10 najlepších stropných ohrievačov

Mnohí majitelia nehnuteľností v našej krajine používajú na vykurovanie svojich bytov alebo domov stropné vykurovacie telesá. Sú veľmi žiadané v komerčnom a priemyselnom sektore. Návštevníci malých obchodov alebo autoservisov si tieto zdroje tepla v miestnosti ani nevšimnú. Najobľúbenejším typom stropných ohrievačov sú infračervené zariadenia. Nespaľujú kyslík vo vzduchu, rovnomerne vyhrievajú miestnosť a majú vysokú účinnosť (približne 90 %). Možno ich použiť v miestnostiach, ako aj v pergolách, na verandách a ihriskách. Domáci trh ponúka širokú škálu stropných vykurovacích telies. Pri výbere vykurovacích telies je potrebné zohľadniť odporúčania našich odborníkov.

Odporúčania pre výber stropného ohrievača

Typ infračerveného ohrievača.

 1. Infračervené ohrievače môžu využívať rôzne druhy energie na jej premenu na teplo.
 2. Elektrické ohrievače sú dnes najbežnejšie modely. Efektívne využívajú elektrickú energiu, pričom niektoré modely majú účinnosť viac ako 90 %. Jednoduchá obsluha a bezpečné používanie sú dôležitými výhodami elektrických ohrievačov.
 3. Plynové zariadenia sa používajú na vykurovanie veľkých priestorov. Môže ísť o dielne, sklady alebo rekreačné domy. Výhodou týchto modelov je ich nezávislosť od elektrickej siete. Ohrievače by mali montovať odborníci, aby sa maximalizovala bezpečnosť prevádzky.

Výkon.Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere ohrievača je príkon. Maximálny priestor, ktorý možno vykurovať, závisí od tejto charakteristiky. Čím vyšší je výkon, tým rýchlejšie sa vzduch zohreje na danú teplotu. Odporúčame postupovať podľa jednoduchého vzorca: na vykurovanie 1 štvorcového metra na vykurovanú miestnosť stačí vykurovacie teleso s hrúbkou steny aspoň 0,5 mA/m2 … 100 W energie potrebnej na meter štvorcový. Napríklad pre miestnosť s plochou 10 metrov štvorcových je najbežnejšie elektrické vykurovacie teleso. Postačí ohrievač s výkonom 1 kW.

Vymenovanie ohrievača.Pri výbere zariadenia je potrebné zohľadniť prítomnosť iných zdrojov tepla v miestnosti.

 1. Ak je plocha miestnosti 20 metrov štvorcových, elektrický ventilátor ohrieva miestnosť tým rýchlejšie, čím vyšší je jeho výkon. Ak máte diaľkové vykurovanie a zakúpite si vykurovacie teleso ako príslušenstvo, postačuje tepelný výkon vykurovacieho telesa do 1,5 kW.
 2. Na vykurovanie nevykurovaného priestoru väčšieho ako 20 m2 musí mať elektrické vykurovacie teleso menovitý tepelný výkon do 1,5 kW. V prípade inštalácie stropného vykurovania s výškou stropu nad 3 m (garáže, výrobné haly) sa vyžaduje zariadenie s výkonom 3 kW alebo viac.

Typ ovládania zariadenia.Moderné ohrievače možno ovládať dvoma spôsobmi.

 1. V prípade lacných modelov je k dispozícii mechanické ovládanie. Mechanizmus pozostáva z niekoľkých otočných prepínačov na nastavenie výkonu a teploty. Mechanický termostat poskytuje presnosť do 5ºC.
 2. Drahšie modely majú elektronické ovládanie. Tu sa nastavenie vykonáva stlačením tlačidla. Elektronické ovládanie umožňuje naprogramovať prevádzku zariadenia a zvoliť automatické režimy. Niektoré modely majú digitálne displeje, ktoré zobrazujú všetky informácie o prevádzke spotrebiča. Elektronický blok zvyčajne obsahuje aj niekoľko automatických programov. Presnosť teploty do 0,5 °C.

Príslušenstvo.Pri výbere stropného ohrievača by ste mali venovať pozornosť baleniu.

 1. Nie všetky spotrebiče v súprave majú sieťový kábel, čo vás po zapojení nepríjemne prekvapí.
 2. Niektoré modely majú upevnenie na stenu, čo rozširuje možnosti použitia.
 3. Niektorí výrobcovia zabúdajú priložiť k ohrievaču návod na použitie, čo môže spôsobiť ťažkosti pri pripojení alebo prevádzke.

Náš výber 10 najlepších stropných ohrievačov v tomto prehľade. Tieto spotrebiče sú k dispozícii v našich predajniach. Pri rozhodovaní o umiestnení vychádzali odborníci zo spoločnosti expertology z názoru expertov a zohľadnili spätnú väzbu od zákazníkov.

Rebríček najlepších stropných ohrievačov

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie infračervené stropné ohrievače1Pivoňka PRO409 850€
2Almac IK113 790€
3Hyundai H-HC2-30-UI6924 730€
4Timberk TCH A5 15003 034€
5Pivoňkové termo sklo P-107 250€
6Ballu BIH-AP4-1.02 928€
7Almac IK83 290€
8Timberk TCH A3 10001 790€
9RESANTA IKO-8002 200€
10IkoLine IKO-083 059€

Hodnotenie na základe služby analýzy produktu.

Najlepšie stropné ohrievače infračerveného typu

Vysoký dopyt po infračervených stropných ohrievačoch v Rusku. Sú kompaktné, cenovo dostupné, ľahko sa inštalujú a obsluhujú. Odborníci identifikovali niekoľko účinných zariadení.

Pivoňka PRO40

Hodnotenie: 4.9

PION PRO40

Stropné vykurovacie teleso Pione PRO40 zvládne aj tie najnáročnejšie vykurovacie úlohy. S výkonom 4 kW dokáže tento infračervený ohrievač vyhrievať priestor s rozlohou 80 m2 s maximálnym tepelným výkonom 4 W. . Maximálna výška inštalácie modelu je 5 metrov. Zariadenie je napájané z trojfázovej siete (380 V), čo naznačuje priemyselné použitie. Odborníci si všímajú vysokú kvalitu a nenáročnosť ohrievača, preto výrobca poskytuje na svoj výrobok 3-ročnú záruku. S deklarovanou životnosťou 25 rokov. Model vyhráva v našej recenzii.

Domáci používatelia chvália Pion PRO40 za vysokú rýchlosť ohrevu, vysoký výkon, jednoduchú inštaláciu. Nevýhody: slabé vybavenie a skromné funkcie.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • dobrá kvalita;
 • trvanlivosť;
 • jednoduchá inštalácia.

Nevýhody

 • Skromné vybavenie a žiadne moderné prvky.

Almac IK11

Hodnotenie: 4.8

Almac IK11

Domáci ohrievač Almac IK11 vyzerá veľmi dobre vyvážene. Dostupná cena, nízka spotreba energie (1 kW) a jednoduchá inštalácia. Odborníci chválili šetrnosť zariadenia k životnému prostrediu, nevypaľuje kyslík, rovnomerne vyhrieva miestnosti do 20 metrov štvorcových. . Odporúčajú sa na vykurovanie domov, ako aj na lokálne vykurovanie pergol alebo terás. Pre rýchle vykurovanie miestností, malú hmotnosť (3,3 kg) a kompaktné rozmery je infračervený ohrievač druhý v našom prehľade.

Používatelia si pochvaľujú 5-ročnú záruku, krásny hliníkový kryt a ľahkú konštrukciu. Medzi nevýhody patrí nedostatok káblov v súprave, sťažnosti na kvalitu náteru.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • nízka spotreba energie;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • Záruka 5 rokov.

Nevýhody

 • neúplná dodávka.

Hyundai H-HC2-30-UI692

Hodnotenie: 4.7

Hyundai H-HC2-30-UI692

Univerzálna montáž je dôležitou výhodou kórejského modelu Hyundai H-HC2-30-UI692 oproti konkurencii. Zariadenie je vybavené stropnou aj nástennou montážou. Model má výkon 3 kW, čo stačí na vykurovanie miestnosti s plochou do 30 metrov štvorcových. . Zariadenie je však možné pripojiť len k trojfázovej sústave. Odborníci upozorňujú na nízku konvekciu, ktorá znižuje koncentráciu prachu vo vzduchu. Dostupná cena v kombinácii s tichou prevádzkou priniesla ohrievaču bronzovú priečku v našej recenzii.

Slovenskám používateľom sa podarilo otestovať zariadenie v rôznych podmienkach. Tento model sa osvedčil v garážach a dielňach vďaka rýchlemu zahrievaniu a žiadnemu zápachu po horení. Používatelia sú nespokojní len s trojfázovým pripojením.

Výhody

 • univerzálnosť inštalácie;
 • čistý vzduch;
 • rýchle vykurovanie miestnosti;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • trojfázové pripojenie;
 • vysoká hmotnosť (8 kg).

Timberk TCH A5 1500

Hodnotenie: 4.6

DREVO TCH A5 1500

Na vytvorenie útulnej mikroklímy v miestnosti s rozlohou do 16 m2. Infračervený ohrievač Timberk TCH A5 1500. Model sa pripája k domácej elektrickej sieti s maximálnym výkonom 1,5 kW. Švédsko-čínske zariadenie je vybavené termostatom, ktorý automaticky udržiava nastavenú teplotu. Výrobca umožnil kombináciu dvoch ohrievačov na zvýšenie výkonu. Vysoký koeficient odrazu obrazovky, ktorý umožňuje úsporné využívanie elektrickej energie.

Model bol len krôčik od udelenia prvých troch miest kvôli kritike zo strany používateľov. Hlásia, že počas zahrievania sa ozýva praskanie. Preto sa neodporúča používať zariadenie v spálni. Nedostatok zápachu však možno považovať za výhodu modelu.

Výhody

 • rýchly ohrev;
 • prijateľná cena;
 • hospodárstvo;
 • jednoduchá inštalácia.

Nevýhody

 • pri zahrievaní praská.

Pivoňkové termo sklo P-10

Hodnotenie: 4.5

Pivoňkové termo sklo P-10

Ohrievač Peony Thermo Glass P-10 prekonal očakávania odborníkov. Napriek malému výkonu (1 kW) dokáže vykurovať miestnosť s rozlohou 20 metrov štvorcových. . Vysoká účinnosť premeny elektrického prúdu na tepelnú energiu je výsledkom kombinácie priehľadného krytu odolného proti vlhkosti, tvrdeného skla a eloxovaného strieborného povlaku. Výhodou tohto modelu je elektronické ovládanie, ktoré umožňuje naprogramovať prevádzku zariadenia. Vzhľadom na moderné vybavenie sa náklady na spotrebič už nezdajú byť príliš vysoké.

Používatelia si všimli, že strop sa veľmi zahrieva. Plast sa môže roztaviť a farba môže zhorieť. Ale dizajn a užívateľská prívetivosť ohrievača sa páči väčšine spotrebiteľov.

Výhody

 • krásny vzhľad;
 • elektronické riadenie;
 • vysoká účinnosť vykurovania;
 • trvanlivosť.

nevýhody

 • strop je veľmi horúci.

Ballu BIH-AP4-1.0

Hodnotenie: 4.4

BALLU BIH-AP4-1.0

Charakteristická vlastnosť infračerveného ohrievača Ballu BIH-AP4-1.0 je otočný kryt. Je vyrobený z odolného oceľového plechu a je chránený proti korózii inovatívnou žiaruvzdornou bielou farbou. Výrobca poskytuje možnosť montáže na stenu, čo rozširuje rozsah použitia. Výška, v ktorej by mal byť ohrievač nainštalovaný, sa pohybuje od 2,4 m do 3,5 m. Odborníci chválili ľahkosť (3,2 kg) a energetickú účinnosť (1 kW) modelu. Tento spotrebič môže vykurovať miestnosť s rozlohou až 12 metrov štvorcových. . Zariadenie sa v našom prehľade dostalo do top 6.

Spätná väzba od používateľov chváli holandský ohrievač pre jeho kompaktné rozmery a rovnomernú distribúciu tepla. Nevýhodou je podľa nich nedostatok drôtu a pomalé zahrievanie.

Výhody

 • kompaktnosť a ľahkosť;
 • otočný plášť;
 • hospodárstvo;
 • rovnomerné vykurovanie.

Nevýhody

 • žiadne káble;
 • pomalé zahrievanie.

Almac IK8

Hodnotenie: 4.3

Almac IK8

Slovenská ohrievač Almac IK8 sa výborne hodí ako prídavný zdroj tepla. Táto kompaktná a ľahká (2,3 kg) jednotka spotrebuje iba 0,8 kW a dokáže pokryť až 16 metrov štvorcových obytnej plochy. . Výrobca použil na výrobu krytu hliník s bielym lakovaním. Termostat je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo. Súčasťou balenia je upevňovacie zariadenie na pripevnenie ohrievača na strop. Zariadenie možno použiť na vykurovanie bytov aj letných chát.

Silnou stránkou modelu je podľa používateľov jeho nenápadnosť a jednoduché používanie. Medzi nevýhody patrí výskyt malých sadzí na tele pri dlhodobom používaní. Spotrebitelia nie sú spokojní s veľkými odstupmi.

Výhody

 • hospodárstvo;
 • Kompaktnosť a ľahkosť;
 • jednoduchá montáž;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • veľké vzdialenosti;
 • sa objaví znečistenie puzdra.

Timberk TCH A3 1000

Hodnotenie: 4.2

TIMBERK TCH A3 1000

Najatraktívnejšiu cenu má infračervený ohrievač Timberk TCH A3 1000. Švédskej značke sa podarilo vytvoriť ľahké (2 kg) a kompaktné zariadenie, ktoré spotrebuje 1 kW elektrickej energie. Maximálna výška inštalácie je obmedzená na 2,5 m, ohrievač je možné namontovať aj na stenu. Odborníci si všímajú rýchle vyhriatie miestnosti, jednoduchosť používania. model je umiestnený v ôsmej polohe, t. . bez napájacieho kábla.

Domáci spotrebitelia chvália švédsko-čínsky ohrievač pre jeho prijateľnú cenu, účinnosť vykurovania, nízku hmotnosť. Pokiaľ ide o slabé stránky zariadenia, používatelia sú nespokojní s nedostatkom elektrického kábla a návodu na obsluhu.

Výhody

 • nízka cena;
 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • montáž na stenu;
 • vysoká rýchlosť ohrevu.

Nevýhody

 • bez napájacieho kábla;
 • žiadna používateľská príručka.

RESANTA ICO-800

Hodnotenie: 4.1

RESANTA IKO-800

Stropné vykurovacie teleso RESANTA IKO-800 je určené na použitie v suchých miestnostiach. Infračervené zariadenie je určené na inštaláciu vo výške 2,5-3,5 m. Odborníci si obľúbili izolovaný oceľový plášť a hliníkovú vyžarovaciu podložku. Tepelná energia sa generuje pomocou rúrkových vykurovacích telies. Zariadenie nespaľuje kyslík, šetrí energiu (0,8 kW). Sada obsahuje všetko potrebné na inštaláciu a prevádzku (spojovací materiál, závesné konzoly, návod na použitie).

Deviate miesto v hodnotení je spôsobené niekoľkými dôvodmi. Používatelia si všimli slabé vykurovanie, chýbajúci indikátor prevádzky, nepríjemný zápach v prvých hodinách prevádzky. Medzi pozitíva spotrebiteľa patrí krásny vzhľad, kvalita montáže a robustné balenie.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • hospodárstvo;
 • kompletná sada;
 • vysokokvalitná montáž.

Nevýhody

 • slabé vykurovanie;
 • žiadny indikátor ohrevu.

IkoLine IKO-08

Hodnotenie: 4.0

ICOLINE ICO-08

Infračervený ohrievač IkoLine IKO-08 je k dispozícii od roku 2012. Tento model si dlhodobo drží vedúce postavenie na Slovenskom trhu. Odborníci vysvetľujú popularitu zariadenia jeho účinnosťou (0,8 kW), ľahkosťou (2,9 kg), kompaktnosťou a jednoduchosťou ovládania. Zariadenie je vhodné na zvýšenie teploty v malých miestnostiach (do 8 m2). m) alebo na lokálne vykurovanie. Atraktívne pre potenciálnych kupujúcich a náklady na model zostávajú. Ohrievač uzatvára prvú desiatku nášho prehľadu.

Používatelia si pochvaľujú jeho cenovú dostupnosť, dobrú kvalitu a úspornú spotrebu elektrickej energie. Nevýhodou ohrievača je praskavý zvuk pri zahrievaní, skromný dizajn a nie najlepšia ergonómia.

Výhody

 • primeraná cena
 • nízka hmotnosť;
 • hospodárstvo;
 • kvalitná montáž.

Nevýhody

 • počuteľný praskavý zvuk pri zahrievaní;
 • skromný dizajn.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: