11 najlepších výrobcov vodovodných guľových kohútov

Guľové ventily sú relatívne lacným spôsobom, ako zabezpečiť uzatváracie ventily pre potrubia s priemerom 1 až 3 palce. Na rozdiel od zariadení s gumovými tesneniami sa nositeľné zariadenia časom nezmršťujú a netesnia. Konštrukcia využíva leštenú guľu s priechodným otvorom, cez ktorý prúdi kvapalina. Tesniace sedlá prispievajú k hermetickému utesneniu. Ak hľadáte spoľahlivé šupátka, zvážte náš rebríček najlepších výrobcov guľových kohútov pre inštalatérske práce. Na základe recenzií a vlastností produktu pomáha vybrať správny produkt za správnu cenu a kvalitu.

Hodnotenie najlepších výrobcov guľových kohútov pre inštalatérske práce

Nomináciasedadlovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepšieho výrobcu guľových vodovodných ventilov1VALTEC5.0
2ITAP4.9
3Honeywell4.8
4Oventrop4.7
5FAR4.6
6Stout4.5
7F.I.V.4.4
8ROYAL Thermo4.3
9Bugatti4.2
10GEKON4.1
11ZUBR4.0

VALTEC

Hodnotenie: 5.0

VALTEC

Na prvé miesto v zozname sa dostal taliansky výrobca Valtec, ktorého sortiment Base patrí k najlepším na svete. To sa dosahuje použitím sanitárnej mosadze CW617N, nie silumínu alebo iných menej odolných zliatin. Guľové kohúty na prívod vody sú k dispozícii v plnom formáte, t. j.. vnútorný otvor zodpovedá priemeru vstupnej prípojky a neznižuje prietok a s ním ani tlak v systéme. Guľový ventil možno používať v teplotnom rozsahu od -30 do +150 stupňov, čo zákazníci v spätnej väzbe uprednostňujú, pretože takýto ventil možno v zime ponechať v záhrade (za predpokladu, že samotné potrubie je riadne izolované). V prípade poškodenia je možné konštrukciu rozobrať a vymeniť drieku a tesnenie.

Naši odborníci zaradili výrobcu do tohto hodnotenia, pretože jeho guľové ventily majú zvýšenú životnosť 55 000 cyklov. Ak takýto ventil otvoríte a zatvoríte 6-krát denne bez dovolenky, jeho životnosť bude 25 rokov.

Výhody

 • Existujú guľové modely s polovičnými kĺbmi;
 • k dispozícii sú uhlové vzory;
 • Farby rukoväte sú k dispozícii v červenej a bielej farbe, čo sa hodí pri označovaní smeru vodovodného potrubia;
 • Na utesnenie sa používajú polyméry odolné proti opotrebovaniu; – norma kvality ISO 9001 bola zavedená v prvých rokoch rozvoja spoločnosti.

Nevýhody

 • vysoké náklady na tovar;
 • guľôčka a tesnenia v sedadle nie sú vymeniteľné.

ITAP

Hodnotenie: 4.9

ITAP

Druhé miesto v rebríčku patrí tiež talianskemu výrobcovi, ktorý začal svoju činnosť v roku 1960 v Lumezzane. Je to rodinná spoločnosť, ktorá vyrába vodárenské výrobky už viac ako pol storočia. Spoločnosť je držiteľom mnohých patentov a svetovým priekopníkom v oblasti mechanických a automatických systémov na uzatváranie vody. Jej výrobky sa v súčasnosti predávajú v 100 krajinách. Na výrobu guľových ventilov používa firma mosadz, ktorá je následne pokrytá niklom. Recenzie zákazníkov chvália výrobcu za zosilnený tvar tela a možnosť výberu usporiadania závitov (vstupný samec/samica, obaja samci, obaja samice atď.). .), aby vyhovovali všetkým požiadavkám.

Uvádzame ho ako najodolnejšieho a najspoľahlivejšieho výrobcu. Bez ohľadu na krajinu výroby (továrne sú na troch kontinentoch) sa každý guľový ventil testuje ešte predtým, ako sa dostane na trh. Ak potrebujete umiestniť šróbenie a zabudnúť naň (zodpovedný objekt, nevhodné miesto inštalácie), je to najlepšia možnosť.

Výhody

 • norma kvality ISO 9001 bola zavedená v roku 1995
 • guľové ventily sa predávajú vo viac ako 100 krajinách sveta;
 • 63 automatizovaných montážnych liniek eliminuje ľudské chyby;
 • klasifikácia guľových kohútov pre domáce a priemyselné aplikácie.

Nevýhody

 • malý výber priemerov prípojok na zásobovanie domácností vodou;
 • páky len v červenej farbe.

Honeywell

Hodnotenie: 4.8

Honeywell

Americký výrobca guľových kohútov so zosilneným mosadzným telesom sa umiestnil na treťom mieste v rebríčku. Konštrukcia sa formuje do foriem v automatizovanej výrobe. Výrobky sa vyrábajú priamo v USA. Spojenie sa vykonáva pomocou vnútorného závitu. Všetky výrobky sú starostlivo kontrolované a navrhnuté pre tlak 16 barov. Kupujúcim sa v recenziách páči, že cena guľových ventilov je o niečo lacnejšia ako u konkurenčných firiem. Konštrukcia kanála vo vnútri guľového ventilu umožňuje priechod hlavy s minimálnymi stratami. Výsledkom je tlakový rozdiel 1 bar medzi tlakom kvapaliny v priamom úseku potrubia na vodovodnom potrubí a v úseku s armatúrou.

Výrobca je zaradený do nášho hodnotenia, pretože vyrába špeciálnu kategóriu guľových kohútov s elektrickým pohonom. Guľový mechanizmus sa neovláda otáčaním páky, ale pomocou elektromagnetického ventilu. Umožňuje diaľkové ovládanie šupátka a súčasne ovláda 2-10 kanálov prívodu vody z vodovodnej siete.

Výhody

 • Vyrábajú sa guľové ventily z čistej mosadze;
 • ventil je vybavený spoľahlivým tesnením;
 • odoláva teplotám vody od 2 do 130 stupňov;
 • sú vyrobené v USA.

Nevýhody

 • k dispozícii len s vonkajším závitom;
 • k dispozícii len v priemeroch 20, 25 a 30 mm.

Oventrop

Hodnotenie: 4.7

Oventrop

Výrobca Oventrop pokračuje v rebríčku. Spoločnosť je pomenovaná po svojom zakladateľovi a pôsobí na trhu od roku 1851. Výroba armatúr pre všetky typy inžinierskych sietí viedla k celosvetovému úspechu spoločnosti. Značka ponúka guľové kohúty pre vodu, plyn, vykurovanie a zavlažovanie. Zariadenia a príslušenstvo často nakupujú dodávatelia a inštalujú ich na začiatku pri dodávke bytových domov a kancelárskych budov. Výrobky sa vyrábajú v automatizovaných zariadeniach. Komponenty sú opracované s vysokou presnosťou. Bronz a sivá liatina, ktoré výrobca používa, prispievajú k úspešnej odolnosti voči alkáliám vo vode. Spätná väzba od zákazníkov ukazuje, že guľové ventily tejto značky pracujú stredne ťažko, ale gombík sa ľahko otáča.

Výrobcu sme zaradili do rebríčka najlepších z dôvodu zvýšenej odolnosti karosérie. Mosadzné výrobky majú dodatočný okraj, ktorý spevňuje steny ventilu. Podľa pasportu takýto výrobok odoláva tlaku od 16 do 40 barov, takže pravdepodobnosť prasknutia v prípade tlakového skoku je minimálna.

Výhody

 • existujú ventily s predĺženým ručným kolieskom;
 • je ľahké určiť aktuálnu polohu páky;
 • krátke telesá na inštaláciu na nevhodných miestach vodovodného potrubia;
 • žiadne závady, nie je potrebné vrátiť tovar do obchodu na výmenu.

nevýhody

 • Ak necháte ventil dlho napoly otvorený, na guľôčke sa nahromadia nečistoty a stratí svoju tesnosť;
 • niekoľko závitov (3-4 závity) na upevnenie zásuviek.

FAR

Hodnotenie: 4.6

FAR

V prvej päťke je taliansky výrobca s názvom FAR. Značku založili v roku 1974 dvaja bratia. Spoločnosť vyrába: reduktory tlaku, meracie zariadenia, filtre, termostaty, armatúry, adaptéry a ventily. K dispozícii sú elektricky ovládané guľové ventily, ktoré zjednodušujú ovládanie. PTFE sa používa ako tmel pre leštenú guľôčku, ktorá sa dlho neopotrebováva. Termostatické tesnenia umožňujú použitie guľového ventilu v rozvodoch teplej vody s teplotou do 120 stupňov.

Výrobca vyniká počtom certifikátov, ktoré získal pre svoje výrobky a pre ktoré je zaradený do rebríčka. Okrem medzinárodných nezávislých orgánov, ktoré overili guľové kohúty FAR, je značka hodnotená aj spoločnosťou QAVR. Je to talianska agentúra, ktorá potvrdzuje, že všetky výrobky sú vyrobené len v Taliansku a zo surovín vyrobených v EÚ. Spoločnosť nenakupuje lacnú mosadz v Číne a nevyrába drahé značkové výrobky – kov je tiež veľmi kvalitný.

Výhody

 • kvalita sa nekontroluje na konci, ale v každej fáze;
 • K dispozícii sú armatúry pre základné zásobovanie vodou a kategóriu De Luxe;
 • Vlastné laboratórium na testovanie nových výrobkov;
 • Certifikáty kvality UNI, ISO, ENI.

Nevýhody

 • Pomerne vysoká cena;
 • krátke páky, ktoré sa nepohodlne držia.

Stout

Hodnotenie: 4.5

Stout

Šiesta pozícia v rebríčku pre výrobcu Stout z Talianska. Sortiment výrobkov zahŕňa guľové kohúty s nástrčkou, škrtiace klapky a výkyvné páky. Rukoväte sú natreté alebo zaliate červenou alebo čiernou gumou, čo uľahčuje priradenie armatúr k ich určenému použitiu v rozdeľovači vody v dome. hlavnými kritériami výrobcu sú: spoľahlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduchá inštalácia a dlhá životnosť. Ventily a ostatné armatúry sú certifikované podľa noriem DIN, EN a GOST. Podľa spätnej väzby od zákazníkov slúžia dlho a pri uťahovaní matice zriedkavo praskajú. Mnohým ľuďom sa páči, že výrobca poskytuje na tovar 10-ročnú záruku.

Podľa nášho názoru si výrobca zaslúži miesto v rebríčku vďaka výrobe guľových ventilov s integrovanými filtrami. To pomáha chrániť vodovodné potrubie (napr. nádržku na WC alebo práčku) pred prenikaním nečistôt z centrálneho prívodu vody. spoločnosť vyrába aj mini guľové kohúty s priemerom ½ a 3/8 palca, ktoré nezaberajú veľa miesta pri pripojení v stiesnených priestoroch.

Výhody

 • sortiment výkyvných pák v červenej a čiernej farbe;
 • Existujú modely s plným vývrtom;
 • veľká dostupnosť náhradných dielov na trhu („motýliky“, tyče, tesniace podložky);
 • všetky páky majú otvory na utesnenie armatúr;
 • vyrába priame a hranaté guľové kohúty.

Nevýhody

 • krátke páčky na nástrčných kohútoch;
 • Výrobky sa nevyrábajú len v Taliansku, takže ich kvalita sa môže líšiť.

F.I.V.

Hodnotenie: 4.4

F.I.V

Siedmy v poradí je ďalší taliansky výrobca s názvom F.I.V. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 1984 a špecializuje sa na regulátory tlaku, systémy podlahového vykurovania, rozdeľovače a ventily. Na ochranu výrobkov pred falšovaním je na každom tele vyrytý názov značky. Mosadz z Nemecka sa používa ako surovina na odlievanie. Všetky procesy sú automatizované. Zákazníci sa vo svojej spätnej väzbe zhodujú, že uzatváracie ventily s prefabrikovanými „amerikánmi“ sú pre nich vhodné na rýchlejšiu inštaláciu. Pri inštalácii nie je potrebné krútiť samotným kohútikom a pomáha vám rýchlo namontovať časť na vodovodné potrubie.

Ochrannou známkou tohto výrobcu, pre ktorú sa dostal do rebríčka, je výroba žeriavových gúľ s „motýlikom“ alebo pákou z hliníka. Nielenže znižuje celkovú hmotnosť tvarovky vo vodovodnom potrubí, ale tiež lepšie chráni kov pred koróziou. Kondenzácia z potrubia studenej vody neovplyvní vzhľad armatúry ani po rokoch používania.

Výhody

 • existujú telesá s vonkajším a vnútorným závitom;
 • Dve farebné rukoväte;
 • Na stenách sa používa dodatočné vystuženie;
 • predávajú guľové kohúty s tvarovanou zahnutou čeľusťou pre vidiecke domy.

Nevýhody

 • iba ručne ovládané zariadenia;
 • Vysoké náklady na modely amerického typu; – Celá výroba sa uskutočňuje pomocou dovážaného zariadenia; – Vysoké náklady na modely amerického typu.

ROYAL Thermo

Hodnotenie: 4.3

ROYAL Thermo

Ďalším v poradí je výrobca Zo Slovenska, ktorý sa stal jednou z najznámejších značiek v Eurázii. V súčasnosti je podiel výrobkov tejto spoločnosti na domácom trhu 70 %. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu komponentov pre vykurovacie a vodovodné systémy. Najväčšia ponuka v katalógu sa týka radiátorov a kotlov, ale je tu aj veľa pozícií pre armatúry. Celkovo spoločnosť zamestnáva približne 1 000 ľudí. Spoločnosť používala dovážané zariadenia od spoločností ABB, LEAS, Buhler, Marconi. Inžinieri spoločnosti spolupracujú s „Milánskym laboratórnym výskumným ústavom sanitárneho inžinierstva“, aby vytvorili kvalitný výrobok. Zákazníci uvádzajú, že guľové ventily tejto značky si môžete kúpiť v ktorejkoľvek krajine SNŠ.

Výrobcu sme zahrnuli do rebríčka, pretože na tele guľového kohúta sú vždy hrubšie okraje, aby bolo možné podoprieť armatúru kľúčom s otvorenou čeľusťou. konkurenčné modely majú oveľa užšie okraje, a preto je ťažšie ventil naskrutkovať, najmä ak je od steny málo miesta.

Výhody

 • investície do nových projektov vo výške viac ako 4 miliardy Euro
 • Celá výroba sa uskutočňuje na dovážaných zariadeniach;
 • dlhá životnosť leštenej gule a tesnení;
 • medzinárodné patenty.

Nevýhody

 • len červená farba pohonu;
 • malý výber priemerov spojov (1, ½, ¾).

Bugatti

Hodnotenie: 4.2

Bugatti

Taliansky výrobca opäť v rebríčku. Spoločnosť Bugatti vyrába guľové ventily s dvoma a tromi zdvihmi pre teplú a studenú vodu. V katalógu výrobcu je až 100 kusov uzatváracích ventilov, ktoré sa môžu použiť vo vodovodnej sieti. Aby sa zabezpečila čo najlepšia tesnosť, je chrómová guľôčka vnútri diamantovo brúsená, čím sa na jej povrchu odstránia aj tie najmenšie škrabance. Prispieva k dlhej životnosti teflónových tesnení. Spätná väzba od zákazníkov chváli kvalitu guľových ventilov a hrubé rukoväte, ktoré neublížia pri otváraní tesného uzáveru (praktické najmä pri zriedkavom používaní ventilu).

Naši odborníci hodnotia výrobcu kvôli elegantnému tvaru guľového kohúta Alaska. Ak má konkurencia veľmi „neohrabaný“ dizajn s hrubými líniami, ktorý je vhodný len na skrytú inštaláciu a technické potreby (výstup na práčku, pod umývadlom), tu sú elegantné dizajny so zakriveným výtokom. Sú zlisované v jednom tele a hermeticky uzavreté. Toto zariadenie možno použiť na prívod vody do umývadla v chate, na záhrade a v domácnostiach.

Výhody

 • konštrukcia s plným otvorom;
 • sú tu hrubé rukoväte;
 • Odlievanie s názvom značky na každom výrobku;
 • 6-8 vlákien pre bezpečné pripojenie.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • veľa falzifikátov na trhu.

GEKON

Hodnotenie: 4.1

GEKON

Na predposlednom mieste rebríčka je domáca spoločnosť s výrobou v Taliansku a Rusku. Výrobky sú poistené spoločnosťou PARI a.s., preto v prípade vzniku materiálnych škôd (prasknutie mosadzného telesa a vytopenie bytu) dostane majiteľ náhradu škody. O-krúžkové tesnenia sú súčasťou armatúr s priemerom nad 15 mm, takže na bezpečné spojenie nie je potrebné nič iné. Kupujúcim sa páči 5-ročná záruka na guľové ventily, ktorú poskytuje výrobca. Je to upokojujúce a pomáha to minúť peniaze na montáž bez obáv z možných netesností krátko po inštalácii.

Výrobcu sme zaradili do rebríčka najlepších výrobcov, t. j. . jeho guľové ventily sú navrhnuté pre teplotu 180 stupňov. Vďaka tomu sa pohyblivá časť nezasekne od tepla, ak je kohútik teplej vody umiestnený v blízkosti bojlera alebo dvojokruhového kotla. Táto vlastnosť umožňuje použitie armatúr aj v priemyselných aplikáciách.

Výhody

 • existujú výrobky s vnútorným a vonkajším závitom;
 • kohútiky s normálnym a „americkým“ príslušenstvom;
 • Kov je pochrómovaný pre lepšiu ochranu proti korózii a estetický vzhľad;
 • Používajú sa európske technológie.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • len červené páčky;
 • Kvalita výrobku závisí od miesta jeho výroby.

ZUBR

Hodnotenie: 4.0

ZUBR

Dokončuje naše hodnotenie domáceho výrobcu „Zubr“. Spoločnosť vyrába najmä výrobky pre priemyselné zásobovanie vodou (prípojky, prípojky do čistiarní odpadových vôd, hlavné rozvody do domu atď.). .). Guľové kohúty sa vyrábajú ako nástrčné, s krížovou prírubou, s hlavicou, zváracie. Katalóg spoločnosti ponúka priemery prípojok od DN6 do DN 250. Teleso ventilu odoláva vysokým tlakom do 63, 160 a 320 barov. existujú aj domáce modely na použitie v domácnosti. Zákazníci v recenziách majú radi mrazuvzdornú batériu v čiernej farbe s vysokou nohou, ktorá môže byť ponechaná vonku celú zimu pri teplotách do -20 stupňov.

Hoci výrobca používa na výrobu kohútikov mosadz, niektoré modely sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Tým sa zvyšuje odolnosť tvaroviek, aby pri zaťažení nepraskli. Odolnosť proti korózii nie je nižšia ako pri zliatinách neželezných kovov. Toto technologické riešenie umožnilo znížiť konečné náklady, za ktoré je výrobca zaradený do TOP najlepších.

Výhody

 • Relatívne lacné;
 • Nie sú náchylné na koróziu;
 • Mnoho modelov s prírubovými prípojkami na priemyselné použitie;
 • guľové ventily na zváranie (bez závitov) sú k dispozícii.

Nevýhody

 • ich životnosť je nižšia ako životnosť iných ventilov;
 • niekoľko výrobkov na domáce použitie;
 • existujú polypropylénové výrobky s nízkou mechanickou pevnosťou.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: