11 najlepších zverákov

Mechanické zariadenie na pridržiavanie obrobkov na mieste je zverák. Tento nástroj sa používa, keď je potrebné zabezpečiť pracovníka alebo uvoľniť jeho ruky. Výber najvhodnejšieho zveráka pre rôzne operácie a obrobky. Získajte odborné poradenstvo pri výbere správneho zveráka.

Ako si vybrať kvalitný zverák

 1. Štruktúra zveráka sa už desaťročia nemení. Hlavnými komponentmi upínacieho zariadenia sú dve čeľuste, základná doska a hnacia skrutka. Jedna z čeľustí je pevne spojená so základňou a druhá sa pohybuje pomocou špeciálneho mechanizmu s rukoväťou.
 2. Čeľuste sú najčastejšie vyrobené z liatiny, ocele alebo ich kombinácií. V stolárskych dielňach sa len zriedkavo stretávate s drevenými jednotkami. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody.
 3. Všetky typy zverákov možno rozdeliť do skupín podľa ich účelu použitia. Zámočnícke modely musia držať pevný kov pri zachovaní ich celistvosti. Stolárske náradie je šetrnejšie k dreveným častiam bez toho, aby zničilo mäkké vlákna. Na obrábacom stroji sa používa špeciálne skonštruovaný zverák, ktorý sa upína do základného rámu. Pomocou nich sa obrobok presne posúva do zóny obrábania. Práca s rúrami je jednoduchšia, ak je obrobok držaný vo zveráku na rúry. Majú špeciálne hubky, ktoré priľnú k povrchu dielu z viacerých strán.
 4. Rozmery a hmotnosť zveráka sa výrazne líšia. Ak má byť prípravok nainštalovaný stacionárne na pracovnom stole, hmotnosť nie je rozhodujúcim faktorom. Dôležitejšie je venovať pozornosť spôsobu upevnenia. A na trvalú manipuláciu sú najpohodlnejšie ľahké a kompaktné modely. Hoci používatelia sú presvedčení, že čím je zverák ťažší, tým je pevnejší a spoľahlivejší.
 5. K dispozícii je mnoho ďalších funkcií pre jednoduchú obsluhu. Zámočnícky zverák je vybavený otočným mechanizmom (180 alebo 360 stupňov). Stolárske modely sú vybavené sklopnými nohami a upínacími doskami. Pohyblivé časti sa vyrábajú na obrábacích strojoch, vďaka ktorým je možné otáčaním rukovätí vniesť (odobrať) časť do zóny spracovania. Rýchloupínacia skrutka urýchľuje upínanie obrobkov, čo je dôležité najmä vo výrobnom prostredí.

Náš výber 11 najlepších modelov zverákov. Hodnotenie na základe názoru odborníkov a spätnej väzby od domácich spotrebiteľov.

Ktorý zverák je lepší z ocele alebo liatiny?

Typ zveráka

Výhody

Nevýhody

Oceľ

+ jednoduché

+ kompaktnosť

+ kvalitné spracovanie

– vysoká cena

– sklon ku korózii

Liatina

+ vysoká pevnosť

+ robustnosť

+ Odolnosť voči korózii

+ účinne absorbuje energiu nárazu

– Krehké pri vysokom nárazovom zaťažení

– vysoká hmotnosť

Rebríček najlepších zlozvykov

iton SJA100E
Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Najlepší stolový zverák1WILTON WI214008 000 €
2WEDO TSH-1808 779€
3Kobalt 246-0126 150€
4Zu
32712-100
5 959€
najlepší tesársky zverák1WILTON WWV/175 65017EU3 050€
2
9 800€
3ZUBR EXPERT 32731-1754 903€
Najlepší zverák pre obrábacie stroje1WILTON WI91193RU1 290€
2Enkor 200813 959€
Najlepší zverák na rúry1RIDGID 25 40100 (1/8-4) 2967434 186€
2Zu
32611-2 2438
2 729€

Najlepší stolársky zverák

Zámočnícky zverák je široko používaný domácimi spotrebiteľmi. Umožňujú spoľahlivo držať obrobky, ktoré sa spracovávajú ručne alebo pomocou elektrického zariadenia. Tento model nájdete na pracovnom stole v továrňach, ako aj na stoloch v garážach. Odborníci vybrali spoľahlivého pomocníka zámočníka.

WILTON WI21400

Poradie: 4.9

WILTON WI21400

Jednou z hlavných výhod zveráka WILTON WI21400 je jeho spoľahlivosť. Nástroj je vyrobený z robustnej liatiny, ktorá odoláva veľkým nárazom. Rozmery vymeniteľných čeľustí sú dostatočné na uchytenie veľkých predmetov, valcových tyčí a rúr (priemer 6,5 – 65 mm). Telo nástroja je chránené proti korózii práškovou farbou a odolný plastový povlak zabraňuje odlupovaniu a poškriabaniu. Kovadlina má dostatočnú plochu na rovnanie oceľových obrobkov. 360-stupňová otočná konštrukcia uľahčuje prácu s náradím a poloha musí byť zaistená dvoma zarážkami. Odborníci udelili tomuto modelu prvé miesto v našom hodnotení.

Používatelia považujú upínacie náradie WILTON WI21400 za najvhodnejšie pre ich garáž. Sú spoľahlivé, praktické a odolné.

Výhody

 • spoľahlivosť;
 • polymérny povlak;
 • vysokokvalitné spracovanie;
 • otočná konštrukcia.

nevýhody

 • vysoká cena.

WEDO TCF-180

Hodnotenie: 4.8

WEDO TSCH-180

Účinným upínacím nástrojom je upínací zverák WEDO TSCH-180. Výrobok je výsledkom Slovensko-bieloruskej spolupráce. Odborníci chvália dobrú kvalitu vyhotovenia, liatinovú základňu a robustné oceľové čeľuste. Model má vynikajúcu stabilitu, niektorí majitelia používajú zverák bez upevnenia k pracovnému stolu alebo stolu. Výrobok je vybavený funkciou otáčania na pohodlnú manipuláciu. Mierne horší nástroj ako líder rebríčka v dizajne a kvalite ochranného povlaku.

Spätná väzba od domácich používateľov je pochvalná, pokiaľ ide o trvanlivosť a praktickosť nástroja. Sú jednoduché a ľahko sa s nimi manipuluje. Iba vonkajší dizajn je ešte veľmi zaujímavý.

Výhody

 • robustná liatina;
 • otočná konštrukcia;
 • odolné huby;
 • ľahké otáčanie upínacieho mechanizmu.

Chyby

 • skromný vzhľad.

Kobalt 246-012

Hodnotenie: 4.7

Kobalt 246-012

Otočný zverák Kobalt 246-012 upúta pozornosť svojím štýlovým vzhľadom. Nástroj umožňuje pracovať v dvoch rovinách (horizontálnej a vertikálnej), upevňuje diely s rôznymi konfiguráciami. Základňa z tvárnej liatiny, vymeniteľné čeľuste a uťahovacia skrutka z nehrdzavejúcej ocele. Obdĺžniková kovadlina vydrží ľahké údery kladivom. Nástroj sa pripevňuje k pracovnému stolu pomocou 4 skrutiek, prípadne sa môžu použiť samorezné skrutky s priemerom nad 8 mm.

Odborníci si všimli jednu významnú nevýhodu, ktorá zabránila čínskemu viceprezidentovi, aby sa umiestnil na vyššom mieste v rebríčku. Rukoväť je krátka a tenká, čo znepríjemňuje upínanie obrobkov. Používatelia opisujú nástroj ako praktický a robustný.

Výhody

 • krásny vzhľad;
 • obojsmerná rotácia;
 • robustné čeľuste;
 • čeľuste sa doširoka rozostúpia.

Nevýhody

 • krátka tenká rukoväť.

Zu
32712-100

Hodnotenie: 4.6

Zu</div><p> 32712-100″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/88216666193871-4011.jpg“ title=“Zu<br /> 32712-100″></p><p>Potenciálnych zákazníkov láka dostupná cena Zu vice<br /> 32712-100. Pomocou tohto nástroja možno bezpečne upnúť rôzne obrobky. Výrobca použil na výrobu telesa a posuvnej tyče vysokokvalitnú liatinu SC-25. Čeľuste sú vrúbkované a súčasťou balenia sú vymeniteľné prvky pre tyče a rúry. Základňa sa dá horizontálne otáčať, čím sa nástroj udržiava v najpohodlnejšej polohe. K dispozícii je meracia stupnica na zobrazenie presnej vzdialenosti medzi čeľusťami. Zväčšená obdĺžniková kovadlina na telese nástroja.</p><p>Nástroj sa nedostal do prvej trojky v rebríčku kvôli krátkej rukoväti. Používatelia upozorňujú na prípady výrobných chýb odliatku, ktoré vedú k zlomeniu zveráka počas upevňovania dielov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kompaktnosť;</li><li>plynulý chod;</li><li>primeraná cena</li><li>meracia stupnica.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>krátka rukoväť;</li><li>nízka kvalita odliatkov.</li></ul><h2>Najlepší stolársky zverák</h2><p>Stolársky zverák má zvláštnu vlastnosť. Musia nielen spoľahlivo, ale aj jemne uchopiť drevené predmety. Výrobcovia vybavujú čeľuste hladkými čeľusťami, ako aj špeciálnymi mäkkými podložkami. Kupujúci si všímajú zdvih a výšku čeľustí. Tu je niekoľko zaujímavých modelov.</p><h3>WILTON WWV/175 65017EU</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=WILTON WWV

Vďaka nízkej cene a kompaktným rozmerom je WWV/175 65017EU vítaným nástrojom v stolárskej dielni. Vďaka veľkému predĺženiu čeľustí (70 mm) až do 210 mm možno píliť a orezávať tyče veľkých rozmerov. Drevo nie je pokrivené, t. . Čeľuste majú dokonale hladký povrch. Rámová konštrukcia sa dá pripevniť k stolu pomocou kovových skrutiek a výrobca na to poskytol otvor. Podvozok je dostatočne spoľahlivý vďaka dvom vodiacim lištám a upínacej skrutke. Tento model sa zaslúžene umiestnil na prvom mieste v našom hodnotení.

Používatelia sú spokojní s kvalitou liatiny, veľkosťou zveráka, hladkým chodom, ochranou proti korózii. Jednou z nevýhod je absencia funkcie otáčania.

Výhody

 • robustná rámová konštrukcia;
 • antikorózna úprava;
 • Veľké čeľuste s hladkým povrchom;
 • plynulý chod.

nevýhody

 • bez naklápacieho mechanizmu.

Triton SJA100E

Hodnotenie: 4.8

Triton SJA100E

Stolový zverák je multifunkčný nástroj

iton SJA100E. Toto mobilné zariadenie je schopné upínať veľké obrobky. Pracovný zdvih 955 mm je dostatočný na upevnenie krídla dverí. Stroj je dostatočne ľahký (14,5 kg) a mobilný. Upínací mechanizmus má nožný pohon na stláčanie. Čeľuste sú navrhnuté tak, aby sa dali oddeliť ručne. Táto konštrukcia eliminuje potrebu pracovného stola, stola alebo ďalších stojanov. Odborníci zaradili lavicový zverák na druhé miesto v rebríčku pre jeho vysokú cenu.

Používatelia si pochvaľujú jeho pohodlie, odolnosť, mobilitu a otočný mechanizmus. Veľký zdvih umožňuje upínanie veľkých rozmerov stolárskych výrobkov.

Výhody

 • robustné sklopné nohy;
 • Široké čeľuste (178 mm);
 • dlhý ťah;
 • otočný mechanizmus.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

BISZR EXPERT 32731-175

Hodnotenie: 4.7

ZUBR EXPERT 32731-175

Stolársky zverák ZUBR EXPERT 32731-175 dokonale kombinuje dostupnú cenu a vysokú kvalitu spracovania. Zariadenie umožňuje rýchle a bezpečné upevnenie drevených obrobkov. Tento model má upínaciu skrutku s lichobežníkovým závitom. Táto konštrukcia zaručuje účinné upevnenie a dlhú životnosť pracovného mechanizmu. Dve vodiace dráhy na plynulý priamy pohyb. Pripevnenie základne k pracovnému stolu pomocou kovania. Čeľuste majú špeciálne otvory na montáž obloženia.

Čeľuste sa v našom hodnotení výrobkov umiestnili na treťom mieste, pretože sa na drevený obrobok môže dostať veľké množstvo tuku. Používatelia však považujú univerzálnosť nástroja za pozitívnu vlastnosť tohto modelu.

Výhody

 • veľké čeľuste (175 mm);
 • nulové vibrácie;
 • rýchloupínacia skrutka;
 • univerzálne použitie.

Nevýhody

 • veľké množstvo tuku.

Najlepší zverák pre obrábacie stroje

Stolový zverák je nevyhnutný pre vŕtačky alebo frézky. Spoľahlivo upevňujú obrobok, ktorý sa má obrábať, a zaisťujú bezpečnosť pracovníkov počas operácií. Stolový zverák sa vyznačuje zosilneným plášťom s plochou základňou. Odborníci odporúčajú tieto modely.

WILTON WI91193RU

Hodnotenie: 4.9

WILTON WI91193RU

Ideálnym prípravkom na vybavenie vŕtacieho stroja je zverák WILTON WI91193RU. Cenovo dostupné, používajú sa v dielňach aj v garážach. výrobca poskytol možnosť pripevnenia nástroja k základni stroja alebo pracovného stola. Drážky umožňujú presné nastavenie stolového zveráka a jeho prispôsobenie polohe vŕtania. Šírka čeľustí (75 mm) je dostatočná na držanie obrobkov rôznych tvarov. Na uľahčenie používania má model otočný kĺb medzi rukoväťou a upínacou skrutkou. Za primeranú cenu udelili skúšajúci tomuto zveráku v našom rebríčku najvyššie hodnotenie.

užívatelia ako produkt jednoduché a pohodlné používanie, nie je zlé vyzerajúce a prijateľnú cenu. Pokiaľ ide o kvalitu montáže, existuje mnoho malých nedostatkov.

Výhody

 • primeraná cena;
 • príjemný vzhľad;
 • liatinový podstavec;
 • Bezpečné upínanie obrobkov.

Nevýhody

 • sťažnosti na kvalitu montáže.

Enkor 20081

Hodnotenie: 4.8

Enkor 20081

Krížové čeľuste Enkor 20081 poskytujú maximálny komfort pri práci na vŕtačke. Na prvý pohľad môže byť vysoká cena odrádzajúca. Je to však plne odôvodnené mnohými úpravami. Po upnutí obrobku ho možno posúvať pomocou dvoch rukovätí (pozdĺžny a priečny posuv). Pozdĺžny pohyb je obmedzený na 160 mm, maximálny bočný pohyb dosahuje 125 mm. Meracie indexy na rukovätiach na presné polohovanie obrobkov. 3 skrutky pomáhajú v boji proti spätnému vrhu. Nástroj sa dá upevniť pomocou 7 upevňovacích otvorov.

Odborníci a používatelia ho chvália pre jeho pohodlie. Hrubá kvalita konštrukcie a vysoká cena nedovolili tomuto modelu poraziť víťaza rebríčka.

Výhody

 • jednoduchá manipulácia s obrobkom;
 • žiadna spätná väzba;
 • jemné nastavenie;
 • jednoduchá fixácia.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • drsnejšia kvalita vyhotovenia.

Najlepší zverák na rúry

Udržiavanie rúrok alebo tyčí je v bežnom zveráku dosť problematické. Na druhej strane špecializované modely umožňujú efektívne upnutie rúr na ďalšie spracovanie. Pri výbere zveráka je dôležité zohľadniť minimálny a maximálny priemer upínaných rúr. Odborníci vybrali tieto modely.

RIDGID 25 40100 (1/8-4) 29674

Hodnotenie: 4.9

RIDGID 25 40100

Zverák na rúry RIDGID 25 je určený na priemyselné aplikácie. Prípravok sa umiestni na stôl alebo pracovný stôl, svorka a výklopný rám bezpečne držia obrobok z rúrky. Silné liatinové telo, vymeniteľné čeľuste z legovanej ocele. Vybavený ohýbacím valcom, vďaka ktorému je stroj multifunkčný. Vďaka svojej kvalitnej konštrukcii je zverák žiadaný medzi profesionálnymi inštalatérmi, montážnikmi a zámočníkmi. odborná komunita jednohlasne udelila tomuto modelu prvé miesto v našom hodnotení.

Vysoká cena neumožňuje masové používanie čeľustí pri amatérskych aktivitách. Profesionáli však vysoko oceňujú spoľahlivosť, pohodlie a účinnosť tohto nástroja.

Výhody

 • liatinový podstavec;
 • ohýbacie valce;
 • Rýchloupínacia skrutka;
 • rýchloupínacia svorka.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Zu
32611-2 2438

hodnotenie: 4.8

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: