11 najlepších obehových čerpadiel

Moderné vykurovacie systémy v súkromných domoch sú vybavené obehovými čerpadlami. Vďaka tomuto lacnému zariadeniu je možné rýchlo a rovnomerne ohrievať teplonosnú látku v rôznych častiach domu, čím sa šetrí tepelná energia. Hlavnou úlohou zariadenia je pohyb kvapaliny v uzavretom okruhu. Zariadenie pracuje na elektrický prúd, takže čerpadlo bude mať úžitok len vtedy, ak je aktuálne napätie 220 V. Pri výbere obehového čerpadla si treba uvedomiť niekoľko dôležitých bodov.

Ako si vybrať obehové čerpadlo

 1. Rozmanitosť. K dispozícii sú dve verzie, každá s iným dizajnom. Modely so suchým rotorom sa vyznačujú vysokou účinnosťou (až 80 %), ale vyžadujú pravidelnú údržbu, majú krátku životnosť (3 – 5 rokov) a pri práci vydávajú veľký hluk. Čerpadlá s mokrým rotorom majú účinnosť až 50 %, ale nevyžadujú žiadnu údržbu, majú životnosť až 10 rokov a počas prevádzky sú málo hlučné alebo vôbec nie sú hlučné. Modely s mokrým rotorom sú ideálne pre používateľov citlivých na hluk.
 2. Výkon. Rôzne vykurovacie systémy si vyžadujú čerpadlo s optimálnym výkonom. Majiteľ domu musí poznať výkon kotla inštalovaného v systéme. Ak v okruhu pracuje vykurovací spotrebič s výkonom 40 kW, čerpadlo musí byť schopné dodať 40 l/min (2,4 m3 za hodinu).
 3. Výška zdvíhania.Ďalšou dôležitou charakteristikou obehového čerpadla je výška zdvihu. Najlepšie je držať sa jednoduchého vzorca. Na 10 m potrubia je potrebná výška 0,6 m. Nie je ťažké vypočítať, že obehové čerpadlo so zdvihovou výškou 6 m je vhodné pre 100 m dlhú vykurovaciu sieť.
 4. Riadenie prietoku. Veľmi užitočnou možnosťou čerpadla je možnosť meniť rýchlosť vody. Niektoré modely sú vybavené mechanickým prepínačom pre 2-3 polohy. Používateľ si vyberie optimálny režim na základe teploty v miestnosti. Modernejšie zariadenia sú vybavené elektronickými regulátormi, ktoré automaticky upravujú rýchlosť. Maximálna hodnota nesmie presiahnuť 1,6 metra za sekundu.
 5. Napájanie. Každé obehové čerpadlo je vybavené elektromotorom s definovaným výkonom. Čím tenšie sú rúrky vo vykurovacom systéme, tým výkonnejší musí byť motor. V opačnom prípade čerpadlo nebude schopné prekonať odpor v potrubí. Výkon do 100 W je dostatočný pre malé obvody a pre zložitejšie systémy je potrebné použiť motory s výkonom nad 150 W.
 6. Teplota vykurovacieho média. Každý vykurovací systém má rôzne teplotné rozsahy. Zatiaľ čo v plynových kotloch sa voda ohrieva na teplotu +80 °C, v kotloch na tuhé palivo dosahuje voda teplotu +110 °C. spodná hranica teploty je dôležitá v prípade nepravidelného vykurovania vášho domu v zime. Majitelia domov plnia systém nemrznúcou zmesou, ktorá v mrazivom počasí nezamŕza. V tomto prípade si čerpadlo musí zachovať funkčnosť pri teplote -10 °C.
 7. Materiály. Aby čerpadlo dlho fungovalo k spokojnosti majiteľa, je potrebné poznať materiály, z ktorých sú vyrobené zostavy a detaily. Plášť by mal byť v ideálnom prípade vyrobený z liatiny, obežné koleso a obežné koleso z kvalitného plastu.
 8. Veľkosť pripojenia. Pri napojení obehového čerpadla na hlavné potrubie je dôležité zohľadniť priemer potrubia. Valcové rúrkové závity v palcoch, napr. G1, G2 alebo G3/4. Veľkosť pripojenia nájdete aj v technickom liste čerpadla.

Náš výber 11 najlepších obehových čerpadiel v tomto prehľade. Všetky boli odbornou verejnosťou prijaté pozitívne a získali si vysokú úroveň uznania zo strany spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších obehových čerpadiel

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Najlepšie lacné čerpadlá pre váš vykurovací systém1VICHR CH-32-62 070€
2Leberg GRS 25/4 (180 mm)2 350€
3Grundfos UPS 25-40 1804 800€
4VICHR CH-25-62 020€
Najlepšie obehové čerpadlá podľa pomeru ceny a kvality1ZHYLEKS Zirkul 32-805 852€
2WCP 25-80G (180 mm)4 590€
3Wilo Star-RS 25/4-1804 800€
4DAB EVOTRON 40/18010 108€
Najlepšie vysokovýkonné obehové čerpadlá pre vykurovanie1DAB A 110/180 XT20 600€
2Grundfos UPS 32-80 18012 250€
3Wilo Star-Z 20/7 CircoStar12 876€

Najlepšie cenovo dostupné čerpadlá pre vykurovací systém

Malé vykurovacie systémy alebo vodovodné potrubia možno obsluhovať pomocou lacných obehových čerpadiel. Medzi lacnými modelmi je veľa hodných vzoriek. tu sú najlepšie z nich.

VICHR CH-32-6

hodnotenie: 4.8

VICHR CH-32-6

Veľmi lákavou kúpou pre vykurovacie systémy v súkromnom dome je čerpadlo VICHR TSN-32-6. Dokonale kombinuje cenovú dostupnosť a vynikajúci výkon. Vďaka vysokému výkonu motora (90 W) má čerpadlo výšku zdvihu 7,5 m a dosahuje kapacitu 9 m3. m/h. Zariadenia možno prevádzkovať v širokom rozsahu teplôt (-10…+110 °C), vyznačuje sa robustnosťou a spoľahlivosťou. Liatinové puzdro čerpadla sa odráža aj na hmotnosti zariadenia (3,8 kg).

Negatívne hodnotenia v tematických fórach sú zriedkavé, vo väčšine prípadov ide o ojedinelé chyby. Domáci spotrebitelia sú vo všeobecnosti spokojní s technickými vlastnosťami a nízkou cenou čerpadla. model sa stal víťazom nášho rebríčka.

Výhody

 • primeraná cena;
 • dobrá hlava;
 • vysoká kapacita;
 • robustný dizajn.

Nevýhody

 • Poruchy čerpadla počas záručnej doby.

Leberg GRS 25/4 (180 mm)

Hodnotenie: 4.7

Leberg GRS 25/4 (180 mm)

Nórske obehové čerpadlo Leberg GRS 25/4 (180 mm) pracuje v tichosti. Hoci je vyrobený v Číne, jeho kvalita je nespochybniteľná, a to nielen odborníkmi, ale aj používateľmi. Úspora energie (88 W), robustná konštrukcia, o čom svedčí liatinový kryt a grafitové ložisko. Hmotnosť zariadenia je len 2,5 kg. Čerpadlo stráca na špičkovú jednotku v takých komponentoch, ako je maximálny výtlak (4 m) a čerpací výkon (3 m3). m/h). Čerpadlo môže cirkulovať chladiacu kvapalinu s teplotou -10 až +110 °C.

Majiteľom domov sa páči prijateľná cena nórsko-čínskeho výrobku, jeho bezproblémová prevádzka, absencia hluku. Počas čerpania vody nespôsobuje vibrácie a chrastenie.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • tichá prevádzka;
 • ekonomická efektívnosť;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť.

Nevýhody

 • skromná kapacita.

Grundfos UPS 25-40 180

Hodnotenie: 4.6

Grundfos UPS 25-40 180

Dánska značka Grundfos je uznávaným lídrom v oblasti sanitárnych zariadení. Kompaktné a ľahké čerpadlo UPS 25-40 180 spotrebuje iba 45 W, pričom poskytuje maximálny výtlak 4 m a čerpací výkon 2,93 m3. m/h. Model je vybavený asynchrónnym elektromotorom a spínačom. jednotka sa dá prevádzkovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe. Zariadenie sa môže inštalovať do uzavretých aj otvorených vykurovacích systémov.

V recenziách používatelia chvália čerpadlo za spoľahlivosť, trvanlivosť, tichú prevádzku a úspornosť. U niektorých majiteľov domov bolo obehové čerpadlo v prevádzke viac ako 10 rokov. Keďže model je trochu zastaraný (zatiaľ čo jeho cena je najvyššia), odborníci mu udelili tretie miesto v hodnotení.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • úsporná spotreba elektrickej energie;
 • všestrannosť;
 • asynchrónny motor.

nevýhody

 • zastaraný model;
 • vysoká cena.

VICHUR DH-25-6

Hodnotenie: 4.5

VICHR CH-25-6

Do nášho hodnotenia vstupuje ďalší model značky Vikhr. Čerpadlo TsN-25-6 je napriek veľmi atraktívnej cene o krok ďalej od podstavca. Prístroj spotrebuje pomerne veľa elektrickej energie (90 W), čím sa dosiahne výška zdvihu 6 m a nosnosť 3 cm3. m/h. Za hlavný problém tohto výrobku však odborníci považujú vysokú hladinu hluku. Obehové čerpadlo môže byť vo vykurovacom systéme inštalované len vertikálne. Robustné liatinové puzdro a priložené spojovacie matice patria k výhodám zariadenia.

Podľa Slovenskách spotrebiteľov si VICHR CH-25-6 zaslúži pochvalu za nízku cenu, spoľahlivosť, regulátor rýchlosti, výkon. Niektorí majitelia domov vyjadrili nespokojnosť len s vertikálnou inštaláciou a slušnou hlučnosťou počas prevádzky.

Výhody

 • nízka cena;
 • spoľahlivosť a dlhá životnosť;
 • liatinový kryt;
 • výkon.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť (3,5 kg);
 • vysoká spotreba energie;
 • hlučnosť.

Najlepšie obehové čerpadlá na vykurovanie podľa pomeru cena/výkon

Udržiavať požadovanú úroveň cirkulácie chladiacej kvapaliny v jedno- alebo dvojpodlažnom dome môžu čerpadlá s dobrým prietokom a výkonom. Nasledujúce modely majú optimálnu kombináciu prijateľnej ceny a dobrých technických parametrov.

ZHYLEKS Cirkul 32-80

Hodnotenie: 4.9

DJILEX Circle 32-80

Vynikajúci pomer ceny a výkonu má obehové čerpadlo DJILEX Circulus 32-80. Vďaka výkonnému elektrickému motoru s príkonom 245 W dosahuje čerpadlo maximálny výtlak 8 m3, čo zaručuje prietok 8 m3. m/h. model dokonale funguje vo vykurovacích systémoch súkromných domov (do 3 poschodí). Súčasťou balenia sú upevňovacie matice odolné proti korózii. Trojrýchlostný prepínač umožňuje úspornú spotrebu energie výberom najlepšieho režimu pre váš vykurovací systém. Odborníci udelili modelu prvé miesto v našom rebríčku.

Používatelia nemajú žiadne závažné sťažnosti na výkon čerpadla, má najlepší pomer cena/výkon. Zariadenie pracuje spoľahlivo, ticho a efektívne.

Výhody

 • úspora tepla a elektrickej energie;
 • vysokokvalitná montáž;
 • tichá prevádzka;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • nie sú zistené.

WCP 25-80G (180 mm)

Hodnotenie: 4.8

WCP 25-80G (180 mm)

Model WCP 25-80G (180 mm) sa prakticky vyrovná víťazovi série WCP. Je vhodný na inštaláciu v jedno- alebo dvojrúrkových vykurovacích systémoch. Je vybavený výkonným motorom (245 W) a poskytuje výkon od 0,5 do 8,5 m3. m/h a výška od 0,5 do 8,0 m. Čerpadlo je kvalitne vyrobené; vďaka liatinovej skrini a hliníkovému motoru je zariadenie odolné. Používatelia si môžu vybrať požadovaný prevádzkový režim pomocou trojpolohového ovládača. Vďaka kompaktnému dizajnu sa ľahko inštaluje, čo je jednou z jeho silných stránok.

Majitelia domov sú vo všeobecnosti spokojní so spoľahlivosťou, cenovou dostupnosťou a životnosťou čerpadla. Tento výrobok nebol schopný obísť lídra hodnotenia kvôli hlasnému hluku pri maximálnej rýchlosti a nekvalitnému plastu.

Výhody

 • kompaktné rozmery;
 • nízka hmotnosť;
 • trojpolohový regulátor;
 • primeraná cena.

nevýhody

 • hlučná prevádzka.

Wilo Star-RS 25/4-180

Hodnotenie: 4.7

Wilo Star-RS 25/4-180

Obľúbené u majiteľov domov Nemecké čerpadlo Wilo Star-RS 25/4-180. Len za 2 mesiace prejavilo o toto zariadenie na Yame záujem 2187 ľudí. Model je určený pre malé vykurovacie systémy. Spotreba energie je len 48 W, maximálny výtlak 4 m a prepravný výkon až 3 m3 za hodinu. m/h. Model vyzerá robustne; liatinový kryt a hriadeľ z nehrdzavejúcej ocele zaručujú dlhú životnosť. Čerpadlo je odborníkmi vysoko hodnotené vďaka tichej prevádzke a spínaču otáčok.

Používatelia si pochvaľujú nemecké zariadenie pre jeho spoľahlivosť, tichú prevádzku a nízku spotrebu elektrickej energie. Čerpadlo nebolo schopné stúpať po hodnote kvôli obmedzenej kapacite a len horizontálnej inštalácii.

Výhody

 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • bezhlučná prevádzka;
 • hospodárne využívanie energie;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • skromná kapacita.

DAB EVOTRON 40/180

Hodnotenie: 4.7

DAB EVOTRON 40/180

Talianske obehové čerpadlo DAB EVOTRON 40/180 určené na použitie vo vykurovacích a klimatizačných systémoch. Výrobca použil pokročilú elektronickú reguláciu otáčok (elektronická regulácia otáčok; elektronický invertor); (elektronická regulácia otáčok v otáčkach za hodinu). Vďaka tomu je možné automaticky regulovať výkon čerpadla, čo má pozitívny vplyv na energetickú účinnosť. Režim spánku šetrí elektrickú energiu. Odborníci si všímajú prítomnosť kompletnej sady izolácie krytu a minimálnu spotrebu energie (27 W). Maximálna výška je 4 metre a prietoková kapacita je obmedzená na 4 metre kubické za hodinu. m³/h.

Používatelia sú spokojní s kvalitou a spoľahlivosťou obehového čerpadla, ľahko sa používa. Nevýhodou zariadenia je vysoká cena, kvôli ktorej sa model nachádza mimo hodnotenia podstavca.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • automatické nastavenie rýchlosti;
 • nízka spotreba energie;
 • vysokokvalitná konštrukcia.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Najlepšie obehové čerpadlá na vykurovanie s vysokým výkonom

Veľkokapacitné čerpadlá vo výškových rodinných domoch (od 6 m3 vyššie) zabezpečujú homogénne vykurovanie vykurovacieho systému. m/h). Odborníci identifikovali niekoľko kvalitných zariadení.

DAB A 110/180XT

Hodnotenie: 4.9

DAB A 110/180 XT

Talianske čerpadlo DAB A 110/180 XT má najširšiu oblasť použitia. Inštaluje sa do vykurovacích a klimatizačných systémov, do okruhov podlahového vykurovania. Model vykazuje vysokú účinnosť (12,5 cu. m/h) a najvyšší prevýšenie (11,1 m) zo všetkých súťažiacich. O tieto rekordné hodnoty sa stará výkonný elektromotor (403 W). Minimálna teplota kvapaliny môže dosiahnuť -10 °C. Výrobca použil liatinu na telo, motor je vyrobený z hliníka a obežné koleso je vyrobené z technopolyméru. Obehové čerpadlo môže pracovať v troch režimoch, čo je vhodné pri zmenách počasia.

Používatelia si všímajú vysoký výkon talianskeho zariadenia, jeho spoľahlivosť a odolnosť. Jedinou nevýhodou je vysoká hmotnosť (7,3 kg).

Výhody

 • vysoká produktivita;
 • vysoká hlava;
 • kvalitné materiály;
 • tri režimy prevádzky.

nevýhody

 • vysoká hmotnosť.

Grundfos UPS 32-80 180

Hodnotenie: 4.8

Grundfos UPS 32-80 180

Len o niečo horšie ako víťazné dánske čerpadlo Grundfos UPS 32-80 180. Môže sa používať vo vykurovacích systémoch, kde je nosičom kvapalina obsahujúca rok alebo glykol. vysoká kapacita; vysokokvalitné materiály; dobrá čerpacia kapacita (11 m3). m/h) a výška (7,5 m). Čerpadlo môže pracovať v troch režimoch, pričom je zabezpečená ochrana elektromotora pred prehriatím. Skriňa čerpadla je vyrobená z liatiny a je chránená proti korózii náterom. Tichý chod vďaka keramickým ložiskám.

Model sa umiestnil na druhom mieste len vďaka skromnejšiemu výkonu. Používatelia nemajú žiadne negatívne skúsenosti so spoľahlivosťou a životnosťou čerpadla.

Výhody

 • jednoduchá inštalácia;
 • vysoká kapacita;
 • tichá prevádzka;
 • spoľahlivosť a životnosť.

Nevýhody

 • Minimálna teplota chladiacej kvapaliny (+2 °C).

Wilo Star-Z 20/7 CircoStar

Hodnotenie: 4.7

Wilo Star-Z 20/7 CircoStar

Nemecká kvalita v kombinácii s prijateľnou cenou a kompaktnými rozmermi zaradila model Wilo Star-Z 20/7 CircoStar do prvej trojky. Ľahká jednotka (2,8 kg) s výškou zdvihu 6 m a kapacitou až 6 m3. m/h, úsporný (146 W). Čerpadlo je schopné pracovať v širokom rozsahu teplôt (-10…+110 °C), preto sa výrobok inštaluje do systémov zásobovania studenou vodou, vykurovania a chladenia. Čerpadlo sa vyznačuje robustnosťou a odolnosťou, ktoré sú dosiahnuté vďaka bronzovému puzdru, grafitovým ložiskám a elektrickému motoru odolnému voči prúdu.

Majitelia domov považujú za silné stránky čerpadla jeho kvalitnú konštrukciu, kompaktnosť a ľahkosť. Veľký počet falzifikátov na domácom trhu by sa mal pripísať nevýhodám.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • prijateľná cena;
 • široký rozsah použitia;
 • ľahkosť a kompaktnosť.

Nevýhody

 • Množstvo napodobenín v Rusku.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: