12 najlepších značiek zváracieho drôtu

Použitie poloautomatického zvárania výrazne zvyšuje produktivitu vďaka priebežnému podávaniu elektródy. To umožňuje vyrobiť viac výrobkov za zmenu a dosiahnuť vyššiu kvalitu pozdĺžnych zvarov. Bezpečný a pevný spoj si však vyžaduje správny výber zváracieho drôtu. Ktoré značky uprednostňujú profesionáli a nadšenci, vysvetľujú naši odborníci. Zohľadnili sme sortiment výrobkov, správanie sa pri zváraní a spätnú väzbu od odborníkov.

Ako si vybrať zvárací drôt

Pri výbere zváracieho drôtu je dôležité zohľadniť štyri kľúčové faktory. Určujú pevnosť spoja a jeho životnosť:

 1. Cieľová destinácia.Drôt s medeným povlakom je vhodný na zváranie železných kovov. Hliníkový drôt sa používa len na spájanie hliníkových dielov. Nerez sa používa na spájanie legovaných ocelí.
 2. Typ. Pevný drôt sa používa ako prísada a potrebuje bohaté tienenie inertným plynom. Prášok obsahuje vo vnútri tavidlo, takže spotreba plynu sa môže znížiť. Samostmievací drôt nepotrebuje argón ani oxid uhličitý, čo uľahčuje prácu v ťažko prístupných oblastiach.
 3. Priemer. K dispozícii od 0.6 k 1.6 mm. Zvolené na základe intenzity prúdu, ktorá je prispôsobená hrúbke zváraného kovu. Čím hrubšie sú obrobky, tým vyšší je prúd a tým väčší je prierez drôtu.
 4. Hmotnosť cievky. Rôzne od 0.5 až 15 kg. V závislosti od vykonávanej práce a kapacity skrine podávača vyberte hmotnosť.

Najlepšie triedy zváracieho drôtu

Najbežnejšie triedy dostupné v Ruskej federácii sú. Uprednostňujú ich profesionálni aj amatérski zvárači.

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie triedy zváracieho drôtu1ESAB5.0
2Swarog4.9
3Fubag4.8
44.7
5Wester4.6
6Quattro Elementi4.5
7Solaris4.4
8FoxWeld4.3
9Deka4.2
10E
 • tech
 • 4.1
  11KEDR4.0
  12Kraton3.9

  ESAB

  Hodnotenie: 5.0

  ESAB

  Švédska značka ESAB je na čele zoznamu. Je svetovým lídrom v oblasti zváracích zariadení a jej katalóg obsahuje množstvo strojov (invertory, plazmové rezacie jednotky), masiek, rukavíc a ďalších výrobkov. Zváracie drôty zahŕňajú: zváracie drôty s vlastným tienením a obyčajné zváracie drôty s tavným jadrom, zváracie drôty MIG/MAG s plynovým tienením, zváracie drôty na zváranie hliníka. Ako prídavná tyč je k dispozícii samostatný zvárací drôt s argónom. Od tejto značky je možné zakúpiť spotrebný materiál na spájanie mäkkej a nízkolegovanej ocele, medi a hliníka.

  Švédsku značku sme vyzdvihli pre dostupnosť vzácnych drôtov, ako je napríklad Shield-
  NiCrMo-3. Je to rutilový dutý drôt plnený práškom, vhodný na zváranie niklových zliatin argónom s vysokou odolnosťou proti korózii. Zvarové spoje majú rovnaký obsah niklu ako základný kov, takže tiež nehrdzavejú, a zloženie drôtu kompenzuje vyhorenie niektorých legujúcich prvkov v dôsledku vysokej teploty oblúka.

  Výhody

  • vždy vysoká kvalita zvaru;
  • drôt pre všetky typy kovov;
  • vynikajúce navíjanie na cievkach;
  • žiadne praskanie alebo šklbanie oblúka.

  Nevýhody

  • vysoké náklady.

  Svarog

  Hodnotenie: 4.9

  Svarog

  Druhé miesto patrí domácej značke Svarog, ktorá má silné postavenie na trhu so zváracími výrobkami. Spoločnosť ponúka dva typy drôtov na zváranie hliníka a železných kovov. Na zlepšenie kvality sa používa medené pokovovanie, ktoré zvyšuje ťažnosť spoja. Po zváraní tak spoj nepraskne v dôsledku rýchleho ochladenia. Spotrebný materiál si môžete vybrať podľa priemeru drôtu od 0.8 k 1.6 mm v závislosti od vykonávaných úloh. Zvitky sú k dispozícii v hmotnostiach 2-15 kg pre rôzne veľkosti poloautomatických strojov.

  Spomedzi zváracích materiálov tejto značky odborníci odporúčajú drôt Elkraft ER-70S, ktorý je legovaný mangánom, sírou, kremíkom a uhlíkom. Tým sa výrazne zvyšuje pevnosť zvaru a spoj vydrží väčšie zaťaženie.

  Výhody

  • Rozmanitosť cievok podľa hmotnosti;
  • výber priemeru drôtu od 0.8 k 1.6 mm;
  • spotrebný materiál na zváranie neželezných a železných kovov;
  • Drôt je legovaný spevňujúcimi chemikáliami.

  Nevýhody

  • Neexistujú žiadne 1kg cievky;
  • je ťažké nájsť drôt s priemerom 0.6 mm.

  Fubag

  Hodnotenie: 4.8

  Fubag

  Táto značka patrí nemeckému výrobcovi, ktorý pôsobí na trhu už viac ako 40 rokov. Má 19 závodov po celom svete a jej katalóg výrobkov zahŕňa zváracie stroje TIG, MIG, MMA, ako aj systémy na rezanie kovov plynom a plazmou. Spoločnosť dobrovoľne predkladá vzorky výrobkov na certifikáciu TUV, aby uistila zákazníkov o vysokej kvalite svojich zváracích výrobkov. Preto spotrebný materiál tejto značky nakupujú nielen malé firmy, ale aj veľkí dodávatelia, ktorí kladú potrubia. Spoločnosť ponúka vo svojom katalógu plný a dutý drôt. Rozsah priemerov začína od 0.8 k 1.6 mm.

  Ak musíte zvárať vo veľkých výškach alebo hlboko pod zemou, kde je ťažké získať plynovú fľašu, použite drôt FB 71TGS, ktorý je samostmievací. Vo vnútri trubkového kanála sa nachádza prášok, ktorý taví a chráni tekutý kov pred vonkajším prostredím. to umožňuje trvalý zvar bez inertného plynu.

  Výhody

  • veľký výber závaží navijaka;
  • priemery od 0.8 k 1.6 mm;
  • existujú plastové a kovové cievky pre rôzne poloautomatické stroje;
  • robustné spoje;
  • zvárací oblúk sa nekrčí.

  Nevýhody

  • nie je k dispozícii všade.

  Hodnotenie: 4.7

  </div><p>ima“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/71016666193681-9612.jpg“ height=“250″ title=“<br />ima“></p><p>Ďalšou je ďalšia nemecká značka, ktorá je medzi domácimi zváračmi všeobecne uznávaná – <br />má. Výrobky spoločnosti sú Rusom známe od roku 1992, takže sú dobre vyskúšané a získali mnoho priaznivých recenzií. Katalóg ponúka drôty v kazetách s hmotnosťou od 1 do 15 kg. Priemer elektródy môže byť 0.8-1.2 mm. Výrobky tejto značky sa používajú v petrochemickom priemysle, strojárstve, pri výrobe potrubí a kontajnerov.</p><p>Jedným z najkvalitnejších zváracích drôtov tejto značky je ER-308LSi. Pozostáva zo zliatiny chrómu a niklu a vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti korózii. Spätná väzba od remeselníkov ukazuje, že zvary s týmto typom drôtu majú pevnosť v ťahu 620 MPa v porovnaní so 400-500 MPa u konkurencie. Spoj má tiež relatívne predĺženie až 36 %, čo znamená, že aj keď je konštrukcia veľmi pohyblivá, zvary zostanú neporušené. Tento typ lana odporúčame pre náročné spoje v mostových, portálových a vežových žeriavoch, ako aj v rámoch nákladných vozidiel.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kazety od 1 do 15 kg</li><li>zloženie s legujúcimi prvkami;</li><li>Vhodné pre náročné kĺby;</li><li>vysoká pevnosť 620 MPa.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>je ťažké nájsť 1.6 mm.</li></ul><h3>Wester</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Wester

  Táto značka označuje spotrebný materiál pre metódy spájania TIG a MIG/MAG. Stojí za zmienku, že cena drôtu pre poloautomatické stroje je oveľa lacnejšia, ale bez zníženia kvality. Firma ponúka plný a dutý drôt v kazetách od 1 kg. Môže sa používať na zváranie mäkkej a nízkolegovanej ocele. K dispozícii je aj samostmievací drôt, vhodný na prácu bez inertného plynu.

  Zvárači si údajne pochvaľujú toto označenie drôtu FW12300. Je to práškový typ, ktorý je vhodný na pripojenie nádrží na chemické výrobky. Silné zvarové spoje, žiadne rozstrekovanie počas jazdy, troska sa dá ľahko odstrániť.

  Výhody

  • k dispozícii je jadrový a obyčajný drôt
  • Hmotnosť kazety od 1 kg
  • nižšie náklady;
  • Vynikajúca kvalita švov.

  Nevýhody

  • Mierne vyššia spotreba.

  Quattro Elementi

  Hodnotenie: 4.5

  Quattro Elementi

  Značka pochádza od talianskeho výrobcu zváracích zariadení a spotrebného materiálu. Katalóg značky zahŕňa hliníkové a oceľové drôty, ako aj drôty s medeným povlakom a drôty s jadrovým tavením. Tavidlo v ňom dokonale chráni roztavený kov – nevytvára póry z rušivých vplyvov vzduchu. Trieda E71T-GS je vynikajúca pre nádrže z nehrdzavejúcej ocele, pretože poskytuje tesné tesnenie v mieste spoja. Na okrajoch zvaru nevznikajú podrezania, pretože troska sa dobre rozptyľuje a rovnomerne rozdeľuje prídavný kov. Euro kazety typu D vhodné pre poloautomatické stroje všetkých výrobcov.

  Spätná väzba od zváračov chváli značku za dobré pripojenie, zrozumiteľné správanie oblúka a jednoduchú obsluhu. Koniec elektródy sa v dýze horáka netrepe a vytvára tenký, ale silný hlboký zvar.

  Výhody

  • cievky sa dajú ľahko vložiť do podávacieho bubna
  • Rôzne priemery na zváranie tenkých švov a navarovanie;
  • aby sa drôt v dýze horáka netúlal;
  • jednoduché ovládanie oblúka.

  nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Niekedy sa po zváraní vytvorí na kove usadenina;
  • Niektorí sa vyjadrili k emisiám dymu.

  Solaris

  Hodnotenie: 4.4

  Solaris

  Táto značka zváracích výrobkov patrí do talianskej skupiny ECO-Groupe, ktorá pôsobí od roku 2007. Spoločnosť má sídlo v Turíne a výrobné závody v Číne, aby sa znížili náklady na zvárací materiál. Ako zvárací drôt sú k dispozícii práškové alebo meďou potiahnuté oceľové zliatiny.

  Napriek prijateľnejšej cene sa spotrebný materiál tejto značky vyznačuje dobrými vlastnosťami. Napríklad drôt ER70S-6 má pevnosť v ťahu 550-565 MPa, čo je takmer rovnako dobré ako značkové modely. Vhodné na spájanie nízkolegovaných a uhlíkových ocelí. Možno s ním zvárať aj kotlovú oceľ, ktorá je vystavená vyšším teplotám.

  Výhody

  • jednoduchá inštalácia do poloautomatického stroja;
  • 440-455 MPa vysoká medza klzu;
  • Veľmi dobre odoláva prasknutiu;
  • žiadne pľuvanie.

  Nevýhody

  • k dispozícii len v obľúbených priemeroch 0.8 1.0 mm.

  FoxWeld

  Hodnotenie: 4.3

  FoxWeld

  Známa značka zváracieho materiálu, ktorá ponúka zvárací drôt v 1, 5 alebo 15 kg zvitkoch. Je vhodný pre veľmi malé podávače, ako aj pre priemyselné poloautomaty. Cievky vo formáte D100, 200 a 300 sa dajú ľahko nainštalovať na otočný stôl. Najobľúbenejšou pozíciou značky je analóg Sv08G2S, ktorý obsahuje: síru, kremík, chróm, fosfor, nikel a meď. Spätná väzba ukazuje, že oblúk sa ľahko zapaľuje a dobre drží kontakt. Bohaté legovanie spoľahlivo chráni zvary pred koróziou. A samotný kov nekoroduje.

  Je to najobľúbenejšia značka zváracieho drôtu v Rusku. Dá sa kúpiť prakticky v každom špecializovanom obchode. Spoločnosť tiež vyrába všetky možné priemery zváracích materiálov MIG od 0.6 k 1.6 mm. Je vhodný, keď je potrebné vybrať elektródy na spájanie tenkých kovov alebo na povrchovú úpravu hriadeľov na následné sústruženie na sústruhu.

  Výhody

  • nehrdzavie vo zvitkoch;
  • ľahké zapálenie oblúka;
  • vyššia legovanosť;
  • K dispozícii sú všetky priemery.

  nevýhody

  • Niekedy dochádza k nerovnomernému navíjaniu.

  Deka

  Hodnotenie: 4.2

  Deka

  Značka vyniká rozšíreným sortimentom zváracích výrobkov. Katalóg ponúka výber zváracích drôtov pre hliník, nehrdzavejúcu oceľ a železné kovy. Pevné a duté elektródy dostupné od priemeru 0.6 mm a do 1.6 mm. Flux cored drôty sú k dispozícii ako samostmievacie, ako aj s inertným plynom. Cena tovaru od domáceho výrobcu plne zodpovedá kvalite, a preto je výhodnejšia v porovnaní so zahraničnými partnermi.

  Zváracie výrobky značky sa vyznačujú certifikátom NAKS. Agentúra kontroluje zloženie a vlastnosti drôtu a schvaľuje ho na použitie v náročných aplikáciách. zvárací materiál, ako sú žeriavové systémy, tlakové nádoby atď., nehrdzavie; drôt., sa bude testovať neskôr, použite vodič E71T-1C so všetkými potrebnými toleranciami.

  Výhody

  • majú priemer 0.6 mm;
  • je k dispozícii hliníkový drôt;
  • široká škála typov práškov.

  Nevýhody

  • zvýšený rozstrek kovu.

  E
 • tech
 • Hodnotenie: 4.1

  E<li></div><p>tech“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/63616666193681-9612.jpg“ height=“222″ title=“E</p><li>tech“><p>Značkový tovar sa vyrába v Číne, ale samotná značka je ruská. Katalóg ponúka hliníkové, nerezové a medené drôty, rúrkové drôty s tavným jadrom a plné drôty. Minimálna hmotnosť cievok začína od 1 kg, čo je výhodné pri malom množstve zvárania. Zváracie výrobky sú dobre zabalené, aby sa zabránilo vzniku korózie počas dlhšieho skladovania. Okrem toho sú cievky zapečatené v kartónovom obale, aby boli chránené pred mechanickým poškodením.</p><p>Podľa recenzií sa táto trieda drôtu najlepšie osvedčuje pri zváraní tenkých kovov do 1.Hrúbka 5 mm. Tieto plechy sú dobre roztavené elektródou a dochádza k minimálnej strate kovu rozstrekom. Najčastejšie sa používa v karosériách automobilov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>sú k dispozícii cievky od 1 kg;</li><li>kvalitné balenie;</li><li>Niektoré typy možno zvárať bez plynu.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>vyššie emisie dymu;</li><li>striekanie.</li></ul><h3>Cedar</h3><p>Hodnotenie: 4.0</p><div style=Cedar

  Domáci výrobca ponúka tú istú značku hliníkového, nerezového, medeného a fluxovaného drôtu. Spoločnosť sa vyznačuje nákladovo efektívnym balením spotrebného materiálu. Napríklad na malé zváranie hliníkového podnosu alebo nádoby si môžete kúpiť ER-5356 AlMg, ktorý je k dispozícii v 0.5 kg. Drôt obsahuje 3 % horčíka, čím sa zvyšuje pevnosť spojenia z mäkkého kovu. Čisté navíjanie riadkov zabezpečuje rovnomerné nanášanie aditíva bez rozstrekovania.

  O kvalite tejto značky drôtu svedčí skutočnosť, že ju používajú také spoločnosti ako Gazprom, SGK, MRTS. Ak spĺňa požiadavky inšpektorov pri kontrole plynovodov a iných rozvodov, je o to vhodnejší pre malovýrobu alebo garáž.

  Výhody

  • aj navíjanie na kazety;
  • zlúčeniny na spájanie všetkých druhov kovov;
  • sú cievky od 0.5 kg.

  Nevýhody

  • Najhorší výkon pri striedavom prúde.

  Kraton

  Hodnotenie: 4.0

  Kraton

  Prehľad uzatvára domáca značka Kraton, ktorá ponúka drôt s medeným povlakom, nerezový drôt a drôt s tavným povlakom. Priemer elektródy privádzanej z cievky sa môže pohybovať od 0.6 k 1.2 mm. Kazety s drôtom vážia od 1 do 15 kg, takže zákazník si ľahko vyberie správne množstvo drôtu pre danú úlohu. Cievky sú navinuté dostatočne plocho, aby umožňovali podávanie bez zasekávania. Koniec spotrebného materiálu je vždy upevnený v špeciálnom otvore, aby sa drôt samovoľne nerozvíjal.

  Výrobky tejto značky sa vyznačujú prijateľnou cenou. Zvárači vo svojich posudkoch tiež uvádzajú, že oblúk sa ľahko zapaľuje. Je to vďaka vysokokvalitnému medenému povlaku, ktorý zlepšuje kontakt elektródy s hmotou.

  Výhody

  • je tu jemný drôt 0.6 mm;
  • kazety od 1 kg;
  • jednoduché zapaľovanie zváracieho oblúka.

  Nevýhody

  • je prítomný rozstrek.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: