12 najlepších strešných krytín

*Najlepšie podľa recenzentov. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je nevyhnutné odborné poradenstvo.

Voda, ktorá zateká zo strechy domu alebo bytu na vyšších poschodiach, spôsobuje veľa nepríjemností. tieto problémy: zvýšená vlhkosť, vlhkosť a plesne na stenách, pretrvávajúci zápach nasiaknutých stavebných materiálov a nepríjemný hluk. Aby ste tomu zabránili alebo to eliminovali, je nevyhnutné používať testované strešné krytiny, ktoré sú vhodné pre váš typ strechy. V našom prehľade sa dozviete, ako si vybrať a ktoré strešné krytiny sú najlepšie.

Ako si vybrať strešnú krytinu

Výstavba a rozsiahla renovácia, ako v prípade novej strechy, je nákladná záležitosť. Nesnažte sa však ušetriť peniaze tým, že sa budete snažiť kúpiť najlacnejšie materiály. Je lepšie venovať pozornosť nasledujúcim faktorom a vlastnostiam:

 1. Typ strechy.Existujú ploché strechy s uhlom 0-2º, mierne sklonené strechy s uhlom 6-11º alebo takmer vertikálne strechy. To rozhoduje o tom, ktorý materiál sa môže inštalovať. Povrch môže byť hladký alebo so zložitými tvarmi (veľa „kukučiek“, výstupkov, vežičiek). Čím je materiál mäkší, tým ľahšie sa prispôsobuje a upravuje.
 2. Náročnosť opravy. Niektoré materiály potrebujú vzhľadom na svoju hmotnosť alebo štruktúru súvislý podklad, čo zvyšuje náklady na inštaláciu, iné potrebujú 20-50 cm mriežku.
 3. Odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Zvážte, ako sa bude strecha správať v prípade krupobitia, úderov konárov alebo padajúcich skál. Ak sú tieto javy bežné, musíte si vybrať hrubšie a hustejšie materiály.
 4. Tepelná vodivosť a zvuková izolácia. Tieto dva pojmy sa často spájajú. Ak obytné miestnosti nie sú oddelené dostatočne hrubou podlahou v podkroví, kovová strecha bude vytvárať chlad a hluk.
 5. Protipožiarna ochrana.Niektoré materiály nie sú horľavé vôbec, iné sú horľavé alebo sa môžu samovznietiť. Najnehorľavejšie typy strešných krytín sú kamenné a kovové strešné krytiny.
 6. Odolnosť voči UV žiareniu a teplu.Keďže strecha je v lete vystavená slnečnému žiareniu, farba môže rýchlo vyblednúť a povrch sa môže deformovať vplyvom tepla. Aj tu platí, že kov a kameň sú odolnejšie.
 7. Životnosť. Životnosť strešných krytín je 15 až 200 rokov. Šetrite teraz – míňajte za 15 rokov a naopak.
 8. Ďalšou dôležitou vecou, ktorú je potrebné zvážiť pri výbere spôsobu povrchovej úpravy vrchnej vrstvy strechy, jeestetika,v prípade obytného domu alebo kancelárskej budovy. Pri prístavbách na tom nezáleží.

Hodnotenie najlepších strešných krytín

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie strešné materiály1Keramické dlaždice5.0
2Cementové dlaždice s pieskom a pieskom4.9
3Bridlica4.8
4Kompozitné dlaždice4.7
Najlepšie pevné plechové strešné krytiny1Kovové strešné škridly5.0
2Trapézové plechy4.9
3Ševová strecha4.8
4Bridlica4.7
Najlepšie strešné mäkké materiály1Ondulín5.0
2Ruberoid4.9
3Asfaltové dlaždice4.8
Najlepšie materiály pre šikmé strechy1Asfalt5.0

Najlepšie strešné materiály

Strešné náradie sú malé segmenty, ktoré do seba zapadajú a vytvárajú plech. Povrch je stupňovitý, takže je povinný sklon pre odtok vody. Ako podklad je potrebná priečna lata s rozstupom 10-30 cm v závislosti od dĺžky obkladu. Montáž je pomerne zdĺhavá, pretože strechu je potrebné zhotoviť z mnohých malých prvkov, ale životnosť a odolnosť povrchu je jedna z najlepších.

Keramické dlaždice

Hodnotenie: 5.0

Keramické dlaždice

Táto strešná krytina je vyrobená z tvarovanej hliny. Dlaždice s vlnitým povrchom ako váhy sú k dispozícii vo veľkostiach 330×420 alebo 240×390 mm a môžu vážiť až 4.Po 5 kg. Potom sa vypália vo vysokoteplotných peciach, čím výrobok získa krásny vzhľad a zvýši sa jeho trvanlivosť. Podľa spätnej väzby táto strecha dobre znáša zrážky a akékoľvek mechanické poškodenie. Keramická strešná krytina sa nezapáli, ani sa nedeformuje pri vysokých alebo nízkych teplotách. Vďaka svojej hrúbke a hustote dokonale chráni budovu pred chladom alebo teplom. Táto strecha je tiež dobrým zvukovým izolantom. Ale na inštaláciu bude potrebná častá debna a silné krokvy, inak strecha nevydrží veľkú hmotnosť a zlyhá pod vlastnou váhou.

Tento materiál sa považuje za najlepší z hľadiska odolnosti a pevnosti. Ak je správne nainštalovaný, odolá akémukoľvek krupobitiu, konárom a kameňom, nehovoriac o ľudskej váhe. Výrobcovia uvádzajú záručnú dobu 20-50 rokov, ale v praxi existujú domy s keramickými strechami, ktoré sú už staré 150 rokov a viac. Ide o variant pre chatu alebo pevný súkromný dom.

Výhody

 • vysoká požiarna odolnosť;
 • nedeformuje sa pri vysokých a nízkych teplotách;
 • rôzne formy-faktory;
 • dobre izoluje od tepla a chladu;
 • pekný vzhľad.

Nevýhody

 • veľká hmotnosť;
 • Je potrebná jemná rozteč roštov;
 • Len pre strechy s uhlom sklonu 22-60º;
 • dlhotrvajúca inštalácia;
 • vysoké náklady.

cementovo-pieskové dlaždice

Hodnotenie: 4.9

Kameninové strešné škridly

Vzhľadovo sa materiál podobá keramickým obkladačkám, ale vyrába sa zo zmesi cementu a piesku. Ďalší významný rozdiel vo výrobe – vlnité dlaždice sa nevypaľujú v peci, ale lisujú sa pod vysokým tlakom, vďaka čomu sú odolné. Do malty sa pridávajú prísady pigmentu, preto je jej vzhľad veľmi podobný vzhľadu pálenej keramiky. Strecha sa montuje podobným spôsobom – na krokvy sa pribíja materiál s rozmermi 420 x 330 mm. Upevnenie sa vykonáva pomocou klincov alebo samorezných skrutiek do predvŕtaných otvorov a tiež na konzoly. Existujú modely so špeciálnymi zámkami, ktoré zvyšujú tesnosť krídla. Sklon strechy je povolený od 20 do 60 stupňov.

Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho nižšia hmotnosť, pričom vyzerá rovnako ako keramická dlažba. Ak v druhom prípade je hmotnosť jedného štvorcového metra až 75 kg, tu je hmotnosť 1 štvorcového metra 40-45 kg. Systém krokiev bude preto menej namáhaný a môžete ušetriť na drevenom profile. materiál vydrží až 100 rokov. Odporúčame ho používať na strechách súkromných domov.

Výhody

 • dobrý vzhľad;
 • rôznych tvarových faktorov;
 • dlhá životnosť;
 • nepodporuje spaľovanie;
 • dobrý zvukový izolátor.

Nevýhody

 • Je potrebná priehradová rímsa s malým sklonom;
 • pri neopatrnej preprave sa ľahko rozbije
 • náklady sú tiež vysoké.

Bridlicové šindle

Hodnotenie: 4.8

Bridlicové dlaždice

Prehľad pokračuje bridlicovými dlaždicami. Je to prírodný materiál, ktorý sa získava prirodzenou tvorbou v útrobách zeme pod tlakom a teplotou. Ťaží sa v baniach alebo povrchovou ťažbou. Obrábané do veľkosti 150×200 alebo 300×600 mm. Prírodná čierna farba kameňa pôsobí exkluzívne a primitívne. Strechy z tohto materiálu sú veľmi populárne v Európe, ale v Rusku sa táto škridla začína tešiť dopytu po konštrukcii strechy chát. Kamennú dlažbu možno položiť na sklon 25º. Je pripevnený klincami. Jeho sýto čierna farba nevybledne pri vystavení UV žiareniu a samotný materiál je nehorľavý a mrazuvzdorný. Vďaka hladkému povrchu sa dlaždice tesne priliehajú k sebe a vytvárajú uzavreté plátno.

Odborníci chvália materiál za dlhú životnosť, ktorá dosahuje až 200 rokov. Ďalšou výhodou je hrúbka dlaždice. Zatiaľ čo cementovo-piesčitý náprotivok má prierez 10 mm a keramické varianty majú prierez 5 mm, bridlicové šindle majú prierez 4 mm. Prispieva k zníženiu hmotnosti a zaťaženia strechy. Vysoká cena však nie je dostupná pre každého, preto je tento materiál na treťom mieste v zozname.

Výhody

 • nezvyčajný, primitívny vzhľad;
 • tenký prierez 4 mm;
 • nevyhorí;
 • Dlhá životnosť;
 • materiál je vhodný pre zložité povrchy.

Nevýhody

 • dlhý čas inštalácie;
 • vysoké náklady.

kompozitné šindle

Hodnotenie: 4.7

Kompozitné dlaždice

Tento materiál sú oceľové plechy potiahnuté zinkom, ktorý odoláva vlhkosti. Minerálne výplne z kremeňa alebo čadičovej drviny sa používajú ako dekoratívny povrch. vďaka tomu materiál vyzerá ako prírodná dlaždica. Nevyrába sa v jednej vlnitej doske, ale v pásoch s jedným radom, kde môže byť šesť vlnoviek. To si stále vyžaduje rovnako častú montáž strešného plášťa, ale inštalácia je oveľa rýchlejšia, pretože 0 segmentov je pokrytých naraz.4 ². Výrobcovia ubezpečujú, že životnosť materiálu je 50 rokov. Vďaka kovovému podkladu dobre odoláva mechanickému namáhaniu a kamenná úprava zvyšuje jeho tepelnú a zvukovú izoláciu. Hmotnosť materiálu je výrazne vyššia ako u jeho konkurentov v kategórii, pretože hmotnosť 1 m² je až 6 kg. V recenziách kupujúci poukazujú na to, že vďaka drsnému povrchu nie sú na streche potrebné zábrany proti snehu.

Ak chcete škridlovú strechu, ale nie ste pripravení zaplatiť za keramickú alebo pieskovcovú maltu, potom je najlepší kompozitný materiál. Vyzerá takmer rovnako ako tieto dva náprotivky, ale stojí 2 až 4-krát menej. Použite výrobok na vytvorenie strechy pre súkromný dom, obchod alebo nízkopodlažnú kancelársku budovu.

Výhody

 • má životnosť až 50 rokov;
 • poskytuje dodatočnú zvukovú a tepelnú izoláciu;
 • rôzne farby;
 • vysoká požiarna bezpečnosť;
 • napodobňuje vzhľad prírodných dlaždíc.

Nevýhody

 • strecha sa rýchlejšie zašpiní.

Najlepšie tvrdé plechové strešné krytiny

Tvrdý plech sa pribíja na krokvy strechy od spodného radu. Nasledujúca fólia tak vždy prekrýva predchádzajúcu a zabraňuje úniku vody. Aj tu je potrebné dodržať sklon, inak strecha nebude vzduchotesná. Rýchlejšia inštalácia, pretože jedna fólia môže mať veľkosť až 1-8 m². Vzdialenosť medzi podperami pod materiálom je zvyčajne 50 cm, čo šetrí drevo.

Kovové dlaždice

Hodnotenie: 5.0

Kovové dlaždice

Je vyrobený z oceľového plechu s hrúbkou 0.4-0.5 mm a potiahnuté zinkom pre lepšiu odolnosť proti korózii. Kov sa následne natrie základným náterom a dekoratívnym polymérovým povlakom. Farby môžu byť rôzne, od červenej a oranžovej po zelenú a modrú. Štruktúra materiálu je zvlnená, s výraznými šupinami. Tým sa zvyšuje mechanická odolnosť a krása vzhľadu. Váha do 3-5 kg na m², takže sa môže klásť samostatne. sklon strechy je povolený od 12 stupňov a môže byť takmer vertikálny. Je to univerzálny materiál pre súkromné domy, chaty, hospodárske budovy a garáže. Hlavnou nevýhodou je nedostatočná zvuková izolácia – ak na strechu spadne konár alebo krúpy, okamžite počujete. Výrobcovia uvádzajú životnosť 15 rokov, ale v praxi si zachováva svoje vlastnosti 20-30 rokov.

Tento materiál je cenený pre svoj krásny vzhľad – laik by ho ťažko rozoznal od prírodných škridiel, keby stál na zemi a pozeral sa na strechu. Aj s takýmto materiálom sa výrazne zvyšuje rýchlosť inštalácie, pretože dĺžka jedného listu môže dosiahnuť až 8 m. Nie je ľahké ho prepravovať, ale môže byť položený po celej dĺžke strechy, aby sa zabránilo priečnym spojom.

Výhody

 • vyššia odolnosť;
 • pekná textúra a vzhľad;
 • chránené z oboch strán proti korózii;
 • rýchla inštalácia;
 • vhodné pre strechy so sklonom 12º.

Nevýhody

 • nízka akustická a tepelná izolácia;
 • veľké listy sa počas prepravy ľahko ohýbajú.

Trapézové palubovky

Hodnotenie: 4.9

Trapézové plechy

Tento listový materiál je svojou výrobnou metódou podobný predchádzajúcemu materiálu. Plechy z ocele valcovanej za studena s 0.4-0.6 mm pozinkovaný za tepla a následne natretý základným náterom. potom je vonkajšia časť potiahnutá polymérovou vrstvou na lepšiu ochranu proti vlhkosti a ako dekoratívna úprava. tvar profilu môže byť obdĺžnikový, lichobežníkový alebo vlnitý. Zvyšuje mechanickú pevnosť materiálu (reliéf pôsobí ako stužujúce rebrá). Nie každý trapézový plech je vhodný na použitie na streche. v prípade striech: C8, H57-60, C44, HC35 a C21. Inštaláciu možno vykonať na povrchu so sklonom 10º. V tomto prípade sú spoje materiálu ošetrené tmelom. Žiadny horný limit sklonu. Upevnenie sa vykonáva pomocou samorezných skrutiek, pričom na jeden list je potrebných 6-8 kusov. Zákazníci si tento materiál obľúbili pre jeho rôznorodosť farieb a odolnosť voči ohýbaniu.

Je to najvýhodnejší materiál na pokládku strechy vo vzťahu ku kvalite. je dostatočne robustný a dostupný v širokej škále farieb. Odporúčame ho na zastrešenie hospodárskych priestorov, obchodov, priemyselných budov a skladov.

Výhody

 • vysoká odolnosť;
 • nízka hmotnosť;
 • jednoduchá inštalácia;
 • o niečo hrubšie ako kovové dlaždice;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • menej reprezentatívny vzhľad;
 • bez tepelnej a zvukovej izolácie.

Strecha so švom

Hodnotenie: 4.8

Strecha so švom

Aj tu sa používa oceľ valcovaná za studena, ale bez reliéfov. Ploché plechy sú potiahnuté zinkom a dekoratívnou vrstvou. Hladký povrch podporuje ľahký odtok vody a snehu, ale budú potrebné strešné zábrany, aby bloky snehu nezranili ľudí pod ním. Uhol sklonu je prípustný od 7 stupňov. Aby ste po takejto streche mohli chodiť, vynesiete debny so sklonom 20-40 cm. názov získal vďaka špeciálnej forme zámkov – rabatov. Dosky sú spojené stojatým a bočným švom, aby vytvorili vzduchotesný spoj.

materiál sa vyznačuje jedným z najrýchlejších spôsobov inštalácie, a preto je vhodný pre veľké objekty. Môže ísť o priemyselné haly, veľké sklady a boxy, sýpky. vysoká rýchlosť inštalácie sa dosahuje vďaka spájaniu segmentov na zemi v dlhých pásoch. Môžu byť vyhotovené po celej dĺžke svahu. Na streche je potrebné ich pripevniť len pomocou bočných záhybov a navyše ich pripevniť sponami.

nevýhody

 • Životnosť 25 až 30 rokov;
 • sa nespáli;
 • vysoká mechanická pevnosť;
 • Nízka hmotnosť 1 m² je 4-5 kg;
 • odolné voči nízkym teplotám.

Nevýhody

 • Fóliová podložka je nevyhnutná na zabránenie kondenzácii;
 • strecha je hlučná.

Bridlica

Hodnotenie: 4.7

Bridlica

Tento materiál je v Rusku osvedčený vo všetkých regiónoch, pretože sa už po stáročia používa pri výstavbe striech rodinných domov a viacpodlažných budov, ako aj striech garáží a hospodárskych budov. Na výrobu sa používa cement s azbestovými vláknami. materiál je k dispozícii v listoch, ktoré môžu byť ploché alebo vlnité. Na strechu je lepšie zvoliť druhý variant, pretože je pevnejší. Dĺžka plechov je 1750 mm, šírka sa pohybuje od 980 do 1130 mm. V závislosti od toho môže byť počet vĺn 6 až 8. Strecha je položená na väzníkoch so sklonom 50 cm a je povolený sklon od 12 stupňov. Slúži 20-30 rokov. Recenzie ukazujú, že materiál dobre udržiava teplo a dobre izoluje miestnosť. Počas prepravy alebo inštalácie sa však môže ľahko poškodiť, preto je dôležitá opatrnosť.

Okrem prijateľnej ceny sa bridlica vyznačuje zvýšenou elektrickou bezpečnosťou. Ak poškodený kábel elektrického vedenia spadne na strechu v dôsledku nárazového vetra, napätie sa neprenesie do domu.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • jednoduchá inštalácia;
 • Dostatočná hluková a tepelná izolácia;
 • môže vydržať až 30 rokov.

Nevýhody

 • Časť materiálu sa môže počas prepravy poškodiť;
 • Niekedy je strecha poškodená silným krupobitím;
 • Azbestové vlákna nie sú bezpečné pre zdravie;
 • strieľa, keď sa zohrieva na otvorenom ohni.

Najlepšie mäkké strešné krytiny

Mäkké strešné krytiny sú k dispozícii v kotúčoch, listoch alebo kusoch. V závislosti od toho bude potrebný pevný drevený alebo betónový podklad. Výnimkou je ondulín, ktorý je pribitý k väzníkom pod uhlom, podobne ako bežná bridlica. Vďaka svojej mäkkej štruktúre je táto strecha tichá a dokonale chráni budovu pred dažďom. Trvanlivosť povrchu je však v porovnaní s vyššie uvedenými kategóriami výrazne nižšia. Vďaka svojej pružnosti sa však materiál dá ľahko rezať a ohýbať na strechách zložitého tvaru.

Ondulín

Hodnotenie: 5.0

Ondulín

Ondulín sa vyrába z bitúmenu, kde celulózové vlákna pôsobia ako spevňujúci základ. Na dodanie hnedej alebo zelenej farby strechy sa používajú pigmentové prísady. Stavebný materiál je k dispozícii v listoch s dĺžkou do 3 cm.6 m a s hmotnosťou 6.5 kg. Ak sa inštalácia plánuje na takmer vodorovnej streche s uhlom sklonu 6 stupňov, vyžaduje sa súvislý podklad. Šikmé strechy možno položiť so sklonom 45 cm. V recenziách remeselníkov chvália materiál pre jeho flexibilitu a ľahkosť. Môže byť položený sám. Ak plsť náhodou vypadne, pri náraze na zem sa neroztriešti. V horúčavách sa však kupujúcim odporúča, aby po takejto streche nechodili, pretože ondulín veľmi zmäkne.

materiál vyniká svojou tichosťou. Mäkká fólia v tvare vlny dokonale absorbuje vibrácie silného vetra a nárazy dažďových kvapiek. Asfaltové fólie spoľahlivo chránia strechu pred zatekaním a sú navrhnuté až na 30 rokov používania. Ak si chcete v súkromnom dome vychutnať ticho a sucho, je to najlepšia voľba spomedzi mäkkých materiálov. Ideálne pre zložité tvary strechy, pretože sa ľahko ohýba na mieste.

Výhody

 • Môže sa položiť na svahu so sklonom najmenej 6 stupňov;
 • vynikajúca zvuková izolácia;
 • dobre odoláva vlhkosti;
 • ľahká;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • časom má farba na slnku tendenciu blednúť;
 • Po zahriatí na 110 stupňov sa môže vznietiť;
 • náchylné na klíčenie machu;
 • Veľký kameň môže preniknúť cez plech.

Ruberoid

Hodnotenie: 4.9

Ruberoid

Odrody strešnej plsti sa nazývajú sklenená izolácia alebo hydroizolácia. Používa sa na hydroizoláciu podkladov alebo striech. V prípade strechy sa materiál kladie na betónový alebo drevený podklad. Je možný uhol sklonu najmenej 11 stupňov. Ako podklad sa používa polyesterová alebo sklenená tkanina. Na oboch stranách je potiahnutá oxidovaným asfaltom a z vonkajšej strany je posypaná pieskom alebo drvenou bridlicou, aby získala mechanickú pevnosť a ochranu proti UV žiareniu. Materiál sa dodáva v kotúčoch a pridávajú sa doň modifikátory, aby zostal pružný. Strecha je čierna a dá sa rôzne tvarovať, pretože elastický plátenný materiál dobre tesní vo všetkých rohoch. Na tesné utesnenie je potrebný 10 cm presah. Je správnou voľbou na zastrešenie výškových budov alebo garáží so stropnou doskou.

Odborníci upozorňujú na rýchlosť inštalácie materiálu. Vzhľadom na dĺžku 15 m dlhého a 1 m širokého pásu je možné pokryť naraz 15 m². V prípade veľkej plochej strechy to výrazne urýchľuje prácu. Nie je potrebné nič pribíjať, pretože materiál je pripevnený k vlastnému lepiacemu podkladu, ktorý sa zahrieva plynovým horákom.

Výhody

 • prijateľná cena za meter štvorcový;
 • jednoduchá preprava;
 • životnosť až 50 rokov;
 • zvyšuje zvukovú izoláciu;
 • nízka hmotnosť.

nevýhody

 • Je náchylný na mechanické poškodenie;
 • na pokládku je potrebný plynový horák a plynová fľaša, ktoré sa dajú zdvihnúť na strechu.

bitúmenové šindle

Hodnotenie: 4.8

Asfaltové šindle

Štruktúra asfaltových šindľov je veľmi podobná strešnej plsti. Aj v tomto prípade je základ zo sklenených vlákien upravený bitúmenom a kamenným práškom. Rozdiel spočíva vo formáte. Materiál nie je dostupný vo zvitkoch, ale v zložitých tvarovaných pásoch. jeden okraj je rovný a prekrýva sa, druhý okraj je tvarovaný tak, aby kopíroval okraj dlaždice. Je vonkajšia a môže mať tvar štvorca, obdĺžnika, lichobežníka alebo polkruhu. Pri montáži vrchnej vrstvy strechy je plátno ako váha, len nie tak objemné ako pri keramických dlaždiciach. pásy sa inštalujú na súvislý podklad a na zadnej strane sa upevňujú pomocou polymérbitumenového lepidla. Hrubá elastická časť pôsobí ako vynikajúci izolátor zvuku a chladu. remeselníci odporúčajú tento materiál na komplikované strešné tvary, pretože pásy sa dajú ľahko ohýbať a hermeticky spájať.

Mäkká strecha označená odborníkmi za najlepšiu v kategórii. Vďaka farebným vonkajším okrajom a tmavším medzivrstvám v strede vytvára zaujímavú farebnú kombináciu. Z diaľky vyzerá vzor objemnejší, než v skutočnosti je.

Výhody

 • Rozmanitosť tvarových faktorov;
 • jednoduchá montáž v pásoch;
 • Možno ho položiť takmer bez odpadu;
 • slúži ako tepelný a akustický izolant;
 • Dobre odpudzuje UV žiarenie vďaka kamenným úlomkom.

Nevýhody

 • je potrebný súvislý substrát.

Najlepšie materiály pre šikmú strechu

Prekrytie strechy sa vykonáva na betónovom podklade, aby sa utesnili spoje dosiek, medzery a póry. Tieto strechy sú vodorovné alebo môžu mať mierny sklon pre odtok vody. Inštalácia je pomerne jednoduchá a nevyžaduje si žiadne ďalšie vybavenie, ako je to v prípade Euroeroidu, ale môže sa zašpiniť.

Asfalt

Hodnotenie: 5.0

Asfalt

Tu sa najčastejšie používa bitúmenový tmel, ktorý sa dodáva v tekutej forme vo vedrách. je založený na oligoméroch a po vytvrdnutí vytvára súvislý membránový povlak. Ideálne pre ploché strechy s miernym sklonom. Vďaka metóde liatia sa práce vykonávajú rýchlo a je vhodné pracovať na vyčnievajúcich prvkoch na streche (vývody pre ventilačné potrubia, anténne stožiare atď.).). Na zvýšenie pevnosti povrchu sa môže použiť vláknová výstuž. O hrúbke náteru rozhodujete sami v závislosti od počtu nanesených vrstiev. Môže ich byť 3 až 5. Životnosť povrchu až 15 rokov. vhodné pre ploché strechy bytových domov a garáží.

Materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči silnému vetru. Pretože dokonale priľne k betónu a iným podkladom, žiadna búrka utesnený povrch nestrhne. Dokonca aj hotový povrch sa dá ľahko opraviť na mieste. Na utesnenie medzery spôsobenej mechanickým poškodením stačí vyplniť ju malým množstvom bitúmenu a nechať zaschnúť.

Výhody

 • Dobre vyplní všetky medzery;
 • časom sa dajú ľahko vykonávať lokálne opravy;
 • Veľmi dobre odoláva účinku vetra;
 • vysoká odolnosť proti vlhkosti;
 • žiadne kĺby.

Nevýhody

 • Vhodné len pre ploché strechy.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: