10 najlepších smaltov

Smalty sú vhodné na estetické a praktické účely. zdobia steny, stropy, podlahy, ako aj kovové časti rámov a konštrukcií. Veľká rozmanitosť farieb a štruktúr umožňuje zariadiť a vybaviť miestnosť podľa vlastného vkusu. Z praktického hľadiska smalty chránia materiály pred vlhkosťou, slnečným žiarením a škodcami, čo predlžuje životnosť dreva, betónu alebo kovu. Naše hodnotenie najlepších smaltov na základe vlastností a recenzií zostavuje najpopulárnejšie produkty z niekoľkých kategórií, aby sme vám uľahčili výber.

Ako si vybrať smalt

Pred zvážením hodnotenia smaltov stojí za to pripomenúť si niekoľko základných parametrov, ktorým sa venuje pozornosť pri kúpe výrobku:

 1. Oblasť použitia. K dispozícii sú univerzálne smalty, ktoré možno použiť v interiéri aj exteriéri. Existujú však aj samostatné typy, vhodné len na jedno použitie. Interiérové emaily natreté vonku sa rýchlo znehodnotia vplyvom teploty a slnečného žiarenia, ako aj zrážok.
 2. Pre ktoré povrchy. Na obale je vždy uvedené, ktoré povrchy sú najvhodnejšie pre ten ktorý typ povrchovej úpravy. Niektoré farby sú vhodnejšie na betón, tehly a drevo. Ostatné na kov. Existujú univerzálne výrobky vhodné na akýkoľvek povrch.
 3. Čas sušenia. Od 1 do 48 hodín. To je dôležité najmä pri maľovaní strategických miestností, ktoré je potrebné čo najskôr odovzdať do užívania (kuchyňa, kúpeľňa, WC, chodba). Napriek tomu bude vyzvať, aké ročné obdobie si vybrať na prácu, pretože použitie smaltov je vždy toxické a vyžaduje dobré vetranie, a v zime nechať okná otvorené dva dni nebude fungovať.
 4. Štruktúra vonkajšej vrstvy skloviny. používateľ si vyberá farbu podľa svojej kreatívnej predstavy, ale každý odtieň môže mať vlastnú vonkajšiu štruktúru. Výrobok sa delí na: lesklý, pololesklý, polomatný, matný a hlboko matný. To má svoj vplyv pri dokončovaní, čo je dôležité vziať do úvahy.
 5. Počet vrstiev.Toto je minimálny počet prejazdov na zabezpečenie konzistentnej povrchovej úpravy. Číslo sa pohybuje od 1 do 3 a udáva spotrebu materiálu a čas potrebný na aplikáciu.

Okrem vyššie uvedených kritérií výberu zohráva dôležitú úlohu aj samotný typ smaltu, ale existujúce možnosti a ich vlastnosti sme opísali v hodnotení, takže poďme preskúmať.

Najlepšie smalty

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie alkydové emaily1V33 Priama ochrana4.9
2Finncolor Garden 304.8
3Dufa SEIDENMAT4.7
4Lacra PF-1154.6
Najlepšie akrylové emaily1VGT VD-AK-11794.9
2

Grida Classic A4

4.8
3Grida AK-164.7
4Tex Univerzálny lesklý základ A4.6
Najlepšie polyuretánové emaily1Víťaz symfónie A4.8
Najlepšie nitrocelulózové emaily1Tex Nitro NTs-1324.7

Najlepšie alkydové emaily

Výrobky s takýmto základom sú na stavebnom trhu najrozšírenejšie. Na výrobu povrchovej úpravy sa používa pentaftalický lak a výrobky domácich výrobcov často obsahujú v názve skratku „PF“ a čísla. Ich cena je jedna z najdostupnejších. Výrobok je najčastejšie univerzálny a môže sa používať v interiéri aj exteriéri budovy. Vhodné ako samostatná povrchová úprava alebo v kombinácii s inými materiálmi.

V33 Priama ochrana

Hodnotenie: 4.9

V33 Priama ochrana

Ide o výrobok francúzskeho výrobcu, ktorý je k dispozícii v 0.75 2.5 . Výrobok je univerzálne použiteľný a vhodný na drevo, železné a neželezné kovy a plasty. Možno maľovať v interiéri aj exteriéri. Štruktúra smaltu pololesklá s veľmi hladkou vrchnou vrstvou. Účinne chráni uhlíkovú oceľ pred koróziou. Používatelia si vo svojich recenziách všimli, že farba vonia ako karamel, čo pomáha znížiť nepríjemný zápach počas aplikácie. Spotreba smaltu je 12 m2 na 1 l. Farbu je možné zakúpiť v jednom zo šiestich odtieňov.

Smalt by mal byť podľa názoru našich odborníkov na vrchole zoznamu najlepších, pretože má dlhú životnosť. Aj pri aplikácii na vonkajšie prvky (zábradlia, lavičky) si zachováva atraktívny vzhľad po dobu 8 rokov. Farba obsahuje antikoróznu prísadu, takže pred aplikáciou nie je potrebné kov brúsiť, čo uľahčuje a urýchľuje proces.

Výhody

 • Univerzálnosť použitia;
 • ochrana proti korózii;
 • obsahuje prostriedok na konverziu hrdze;
 • Nevyžaduje základný náter.

Nevýhody

 • Zaschne do 24 hodín;
 • Nie je to najlepšia voľba pre betón a tehly;
 • neexistujú žiadne veľké kapacity nad 2.5 kg;
 • drahšie ako porovnateľné smalty.

Finncolor Garden 30

Hodnotenie: 4.8

Finncolor Garden 30

Tento výrobok je od domáceho výrobcu, ktorý vyrába smalt v malých 0.9 2.7 l, tiež v 9 l vedrách na hromadné použitie. Aplikuje sa v dávke 1 liter na 8 m2 a má polomatnú rovnomernú štruktúru so snehovo bielou farbou. Táto povrchová úprava je veľmi osviežujúca a je menej pravdepodobné, že sa na nej budú zachytávať odtlačky alebo sa na nej bude usadzovať prach. Alkydové emaily sú najvhodnejšie na drevotrieskové dosky, tvrdé dosky, dosky, železné kovy a sadrokartónové dosky. Povolené na použitie na murive a betóne.

Podľa našich odborníkov by mal byť smalt na prvom mieste v zozname vďaka svojej cenovej dostupnosti v pomere ku kvalite. S obmedzeným rozpočtom je to najlepší spôsob, ako osviežiť drevené stropy, sadrokartónové steny, kovové zábradlia a iné konštrukcie. Ako je vidieť z recenzií, látka nemá ostrý zápach, čo je tiež plus.

Výhody

 • k dispozícii v nádobách od 0.9 až 9.0 ;
 • je lacnejší ako analógy;
 • možno miešať na tónovanie s inými emailami
 • Praktická rukoväť na vedrách na prepravu.

nevýhody

 • nepriľne dobre k betónu;
 • je k dispozícii len v bielej farbe;
 • Úplne vytvrdne do 24 hodín;
 • Po 3 až 4 hodinách sa nesmiete dotýkať natretého povrchu, pretože inak by sa naň prilepil prach.

Dufa SEIDENMAT

Hodnotenie: 4.7

Dufa SEIDENMAT

Ide o ďalší cenovo dostupný produkt od ruského výrobcu, ktorý je k dispozícii v 0 plechovkách.75 2.5 . Smalt na alkydovej báze je odolný voči poveternostným vplyvom a dobre znáša mechanické pôsobenie (nárazy kvapiek dažďa, krupobitie, trenie), preto ho možno použiť na fasády, pergoly a balkóny. Podľa recenzií je vidieť, že farba dobre pokrýva povrch a nezanecháva žiadne medzery. Je vhodné ho nanášať štetcom aj valčekom. Polomatná štruktúra dodáva krásny vzhľad. Na málo nasiakavé materiály stačí jedna vrstva, pričom 1000 ml dokáže natrieť až 12 m2.

Smalt sme zaradili do hodnotenia preto, lebo čas rýchleho schnutia je niekoľkonásobne lepší ako u ostatných výrobcov. Po 2-3 hodinách sa vrstva nelepí na ruky a po 5-6 hodinách nanesený výrobok stvrdne. Natreté časti sú pripravené na použitie po 12 hodinách, takže výrobok stojí za zváženie pre tých, ktorí uprednostňujú čas potrebný na začatie používania miestnosti po renovácii.

Výhody

 • žiadne žltnutie po niekoľkých rokoch používania;
 • rýchly čas schnutia;
 • odoláva atmosférickému a fyzikálnemu zaťaženiu;
 • sa aplikuje bez kvapkania.

Nevýhody

 • len bielej farby;
 • žiadne plechovky viac ako 2.5 ;
 • nevyzerá dobre na murive.

Lacra PF-115

Hodnotenie: 4.6

Lacra PF-115

Tovar vyrobený v Rusku, ale s patentovanou nemeckou technológiou. Tým sa dosiahla prijateľná cena výrobku a zvýšila sa jeho odolnosť voči atmosférickým vplyvom. Výrobok je vhodný na drevené a kovové konštrukcie, steny a brány. Spätná väzba ukazuje, že niektorí majitelia používajú produkt už roky a neplánujú zmeniť svoju voľbu.

Naši odborníci ohodnotili alkydový email vďaka obrovskej škále dostupných farieb. V palete farieb tejto dokončovacie látky je nielen klasické možnosti (biela, šedá, čierna), ale aj exotické (tyrkysová, káva s mliekom, žltá, čokoládovo hnedá, krémová, pistáciová). Ďalším plusom je široký výber nádob – smalt sa vyrába v plechovkách od 1 do 50 kg, s medziproduktom 2, 2.8, 20 kg, čo je vhodné v závislosti od množstva práce, ktorú treba vykonať.

Výhody

 • veľmi široký rozsah farieb;
 • rôznorodé balenie;
 • prijateľná cena;
 • Nemecká technológia.

Výhody

 • vyžaduje základný náter pre dosiahnutie dobrého výsledku;
 • zvýšená spotreba 100-180 g na 1 m2;
 • Životnosť je kratšia ako životnosť analógov (2-4 roky).

Najlepšie akrylové emaily

Tento druh smaltu je drahší, pretože obsahuje akrylové živice doplnené o organické látky, rozpúšťadlá, pigmenty a inhibítory. Výrobok má lepšiu treciu a tepelnú odolnosť, preto je vhodný nielen na nátery stien, podláh a stropov, ale aj na smaltovanie vaní a častí karosérie automobilov.

VGT VD-AK-1179

Hodnotenie: 4.9

VGT VD-AK-1179

Akrylový email je k dispozícii v malých 230ml plechovkách. je odolný voči atmosférickým zrážkam, mechanickému tlaku a teplotným výkyvom. Podľa referencií je ideálny na keramiku, plast, polystyrén, drevo, omietku, hliník a dokonca aj na niektoré druhy tapiet. Po položení prvá vrstva zaschne do jednej hodiny, čo umožňuje okamžité premaľovanie pre homogénnejšiu a jednotnejšiu farbu. Úplné vysušenie po 24 hodinách. Hustota výrobku je 1.1 g/cm3, takže postačia dve vrstvy.

Odborníci sa rozhodli pridať akrylový smalt do hodnotenia kvôli špeciálnym typom štruktúry, medzi ktorými je perleťový., vytvára dodatočný lesklý efekt na vrchnej strane. To umožňuje zaujímavé dizajnové riešenia a zvýrazňuje detaily interiéru. Farebná škála zahŕňa zaujímavé bronzové a strieborné verzie.

Výhody

 • nevyžaduje predbežnú úpravu výrobku;
 • Môže sa nanášať valčekom, štetcom alebo tampónom;
 • V pôvodnom obale sa môže skladovať až 18 mesiacov;
 • takmer bez zápachu.

nevýhody

 • vzniká suchý zvyšok, ktorý sa musí premiešať a zriediť
 • Vysoká spotreba až do 250 g/m2;
 • Nemôže sa používať pri vysokej vlhkosti a pri teplote pod +7 stupňov;
 • vysoká cena za malý objem.

A4

Hodnotenie: 4.8

Parade Classic A4

Výrobok s akrylovým základom a polomatnou vonkajšou vrstvou. K dispozícii v jednej bielej farbe a v železných plechovkách po 900 g. Obsahuje inhibítor korózie, takže pred použitím nie je potrebné kov odihliť. Smalt si zachováva svoju bielu farbu aj po rokoch. Výrobok bol laboratórne testovaný a certifikovaný na použitie v školách a predškolských zariadeniach. Suchý tmel po 60 minútach.

Akrylový email je pôvodne umiestnený výrobcom ako určený na maľovanie radiátorov. Naši odborníci ho posúdili a vyhodnotili ako najvhodnejší na použitie na výrobky vystavené teplu. Látka sa dobre správa po vysušení pri teplote 120 stupňov. Povolené maľovať na horúce predmety pri teplote 45 stupňov. Úplne vyschne po 5 hodinách, čo uľahčuje rýchle uvedenie vykurovacieho systému do prevádzky.

Výhody

 • Dobrá krycia schopnosť – v niektorých prípadoch môže stačiť jeden prechod;
 • certifikované na použitie v detských izbách;
 • rýchle schnutie;
 • Pri niekoľkých cykloch rozmrazovania a zmrazovania sa dá skladovať 5 rokov.

Nevýhody

 • len na použitie v interiéri;
 • zvýšený prietok 100 ml na 0.8 2;
 • vysoká hustota 1.22 g/cm3 si vyžaduje starostlivé miešanie a riedenie;
 • len v 0 plechovkách.9 kg.

Grida AK-16

Hodnotenie: 4.7

Grida AK-16

Univerzálne farbivo na celoročné použitie. Je k dispozícii vo veľkých kovových vedrách s hmotnosťou 15 a 22 kg. Na povrchu vytvára mikroporézny film, ktorý prepúšťa paru zvnútra, ale chráni lakované povrchy pred slnkom, mechanickým poškodením a teplotou. Môže sa nanášať valčekom alebo striekaním. Smalt sa na slnku nevypaľuje, za čo je chválený v recenziách. je vhodný na všetky materiály, ale najlepšie sa aplikuje na betón; – dobre priľne na všetky podklady; – dobre priľne na všetky materiály. Pri teplote 20 stupňov možno ďalšiu vrstvu naniesť približne po 6 hodinách. Ak sa oprava neplánuje okamžite, výrobok sa dobre skladuje a znáša aj 5 zmrazovacích cyklov.

Naši odborníci odporúčajú tento smalt z hodnotenia pre drsné prevádzkové podmienky, ak by sa stavba alebo rekonštrukcia domu mala vykonávať v zime. farba sa môže nanášať pri teplote okolia do -40 stupňov Celzia po predchádzajúcom vysušení povrchu a zahriatí živicovej látky do +15 stupňov Celzia. Pri extrémne zimnom nátere je potrebné zmes zriediť butylacetátom až na 35 %.

Výhody

 • životnosť až 8 rokov;
 • vysoká priľnavosť na všetky typy povrchov
 • efekt paropriepustného filmu;
 • tónovateľné s inými akrylovými farbami.

Nevýhody

 • predáva sa len vo veľkých objemoch 15 a 22 kg;
 • Veľmi hustý – pri použití lakovacej pištole potrebujete veľa liehu na riedenie;
 • Vysoká spotreba 3 litre na 12 m2;
 • len biela farba.

Tex Univerzálny lesklý základ A

Hodnotenie: 4.6

Tex Univerzálny lesklý základ A

domáci výrobok na báze akrylu, dostupný v hmotnosti 0.5, 0.9, 2.5, ako aj 24 kg. Biely základ možno použiť ako základ pre akýkoľvek odtieň. počas aplikácie si zachováva vysoký stupeň belosti a ľahko sa čistí, čo potvrdzujú aj recenzie remeselníkov. Farba sa môže používať v interiéri aj exteriéri. Žiadne organické rozpúšťadlá a smalt nevydáva nepríjemný zápach. Vysoká priľnavosť umožňuje priľnavosť na kovové, omietkové, drevené a betónové povrchy.

Podľa našich odborníkov je tento smalt najvhodnejší na aplikáciu na drevené rámy, dvere a frontóny. Ak bol materiál predtým natretý alkydovým emailom, nie je potrebné ho odlupovať – Tex Universal sa môže naniesť naraz. Tento výrobok má tiež lesklý základ s 21 farbami, takže si ho môžete ozdobiť podľa ľubovoľného vkusu. V palete nájdete krémovú, karamelovú, smaragdovú, šalátovú a čerešňovú farbu.

Výhody

 • Životnosť až 5 rokov;
 • dobre priľne na všetky podklady;
 • intenzita farieb;
 • optimálna spotreba 0.9 kg na 12 m2.

Nevýhody

 • kov musí byť vopred ošetrený základným náterom;
 • Ak sa neaplikuje syntetickým štetcom, ťažko sa nanáša;
 • musí sa dobre premiešať.

Najlepšie polyuretánové emaily

Náterové hmoty s polyuretánom sú odolnejšie voči mechanickému namáhaniu vďaka silnému spojivu. Naplnené pigmentmi a rozpúšťadlami sú pružné a vhodné pre dynamické, tepelne expandujúce povrchy.

Víťaz symfónie A

Hodnotenie: 4.8

Víťaz symfónie A

Pigmentovaná látka na polyuretánovej báze, dostupná v kovovom obale 0.9 kg a vedrá s plastovým vekom pre 2.7 a 9 kg. Výrobok má polomatný vzhľad s miernym leskom. Hlavnou vlastnosťou smaltu je pružnosť a trvanlivosť, ktorá sa uvádza vo väčšine správ. Vhodné na akýkoľvek typ povrchu vrátane betónu, dreva a kameňa. zlúčenina je chemicky stabilná a po odparení neškodná.

Odborníci hodnotili výrobok vďaka pevnosti vrstvy vytvorenej po vysušení. smalt je odolný voči prasklinám, poškriabaniu, zásahom. Ak plánujete natierať vykurovacie telesá, lode alebo karosárske diely, odporúčame sa naň pozrieť bližšie.

Výhody

 • Rôzne varianty balenia;
 • priemerná cena vo vzťahu ku kvalite;
 • vysoká priľnavosť;
 • Vďaka svojej pružnosti dobre odoláva deformácii natieraného predmetu.

Nevýhody

 • Nie je vhodný na plast;
 • je lepšie ho nepoužívať na podlahy;
 • Vytvrdzovanie trvá dva dni, preto sa výrobok počas tejto doby nemôže používať.

Najlepšie nitrocelulózové emaily

Produkt získaný pôsobením kyseliny dusičnej na celulózu, ktorá sa mení na dusičnan. Tento základ v kombinácii s organickými rozpúšťadlami a pigmentmi podporuje zrýchlené schnutie, niekedy aj v priebehu desiatok minút, čo je pri smaltoch zriedkavé. Je najlepšou voľbou pre povrchy, ktoré je potrebné čo najskôr obnoviť a uviesť do prevádzky.

Tex Nitro NTs-132

Hodnotenie: 4.7

Tex Nitro HC-132

Vysoko lesklý nitro smalt od domáceho výrobcu, ktorý sa vyznačuje jasnými, sýtymi farbami. Je univerzálne použiteľný a odolný voči atmosférickým vplyvom. Vhodné na lakovanie kovu a dreva. Vhodné na podlahy, steny, fasády, schody a schodiská v súkromnom dome. Výrobok je k dispozícii v 0.8 1.8 kg a k dispozícii v širokej škále farieb.

Podľa našich odborníkov by mal byť výrobok v hodnotení vďaka rýchlemu času sušenia 1 hodina, primeranej cene a ekonomickej spotrebe. Priemerná krycia schopnosť tohto smaltu je 15 m2 na 1 kg, a ak ste veľmi opatrní a pozorní, môžete dosiahnuť spotrebu 28 m2 s 1 kg smaltu.

Výhody

 • relatívna cenová dostupnosť
 • schne do 60 minút;
 • pružnosť a schopnosť ohýbať lakované diely až do 3 mm;
 • tvrdý a hladký povlak.

Nevýhody

 • vysoká toxicita počas prevádzky (kým nevyschne);
 • horľavé a horľavé v kvapalnom stave
 • Kov si vyžaduje základný náter (bez konvertora hrdze).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: