12 najlepších tmelov na laminát a dlaždice

Laminátové podlahy a podlahy z tvrdého dreva sú obľúbené podlahové materiály, ktoré vydržia mnoho rokov. Na tento účel je potrebné zvoliť správnu triedu odolnosti voči vode a oderu. Dôležité je však pracovať na škárach medzi panelmi v miestnostiach, kde sa môže vyskytovať vlhkosť (kuchyňa, kúpeľňa, WC, chodba). Voda preniká cez škáry na doskách a tým ničí vzhľad podlahy (pľuzgiere, deformácie). To platí aj pre obkladačky, ktoré sú náchylné na vznik húb a plesní v škárach. Naši odborníci vybrali 12 najlepších tmelov na škáry, ktoré vašej podlahe zabezpečia dlhú životnosť a dobrý vzhľad.

Hodnotenie najlepších tmelov na laminát a dlaždice

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie tmely na parkety a laminátové podlahy1Bostik C
 • s funkciou Protect
 • 342€
  2GAP FILLER Vermeister493€
  3KIM TEC Parkett Laminát200€
  4MasterTeks ProfiMaster149€
  5C
 • ck Guard
 • 279€
  6TYTAN 17171229€
  7SOUDAL Podlahový tmel, parkety, laminát403€
  8

  ufas C

 • ck-Safe
 • 488€
  Najlepšie tmely na škáry pre obkladačky1Quelyd 007477€
  2Silikónový tmel Krass do kuchyne a kúpeľne, 8711595055604198€
  3Silikónový sanitárny tmel Tytan UPG360€
  4Súdal silikónový sanitárny tmel297€

  Najlepšie tesniace materiály pre parkety a laminát

  Začnime produktmi na tesnenie podlahových dosiek a laminátových panelov. Nanesenie lepidla na spoje zabraňuje prenikaniu vody a vzniku opuchov. Odborníci vybrali 8 najlepších tmelov, ktoré získali najviac pozitívnych ohlasov od remeselníkov a tých, ktorí opravy vykonávali vlastnými rukami.

  Bostik C
 • c Ochrana
 • Hodnotenie: 4.9

  Bostik C<li></div><p>c Protect“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/8631666193831-4512.jpg“ height=“399″ title=“Bostik C</p><li>c Protect“><p>Na prvom mieste je laminátový tmel od francúzskeho výrobcu Bostik. Tmel je k dispozícii v 125g tube. Určené na zámkové parkety a laminátové podlahy, ako aj na plávajúce kladenie. Gél má dobrú tekutosť a ľahko sa vytláča. Vďaka absencii špecifickej farby je vhodný pre akýkoľvek odtieň laminátovej podlahy – aj keď je na povrchu stopa, nie je viditeľná. Výrobca tvrdí, že jedna tuba by mala stačiť na vrstvu 10 m². Pri výpočte množstva materiálu, ktorý treba kúpiť, však majstri odporúčajú vydeliť toto číslo dvoma. Odborníci tiež odporúčajú, aby sa utesňovali len spoje pera a drážky, inak bude demontáž laminátovej podlahy v prípade potreby problematická.</p><p>Naši odborníci zistili, že tento tmel je najlepší pre laminátové podlahy, pretože zostáva pružný počas celého používania. Je vhodný pre náročné použitie (vstupné haly, kuchyne). Napriek častým prechádzkam používateľa sa tesnenie spojov neohrozí vibráciami a tlakom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>rýchlo schne;</li><li>zostáva pružná;</li><li>nezanecháva žiadne zvyšky;</li><li>vlhké čistenie je povolené.</li></ul><h4>Výhody</h4><ul><li>Silne priľne a laminátovú podlahu už nemožno rozložiť bez poškodenia zámkov;</li><li>Rúrka má široký výtok;</li><li>nepríjemný zápach.</li></ul><h3>GAP FILLER Vermeister</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=VÝPLŇ MEDZIER VERMEISTER

  Na druhom mieste je tmel od talianskeho výrobcu Vermeister. Výrobok je k dispozícii v 300 ml tubách a je určený na inštaláciu do inštalačnej pištole. Tuba má dlhý plastový vývod, ktorý uľahčuje presné vtláčanie látky do škár. Tmel obsahuje akryl, ktorý dodáva materiálu pružnosť a pevnosť, ako aj vodoodpudivosť. Po vytvrdnutí sa gél dokáže rozťahovať a zmršťovať a opakovať pohyby podlahy. Výrobok neobsahuje alkohol ani rozpúšťadlá, takže na pracovisku nemusíte cítiť nepríjemný zápach. Spätná väzba od zákazníkov ukazuje, že je možné lepiť soklové lišty bez skrutiek.

  Odborníci považujú tento tmel za najlepší pre laminát vďaka širokej škále farieb, ktoré výrobca ponúka. K dispozícii v odtieňoch dub, tmavý orech, ducia, javor, stredný orech a biela alebo sivá. Vďaka tomu je tmel na lamináte úplne neviditeľný, čo zvýši štýlovú súdržnosť podlahy.

  Výhody

  • dlhý a tenký výtok na presnú aplikáciu
  • Neobsahuje alkohol;
  • Nevytvrdnutá vrstva sa ľahko odstraňuje vodou;
  • vhodné na pripevnenie soklových líšt.

  Nevýhody

  • je potrebná montážna pištoľ;
  • sa nesmie liať do dilatačných škár;
  • Aby ste ho mohli používať, musí byť teplota v miestnosti vyššia ako +10 °C.

  KIM TEC Parkett Laminát

  Hodnotenie: 4.7

  KIM TEC Parkett Laminát

  Ďalší tmel na laminát a parkety od spoločnosti KIM TEC. Výrobok je založený na akrylovej báze s prídavkom vody a polymérov. K dispozícii v 310 ml tube. Po vytvrdnutí (za 24-30 hodín) výrobca dokonca umožňuje brúsenie materiálu, čo je optimálne pre parkety. Výrobok neobsahuje rozpúšťadlá ani silikón, takže vôňa je celkom neutrálna. Ak by sa laminátová doska následne vyvliekla z drážky a spôsobila nepravidelný spoj, je možné ju odstrániť, vyčistiť spoje a znovu usadiť. Tmel si remeselníci vo svojich referenciách obľúbili vďaka jeho rýchloschnúcim vlastnostiam – po novej podlahe môžete chodiť už po 3-4 hodinách. Môže sa používať pri teplotách nad +5 °C.

  Toto montážne lepidlo považujeme za najlepšie, pretože obsahuje vzácne farebné odtiene, ktoré sú pre našu konkurenciu takmer nedostupné. Farebné schémy čerešňa a wenge. Výrobok je vhodný pre rafinovaný dizajn podlahy a nepúta nežiaducu pozornosť.

  Výhody

  • prijateľné náklady;
  • Vhodné na opravy podláh;
  • v zložení nie je rozpúšťadlo;
  • podlahy sa môžu ošetrovať prostriedkami na údržbu parkiet.

  Nevýhody

  • je potrebná inštalačná pištoľ;
  • vysoká priľnavosť – je potrebná veľmi malá aplikácia, inak sa nedá odstrániť.

  MasterTeks ProfiMaster

  Hodnotenie: 4.6

  MASTERTEKS PROFIMASTER

  Štvrté miesto pre tmel na laminátové podlahy MasterTeks ProfiMaster. Tento produkt je z Estónska. je k dispozícii v tube s hmotnosťou 469 g a má úzky výtok s uzáverom. Ak je laminátová podlaha položená v priebehu niekoľkých dní, výrobok v nádobe nevyschne ani sa nezničí. Výrobok pozostáva z akrylu s prísadami latexu. Vďaka tomu je odolný a zároveň stabilný. Výrobca tvrdí, že pri šírke vrstvy 6 mm stačí jedna rúrka na 12 bežných metrov škáry. Svedectvá remeselníkov túto spotrebu potvrdzujú. Páči sa im aj čas tuhnutia 5-10 minút, ktorý umožňuje používať podlahu takmer okamžite po inštalácii.

  Naši odborníci zistili, že tmel je najlepší nielen vďaka svojim izolačným vlastnostiam, ale aj vďaka pevnosti spoja. Nazýva sa tiež „tekuté klince“, pretože výrobok má počiatočnú pevnosť spoja 55 kg/m² pri pevnosti v ťahu iných materiálov. Po vytvrdnutí sa tento index ešte zvýši. Výrobok stojí za to venovať pozornosť tým, ktorých podlahy s laminátom aktívne spustiť deti a hrať sa s loptou.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • tenká výlevka s uzáverom;
  • vysoká priľnavosť;
  • prebytočné kvapky sa dajú okamžite vyčistiť vodou.

  Nevýhody

  • Laminátovú podlahu možno položiť iba raz – nie je možné ju odstrániť;
  • je potrebná inštalačná pištoľ;
  • vysoký prietok.

  C
 • ck Guard
 • Hodnotenie: 4.5

  C<li></div><p>ck Guard“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/7616666193831-9012.jpg“ height=“330″ title=“C</p><li>ck Guard“><p>Na piatom mieste odborníci umiestnili tmel od nemeckého výrobcu. Prípravok sa dodáva v 130 g tube a má tenký, ale krátky výtok na dokonalé podávanie do škár laminátovej podlahy. Výrobok zabezpečuje spoľahlivú ochranu panelov pred vniknutím vody. Po vysušení možno podlahu vyčistiť vlhkou handričkou a po dažďovej prehánke ju možno používať s mokrým dáždnikom alebo obuvou. Výrobca udáva spotrebu 8-10 m² na jednu trubicu, ale v praxi je to 5-7 m². Podľa spätnej väzby gél nekoroduje ani lacný tesniaci povrch, čo znamená, že neobsahuje rozpúšťadlá ani iné agresívne zložky.</p><p>Podľa nášho názoru je tento tmel najlepší, pokiaľ ide o schopnosť rozobrať a znovu zložiť laminátovú podlahu. Látka nemá žiadne adhézne vlastnosti – iba odpudzuje vodu zo škár. Je praktické, ak chcete teraz inštalovať laminátovú podlahu, ale v budúcnosti plánujete inštalovať podlahové vykurovanie. Tým sa zabráni poškodeniu panelov a umožní vám chodiť po krásnom podlahovom materiáli hneď, namiesto toho, aby ste šetrili na neskoršie opravy.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>bez farby;</li><li>Vysoká elasticita;</li><li>schne 10-20 minút;</li><li>Zvyšky na povrchu sa odstránia vodou.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>vysoké náklady;</li><li>vysoká spotreba;</li><li>je cítiť nepríjemný zápach.</li></ul><h3>TYTAN 17171</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=TYTAN 17171

  A tu je tmel na drevo od poľského výrobcu TYTAN. Výrobok je k dispozícii v tube na striekaciu pištoľ. Objem 310 ml. Hlavnou zložkou tmelu pre parketové škáry je akryl. Lepidlo schne po 30 minútach a zabezpečuje nielen ochranu spojov laminátovej podlahy, ale aj zachovanie celistvosti povrchu. Panely nebudú „hrať“ pod konštantným zaťažením rovnakých oblastí. Tmel po zaschnutí nepraská. Môže sa inštalovať pri izbovej teplote +5 °C. Tmel je vhodný na škáry a medzery so šírkou do 15 mm. To oceňujú najmä nováčikovia, ktorí po prvýkrát kladú laminát vlastnými rukami. Nevyhnutné chyby možno zamaskovať, čím sa zachová krásny vzhľad podlahy.

  Výrobok patrí do kategórie profesionálnych výrobkov a používajú ho remeselníci na pokládku laminátových podláh nielen v bytoch a domoch, ale aj na verejných miestach. V kombinácii s nízkou cenou a dobrým výkonom bude použitie tmelu na veľkých objektoch ekonomické.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • Vhodné pre veľké kĺby;
  • Môžete pripevniť soklové lišty;
  • je povolené brúsiť parkety.

  Nevýhody

  • niekoľko dostupných farieb;
  • Zmrštenie o 15 %.

  SOUDAL Podlahový tmel, parkety, laminát

  Hodnotenie: 4.3

  SOUDAL tmel na podlahy, parkety, laminát

  Siedme miesto získal tmel belgickej značky SOUDAL. Výrobok je k dispozícii v 310 ml tube a má nízku cenu. Na aplikáciu je potrebná striekacia pištoľ. Ak sa inštalácia laminátovej podlahy natiahne na niekoľko dní, výrobok nevytvrdne. Po aplikácii sa po 20 minútach objaví pevný, vodu odpudzujúci film. Tesnenie sa môže používať pri teplotách do +5…+30 stupňov. Po vytvrdnutí sa môže brúsiť a farbiť (ak sa farba pasty líši od farby dosky). Akrylová disperzia vhodná na vysoko namáhané podlahy s pohyblivosťou povrchu do 15 %.

  Tento tmel je lídrom z hľadiska prípustnej šírky škáry – 20 mm. Pri inštalácii laminátu sa medzera medzi panelmi kontroluje zámkom, ale pri parketách môžete urobiť veľkú chybu. Tým sa zničí vzor dlažby. Na vyrovnanie je potrebné postupne zväčšovať medzeru na jednej strane. Tmel SOUDAL vám to umožní bez ohrozenia nepriepustnosti podlahy.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • Nezanecháva škvrny;
  • bez silného zápachu;
  • lakovateľné.

  Nevýhody

  • 15 % zmrštenie pasty – zohľadnite ho pri kladení panelov;
  • nie je potrebná striekacia pištoľ.

  ufas C

 • ck-Safe
 • Hodnotenie: 4.2

  PUFAS C<li></div><p>CK-SAFE“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/58916666193831-4412.jpg“ height=“366″ title=“PUFAS C</p><li>CK-SAFE“><p>Posledné miesto v kategórii patrí tmelu od spoločnosti Pufas. Je to len kvôli jeho vysokej cene v porovnaní s ostatnými produktmi v prehľade. Výrobok je navrhnutý tak, aby zabránil prenikaniu vody a nečistôt do spojov laminátu. Na tento účel obsahuje vosk a polyvinylacetátovú disperziu. viskozita je 10.000-12.Tým sa zabráni zhromažďovaniu vzduchových bublín, a tým sa vytvoria kanáliky pre prúdenie kvapalín. Výrobok je dostupný v 310 ml tube a je ekonomický, ale spätná väzba od montážnych firiem upozorňuje, že je potrebné venovať zvýšenú pozornosť zabezpečeniu tesnej montáže, pretože po namontovaní panelov sa už nedajú znovu položiť. Tmel má kyslosť 8-9 , ale nepoškodzuje korkovú podložku, ktorá sa kladie pod laminátovú podlahu.</p><p>Podľa redakcie je to najlepší tmel z hľadiska nákladovej efektívnosti. Jedna malá 250 g tuba stačí na 10-15 m², čo sa rovná ploche väčšiny miestností. Na jeho aplikáciu nie je potrebné kupovať montážnu pištoľ – výrobok sa dá vytlačiť z plastovej tuby prstami.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>prebytočné množstvo sa dá ľahko odstrániť vlhkou handričkou;</li><li>transparentná farba;</li><li>vysoká priľnavosť;</li><li>Trvanlivosť 4 roky v uzavretej tube.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nemožno ho rozobrať a znovu zložiť;</li><li>vysoké náklady;</li><li>silný zápach.</li></ul><h2>Najlepšie tmely na dlaždice</h2><p>Hoci samotné dlaždice sú pre vodu nepriepustné, vlhkosť v škárach môže podkopať podklad a spôsobiť, že podlaha odmietne a napučí. Vyvíjajú sa tiež huby a plesne. Z tohto dôvodu je pri inštalácii obkladov a dlažieb na podlahách a stenách dôležité dobre vyplniť škáry špeciálnou hmotou. Tu sú výbery odborníkov na najlepšie tmely na keramické a iné typy obkladov a dlažieb.</p><h3>Quelyd 007</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=QUELYD 007

  Špičkovým produktom je Quelyd 007, tmel na dlaždice „7 v 1“. Je to univerzálne lepidlo vhodné na použitie v exteriéri a interiéri na stavbách. Bez silikónu, rozpúšťadiel a izokyanátov, preto neutrálny zápach. Majstri sú spokojní s nízkym zmrštením, ktoré pomáha predvídať tvar škár medzi dlaždicami po vyschnutí. Ďalšia vec, ktorá sa používateľom páči, je, že po stlačení výrobok nepení a ľahko sa nanáša presne na okraj keramických obkladačiek. tmel je vytvrdený pred interakciou s okolitou vlhkosťou, čo poskytuje ďalšiu ochranu proti vode a zachováva jeho pružnosť. Spoje sú odolné voči chemickým čistiacim prostriedkom a mechanickému namáhaniu.

  tento tmel na dlaždice sme označili za najlepší z hľadiska odolnosti voči UV žiareniu. Aj keď zdobíte podlahu vonkajšej verandy alebo terasy, škáry medzi dlaždicami neprasknú od priameho slnečného žiarenia, a preto povlak zostane vodotesný a dlho vydrží.

  Výhody

  • neutrálna vôňa;
  • žiadne rozpúšťadlá
  • minimálne zmrštenie;
  • Neobsahuje silikón a izokyanát.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • pre niektorých je príliš hustá.

  Silikónový tmel Krass, do kuchyne a kúpeľne, 8711595055604

  Hodnotenie: 4.8

  KRASS SILIKÓN, DO KUCHYNE A KÚPEĽNE, 8711595055604

  Na druhom mieste v kategórii najlepších tmelov na dlaždice sa umiestnil švajčiarsky výrobok. Je to bezfarebná pasta s objemom 115 ml, ktorá sa nanáša pomocou montážnej pištole. Výrobca ho odporúča do kúpeľní a kuchýň. Je na báze silikónu, čo znamená, že spoje medzi dlaždicami zostávajú pružné a pripravené sledovať pohyby podlahovej krytiny v prípade tepelnej rozťažnosti alebo vibrácií (ak sa budova nachádza v blízkosti linky metra alebo električkovej trate). Lepidlo má výplňové vlastnosti a možno ho použiť na škáry medzi obkladmi a parapetmi.

  Naši odborníci ho považujú za najlepší tmel na obklady v bazénoch a sprchách verejných zariadení (telocvične, priemyselné zariadenia). Medzi jeho zložky patria fungicídy, ktoré zabraňujú vzniku húb a plesní. Aj po vytvrdnutí je tmel mimoriadne odolný voči horúcej vode alebo chlóru, takže škáry medzi dlaždicami zostanú neporušené aj napriek každodennému kontaktu s agresívnym prostredím.

  Výhody

  • priľne na každý typ podkladu;
  • nemení farbu;
  • zabraňuje tvorbe plesní;
  • odolné voči pravidelnému kontaktu s vodou.

  Nevýhody

  • obsahuje silikón, ktorý spôsobuje nepríjemný zápach;
  • Vysoká spotreba – jedna trubica stačí na 5-8 m².

  Silikónový sanitárny tmel Tytan UPG

  Hodnotenie: 4.7

  SILIKÓNOVÝ SANITÁRNY TMEL TYTAN UPG

  Tmel je určený na použitie na toaletách, v kúpeľniach a kuchyniach. Môže sa použiť na utesnenie škár medzi umývadlom a stenou, sprchovými vaničkami, vaňami, ako aj škár medzi dlaždicami, bez ohľadu na to, kde sú inštalované (podlaha, steny). Obchodníkom, ktorí sa vyjadrujú k výrobku, sa páčia výplňové vlastnosti gélu – je vhodný na škáry obkladov a sanitárnej keramiky (toalety, bidety atď.). .). Vynikajúca priľnavosť na glazovanú keramiku, sklo a iné stavebné povrchy. Vyrába sa v Poľsku, ale nemusíte sa obávať o jeho bezpečnosť počas prepravy, pretože gél môže raz zmraziť a raz rozmraziť bez straty svojich vlastností.

  Hlavnou výhodou tmelu je jeho odolnosť voči rastu plesní medzi dlaždicami. Výrobca zaručuje tento účinok až na 5 rokov. takáto dĺžka je spôsobená špeciálnym inovatívnym zložením UPG, ktoré spomaľuje vyplavovanie antimykotickej zložky pri každodennom čistení.

  Výhody

  • tmel v tube vydrží zmrazenie až do -20 °C bez straty svojich vlastností;
  • Film sa objaví už po 15-25 minútach;
  • Dobre priľne k neporéznym povrchom, ako sú okraje keramických obkladačiek;
  • nie je znehodnotená pravidelným vykurovaním podláh a stien (v kúpeľni je možné zariadiť teplú podlahu).

  Nevýhody

  • je tolerovaná počas jedného mrazového cyklu;
  • iba biela farba, ktorá sa nehodí ku všetkým farbám dlaždíc.

  Silikónový sanitárny tmel Soudal

  Hodnotenie: 4.6

  Soudal Silikónový sanitárny tmel

  Tmel od spoločnosti Soudal dopĺňa tento prehľad. Pasta má polysiloxánový základ, ktorý poskytuje extrémnu pružnosť. V ťahu môže výrobok narásť do dĺžky až o 800 % v súlade so skúšobnou normou DIN53504. remeselníci sú spokojní s tým, že tmel sa v škárach obkladačiek nezmršťuje a zachováva si pôvodný tvar až o 90 %. Gél je vďaka svojim rozťahovacím vlastnostiam vhodný na vyplnenie medzier so šírkou až 30 mm. ) medzery do hĺbky 15 mm. Tmel má pevnosť v ťahu 1.60 N/mm², takže povrch dlaždíc nepraská pri pravidelnom vystavení vibráciám.

  Tento tmel odporúčame na utesnenie škár medzi dlaždicami používanými v exteriéri (prah domu, pergola, podlaha terasy atď.). .). Na rozdiel od iných tmelov je táto pasta taká pružná, že po vytvrdnutí odolá mrazom až do -60 °C. Spoje medzi dlaždicami zostávajú neporušené a vzduchotesné aj napriek nepriaznivému počasiu a krutým zimám.

  Výhody

  • stabilná konzistencia;
  • tvorba filmu už po 7 minútach;
  • Modul pružnosti dosahuje hodnotu 0.40 N/mm²;
  • Predĺženie pri pretrhnutí až o 800 %.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • nepríjemný zápach;
  • Nemožno lepiť medzi obkladačky a akrylové vane.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: