12 najlepších rýchloschnúcich farieb

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Je ťažké predstaviť si stavebné alebo renovačné práce bez farieb. Rýchloschnúce farby sú v poslednej dobe čoraz obľúbenejšie. Urýchľujú proces maľovania stien, stropov, fasád a iných budov, čo je dôležité najmä pri nanášaní viacerých vrstiev farby. V pretekoch o rýchlosť schnutia však nezabúdajte na niektoré ďalšie dôležité parametre stavebných farieb. Odborníci nás informujú o kľúčových kritériách výberu rýchloschnúcej farby.

Ako si vybrať rýchloschnúcu farbu

Účel.Začnite hľadať rýchloschnúcu farbu výberom.

 1. Výrobky na použitie v interiéri nie sú veľmi odolné voči ultrafialovému žiareniu alebo teplotným výkyvom. Sú však krásne na pohľad a počas aplikácie ani používania nevypúšťajú žiadne škodlivé látky.
 2. Exteriérové aplikácie si vyžadujú náter, ktorý je vysoko odolný voči poveternostným vplyvom. Povlak musí byť odolný voči slnečnému žiareniu, dažďu, snehu a krupobitiu.

Odrody.Dostatočne rýchle schnutie možno dosiahnuť s týmito typmi farieb.

 1. emulzná farba na vodnej báze sa používa na steny a stropy. Vyrába sa s použitím rozpúšťadla (voda), ktoré je najšetrnejšie k životnému prostrediu. V ňom sa rozpúšťajú polyméry a pigmenty a používateľ môže v prípade potreby zmeniť farbu pridaním odtieňa. Vodné emulzné farby sa predávajú za najnižšie ceny.
 2. Akrylové farby sa osvedčili vo veľmi vlhkých podmienkach. Táto kvalita umožňuje použitie materiálu v kúpeľniach, sprchách, vonkajších stenách atď. . Akryl je tiež odolný voči mechanickému poškodeniu. Ak chcete získať sýtu farbu, musíte naniesť niekoľko vrstiev farby.
 3. Rýchloschnúce dekoratívne farby majú nielen bohatú farbu, ale aj výraznú štruktúru. Používateľ môže vytvoriť imitáciu zamatu alebo kameňa bez použitia omietky. Tieto farby prakticky nevyblednú na slnečnom svetle a náter je odolný voči oderu.

Ekologickosť.Čoraz viac výrobcov farieb sa zameriava na environmentálnu kvalitu svojich výrobkov. Do farby sa nepridávajú žiadne organické rozpúšťadlá, aby bola neškodná pre ľudí. Tento materiál nevydáva trvalý, špecifický zápach, čo je dôležité najmä pri použití v interiéri.

skrývanie energie.Vývojári majú veľa tajomstiev, aby farba bola atraktívna cenou. Používatelia reagujú na chutnú cenovku a zabúdajú na kryciu silu. Ak náter nie je rovnomerný a homogénny po 2 alebo 3 vrstvách farby, spotreba materiálu a finančné náklady sa zvyšujú. Jediný skutočný spôsob, ako sa dozvedieť o krycej schopnosti farby, je na stavebných fórach.

Špeciálne funkcie aplikácie.Mnohí majitelia domov sa snažia ušetriť peniaze tým, že sa maľujú. Nie vždy však dosiahnete dobre vyzerajúci povrch. Každý náterový materiál má totiž svoje špecifické vlastnosti. Niektoré výrobky je potrebné riediť, iné sa musia aplikovať vo viskóznom stave. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch sa hodí štetec a maliarsky valček, v iných prípadoch je lepšie použiť sprej.

V tomto prehľade sme vybrali 12 najlepších rýchloschnúcich farieb. Všetky sú k dispozícii v ruskej predajnej sieti. Hodnotenie vychádzalo z názoru odborníkov a spätnej väzby od domácich spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších rýchloschnúcich farieb

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena za liter
Najrýchlejšie schnúca interiérová farba1TIKKURILA Betolux Akva1 241€
2Caparol Malerit580€
3Saicos Bel Air3 330€
4Johnstones Covaplus Vinyl Matt1 100€
5Dufa Aqua-Heizkorperlack518€
6Buďte na
 • Farba na vnútorné steny a stropy
 • 950€
  7TEX Profi Smalt472€
  Najlepšia rýchloschnúca farba do exteriéru1Tikkurila Pika-Teho1 197€
  2HUSKY SIBERIAN473€
  3Aura Fasad Expo480€
  4TEX Profi Odolný voči vlhkosti170€
  5

  aint papier

 • Olejová škrupina
 • 3 600€

  Najrýchlejšie schnúca interiérová farba

  Aby ste počas renovácie minimalizovali nepríjemnosti pre obyvateľov domu alebo bytu, mali by ste pri prácach v interiéri uprednostniť rýchloschnúce farby. Okrem vlastností, ako je krycia schopnosť a rovnomerná aplikácia, je dôležité venovať pozornosť aj šetrnosti výrobku k životnému prostrediu. Odborníci vybrali niekoľko populárnych materiálov v Rusku.

  TIKKURILA Betolux Akva

  Hodnotenie: 4.9

  TIKKURILA BETOLUX AKVA

  Fínsky model TIKKURILA Betolux Akva má predvídateľne vysokú kvalitu. Je určený na dekoráciu schodov a podláh vo vnútri budov. Odborníkom sa páči pekná, hladká povrchová úprava po vysušení. Zloženie možno použiť na drevené, betónové alebo predtým natreté povrchy. Vďaka vysokej odolnosti voči vlhkosti sa farba môže používať nielen v suchých miestnostiach, ale aj v kúpeľniach alebo sprchách. V katalógu výrobcu sa materiál ponúka v 20 farebných variantoch. Tento produkt je víťazom nášho rebríčka.

  Používatelia si obľúbili jednoduchú aplikáciu, bez zápachu a husté pokrytie. Jedinou nevýhodou spotrebitelia nazývajú vysokú cenu.

  Výhody

  • univerzálnosť použitia;
  • bez zápachu;
  • odolnosť voči vlhkosti;
  • jednoduchá aplikácia.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Caparol Malerit

  Hodnotenie: 4.8

  KAPAROL MALERIT

  Nemecká farba Caparol Malerit je veľmi obľúbená u profesionálnych povrchových úpravcov. Odborníci to pripisujú jednoduchej aplikácii štetcom, valčekom alebo striekacou pištoľou. Už jeden náter vytvára jednotnú a plnú farbu. Výrobca však uvádza skutočnú spotrebu (140-150 ml na meter štvorcový). m), ktorý umožňuje presne vypočítať potrebu miestnosti, bytu alebo domu. Obsahuje biocídne prísady na prevenciu plesní a húb. Výrobok je šetrný k životnému prostrediu, nevylučuje žiadne škodlivé zlúčeniny ani pri aplikácii, ani počas používania. Farba sa stáva strieborným medailistom v našom hodnotení.

  Používatelia na fórach často porovnávajú Caparol a TIKKURILA. Toto sú dva dobré produkty s viac-menej rovnakou cenou.

  Výhody

  • jednoduchá aplikácia;
  • jednotná farba;
  • nízka spotreba;
  • šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Saicos Bel Air

  Hodnotenie: 4.7

  SAICOS BEL AIR

  Všetky výhody „dýchajúceho“ náteru ponúka nemecká farba Saicos Bel Air. Môže sa použiť nielen na vnútorné, ale aj na vonkajšie práce. Výrobok je založený na prírodných rastlinných olejoch, vďaka čomu je bezpečný a ekologický. Odborníci upozorňujú na možnosť miešania farieb rôznych odtieňov alebo šarží. Zmes má najpriaznivejší účinok na drevo, preniká hlboko do jeho štruktúry. Hladký, hodvábny povrch s atraktívnym leskom sa vytvorí po 3 až 5 hodinách. Vďaka vysokej odolnosti voči vlhkosti sa v našom hodnotení umiestnil na treťom mieste.

  Vlastnosti farby Saicos Bel Air spotrebitelia vysoko oceňujú. Odstrašujúcim faktorom pri kúpe je vysoká cena.

  Výhody

  • odolnosť voči vlhkosti;
  • šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť;
  • rovnomerný náter;
  • hlboký prienik do dreva.

  nevýhody

  • vysoká cena.

  Johnstones Covaplus Vinyl Matt

  Hodnotenie: 4.6

  JOHNSTONES COVAPLUS VINYL MATNÝ

  Matný povrch vzniká pri aplikácii vodnej emulznej farby Johnstones Covaplus Vinyl Matt. Vysoká odolnosť a dekoratívnosť výrobku zabezpečili jeho zaradenie do rebríčka. časom nemení farbu; povlak nemá tendenciu žltnúť. materiál sa na povrch nanáša rovnomerne a zakrýva malé nerovnosti. Farba je vhodná na betónové, tehlové, omietkové a sadrové podklady. Keďže emulzia nezasychá veľmi rýchlo, druhá vrstva sa musí naniesť až nasledujúci deň.

  Maliari si všimli jednu nevýhodu tohto materiálu. Na oslnivo bielom povrchu sú viditeľné aj tie najmenšie nedokonalosti. Strop preto môžu maľovať len profesionáli.

  Výhody

  • odolnosť proti opotrebovaniu;
  • široký rozsah použitia;
  • časom nevybledne;
  • atraktívny matný povrch.

  Nevýhody

  • dlho schne;
  • vyžaduje profesionálnu aplikáciu.

  Dufa Aqua-Heizkorperlack

  Hodnotenie: 4.5

  DUFA AQUA-HEIZKORPERLACK

  Povlak na báze nemeckej zmesi Dufa Aqua-Heizkorperlack je odolný voči vysokým teplotám. Táto kvalita materiálu je obzvlášť dôležitá pri dokončovaní vykurovacích telies. Okrem kovových častí možno natierať aj drevo a minerálne podklady. Medzi výhody výrobku patrí podľa odborníkov zachovanie belosti po mnoho rokov. Okrem toho farba nevylučuje toxické zlúčeniny a má dobrú kryciu schopnosť. Tento materiál sa v našom rebríčku oprávnene umiestnil vysoko.

  Domáci používatelia vo svojich ohlasoch chvália farbu pre jej jednoduché použitie, či už štetcom, valčekom alebo maliarskou pištoľou. Medzi nevýhody patrí potreba aplikácie na teplý podklad, inak radiátory zhrdzavejú.

  Výhody

  • odolné voči vysokým teplotám;
  • nevypúšťa žiadne toxické zlúčeniny;
  • Dobrá krycia schopnosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • by sa mali aplikovať na horúci radiátor.

  byť
 • Farba na vnútorné steny a stropy
 • Hodnotenie: 4.4

  BE<li></div><p>NKA pre vnútorné steny a stropy“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/37116666197081-6912.jpg“ title=“BE</p><li>PRE VNÚTORNÉ STENY A STROPY“><p>Premeňte biele steny a stropy na biele s Be</p><li>nka. Odborníci zaradili materiál do našej TOP 6 pre jeho vysokú kryciu schopnosť, vynikajúcu priepustnosť vodných pár a jednoduchú aplikáciu. Výrobok je vhodný na povrchy, ako sú omietky, tapety zo sklených vlákien (alebo na báze vrúbkovaného papiera), dosky zo sklených vlákien. Na kvalitnú aplikáciu sa odporúča použiť valček alebo štetec so syntetickými štetinami. Farba je absolútne bezpečná pre ľudí, a to tak počas procesu natierania, ako aj počas ďalšieho používania náteru.<p>Používatelia si pochvaľujú luxusný vzhľad, dobrú kryciu schopnosť aj pri jednej vrstve. Ale farba sa nedá kúpiť vo všetkých obchodoch v Rusku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vynikajúca krycia schopnosť;</li><li>snehobiely;</li><li>bezpečnosť pre ľudí;</li><li>vynikajúca priepustnosť vodných pár.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>nie je k dispozícii v Slovenskách obchodoch.</li></ul><h3>TEX Profi smalt</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Smalt TEX PROFI

  TEX Profi sa od konkurencie odlišuje svojou nízkou cenou. To však nie je jediný dôvod, prečo sa materiál dostal do nášho hodnotenia. Odborníci ocenili dobrú kryciu schopnosť smaltu. Je vhodný na všetky povrchy, od dreva až po kov. Životnosť náteru dosahuje 8 rokov. Slovenská výrobca ponúka tri modifikácie farby: lesklú, polomatnú a matnú. Štandardné odtiene sú vhodné na vytvorenie požadovanej farby. Výrobok je chválený za trvanlivosť a odolnosť voči vlhkosti, čo umožňuje jeho použitie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri.

  Ruskí maliari si všímajú najlepšiu cenu, všestrannosť a dobrú kryciu schopnosť. Nevýhodou je podľa nich nepríjemný zápach lakového benzínu a dlhý čas schnutia jednej vrstvy (1 deň).

  Výhody

  • nízka cena;
  • dobrá krycia schopnosť;
  • univerzálne použiteľné;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • zápach bieleho liehu;
  • dlho schne.

  Najlepšie rýchloschnúce farby na vonkajšie použitie

  Pri dekorácii fasád, plotov, pergol a iných vonkajších konštrukcií sa používajú rýchloschnúce farby na vonkajšie práce. Musia byť odolné voči všetkým atmosférickým vplyvom. Odborníci vysoko oceňujú vlastnosti týchto produktov.

  Tikkurila Pika-Teho

  Hodnotenie: 4.9

  TIKKURILA PIKA-TEHO

  Známy fínsky výrobca farieb vyvinul rad vynikajúcich exteriérových farieb. Je to Tikkurila Pika-Teho, rýchloschnúci email na akrylátovej báze. Ideálne sa hodí na vonkajšie drevené konštrukcie. Odborníci vysoko hodnotili rovnomernú aplikáciu, žiadne šmuhy a rýchly čas schnutia (2 až 4 hodiny). vhodné pre čerstvé drevo alebo podklady so starými nátermi. Povrch rohože môže byť natretý jednou zo 120 farieb kolekcie Wooden Facade. Produkt na samom vrchole nášho rebríčka.

  Profesionálni stavitelia si pochvaľujú farbu pre jej bezzápachový účinok, dobrú kryciu schopnosť, ľahké čistenie náradia a oblečenia. Farba sa môže nanášať pri minimálnej teplote +5 °C.

  Výhody

  • jednotná aplikácia;
  • výborná krycia schopnosť;
  • žiadne kvapkanie;
  • šetrnosť k životnému prostrediu.

  nevýhody

  • nebol nájdený.

  HUSKY SIBERIAN

  Hodnotenie: 4.8

  HUSKY SIBERIA

  HUSKY SIBERIAN má hlboký prienik do dreva. Zloženie je odolné voči ultrafialovému žiareniu a bioprotekcii, čo umožňuje spoľahlivú ochranu drevených konštrukcií zvonku po dobu 5 rokov. Odborníci boli spokojní s veľmi dobrou priľnavosťou výrobku. Po zaschnutí vytvára krásny matný alebo polomatný povrch. Farba sa môže nanášať štetcom, valčekom alebo striekaním. Víťaz hodnotenia Slovenská vývoj priznáva len v trvaní sušenia. Ďalšiu vrstvu sa odporúča naniesť až po jednom dni.

  Používatelia na stavebných fórach upozorňujú na jednoduchú aplikáciu bez šmúh a škvŕn, spoľahlivú ochranu mäkkých druhov dreva (borovica a smrek). Farba je k dispozícii za výhodnú cenu.

  Výhody

  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • vynikajúca krycia schopnosť;
  • dobrá priľnavosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • dlho schne.

  Aura Fasad Expo

  Hodnotenie: 4.7

  AURA FASAD EXPO

  Na komplexné stavebné práce je optimálna fasádna farba Aura Fasad Expo. Výrobok je vhodný na fasády a interiéry s vysokou úrovňou vlhkosti. Odborníci si všímajú jednoduchosť odvíjania materiálu, žiadne prskanie počas prevádzky. Odolnosť voči poveternostným vplyvom; paropriepustný povlak po vysušení. Výrobok neobsahuje prchavé organické zlúčeniny, takže je bezpečný a šetrný k životnému prostrediu. Farba sa stala bronzovým víťazom nášho hodnotenia za vysokú priľnavosť a dobrú kryciu schopnosť.

  Používatelia si obľúbili tónovací systém Eskarocolor, ktorého výsledkom sú svetlé a pastelové farby. Druhú vrstvu možno naniesť už po 2 hodinách. Vo vedre sa však na povrchu rýchlo vytvorí film.

  Výhody

  • ľahko sa rozbaľuje;
  • žiadne striekanie;
  • odolnosť voči poveternostným vplyvom;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • rýchla tvorba náterového filmu vo vedre.

  TEX Pro Moistureproof

  Hodnotenie: 4.6

  TEX PROFI MOISTURE PRO

  Latexová farba TEX Profi Moisture Retardant ponúka jedinečné úžitkové vlastnosti. Používa sa na povrchovú úpravu stien a stropov v interiéri a exteriéri budov. Povlak je vysoko odolný voči kondenzácii, pare a zrážkam. Odborníci zaradili výrobok do nášho hodnotenia pre jeho prijateľnú cenu a ekologickú kompatibilitu. Ako rozpúšťadlo sa zvyčajne používa voda. Ak sa pridá 10-15 % vody, farba sa môže použiť ako základný náter.

  Skúsení finišeri si tento materiál pochvaľujú pre jeho nízku cenu, rýchle schnutie a žiaden zápach. Povlak sa ľahko čistí pomocou čistiacich prostriedkov pre domácnosť. Pokiaľ ide o nevýhody, hlavnou nevýhodou je slabá krycia schopnosť. Na prekrytie starého laku je potrebné naniesť až 4 vrstvy. Zvyšuje spotrebu farby.

  Výhody

  • nízka cena;
  • vodoodpudivosť;
  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • rýchle sušenie.

  Nevýhody

  • slabá krycia schopnosť.

  aint papier

 • Olejová škrupina
 • Hodnotenie: 4.5

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: