť. Koniec koncov, celý obraz miestnosti závisí od jeho zobrazenia. V štýle Loft sú rôzne možnosti, čo vám umožní vytvoriť svoj vlastný jedinečný obraz.

Jednou z týchto možností je prítomnosť kovových rúrok, nosníkov, komunikačných prvkov, ktoré môžu prechádzať horizontálne okolo obvodu stropu a vertikálne. Ak boli v pôvodnom podobe, to znamená, že pred opravou, môžu byť ponechané tak, ako je. Rúry na vyžiadanie môžu byť natreté v bielej, sivej alebo čiernej farbe. V neprítomnosti takýchto prvkov sú imitovať z sadrokartónu.

Veľké drevené tyče umiestnené pozdĺž stropu vytvárajú špeciálnu atmosféru v priemyselných priestoroch. Veľkosť nosníkov sa môže líšiť. Všetko závisí od oblasti miestnosti. Čím väčšia je oblasť, tým väčšia časť. Brusia, rovnako ako podlaha pokrytá lakom a umelo vytvárajú miesta vody.

Zapojené vodiče viditeľné na povrchu, vetracie rúrky, akékoľvek armatúry dokonale zdôrazňujú štýl priemyselného dizajnu. Takže ich nikdy nezaskrujú, ale odchádzajú, ako je to. V neprítomnosti týchto položiek môžu byť vytvorené aj sami, používať sadrokartónové alebo hračkárske drôty. Treba však pripomenúť, že všetko by malo vyzerať veľmi prirodzené.

Ak má obývacia izba malé veľkosti, ktoré neumožňujú „opuchnuté“, potom vytvoriť požadovaný obraz, strop môže byť vyrobený v monofónne a farbe. Pre toto použitie biela, pretože výrazne zvyšuje výšku miestnosti.

Strop môže byť tiež úplne drevený a pokrytý s ním. Pomáha vytvoriť obraz podkrovie, ktorá tiež patrí k „loft“.

Pre priemyselný typ dizajnu, prítomnosť veľkého množstva svetla. Toto je zabezpečené veľkými oknami alebo umelým osvetlením. Najväčší počet osvetľovacích zariadení je pozastavený na strop. Ak to chcete urobiť, použite jednoduché žiarovky nekomplikovaného geometrického tvaru alebo bežných žiaroviek suspendovaných na drôtoch. Ak výška stropu umožňuje, lustre, ktoré majú jednoduché formuláre.

Dôležitou úlohou pri osvetlení hrá vybranú farebnú schému, ako aj dekor. Nedostatok záclon je jednou z hlavných funkcií moderného obrazu.

Farebné riešenia a dekor

Do konečnej fázy tvorby štýlového obrazu v priemyselnom duchu, môže byť pridelený výber farby gamutu a dekor. Funkcia „Loft“ sa považuje za kombináciu nekompatibilných prvkov a tým vytvára jedinečné prostredie pohodlia, novosti.

Môžete použiť akékoľvek nezvyčajné položky akéhokoľvek času ako dekor:

 • Hojdačka, kyvadla alebo malá hojdacia sieť;
 • Stolové hry;
 • Módne obrazy, príspevky;
 • Vonkajší náter vo forme živočíšnych kožiek;

 • graffiti;
 • figúrky porcelánu;
 • plagáty;
 • truhly;
 • Starožitné hodiny;
 • Interiér je často prítomný krb. Existujú modely rôznych tvarov, veľkostí, ktoré vám umožňujú zmestiť aj do malých rozmerov obývacej izby;
 • Moderná technika je možné kombinovať so starým hráčom;

 • akékoľvek ručné predmety;
 • Svetlo;
 • Živé stromy;
 • Samostatné položky vozidla.

Ako materiály na povrchové povlaky, vyberte si kožu, semiš, plsť, cashmere alebo kožušiny.

Výber farebnej schémy je obmedzený len osobnými preferenciami. Nie sú tu žiadne obmedzenia. Avšak v takmer všetkých prípadoch sa používajú kovové a tehlové odtiene. A tehlové môže byť červená, biela alebo sivá. Tieto farby sú hlavnou „podkroví vizitka“ dizajn. Okrem týchto odtieňov sa používajú fialové tóny, tmavo modrá, červená, strieborná, piesok, burgundsko.

Vitajte na monofónnom dizajne a kombinácii mnohých rôznych farieb a odtieňov.

Možnosť kombinácie rôznych položiek a obrázkov vám umožňuje vytvoriť jedinečný interiér takmer pre každú chuť. Takáto miestnosť bude neustále potešená, úžasná jeho pohodlie, pohodlie, novinka.

Krásne príklady v interiéri

Dizajn malej obývačky v štýle „loft“ nie je ľahká, ale zaujímavá úloha. Vďaka niektorým predmetom v dizajne alebo dekorácii môžete vytvoriť veľmi krásny a útulný obraz.

Použitie tehlového muriva v kombinácii s graffiti a drevenými lúčmi na strope je hlavným vrcholom obývacej izby. Okrem obrazu malých žiaroviek a jednoduchý geometrický luster robí interiér stručný.

V nasledujúcom príklade návrhu malého miestnosti sa uvádza preferencia tehinov. Ale tak, že veľkosť miestnosti sa nezdajú byť vizuálne malé, používajú sa svetelné tóny. Design laconity poskytuje nekomplikované osvetľovacie zariadenia na strope. „Vizitkou“ tohto obrázka je veľká pohovka, domáce rastliny a moderný dizajnový stôl.

V nasledujúcom príklade je jedinečný štýl vytvorený murivom z rôznych farebných tehál. Designer luster a obrovské hodiny dávajú tajomstvo. Kožené pohovky a socha stručne dokončili plánovaný obraz.

Nasledujúci príklad návrhu je zaujímavý, pretože duch industvisít vytvorených na veľmi malom mieste. Vďaka bielym, dreveným nosníkom na strope a moderných obrazov na stene sa vytvoril požadovaný obraz. Doplnok k tomuto slúži na visí na vodičoch žiarovky.

V tomto príklade si môžete všimnúť nezvyčajný luster a krb z liatiny, ktorý sa nachádza v centre miestnosti. Priestranná pohovka a tabuľka dizajnéra sú dokonale kombinované so zvyškom dekor.

V tomto dizajne je dôraz kladený na murivo a maľby. Panoramatické okno vám umožňuje používať tmavé odtiene. Všeobecne platí, že minimalizmus je sledovaný všade, ktorý vytvára väčší priestor a svetlo.

Ako vytvoriť interiér v štýle Loft, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: