10 najlepších súprav závitníkov a zápustiek

Na navliekanie nového vonkajšieho závitu alebo opravu starého závitu sa používajú matrice. Používajú sa na výrobu alebo opravu skrutiek a čapov. Na rezanie vnútorných cievok sa používajú závitníky. Keďže existuje veľké množstvo priemerov a rozstupov závitov, je praktické kúpiť si celú sadu závitníkov a lisovacích nástrojov, namiesto toho, aby ste takéto zariadenie kupovali po častiach. Zistime, ako si vybrať takúto súpravu a ktoré produkty sú podľa štatistík predaja z internetových obchodov najobľúbenejšie.

Ako si vybrať súpravu kohútikov a kohútikov

Najskôr si všimnime kľúčové parametre výberu závitníkov so zápustkami, aby sme pochopili špecifikované vlastnosti výrobku.

Trieda ocele

Závitové súpravy sú vyrobené z vysokouhlíkovej ocele, ktorá je odolnejšia, ale môže hrdzavieť. Ak sa vyberie výrobok zo zliatiny, bude mať lepšiu odolnosť proti korózii, ale je potrebné správne zvoliť tvrdosť. hodnoty 40-55 HRC sú dostatočné na renováciu závitov, ale nie sú vhodné ako primárne nástroje. Závitníky s tvrdosťou 60 HRC a viac možno nazvať profesionálnymi, ktoré možno použiť nielen na zlepšenie starého závitu, ale aj na výrobu čapu alebo skrutky z tyče.

Merací systém

Závitníky a stopky majú veľkosť, ktorá môže byť v palcoch alebo milimetroch. To nie je to isté, pretože zuby oboch systémov nie sú totožné. Ak pravidelne potrebujete rezať skrutky do blokov amerických automobilov alebo iných dovážaných zariadení, vyberte si sadu s palcovým systémom. Vo všetkých ostatných prípadoch bude jednoduchšie používať lisovacie nástroje s metrickým označením.

Počet objektov

Súbor môže obsahovať od 20 do 110 prvkov na odposluch. Čím viac dielov, tým širšie možnosti výrobku (niekoľko variantov rozteče s rovnakým priemerom, zriedkavé priemery). V závislosti od toho, ako často potrebujete maximálne rozmery súpravy, sa možno oplatí zaplatiť za ďalšiu súpravu. Hodnoty od M3 do M12 sú vo všeobecnosti súčasťou každej súpravy, ale hodnoty nad M12 sú zriedkavejšie a drahšie.

Počet štartov

Ak máte sadu na primárnu výrobu ocele, obsahuje niekoľko podobných priemerov závitníkov a matríc, ktoré majú rôzne vstupné uhly a výšky hrebeňa (tie sú označené číslovacím prúžkom na stopke). Tieto medzihodnoty sú potrebné na jednoduchšiu manipuláciu. Môžu sa uskutočniť 2 alebo 3 behy. Prvé z nich bude lacnejšie, ale ťažšie sa s ním bude pracovať. Druhá je drahšia, ale manipulácia s ňou je oveľa jednoduchšia.

Pre ktorý typ otvorov

Na prevlečenie závitov cez otvory sa používajú závitníky s ostrým, zúženým tvarom, ktorý uľahčuje začiatok. Keď však ide o slepý otvor, vyčnievajúci hrot často zasekáva závit a bráni mu v tom, aby ho prešróboval celý. V takýchto prípadoch sa používajú závitníky s tupým koncom (valcovým, nie kužeľovým). K dispozícii je aj súprava nástrojov na závitovanie na rúrkach alebo v rúrkach. Označuje sa ako NPT 1/4 alebo ⅛ palec. Ak musíte pracovať s takýmito obrobkami, venujte pozornosť dostupnosti rezných nástrojov so špecifickým označením.

Typ držiaka bitov

Na uchytenie kohútikov je k dispozícii objímkový držiak. Pri rezaní závitov na miestach, kde je ťažké umiestniť takýto veľký nástroj, je držiak s T-rukoväťou tou správnou veľkosťou. Ak často potrebujete zarovnať závity v automobilových dieloch bez demontáže veľkých dielov smerom von, hľadajte súpravy s týmto príslušenstvom.

Strana otáčania

Väčšina súprav je určená na pravé závity, ktoré sú bežné na celom svete. Ak chcete zaviesť závitové čapy nábojov automobilov alebo propánové prípojky, ktoré používajú ľavotočivý závit, zakúpte si príslušný nástroj.

Rebríček najlepších kohútikov a kohútikových súprav

Teraz poznáte kľúčové vlastnosti výberu závitníkov a lisovacích nástrojov. Tu je 10 najlepších súprav, ktoré majú slušnú výbavu, vynikajúce funkcie a získali pozitívnu spätnú väzbu od používateľov.

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Poradie najlepších kohútikových súprav1ZUBR Professional 28110-H11029 630€
2SKRAB 3389513 020€
3Matrica 7731109 630€
4JTC AUTO NÁRADIE JTC-3432A4 650€
5ZUBR Master 28123-

7

4 970€
6Om
a OMT40S
4 710€
7Matrica 773372 110€
8KOBALT 010301-403 990€
9ZUBR Master 2810-H40_z012 920€
10STAYER 28012-

0

1 150€

ZUBR Professional 28110-H110

Hodnotenie: 4.9

ZUBR Professional 28110-H110

Na prvom mieste odborníci umiestnili výrobok od domáceho výrobcu Zubr. Sada so 110 nástrojmi a najkompletnejšia sada, ktorá zodpovedá svojmu názvu „The Professional“. Možno ho použiť na rezanie metrických závitov od M2 do M18. Sada obsahuje 35 razníc s rozstupom od 0.4 mm a končí 1 mm.5 mm. Kohútiky sú k dispozícii v dvoch skupinách po 35 kusov. Niektoré na použitie v slepých otvoroch, iné na priechodné otvory. Remeselníci sú spokojní so 7 typmi držiakov, vďaka ktorým je používanie súpravy ešte pohodlnejšie. Všetky komponenty sú pri preprave pevne na svojom mieste a nie sú pomiešané.

Odborníci označili túto súpravu za najlepšiu vďaka jej dlhej životnosti. Je to vďaka použitiu rýchloreznej ocele P6M5, ktorá si zachováva ostré hrany. Vďaka rôznorodosti závitníkov a spoľahlivosti tohto nástroja je táto súprava ideálna na každodenné použitie v automechanike, kde je potrebné závitovať skrutky, matice, skrutky regenerovaného bloku motora a iný spojovací materiál.

Výhody

 • Dva typy kohútikov a plochých tyčí;
 • existujú 3 samostatné držiaky T;
 • závitníky pre slepé a priechodné otvory;
 • všetko sa v kufríku úhľadne zmestí na svoje miesto.

Nevýhody

 • vysoká cena za domáce náradie;
 • Niektorým remeselníkom chýba na doplnenie sady meradlo závitov;
 • súprava váži 10 kg, takže sa nedá pohodlne prenášať.

SKRAB 33895

Hodnotenie: 4.8

SKRAB 33895

Druhé miesto patrí súprave ručného náradia, ktorá obsahuje 45 položiek. Dodáva sa v plastovom kufríku, kde každá polovica kufríka predstavuje samostatnú „ríšu“ razníc a „ríšu“ kohútikov. Toto rozdelenie uľahčuje nástrojárovi rýchle nájdenie správneho predmetu, čo je užitočné najmä pri častej výmene príslušenstva. Súpravu možno použiť na výrobu cievok v krokoch po 0.75 až 3.0 mm a priemery od M6 do M22. Vzhľadom na obmedzený počet nástrojov však nie je vhodný na primárne spracovanie, hoci v praxi sa takto používa.

Na upevnenie nástroja na vnútorné závitovanie je k dispozícii veľký skrutkovač s vrúbkovanou rukoväťou, ktorý sa nešmýka v spotených rukách. K dispozícii je aj malý T-držiak na použitie s malými kohútikmi. Na uchytenie okrúhlych matríc poskytol výrobca univerzálny držiak na pilníky všetkých veľkostí. Recenzie ukazujú, že dobre uzamkne všetky prvky bez hry, takže sa počas práce vyhnete krivým rezom. Práve pre kvalitu skrutkovača bol výrobok pridaný do zoznamu najlepších.

Výhody

 • vyvýšené rukoväte pre bezpečné uchopenie;
 • Prvky sú pevne zaistené v prepravnom puzdre;
 • jednoduchá orientácia v súprave;
 • je tu malý skrutkovač na prácu so svorkami držiaka nástrojov.

Nevýhody

 • Pod náradím v kufríku nie je žiadne polstrovanie, takže pri preprave hrká;
 • podľa príručky nie sú určené na primárne spracovanie.

Matrica 773110

Hodnotenie: 4.7

Matrica 773110

A tu je ďalšia bohatá sada so 110 položkami, ktorá bude skvelým pomocníkom pre profesionálneho zámočníka. vnútri je všetko, čo potrebujete na prvotné opracovanie alebo na opravu poškodených skrutiek a matíc s priemerom od M2 do M18. K dispozícii sú ostré závitníky na rezanie priechodných materiálov a tupé závitníky na rezanie slepých otvorov po celej dĺžke. Vhodné na obrábanie hliníka, medi, ocele, liatiny a iných materiálov s hustotou do 800 N/mm². Súprava sa dodáva v kovovom puzdre so všetkými položkami rozdelenými do skupín, čo uľahčuje orientáciu a používateľom sa páči v ich spätnej väzbe.

Väčšia hodnota za peniaze ako líder v tomto prehľade, s rovnakým obsahom. Lacnosť nie je známkou nízkej kvality, pretože nástroj je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele 9HS s tvrdosťou 59-62 HRC.

Výhody

 • oddelenie kohútikov od matríc uľahčuje hľadanie správnej položky;
 • Obsahuje 5 typov držiakov;
 • mäkké polstrovanie v puzdre na prenášanie;
 • rukoväte majú reliéfny protišmykový povrch.

Nevýhody

 • Niektorým sa nepáči, že nástroj je vyrobený v Číne.

JTC AUTO NÁRADIE JTC-3432A

Hodnotenie: 4.6

JTC AUTO NÁRADIE JTC-3432A

Sada obsahuje 40 položiek a je vyrobená z vysokopevnostnej legovanej ocele. Minimálna veľkosť kohútika M3. Všetky nástroje používajú metrický číselný systém s jasne napísanými číslami, aby používateľ ľahšie vedel, ktorý nôž má použiť. Vybavenie súpravy umožňuje pracovať s priemermi až do M12. Každá položka je bezpečne upevnená na svojom mieste, aby sa počas prepravy nič nepomiešalo. V súprave sa nachádza aj skrutkovač na upevnenie skrutiek na držiaku matrice. Vďaka tomu sa výrobok ľahko používa a nevyžaduje žiadne ďalšie nástroje. Recenzie naznačujú, že výrobok výborne obnovuje poškodené vlákna, ale nie je vhodný na rezanie nových.

Okrem bitov, závitníkov a držiakov výrobca v súprave dodáva aj závitomer. Ide o praktický nástroj v podobe skladacieho noža, ktorý má namiesto čepele tyče so zubami, ktoré pomáhajú určiť, ktoré závity sú na výrobku. Užitočné pre začiatočníkov, ktorí majú problémy s rozlišovaním medzi výškou hrebienka a jeho sklonom.

Výhody

 • Rozmery sú jasne vyznačené na každej čepeli;
 • je tu držiak v tvare T pre malé kohútiky;
 • klipy pre prípad, že by neboli správne zaistené;
 • široká úchopová plocha rukovätí.

Nevýhody

 • náradie sa pri preprave mierne chveje;
 • Ak sa používa na hrubé opracovanie, rýchlo sa otupí.

ZUBR Master 28123-

7

Hodnotenie: 4.5

 28123-<h2></div><p>7″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/21516666194681-9810.jpg“ height=“400″ title=“ZUBR Master 28123-</p><h2>7″><p>Súprava závitníkov s kohútikom obsahuje 27 závitových nástrojov. Minimálna veľkosť v súprave je M5 a maximálna dosahuje M16. Stúpanie závitu je možné nastaviť od 0.8 až 2.0 mm Závitníky a držiaky závitníkov sú tu rovnaké pre každý typ. Na zaistenie závitníka je k dispozícii jedna skrutka, ktorá môže niekedy spôsobiť skrútenie nástroja. Menšie veľkosti vložiek umožňujú menšie veľkosti zárezov. Každý kus je zreteľne označený laserovým gravírovaním priemeru a rozstupu závitu. Rukoväť na závitníky je rozšíriteľná tak, aby sa do nej zmestili stopky M20, takže väčšie modely je možné zakúpiť samostatne bez nutnosti kupovať druhý držiak rukoväte.</p><p>Súprava sa vyznačuje obzvlášť tvrdou oceľou 9XS, ktorá sa používa na výrobu rýchlorezných nástrojov. Skúsenosti ukazujú, že hrana kohútikov sa neotupí ani pri každodennom používaní.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jasné označenie rozmerov na kovovom povrchu;</li><li>vyrobené z ocele 9XS;</li><li>robustné plastové puzdro na prenášanie;</li><li>Držiak závitníka má rozsah zdvihu až do M20.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>kohútik upevňuje iba jedna skrutka, nie tri;</li><li>obmedzenie veľkosti.</li></ul><h3>Om<br />a OMT40S</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=OM</div><p>A OMT40S“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/1241666194681-4810.jpg“ height=“400″ title=“OM<br />A OMT40S“></p><p>Táto súprava je od značky Om<br />a ktorý sa považuje za jeden z najlepších nástrojov na rezanie nití. Sada obsahuje 40 prvkov na rezanie „pravých“ závitov v rozsahu M3-M12. Diely sú vyrobené z ocele s vysokým obsahom uhlíka. Jeho tvrdosť je však 40-55 HRC, takže sada nie je vhodná na primárne spracovanie. Okrem kohútikov obsahuje kufrík aj dva rovné a jeden držiak na kohútiky v tvare T. K dispozícii je aj skladací závitomer s 12 vzorkami a skrutkovač na uchytenie matrice v zásuvke. Spätná väzba od zákazníkov ukazuje, že stroj dokonale reže staré cievky a nezanecháva žiadne otrepy.</p><p>Táto súprava sa dostala do zoznamu najlepších vďaka jednotlivým závitníkom a matriciam so závitom NPT. Umožňuje opravu zhrdzavených alebo pokrivených cievok ⅛ na kruhových rúrach, kde je rozteč mierne odlišná od iných typov spojov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>sada má skrutkovač na upevnenie matrice v držiaku;</li><li>Nástroj na závitovanie s 12 flip-flopmi;</li><li>Skrutkovač s T-rukoväťou;</li><li>Dokonale osvieži cievky na starých skrutkách bez zanechania otrepov.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vhodné len na reštaurátorské práce.</li></ul><h3>Matrica 77337</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Matrica 77337Matrica 77337

Sada od nemeckej značky obsahuje 31 prvkov a umožňuje vytvárať závity s priemermi M3-M12. Hrubá rozteč, ktorá je bežná pre väčšinu spojov, sa používa v celom. Matrice a súvisiace závitníky sú vyrobené z legovanej ocele. Reakcie remeselníkov chvália sadu za brúsené zuby na kohútikoch, ktoré uľahčujú rezanie kovu. Všetky prvky v súprave sú k dispozícii v dvoch číslach pre primárny a sekundárny závit, čo umožňuje nielen rovnanie existujúcich závitov, ale aj rezanie nových. Jednotlivé závitníky s tupým profilom sú vhodné pre slepé otvory.

Súprava sa vyznačuje univerzálnym držiakom, do ktorého možno umiestniť závitníky aj okrúhle stopky. Ten je upnutý v troch bodoch súčasne (dve rukoväte na každej strane a jedna skrutka), čo prispieva k bezpečnému uchyteniu nástroja, aby sa neotáčal. Toto usporiadanie šetrí miesto v kufríku, takže je kompaktnejší na skladovanie a prepravu.

Výhody

 • robustná oceľ;
 • brúsený povrch zubov;
 • Dá sa rezať do priechodných aj slepých otvorov;
 • kompaktné rozmery puzdra 39x18x4 cm.

Nevýhody

 • žiadne možnosti závitov na potrubí;
 • Vzhľadom na dvojkrokové čísla je na manipuláciu potrebná väčšia sila (v porovnaní s trojkrokovými).

KOBALT 010301-40

Hodnotenie: 4.2

KOBALT 010301-40

Súprava je vyrobená z experimentálnej ocele CS-45. Vzhľadom na tvrdosť HRC 45 je vhodnejší na použitie s mäkkými kovmi, ako je hliník a meď. Pri správnom používaní vydržia predmety roky. Celková sada obsahuje 40 prvkov na rezanie závitov s priemerom od M3 do M12. Kohútiky sú od výsekov oddelené svojím umiestnením a používatelia sa v nich môžu ľahko orientovať, aby rýchlo našli správnu položku. Na upevnenie príslušenstva sú k dispozícii samostatné držiaky. K dispozícii je T-rukoväť na odoberanie malých kohútikov. Nastavenie umožňuje pracovať s rozstupom 0.5, 0.6, 0.7, 0.75, 0.8, 0.9, 1.0, 1.25 1.5 mm.

Toto je ďalšia súprava, ktorá je vhodná na vytváranie závitov na potrubí NPT ⅛ palcov. Ak často pripájate medené rúrky (inštalácia klimatizácií, kompresorov a kondenzátorov chladničiek), použite túto súpravu.

Výhody

 • Jednoduchá navigácia v prenosnom puzdre;
 • existujú bežné skrutkovače a skrutkovače s T-drážkou;
 • skrutkovač na upínanie matríc;
 • skladací skrutkovač.

Nevýhody

 • Niektorí ľudia sa v recenziách sťažujú na plytký chod v matriciach;
 • Vhodné na použitie len na mäkké kovy.

ZUBR Master 2810-H40_z01

Hodnotenie: 4.1

ZUBR Master 2810-H40_z01

Prehľad pokračuje produktom od domácej značky Zubr, so 40 prvkami v sade. Hardvér je určený na sekundárne metalurgické spracovanie a nové závity možno vytvoriť len na mäkkých materiáloch, ako sú mosadzné a hliníkové tyče. Vložky v súprave sú k dispozícii s 3, 4 a 5 otvormi pre výstup čipov. Na uchytenie kohútikov sú k dispozícii bežné a T-držiaky. Všetko, čo potrebujete na prácu (skrutkovač, závitomer), je už súčasťou balenia. Tento nástroj umožňuje vytvárať cievky s jemnou a hrubou roztečou v priemeroch od 3 mm do 12 mm. Rukoväte golierov sú potiahnuté fazetovanými segmentmi pre lepšie uchopenie v rukaviciach alebo bez nich.

Tento výrobok je považovaný za jeden z najlepších výrobkov vďaka priaznivému pomeru ceny a výkonu. Za menej ako 3000 Euro dostanete naraz 40 kusov rôznych nástrojov z vysokopevnostnej ocele. V recenziách sú zákazníci spokojní s tým, že sada má všetky „bežiace“ veľkosti.

Výhody

 • modely pre jemné a hrubé závitovanie
 • Robustná vysoko uhlíková oceľ 9XS;
 • T-rukoväť pomáha pri práci na ťažko prístupných miestach;
 • Meradlo závitov na kontrolu a výber zariadenia.

Chyby

 • Iba jedna nastavovacia skrutka na zaistenie matríc.

STAYER 28012-

0

Hodnotenie: 4.0

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: