10 najlepších plynomerov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred jeho kúpou sa poraďte s odborníkom.

Modré palivo je jedným z najdostupnejších a ekologicky najšetrnejších zdrojov energie v našej krajine. Jeho cena však neustále stúpa, preto sa opatrní majitelia snažia čo najlepšie využiť plyn. Na tento účel sa inštalujú palivomery. Kúpa tohto spotrebiča sa pomerne rýchlo oplatí, ale rôzni spotrebitelia vyžadujú rôzne funkcie spotrebiča. Pomocou odborných odporúčaní si používatelia môžu vybrať najvýhodnejší model plynomeru.

Ako si vybrať plynomer

 1. Konštrukčné vlastnosti. Plynomery, ktoré nájdete v Slovenskách sieťach, majú rôzne princípy fungovania. Rotačné modely sú jednoduché, kompaktné a majú vysoký prietok. Musí sa však skontrolovať po 5 rokoch. Membránové merače majú dvojnásobný interval overovania. Môžu fungovať viac ako 20 rokov a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Jednou z nevýhod je podľa odborníkov vysoká cena. Turbínové merače sa vyznačujú vysokou prietokovou kapacitou a spoľahlivosťou. Automatizácia umožňuje vykonávať merania na diaľku. Tieto modely sa najčastejšie používajú v priemyselnom sektore, doba overovania je 8 rokov.
 2. Prietoková kapacita. Jednou z najdôležitejších vlastností plynomeru je prietoková kapacita. Udáva maximálny objem plynu, ktorý môže prejsť zariadením za jednotku času (1 hodina). Ak byt potrebuje plyn len pre kuchyňu, môžete si vybrať model s nízkym počtom metrov (do 2 m3). m/h). V prípade súkromného domu s plynovým kotlom by táto hodnota mala dosiahnuť 6 metrov kubických. m/h. V priemysle sa často používajú výrobky s hodinovým výkonom do 16 m3 /hod. m modrého paliva.
 3. Vlastnosti označovania. Na zjednodušenie výberu plynomerov bolo vyvinuté špeciálne kódovanie. Prietoková kapacita je uvedená v číslach vedľa písmena G. Napríklad merač G4 môže merať 4-6 m³ cez. M/h a merač G6 – od 6 do 10 metrov kubických.
 4. Dátum výroby.Ďalším dôležitým kritériom pri výbere plynomeru je dátum výroby. Je uvedená v certifikáte a je referenčným bodom pre ďalšiu kalibráciu. Nie je dobré kupovať zariadenie, ktoré je už na sklade. . Interval overovania bude v skutočnosti kratší.
 5. Inštalácia merača. Každé plynové potrubie má definovaný smer toku. Z tohto dôvodu majú mnohé merače na sebe šípku, ktorá ukazuje, ako má plyn cez merač prúdiť. Preto sa rozlišuje medzi ľavostrannými a pravostrannými modifikáciami. Pred kúpou by ste mali požiadať plynára o radu ohľadom smeru prúdenia plynu.

V našom prehľade sme vybrali 10 najlepších plynomerov. Tieto spotrebiče sú k dispozícii na Slovenskom trhu a boli schválené odborníkmi a dobre prijaté zákazníkmi.

Hodnotenie najlepších plynomerov

Hodnotenie:miestonázov výrobkucena
Najlepšie elektronické plynomery1Grand-6 TK5 100€
2GMSB-1,62 400€
3ECO NOM-1.6 1/2″2 188€
Najlepšie plynomery s veľkosťou G41SGB G4 Elekhant2 450€
2Signál SGK-G42 600€
3VK G45 600€
Najlepšie plynomery s veľkosťou G61Elster BK-G6 T 56004 800€
2SGD-3T-G6 52504 800€
Najlepšie priemyselné plynomery1VK G25 DN 5031 580€
2SG 16 (MT 100)60 800€

Najlepšie elektronické plynomery

Ľahko čitateľné a veľmi presné elektronické plynomery si získali miesto na domácom trhu. Používatelia môžu analyzovať spotrebu plynu v rôznych mesiacoch roka vďaka integrovanej pamäti. Jedinou nevýhodou je batéria, ktorú je potrebné z času na čas vymeniť. Odborníci ocenili výkon niekoľkých zariadení.

Grand-6 TK

Hodnotenie: 4.9

Grand-6 TK

Spoľahlivým zariadením na evidenciu plynu v byte alebo v súkromnom dome je merač Grand-6 TC. Jeho hlavnou súčasťou je generátor prúdu, ktorý využíva princíp závislosti frekvencie kmitania prúdu od objemu prechádzajúceho plynu. Rozsah merania je od 0,04 do 6,0 m3. m/h. Presnosť sa líši až o 2,5 %. Napájanie pomocou 3,6 V lítiovej batérie. Testovaná odolnosť voči nízkym (-30 °C) a vysokým (+50 °C) teplotám. Zariadenie vyzerá štýlovo, má kompaktné rozmery (inštalačná dĺžka 193 mm) a nízku hmotnosť (1,8 kg).

Zariadenie sa v našom rebríčku umiestnilo na popredných miestach z hľadiska kompaktnosti a používateľskej prívetivosti. Používatelia si pochvaľujú aj jeho funkčnosť – zobrazuje teplotu.

Výhody

 • kompaktná veľkosť;
 • štýlový dizajn;
 • presnosť;
 • použiteľnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena
 • Je potrebné vymeniť batériu.

SGMB-1.6

Hodnotenie: 4.8

SGMB-1,6

Pre individuálnych odberateľov plynu je určený plynomer SGMB-1,6 od spoločnosti BETAR. Je určený na prácu vo vykurovaných miestnostiach a má rozsah pracovných teplôt (-10 °C)…+50°). Horší model ako líder v hodnotení a v rozsahu merania prietoku plynu (0,04…1,6 metra kubického. m/h). Merač vyzerá kompaktne a neváži veľa (0,7 kg). Priemerná životnosť merača je 12 rokov. Zariadenie je možné inštalovať vertikálne alebo horizontálne. Ako zdroj energie používa lítiovú batériu. Displej s tekutými kryštálmi poskytuje dobrý prehľad o spotrebe uhľovodíkov.

Používatelia si pochvaľujú presnosť, kompaktnosť a 12-ročnú záruku. Medzi nevýhody patrí strach z nízkych teplôt a nie veľmi rozšírený typ batérie.

Výhody

 • kompaktný a ľahký;
 • 12 rokov záruky;
 • nízka cena;
 • univerzálna montáž.

Nevýhody

 • Strach z nízkych teplôt;
 • ťažké kúpiť batériu.

ECO NOM-1.6 1/2″

Hodnotenie: 4.7

ECO NOM-1.6 1/2

Optimálnu kombináciu ceny a kvality zaznamenali odborníci v oblasti domácich plynomerov ECO NOM-1.6 1/2″. Elektronický merač dokáže určiť spotrebu zemného plynu aj LPG. Zariadenie využíva účinok fluktuujúceho prúdu plynu, ktorý v danom čase prúdi cez generátor. Zariadenie sa bude musieť overiť po 10 rokoch. Nie je problém pripojiť merač k elektrickej sieti; šípka na kryte. Model sa nemôže pochváliť rozsahom prietoku (0,04…1,6 cu. m/h) a chybovosť (3 %). Optimálne je používať merač v bytoch, kde je potrebný plyn pre štvorplatničkový sporák s rúrou.

Pozitívom je, že používatelia dodávajú, že merač sa ľahko inštaluje, má prijateľnú cenu a informatívny displej. Medzi nevýhody patrí obmedzený rozsah použitia.

Výhody

 • primeraná cena;
 • kvalitu ich montáže;
 • informačné zobrazenie;
 • 10-ročný interval overovania.

Nevýhody

 • obmedzený rozsah použitia.

Najlepšie plynomery s veľkosťou G4

Plynomery so štandardnou veľkosťou G4 sa môžu používať v súkromných domoch a bytoch, ako aj v organizáciách s malou spotrebou plynu. Väčšina spotrebičov má maximálnu kapacitu plynovej zmesi do 6 m3. m/h. Tu sú modely najvyššej kvality.

SGB G4 Elehant

Hodnotenie: 4.9

SGB G4 Elekhant

Inteligentný plynomer SGB G4 Elekhant umožňuje nielen odčítanie, ale aj uchovávanie histórie spotreby paliva. Odborníci udelili modelu prvé miesto v našom hodnotení funkčnosti zariadenia. Maximálna kapacita merača je 6 metrov kubických za hodinu. Okrem toho je napriek nízkemu tlaku plynu v m/h schopný pracovať v širokom rozsahu teplôt (-40…+60°). Zaujímavou zvláštnosťou zariadenia je odnímateľný ozdobný kryt. Dizajn zariadenia sa dá ľahko zmeniť, aby pult pôsobil v miestnosti harmonicky.

Používatelia sú spokojní s takými vlastnosťami zariadenia, ako je kompaktnosť, možnosť výberu dizajnu, 16-ročná záruka. Tento model má tieto výhody: cenovo výhodný a podsvietený displej.

Výhody

 • pamäť;
 • široký rozsah teplôt;
 • vymeniteľný kryt;
 • kompaktnosť.

Nevýhody

 • nie je možné vymeniť batériu.

Signál SGK-G4

Hodnotenie: 4.8

Signál SGK-G4

Plynomer SGK-G4 Signal si získal vysokú popularitu na domácom trhu. Vysoké teploty (do +60 °C) a nízke teploty (-40 °C) sa ukázali ako vynikajúca voľba. Modely pre pravákov a ľavákov sa rozlišujú podľa polohy vstupného konektora. Prevádzkový rozsah prietoku je 0,04…6 cu. m/h, čo rozširuje rozsah použitia zariadenia. Zariadenie má 10-ročný interval overovania. Model sa umiestnil na druhom mieste v rebríčku, pričom ustúpil víťazovi v oblasti funkčnosti.

Používatelia ho chvália pre jeho spoľahlivosť, kvalitu vyhotovenia a jednoduchú inštaláciu. Pred kúpou zariadenia je však potrebné konzultovať úpravu s odborníkmi.

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • spoľahlivosť;
 • 10-ročný interval overovania;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • skromná funkčnosť.

BK G4

Hodnotenie: 4.7

BK G4

Plynomery G4 sa nachádzajú v bytoch a súkromných domoch. Zariadenie dokáže zaznamenávať použitý zemný plyn a LPG. Nemecko-ruské zariadenie má dve modifikácie (ľavá a pravá ruka), rozsah pracovných teplôt je -30…+50°. Zariadenie sa dostalo do prvej trojky nášho hodnotenia za kompaktnosť a moderný dizajn, presnosť merania, nenáročnosť. Merač počas prevádzky generuje málo hluku. Všetky oceľové diely sú spoľahlivo chránené proti korózii.

Zariadeniu zabránili v prekonaní konkurencie kritické pripomienky Slovenskách používateľov. Nie sú spokojní s veľkými celkovými rozmermi, nákladmi na inštaláciu, krehkým krytom počítacieho mechanizmu.

Výhody

 • vysoká kvalita montáže;
 • presnosť merania;
 • tichá prevádzka;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • vysoké náklady na inštaláciu;
 • celkové rozmery.

Najlepšie plynomery s typom G6

Najzložitejšie úlohy v oblasti evidencie plynu v obchodných organizáciách možno vykonávať pomocou meradiel veľkosti G6. Majú vysokú maximálnu priepustnosť plynu (až 10 m3). m/h). Odborníci identifikovali niekoľko spoľahlivých produktov.

Elster BK-G6 T 5600

Hodnotenie: 4.9

Elster BK-G6 T 5600

Prístrojom Elster BK-G6 T možno kontrolovať širokú škálu zmesí plynov. Môže to byť konvenčný zemný plyn alebo skvapalnený plyn, inertné, neagresívne a heterogénne zlúčeniny. Zariadenie je určené na inštaláciu v domácnostiach, verejných zariadeniach, laboratóriách a dielňach. Odborníci si všímajú kompaktnosť zariadenia, atraktívny vzhľad, nízku hladinu hluku. Zablokovanie digitálnych kolies, ktoré zabraňuje spätnému chodu. Tento model sa v našom rebríčku umiestnil na popredných miestach z hľadiska nízkych energetických strát. Prístroj nie je horľavý, mechanizmus počítadla sa nebojí znečistenej zmesi plynov.

Používateľom sa páči odolnosť proti korózii, spoľahlivosť a dlhá životnosť zariadenia.

Výhody

 • široký rozsah prietoku (0,06…10 kociek. m/h);
 • 10-ročný interval overovania;
 • vysoká presnosť merania;
 • odolnosť proti korózii.

Nevýhody

 • vysoká cena.

SGD-3T-G6 5250

Hodnotenie: 4.8

SGD-3T-G6 5250

Domáci membránový merač SGD-3T-G6 je obľúbený u majiteľov súkromných domov a verejných služieb. Zariadenie je určené na meranie plynu s rozsahom prietoku od 0,06 do 10 m3. m/h. Charakteristickou vlastnosťou zariadenia, ktorú ocenili odborníci, je korekcia nameraných hodnôt s prihliadnutím na teplotu prechádzajúceho plynu v rozsahu -40…+35°. Teplota môže byť od -40 °C do +50 °C. Model trochu stráca na víťaza v čase medzi kontrolami (8 rokov).

Používatelia sú spokojní s kvalitou výroby, bezproblémovou prevádzkou a vysokou presnosťou merania. Nevýhodou sú jeho veľké celkové rozmery a zlý vzhľad.

Výhody

 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • širokú škálu aplikácií;
 • tepelná korekcia;
 • Súprava obsahuje diely na inštaláciu.

Nevýhody

 • skromný vzhľad.

Najlepšie priemyselné plynomery

Priemyselné plynomery sú potrebné na meranie veľkých objemov plynu. Niektoré modely umožňujú diaľkové čítanie, reguláciu režimov plynových zariadení. Odborníci vyzdvihli niekoľko úspešných modelov.

BK G25 DN 50

Hodnotenie: 4.9

VK G25 DN 50

Dokonalú kombináciu elegancie a vysokých technických parametrov si všimli odborníci v priemyselnom počítadle VK G25 DN 50. Určené na komerčné meranie všetkých zmesí plynov, od zemného plynu až po inertné plyny. Prvé miesto v našom hodnotení zariadenie získava za moderný vzhľad, možnosť diaľkového čítania, odolnosť. Počítací mechanizmus má blokovanie digitálnych koliesok pred spätným pohybom, čo pozitívne ovplyvňuje presnosť merania. Všetky diely sú odolné voči korózii, a preto majú životnosť viac ako 20 rokov.

Používatelia nemajú žiadne sťažnosti na výkon nemecko-ruského merača. Umožňujú spoločnostiam zaviesť prísne meranie spotreby plynu.

Výhody

 • moderný dizajn;
 • vysoká presnosť merania;
 • spoľahlivá ochrana proti korózii;
 • možnosť čítania na diaľku.

Nevýhody

 • vysoká cena.

SG 16 (MT 100)

Hodnotenie: 4.8

SG 16 (MT 100)

Plynomer SG 16 (MT 100) sa osvedčil ako spoľahlivé zariadenie v náročných priemyselných podmienkach. Toto zariadenie však nie je možné inštalovať v obytných budovách alebo bytoch. Konštrukcia zariadenia je založená na otáčaní turbíny, ktorá je poháňaná prúdom plynu. Prostredníctvom počítacieho mechanizmu sa počet otáčok prepočíta na objem prechádzajúceho plynu. Model má pracovný rozsah -30…+50°. Merač je lídrom v hodnotení presnosti a veľkosti displeja. A interval overovania je 3 roky.

Národní používatelia si všímajú nenáročnosť modelu, kompaktnosť, prijateľnú cenu a jednoduchú inštaláciu. Nevýhodou je vysoká hmotnosť (5,5 kg), krátky interval údržby a nevzhľadný vzhľad.

Výhody

 • nenáročnosť;
 • prijateľná cena
 • široký rozsah teplôt;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť;
 • Krátky interval overovania.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: