12 najlepších výrobcov pórobetónových tvárnic

Pórobetónové tvárnice sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbeným stavebným materiálom. Ruskí spotrebitelia oceňujú jeho vysoké výkonnostné vlastnosti, ktoré šetria čas a peniaze počas výstavby. Rozsah použitia pórobetónu sa neustále rozširuje a dopyt podnecuje výrobcov k rozširovaniu sortimentu. V súčasnosti je na domácom trhu množstvo týchto výrobkov, čo neskúsenému kupujúcemu sťažuje výber. Rady našich odborníkov, ktoré vám pomôžu pochopiť základné parametre pórobetónových tvárnic.

Ako si vybrať pórobetónový blok

 1. Výrobná technológia. Na výrobu pórobetónu sú potrebné prírodné materiály ako piesok, cement, vápno a sadra. Plynatosť je spôsobená pridaním hliníkového prachu, ktorý reaguje pri pridaní vody s cementom a vápnom. výrobcovia používajú dve rôzne metódy vytvrdzovania hmoty.
 2. Technológia autoklávuzahŕňa úpravu vytvoreného bloku nasýtenou parou, ktorá sa privádza pod vysokým tlakom. Takýto pórobetón má vysokú pevnosť, ale je drahší. Odporúča sa na výstavbu stien.
 3. Neautoklávová technológiaNajdôležitejšou charakteristikou pórobetónu je tepelné spracovanie polotovaru, niekedy sušenie vonku. Pórobetón je lacnejší, ale mal by sa používať na delenie.
 4. Trieda pórobetónu. Charakteristickou vlastnosťou pórobetónových tvárnic je hustota. Pohybuje sa v kg/kubický. m a číselné vyjadrenie sa stáva označením značky za písmenom D. Rozsah hustoty od D200 do D1200. Najťažšie bloky sa používajú na výstavbu nosných konštrukcií viacpodlažných budov, D500…D600 je optimálny pre súkromnú bytovú výstavbu. A najporéznejšie a najľahšie výrobky (D200…D350) sa používajú na tepelnú izoláciu budov alebo na vytvorenie vnútorných deliacich stien.
 5. Pevnosť v tlaku. Hustota pórobetónu priamo ovplyvňuje ďalší dôležitý parameter, ktorý sa nazýva pevnosť v tlaku. Na označenie tejto hodnoty sa bežne používa príslušný koeficient v MPa. Napríklad obľúbený blok B2,5 má pevnosť v tlaku 2,5 MPa a jeho hustota sa pohybuje v rozmedzí 700-800 kg/kub. . V porovnaní s tehlami dosahuje tento index 15 až 20 MPa, preto sa pórobetónové tvárnice nepoužívajú na viacpodlažnú výstavbu.
 6. odolnosť proti mrazu. Najdôležitejším ukazovateľom vzdušného betónu pre drsné klimatické podmienky Ruska je mrazuvzdornosť. Je určená počtom zmrazovacích a rozmrazovacích cyklov, ktoré materiál vydrží bez zhoršenia vlastností. Rozsah mrazuvzdornosti je v rozsahu F15…F100. Stavebníci odporúčajú na stavbu vonkajších stien bloky s mrazuvzdornosťou nad F50.
 7. Rozmanitosť pórobetónových tvárnic. Na domácom trhu existuje niekoľko druhov, ktoré sa líšia tvarom a veľkosťou. Obdĺžniková konštrukcia sa považuje za klasiku tohto žánru a odborníci v tejto skupine rozlišujú niekoľko typov.
 8. Murivo alebo stenové pórobetónové blokyvyrobené na konštrukciu nosných stien. niekedy sa používa aj ako deliaca stena. Majú štandardnú výšku (200 mm) a dĺžku (600 mm), líšia sa šírkou (200…500 mm).
 9. Špeciálne blokyPre deliace steny s rovnakými parametrami dĺžky a výšky majú šírku 75…150 mm.
 10. Pre nadpražie sú k dispozícii bloky s dĺžkou 500 mm, výškou 200 mm a šírkou 250 mm…400 mm.

Náš prehľad obsahuje 12 najlepších výrobcov pórobetónových tvárnic. Sú dostupné v rôznych regiónoch našej krajiny. Pri prideľovaní pozícií v rebríčku sa zohľadnili názory expertov a spotrebiteľov.

Čo je lepšie – pórobetón alebo penobetón?

typ bloku

Výhody

Nevýhody

Aerocrete

+ vysoká pevnosť a spoľahlivosť

+ odolnosť proti mrazu

+ šetrnosť k životnému prostrediu

+ žiadne zmrštenie

+ stabilné geometrické rozmery

– silne absorbujú vlhkosť

– vysoká cena

Penobetón

+ nízka absorpcia vody

+ šetrnosť k životnému prostrediu

+ nízka tepelná vodivosť

+ nízka cena

– náchylnosť na praskanie v dôsledku zmršťovania

– nepresná geometria

Rebríček najlepších výrobcov pórobetónových tvárnic

Nomináciamiestonázov výrobkuHodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov pórobetónových tvárnic1Aeroc4.9
2XELLA4.9
3UDK4.8
4LSR4.8
5EuroAeroBeton4.8
6Ytong4.7
7Stonelight4.7
8Lipecký silikátový závod4.7
9Glavnovosibirskstroj (Sibit)4. 6
10Továreň na stavebné materiály Saratov4.5
11Kostromský silikátový závod4.4
12Kazaňský závod na výrobu vápenno-pieskových stenových materiálov4.3

Aeroc

Hodnotenie: 4.9

AEROC

Najväčším výrobcom pórobetónových tvárnic v Rusku je spoločnosť Aeroc SPb. Všetky zariadenia inštalované v zariadení, ktoré bolo založené v roku 2004, vyrába nemecká firma Wehrhahn. Výrobky sa na domáci trh dodávajú pod značkou Aeroc. Od uvedenia svojej prvej línie na trh udáva spoločnosť tón Slovenskám výrobcom. V roku 2005 vyšiel z dopravníka prvý pórobetónový blok s pevnosťou B2,5 a začala sa sériová výroba výrobkov s hustotou D400 kg/kub. m. V súčasnosti je Aeroc jedinou spoločnosťou v Rusku, ktorá vyrába bloky D300 (pevnosť B2.0). Odborníci zaraďujú túto značku na vrchol nášho zoznamu pre jej príkladnú tepelnú ochranu.

Používatelia vo veľkej miere používajú plynové bloky Petrohrad v stavebníctve, pričom si všímajú ich dokonalú geometriu, ľahkosť, šetrnosť k životnému prostrediu a trvanlivosť.

Výhody

 • ľahkosť;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • trvanlivosť;
 • šetrnosť k životnému prostrediu.

Nevýhody

 • žiadne.

XELLA

Hodnotenie: 4.9

XELLA

Nemecký výrobca pórobetónových tvárnic XELLA je známy svojimi kvalitnými výrobkami. Dopyt po pórobetónových tvárniciach v našej krajine podnietil majiteľov k vybudovaniu ruskej dcérskej spoločnosti. V roku 2007 začal prevádzku najväčší závod na výrobu pórovitých blokov v Moskovskej oblasti. Odborníkov však zaujal najmä záväzok výrobcu vzdelávať domácich architektov a staviteľov. Boli vypracované aj pokročilé programy odbornej prípravy. Pórobetónové tvárnice sa dodávajú na domáci trh v širokej škále vyhotovení.

Používatelia si všímajú veľký rozmer bloku (600x300x200 mm), ktorý urýchľuje výstavbu stien. Ale k nevýhodám materiálu stavitelia odkazujú na potrebu izolácie a povinnú ochranu proti vlhkosti. Výrobca je v rebríčku na druhom mieste.

Výhody

 • pohodlie pri práci;
 • hladká geometria;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • jednoduché spracovanie.

Nevýhody

 • nízka odolnosť voči vlhkosti.

UDK

Hodnotenie: 4.8

UDK

Najväčším výrobcom pórobetónových tvárnic na Ukrajine je spoločnosť UDK. Spoločnosť sa zameriava na prémiové produkty. Výrobca vyrába stavebné bloky technológiou autoklávovaného pórobetónu. Zariadenia spoločnosti Masa AG sú inštalované v dielňach závodu, čo má pozitívny vplyv na geometriu. Hlavnými surovinami sú prírodné materiály ako portlandský cement, drvený kremenný piesok, nehasené vápno. Charakteristickým znakom značky je štipendijný program pre študentov, ktorý podporuje finančne výborných žiakov.

Výrobca sa umiestnil na treťom mieste v rebríčku pre presnú geometriu, cenovú dostupnosť a starostlivosť o mladú generáciu. Nevýhodou je vysoký odpad a nízka pevnosť.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • presné rozmery;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • podpora talentovaných mladých ľudí.

Nevýhody

 • nízka pevnosť;
 • veľa odpadu.

LSR

Hodnotenie: 4.8

LSR

Jedným z najväčších výrobcov stavebných materiálov je spoločnosť LSR Group. Ruská spoločnosť vyrába keramické a pórovité tehly, dlažbu a fasádny klinker, priečky a stenové bloky. Skupina pozostáva zo 4 závodov, z ktorých jeden bol postavený v Moskovskej oblasti, ďalšie 3 sú v prevádzke v Petrohrade. Všetky výrobné prevádzky sú vybavené vysoko výkonným zariadením. Izolované pórovité tvárnice sú u zákazníkov veľmi obľúbené a tento stavebný materiál sa používa v súkromných aj výškových budovách. Odborníci udelili výrobcovi štvrté miesto v rebríčku. Skromný sortiment plynových blokov, ktorý nemohol prekročiť značku.

Výhody

 • interný vývoj;
 • inovatívne vybavenie;
 • vysokokvalitné výrobky;
 • odolné voči poveternostným vplyvom.

Nevýhody

 • skromný sortiment prevzdušňovaných blokov.

EuroAeroBeton

Hodnotenie: 4.8

EURAEROBETON

Do nášho rebríčka pribudol ďalší výrobca pórobetónu zo severného hlavného mesta Ruska. Spoločnosť EuroAeroBeton Ltd vyrába autoklávovaný pórobetón od roku 2008. Výrobky spĺňajú všetky environmentálne požiadavky, sú vyrábané na moderných európskych zariadeniach. Pod značkou EuroAeroBeton je k dispozícii široká škála materiálov. Ide o pórobetónové tvárnice na steny, deliace steny, konštrukcie v tvare U, drviny, lepidlo. Odborníci udelili výrobcovi piate miesto v našom hodnotení.

Používatelia sú pochválení dobrou geometriou blokov, jednoduchosťou použitia, môžu byť ľahko rezané pílkou na železo. Spotrebiteľom sa nepáči štruktúra materiálu, ktorá pripomína penový betón.

Výhody

 • dobrá geometria;
 • širokú škálu blokov;
 • moderné európske vybavenie;
 • jednoduché kladenie.

Nevýhody

 • porézna štruktúra.

Ytong

Hodnotenie: 4.7

YTONG

Nemecká spoločnosť Ytong sa považuje za priekopníka autoklávovaného pórobetónu. V roku 2003 sa spoločnosť spojila s ďalšími dvoma nemeckými výrobcami, čím vznikol nový koncern XELLA. Pórobetón sa naďalej dodáva pod značkou Ytong. V Moskovskej oblasti bol postavený závod, ktorý vyrába pórobetónové tvárnice pomocou najnovšej technológie. Plynové bloky sú vyrobené z prírodných zložiek, vďaka čomu je konečný produkt šetrný k životnému prostrediu a netoxický. Sortiment zahŕňa stenové bloky, bloky v tvare písmena U, vystužené bloky, bloky na priečky a bloky v tvare oblúka.

Používatelia si všímajú jednoduché spracovanie, šetrnosť k životnému prostrediu, ekonomickú spotrebu. Medzi nevýhody patrí nestabilná kvalita výrobkov.

Výhody

 • pokročilý vývoj;
 • Európske technológie;
 • prírodné suroviny;
 • široký sortiment.

nevýhody

 • nestabilná kvalita.

Stonelight

Hodnotenie: 4.7

STONELITE

Pórobetónové tvárnice Stonlite sa vyrábajú v. Brovary, Kyjevská oblasť. Spoločnosť je vybavená automatizovanými linkami, ktoré vyrába známa nemecká spoločnosť Hetten. Ukrajinský výrobca starostlivo monitoruje kvalitu dodávaných surovín. Kontrola dodržiavania technológie sa vykonáva pri každej medziprevádzke. Vďaka tomuto prístupu je možné včas odhaliť chyby a zabrániť ich preniknutiu do obchodnej siete. Odborníci ocenili vysokú kvalitu pórobetónu, za ktorú sa značka dostala do nášho rebríčka.

Používatelia majú radi jednoduchý, cenovo dostupný a nákladovo efektívny materiál. Niektorí spotrebitelia uvádzajú nevýhody, ako sú nepresné rozmery a malosť pórobetónových tvárnic.

Výhody

 • Automatizované nemecké zariadenie;
 • starostlivý výber surovín;
 • kontrola v každej fáze výroby.

Nevýhody

 • nepresná geometria;
 • malosť.

Lipecký silikátový závod

Hodnotenie: 4.7

LIPECKÝ SILIKÁTOVÝ ZÁVOD

Veľkým dodávateľom stavebných materiálov na trh v centrálnej oblasti Ruska je Lipecký silikátový závod. Spoločnosť bola založená v roku 1938, odvtedy boli vyvinuté nové typy výrobkov. Dnes výrobca ponúka domácim spotrebiteľom vápennopieskové tehly a priečky, stenové bloky z pórobetónu. V roku 2015 bol spustený nový závod na výrobu vysokopevnostných tehál s použitím nemeckých lisov LASCO a o rok neskôr boli uvedené na trh farebné vápennopieskové tehly. Závod bol zaradený do rebríčka 100 najlepších Slovenskách podnikov pôsobiacich v stavebníctve.

Používatelia sú spokojní s trvanlivosťou, všestrannosťou a cenovou dostupnosťou výrobkov Lipetsk. Nespokojnosť je spôsobená nekonzistentnosťou kvality jednotlivých šarží, v období aktívnej výstavby môžeme zachytiť chyby.

Výhody

 • sila;
 • multifunkčnosť;
 • prijateľná presnosť;
 • primeraná cena.

Nedostatky

 • nekonzistentná kvalita;
 • príležitostné odmietnutia.

Glavnovosibirskstroj (Sibit)

Hodnotenie: 4.6

HLAVNOVOSIBIRSKSTROJ (SIBIT)

Glavnovosibirskstroj je lídrom v sibírskom stavebníctve. Spoločnosť ponúka komplexný prístup k výstavbe domov, zavádza inovatívne riešenia a moderné technológie. Závod funguje od roku 1963 a posledných desať rokov sa výrobky dodávajú do distribučnej siete pod značkou SIBIT. V roku 2007 bol v závode uvedený do prevádzky druhý vlak na výrobu pórobetónových tvárnic. Zvýšenie objemu predaja umožnilo uspokojiť dopyt po blokoch v regióne.

Používatelia si všímajú zlepšenie kvality výrobkov, snahu výrobcu zaujať potenciálneho kupujúceho. Poradie je spôsobené využívaním administratívnych zdrojov v regióne.

Výhody

 • spolupráca s nemeckými spoločnosťami;
 • moderné automatizované linky;
 • komplexný prístup k výstavbe.

Nevýhody

 • nekalá hospodárska súťaž.

Továreň na stavebné materiály Saratov

Hodnotenie: 4.5

ZÁVOD NA VÝROBU STAVEBNÝCH MATERIÁLOV SARATOV

Závod na výrobu stavebných materiálov v Saratove vyrába moderné pórobetónové tvárnice. Tento veľký koncern pozostáva z dvoch tovární a má vlastný pieskový lom. Vyrába vysokokvalitné suroviny, ktoré spolu s holandským vybavením umožňujú vyrábať konkurencieschopné výrobky. Ročný objem výroby presahuje 900 tisíc metrov kubických pórobetónu. Plynové bloky sa dodávajú do 15 regiónov Ruska. K dispozícii je široká škála blokov D300…D700 a sila B1.5…5,0.

Odborníci zaradili značku GRAS do nášho hodnotenia pre presnosť geometrie a rozumné ceny. Existujú však určité sťažnosti na trvanlivosť výrobku, keďže továreň funguje od roku 1963. . počas prepravy vzniká veľa zlomených blokov v spodných radoch.

Výhody

 • široký sortiment;
 • prijateľné ceny;
 • presná geometria;
 • vlastné suroviny.

Nedostatky

 • počas prepravy dochádza k mnohým poruchám.

Kostromský silikátový závod

Hodnotenie: 4.4

KOSTROMSKÝ SILIKÁTOVÝ ZÁVOD

Výroba stavebných tehál v Kostromskom silikátovom závode sa datuje od roku 1930. Spoločnosť bola jednou z prvých v tomto perspektívnom smere. Dnes sa spoločnosť môže pochváliť širokou škálou výrobkov, pričom pracuje na zvyšovaní kvality výroby. Okrem tehál a pórobetónových tvárnic sa v závode vyrábajú aj dlažobné kocky, obrubníky, železobetónové krúžky. Vďaka vybudovanej distribučnej sieti sa tehly a pórobetón dodávajú do rôznych regiónov krajiny. Odborníci hovoria o vysokej pevnosti, mrazuvzdornosti a dlhej životnosti blokov AAC.

Značka sa umiestnila v druhej desiatke nášho hodnotenia kvôli vysokej cene svojich výrobkov. Zákaznícky servis v závode je však organizovaný na najvyššej úrovni.

Výhody

 • rýchle spracovanie a načítanie;
 • trvanlivosť;
 • odolnosť proti mrazu;
 • široký sortiment.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Kazaňský závod na výrobu silikátových stenových materiálov

Hodnotenie: 4.3

KAZANSKÝ ZÁVOD NA VÝROBU SILIKÁTOVÝCH STENOVÝCH MATERIÁLOV

Kazaňský závod na výrobu silikátových stenových materiálov sa môže pochváliť veľkou produkciou stavebných materiálov. Ročne opustí výrobnú linku približne 230 miliónov kusov. kusov tehál a 100 tisíc metrov kubických autoklávovaného pórobetónu. Spoločnosť dodáva svoje výrobky na trhy Tatarstanu a Povolžia. Spotrebitelia oceňujú pórobetónové tvárnice pre ich vysokú pevnosť a mrazuvzdornosť. Výrobky sú vyrábané v súlade so štátnymi normami kvality. Správy o testoch jednotlivých ročníkov sú k dispozícii na oficiálnej webovej stránke.

Miesto v rebríčku sa vysvetľuje skromným zastúpením značky v iných regiónoch krajiny. Používatelia nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu blokov.

Výhody

 • vysoký ročný objem výroby;
 • kvalitná výroba
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • bohatý sortiment.

Nevýhody

 • nedostatok v predajnej sieti v iných regiónoch.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: