10 najlepších výrobcov podlahového vykurovania

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Efektívne vykurovanie miestností je možné zabezpečiť pomocou systémov podlahového vykurovania. Tento typ vykurovania je veľmi účinný a svojim používateľom slúži dlho, ak sa pri opravách náhodne nepoškodí potrubie. Slovenská trh ponúka širokú škálu hotových inštalačných súprav a systémových komponentov. Modely vyrobené zahraničnými a Slovenskámi spoločnosťami. Líšia sa typom potrubia, spôsobom pripojenia, odolnosťou voči mechanickým a tepelným vplyvom a cenou. Odborné rady časopisu Expertology pomôžu potenciálnym zákazníkom správne sa rozhodnúť.

Sprievodca výberom

Niektorí používatelia sa pri výbere podlahového vykurovania spoliehajú na meno výrobcu. Stojí však za to venovať pozornosť niekoľkým dôležitým vlastnostiam.

 1. Trvanlivosť. Keďže teplovodný systém podlahového vykurovania je inštalovaný pod podlahovou krytinou alebo pod poterom, všetky jeho prvky musia byť robustné. Majitelia nehnuteľností by si mali byť vedomí umiestnenia potrubia vykurovacej vody pod podlahou a byť opatrní pri vytváraní otvorov alebo pripevňovaní prahu alebo lišty.
 2. Nákladová efektívnosť. Mnohí kupujúci v našej krajine dávajú prednosť najlacnejším výrobkom. Pri kúpe lacného podlahového vykurovania je dôležité zvážiť náročnosť montážnych prác. Niektoré drahšie modely sú vybavené sadou konektorov a spojovacích prvkov, čo vám umožní ušetriť prácu a zostaviť vykurovací systém vlastnými rukami.
 3. Šetrnosť k životnému prostrediu.Keďže podlahové vykurovanie sa môže používať mnoho rokov, je potrebné vyberať všetky komponenty s ohľadom na ich ekologickosť. Detaily z nehrdzavejúcej ocele a mosadze, polyetylén a polypropylén sa považujú za bezpečné.

Náš prehľad predstavuje 10 najlepších výrobcov podlahového vykurovania. Výrobky týchto značiek boli úspešne testované v Slovenskách podmienkach a získali vysoké hodnotenie spotrebiteľov.

10 najlepších výrobcov vodného podlahového vykurovania

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
10 najlepších výrobcov podlahového vykurovania1Rehau5.0
2Uponor4.9
3Aquatherm4.8
4HENCO4.7
5

randel

 • 4.6
  6EMMETI4.5
  7SANEXT4.4
  8Stahlmann4.3
  9Stout4.2
  10Wavin Ekoplastik4.1

  Rehau

  Hodnotenie: 5.0

  Rehau

  Nemeckú spoločnosť Rehau založil Helmut Wagner v roku 1948. Prvými výrobkami značky sa stali rámčeky a hadice na vodu. Už po troch rokoch spoločnosť zaviedla výrobu brzdových hadíc pre Volkswagen Beetle. Prvý systém podlahového vykurovania bol nainštalovaný v roku 1986. Polymérové rúrky sú dnes základným materiálom pre podlahové vykurovanie. Spoločnosť vyrába elastické rúry zo zosieťovaného polyetylénu. Vyznačujú sa ľahkosťou a pevnosťou, hladkosťou a odolnosťou voči nárazom. Podľa odborníkov môže podlaha z takéhoto potrubia vydržať až 100 rokov. Ako súčasť systémov Rehau je potrebné mať pri sebe kompletnú sadu, pomocou ktorej môže bežný domáci technik namontovať a pripojiť podlahové vykurovanie. Značka vyhráva zlato v našom prieskume.

  V recenziách domáci používatelia chvália nemecké podlahové vykurovanie pre jeho vysokú kvalitu a trvanlivosť, kompletnú sadu a jednoduchú inštaláciu.

  Uponor

  Hodnotenie: 4.9

  Uponor

  História fínskej spoločnosti Uponor sa začala písať už v roku 1918. Prvé plastové rúrky boli predstavené v roku 1964. Neustála snaha o zavádzanie nového vývoja a najmodernejších technológií pomohla výrobcovi získať popularitu na celom svete. Pod značkou Uponor sa spojilo mnoho známych európskych výrobcov plastových rúr. V dôsledku toho sa rozšíril sortiment výrobkov a zvýšil objem výroby. Odborníci vyzdvihli úspechy spoločnosti, ako napríklad vývoj jedinečného systému pripojenia Wipex, QuickEasy a QuickEasy Master. V priebehu niekoľkých sekúnd spájajú niekoľko úsekov potrubia do jedného vedenia. Montážne práce je možné vykonávať aj na ťažko prístupných miestach a spoj je zaručene vzduchotesný. Značka sa stala strieborným víťazom nášho hodnotenia.

  Ruskí spotrebitelia oceňujú kvalitu fínskych výrobkov, premyslené systémy inštalácie, spoľahlivosť a trvanlivosť. Náklady na podlahové vykurovanie Uponor však považujú za nadmerné.

  Aquatherm

  Hodnotenie: 4.8

  Aquatherm

  Lídrom na svetovom trhu s plastovými rúrami je nemecká spoločnosť Aquatherm. Začalo to v roku 1973, ale za krátky čas sa výrobcovi podarilo vytvoriť jedinečný produkt. Sortiment potrubí a tvaroviek pre vykurovacie, klimatizačné, vodovodné a protipožiarne systémy. Na výrobu rúrok sa používajú moderné materiály, ako je nezosieťovaný polyetylén a polybutén. Ročne sa vyrobí približne 50 miliónov rúr. m a príslušenstvo približne 100 mil. ks. Odborníci venovali pozornosť aj budúcemu vývoju značky. Jedným z nich je vývoj jedinečného materiálu fusiolénu. Je vhodný pre všetky druhy liniek. Značka stúpa na bronzový stupeň podstavca.

  Domáci remeselníci si pochvaľujú vysokú pevnosť a dobrú pružnosť plastových rúr Aquatherm. Žiaľ, nie všetky regióny krajiny si môžu dovoliť kupovať výrobky nemeckej značky.

  HENCO

  Hodnotenie: 4.7

  HENCO

  Belgická spoločnosť HENCO je globálnym hráčom na trhu s rúrami a tvarovkami. Ročne dodá približne 130 miliónov. metrov potrubia a 11 miliónov. kovania. Výrobky sa predávajú v 85 krajinách vrátane Ruska. Odborníci upozorňujú na rozšírenú sieť predajcov v našej krajine, vďaka ktorej je nákup vodných podláh HENCO jednoduchý a rýchly. Vďaka použitiu moderných technológií vydržia belgické systémy minimálne 50 rokov. Osobitnú pochvalu si zaslúži vývoj systému Henco Vision, ktorého montáž trvá trikrát kratšie ako montáž bežných rúrok a tvaroviek. Na inštaláciu nie sú potrebné profesionálne nástroje. Spoločnosť HENCO sa podieľala na výstavbe takých symbolických projektov, ako je Skolkovský vedecko-technický inštitút „Skoltech“, hotel „Soči Marriot Krasnaja Poljana“, veža Iset.

  Spotrebitelia v reakciách chvália vykurovacie podlahy HENCO za jednoduchú inštaláciu, pružnosť a európsku kvalitu. Len cenu by chceli vidieť o niečo nižšiu.

  randel

 • Hodnotenie: 4.6

  Prandel<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/64316666195611-7310.jpg“ title=“Prandel</p><li>„><p>Talianska spoločnosť Prandel sa môže pochváliť hlbokými historickými koreňmi</p><li>. Spoločnosť bola založená v roku 1899 a ako prvá v Taliansku začala vyrábať vrstvené rúry. Inovatívny prístup k podnikaniu pomohol výrobcovi získať mnoho spoľahlivých partnerov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Dnes výrobky pod značkou Prandel<li>výrobky sa vyrábajú v dvoch závodoch. Rúry sa vyrábajú na jednom stroji, tvarovky sa formujú a montujú na druhom stroji. Podľa odborníkov sa séria potrubí Prandel ukázala ako úspešná<li>M<ul>tyrama. Konštrukcia pozostáva z dvoch vrstiev polyetylénu a hliníkovej výstužnej vrstvy. Kovová spodná vrstva zabraňuje prenikaniu kyslíka do teplonosného média a tiež kompenzuje deformáciu polyetylénu spôsobenú zmenami teploty. Výroba mosadzných tvaroviek by sa mala zaznamenať ako aktívum spoločnosti.<p>Domáci zákazníci oceňujú tesnosť a trvanlivosť talianskych podlahových krytín. Tu sú len zberateľské skupiny a automaty Prandel</p><li>nie je.<h3>EMMETI</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=EMMETI

  Spoločnosť EMMETI upútala pozornosť odborníkov najbohatším sortimentom výrobkov pre podlahové vykurovanie. Taliansky výrobca úspešne pôsobiaci na trhu s vodnými, klimatizačnými a vykurovacími systémami od roku 1976. Konštruktéri neúnavne vytvárajú nové viacvrstvové rúry, mosadzné armatúry, radiátorové ventily a guľové kohúty. Všetky výrobky sú úspešne certifikované podľa normy ISO 9001. Značka vo svojich výrobných závodoch vyrába aj systémy merania tepla, invertorové tepelné čerpadlá, solárne panely a kondenzačné kotly. Okrem toho môžu zákazníci spoločnosti využiť služby profesionálnych dizajnérov a montážnikov. Táto značka sa nachádza na konci nášho zoznamu najlepších značiek na svete.

  Na tematických fórach domáci používatelia aktívne diskutujú o výhodách a nevýhodách produktov EMMETI. Väčšina problémov vyplýva z nedostatočne rozvinutých služieb v Rusku.

  SANEXT

  Hodnotenie: 4.4

  SANEXT

  Mladým hráčom na Slovenskom trhu s polymérovými rúrami je spoločnosť SANEXT. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 2004 a v krátkom čase sa jej podarilo presadiť na stavbách v Petrohrade. Odborníci ocenili jedinečnú päťvrstvovú konštrukciu polymérového potrubia. Vnútorný povrch je potiahnutý antidifúznou vrstvou (EVOH), ktorá zabraňuje prenikaniu kyslíka do teplonosného média. Spoločnosť má už 13 pobočiek a 60 predajcov v rôznych regiónoch krajiny. Spoločnosť pomáha svojim klientom pri výbere vodných podlahových systémov, vykonáva potrebné výpočty a poskytuje ďalšie služby. Za vysokú kvalitu svojich výrobkov SANEXT opakovane zvíťazil v súťaži „Líder v kvalite stavebníctva“. Záručná doba na výrobok je 10 rokov. Výrobcovi treba pripísať efektivitu, až 95 % tovaru možno získať zo skladu v deň objednávky.

  Na tematických fórach je stále viac otázok ako odpovedí o výkone podlahového vykurovania SANEXT. Domácich používateľov priťahujú dostupnou cenou.

  Stahlmann

  Hodnotenie: 4.3

  Stahlmann

  Ďalším perspektívnym domácim výrobcom vodného podlahového vykurovania je spoločnosť Stahlmann. Už 10 rokov vyrába vlnité rúry z nehrdzavejúcej ocele. Výrobky sú široko používané, takže spoločnosť úspešne rastie. Výrobca vyrába jednotlivé prvky na organizáciu zásobovania vodou a vykurovania, ako aj hotové súpravy. Od iných spoločností nájdete len rozdeľovacie skupiny a automatické systémy. Odborníci chvália výrobcu za prísne kontroly zavedené v závode. Pre všetky výrobky sa vydávajú technické listy, ktoré schvaľuje oddelenie zabezpečenia kvality.

  Na základe spätnej väzby od Slovenskách spotrebiteľov sa vodné podlahové systémy Stahlmann osvedčili najmä v malých miestnostiach. Vďaka vynikajúcej flexibilite a jednoduchému pripojeniu je čas na montážne práce veľmi krátky. Jedinou nevýhodou je hluk spôsobený chladiacou kvapalinou počas cirkulácie. To sa dá vyriešiť úplným zakrytím potrubia betónovou mazaninou.

  Stout

  Hodnotenie: 4.2

  Stout

  Od roku 2014 vyrába spoločnosť Stout moderné vykurovacie produkty. Odborníci ocenili európsku kvalitu našich podlahových systémov, ktoré spĺňajú prísne požiadavky medzinárodných noriem ISO, ako aj Slovenskách noriem GOST. Výrobné závody sa nachádzajú v Španielsku a Taliansku, kde sa vyrába široký sortiment plastových rúr, presných a odolných tvaroviek. V katalógu obchodných značiek je možné nájsť aj automatiku, zberače a špeciálne náradie na montáž systémov teplej podlahy. Okrem tradičnej vnútornej povrchovej ochrany (povlak EVOH) má potrubie zosilnenú vonkajšiu vrstvu, vďaka ktorej potrubie odoláva vysokým zaťaženiam. Značke sa podarilo vybudovať rozvinutú distribučnú sieť v našej krajine. Výrobca by mal byť pochválený za výrobky šetrné k životnému prostrediu.

  Na tematických fórach je systém vodného podlahového vykurovania Stout chválený pre svoju vysokú odolnosť, jednoduchú inštaláciu a širokú ponuku produktov. Medzi nevýhody, na ktoré poukazujú, patria ťažkosti pri ohýbaní rúr.

  Wavin Ekoplastik

  Hodnotenie: 4.1

  Wavin Ekoplastik

  Spoločnosť Wavin Ekoplastik vznikla v roku 2003 spojením medzinárodného koncernu Wavin a českej spoločnosti Ekoplastik. V súčasnosti vyrába výrobky pod značkou Wavin Ekoplastik 40 závodov v 25 krajinách. Vďaka širokému sortimentu, inovatívnemu vývoju a najmodernejším technológiám zaujíma koncern popredné miesta na svetovom trhu vykurovacích systémov. Jedinečné polypropylénové potrubie štvrtej generácie môže pracovať v tých najnáročnejších podmienkach. Výrobca uvádza označenie PP-RCT, čo znamená zvýšenú odolnosť voči zahrievaniu (do 110-130 °C) a odolnosť voči mechanickému zaťaženiu. Atraktívna je aj cena systémov a jednotlivých prvkov. Značka sa nachádza na konci prvej desiatky výrobcov vodného podlahového vykurovania.

  Spätná väzba od domácich inštalatérov je lichotivá, pokiaľ ide o jednoduchosť používania, vysokú trvanlivosť a tepelnú odolnosť. Nevýhodou je, že rúry 4. generácie vyzerajú podobne ako ich konvenčné polypropylénové náprotivky.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: