13 najlepších profesionálnych skrutkovačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamný alebo nákupný sprievodca. Pred kúpou je potrebné konzultovať s odborníkom.

Profesionálne skrutkovače sa od domácich líšia kvalitou montáže a vnútornými vlastnosťami zostáv, ktoré ovplyvňujú ich životnosť pri pravidelnom používaní. Keď však zákazník drží v rukách nový nástroj, tieto nuansy nevidí. Preto vás naučíme rozoznať profesionálne modely od domácich aj v obchode a ukážeme vám, aké skrutkovače tejto triedy majú najradšej sadrokartonári, nábytkári, pokrývači, finišéri a ďalší remeselníci.

Ako si vybrať profesionálny skrutkovač

Zjavný rozdiel medzi profesionálnymi skrutkovačmi a domácimi skrutkovačmi spočíva vo vlastnostiach, ktoré umožňujú rýchlejšiu prácu a väčší užívateľský komfort. Pri výbere takéhoto nástroja venujte pozornosť nasledujúcim parametrom:

 1. Sila krútenia.Merané v newtone na meter. Na profesionálne použitie musí byť 30 Nm a viac. Staré skrutky môžete uvoľniť alebo dlhé skrutky vyraziť skrutkovačom.
 2. Výkon alebo napätie.Prívodné stroje Pro v profesionálnom rade Powerpack začínajú na 400 W. Pri akumulátorových skrutkovačoch je dôležité napätie batérie, ktoré je 18 V a vyššie.
 3. Typ batérie.NiCd (nikel-kadmium) je lacnejší, ale má pamäťový efekt. Pred nabíjaním musíte nádrž úplne vyprázdniť, inak si batéria bude „myslieť“, že jej stav je nulový, čo zníži množstvo prijatej energie a čas autonómie.
 4. -Iónová (lítium-iónová) batéria je drahšia, ale dá sa kedykoľvek dobiť. Pri výbere skrutkovača na profesionálnu prácu by sa mali uprednostniť modely s presne týmto typom batérie.
 5. Kapacita batérie. Určuje čas autonómie. Ak je na pracovisku zásuvka, potom dve batérie s kapacitou 1.2-2.0 Ah vám zabezpečí nepretržité napájanie po celý deň (kým jedna pracuje, druhá sa nabíja). Ak objekt nie je pripojený na 220 V, vyberte batérie s kapacitou 3.0 Ah a viac.
 6. Rýchloupínacie skľučovadlo. Pri profesionálnom používaní nie je nezvyčajné, že remeselník musí striedavo inštalovať spojovací materiál a vŕtať materiál. Ak je váš skrutkovač vybavený rýchloupínacím skľučovadlom, vŕtačku nepotrebujete. V opačnom prípade si musíte kúpiť a nosiť dva nástroje.
 7. Dôležité informácie.Profesionálom často pomáha funkcia LED osvetlenia. V šatníku alebo v neosvetlenej miestnosti uľahčí vŕtanie a inštaláciu spojovacieho materiálu bez potreby ďalšej baterky. Držiak bitov vám nielen pomôže rýchlo zmeniť skrutku s krížovou hlavou na plochú, ale aj zabezpečí, že budete mať po ruke niekoľko skrutiek vždy, keď budete mať ťažko dostupné miesto.

Dôležité! Keďže profesionálny nástroj budete používať každý deň a mnoho hodín, odborníci vám odporúčajú, aby ste si ho pred kúpou podržali v rukách a neobjednávali ho cez internet. Môže byť veľmi ťažký alebo väčší, ako sa zdá na obrázku.

Hodnotenie najlepších profesionálnych skrutkovačov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
NAJLEPŠIE PROFESIONÁLNE AKUMULÁTOROVÉ SKRUTKOVAČE1RedVerg RD-IS18BLCM/U 120 Nm7 490€
2Bosch GSR 180-
 • 2.0 Ah2 54 Nm
 • 8 600€
  3DeWalt DCD791NT 70 Nm11 500€
  4Metabo BS 18 L BL 6023268908 000€
  5AEG BSB18BL-0 493546409914 000€
  6DeWalt XR DCF887N9 700€
  7Makita DHP481Z13 650€
  8BlackDecker BL188N6 000€
  9AEG BSB18G3-0 49354720115 150€
  Najlepšie profesionálne sieťové skrutkovače1Makita FS63006 900€
  2Hanskonner HID2145P 450W 45Nm3 600€
  3Makita DF0300 320 W 56 Nm4 650€
  4Zubr DSh-M1-400-22 370€

  Najlepšie profesionálne akumulátorové skrutkovače

  RedVerg RD-IS18BLCM/U 120 Nm

  Hodnotenie: 4.9

  749374293871.jpg

  Akumulátorové profesionálne náradie sa ľahko ovláda, pretože údržbár nie je obmedzovaný káblom. Môžete sa voľne pohybovať bez toho, aby ste zakopli o kábel. Napájanie z batérie vám umožní pracovať aj na miestach, kde zatiaľ nie je k dispozícii elektrická sieť. Výdrž batérie však závisí od jej kapacity, preto sa uistite, že máte dostatok náhradnej batérie alebo ju môžete dobiť.

  V celom rade skrutkovačov REDVERG je RD-IS18BLCM/U. Napájanie pomocou 18V akumulátora. Rad REDVERG ponúka tri varianty batérií s kapacitami 2Ah, 4Ah, 5Ah.

  Akumulátorový skrutkovač je vybavený robustným bezkartáčovým motoroms pomerne dlhou garantovanou životnosťou, čo je dôležité najmä pre profesionálov, ktorí s takýmito zariadeniami pracujú často a dlhodobo.

  Jednorazové rýchloupínacie bezkľúčové skľučovadlo vyrobené výhradne z vysokopevnostnej ocele, vhodné pre vrtáky od 1.5 mm. do 13 mm.

  Nastavenie krútiaceho momentu 24+1+1 umožňuje presné nastavenie skrutiek rôznych priemerov a materiálov, efektívne vŕtanie a príklepový režim.

  Vysokokvalitná prevodovka s kovovými prevodmi, aretáciou vretena a tvrdenou pružinou s vysokým výkonom. Dokáže zabezpečiť krútiaci moment potrebný na prevádzku skrutkovača,do 120 Nm. Príklepový mechanizmus stavebného nástroja umožňuje vŕtanie do veľmi abrazívnych materiálov. Môže sa použiť na tehly, kameň, železobetón.

  Všetky komponenty a mechanické systémy sú umiestnené v kovovom kryte, čo zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť prevodovky.

  Brilantné LED osvetlenie s difúzorom umožňuje bezproblémovú prácu v tmavom pracovnom prostredí. Gumový kryt na zadnej strane nástroja a rukoväti chráni nástroj pred nárazmi a pádmi pre maximálne pohodlie.

  Na ovládanie rázového uťahováka pri vŕtaní veľkých otvorov a zatĺkaní ťažkých skrutiek sa používa extra dlhá rukoväť.

  Práce vo výške je najlepšie vykonávať s kovovým závesným popruhom umiestneným na oboch stranách skrutkovača na zavesenie na popruhy.

  Model RD-IS18BLCM / U je súčasťou jedného radu elektrického náradia a zariadení pre 18V záhradníctvo REDVERG, ktorý umožňuje rozšíriť materiálovú základňu. Napríklad skrutkovač REDVERG s batériami a nabíjačkou je k dispozícii aj ako komplexná ponuka pre iné náradie, ktoré používa rovnaké batérie z produktového radu REDVERG. Môže to byť rotačné kladivo, príklepová píla, šabľová píla alebo kotúčová píla.

  Výhody

  • Automatická aretácia vretena;
  • Osvetlenie LED;
  • Kovové jednoduché skľučovadlo 13 mm;
  • Bezkartáčový motor;
  • Prídavná bočná rukoväť.

  Nevýhody

  • Batéria nie je súčasťou balenia;
  • Nabíjačka nie je súčasťou balenia.

  Bosch GSR 180-
 • 2.0 Ah × 2 54 Nm
 • Hodnotenie: 4.9

  Bosch GSR 180-<li></div><p>2.0 Ah2 54 Nm“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/2216666195581-5313.jpg“ height=“400″ title=“Bosch GSR 180-</p><li>2.0 Ah2 54 Nm“><p>Špička profesionálnych akumulátorových skrutkovačov Bosch. Akumulátorový 18 V model s uťahovacím momentom až 54 Nm. Výrobca dodáva kufor, rýchloupínacie skľučovadlo, dve batérie a nabíjačku. Nástroj váži 1.6 kg, takže minimálna únava rúk. Vďaka dĺžke 198 mm je model vhodný na prácu v stiesnených priestoroch. Osvetlenie LED pod zásuvkou, vďaka ktorému nie je potrebné používať baterku na zle osvetlených miestach. Kapacita batérie je 2.0 Ahh2 54 Nm, takže sa môže používať striedavo s náradím až 6 hodín počas celého dňa. Ak potrebujete zaviesť dlhé samorezné skrutky s priemerom 100 mm, rýchlosť otáčania 1700 otáčok za minútu výrazne urýchli proces.</p><p>Podľa ohlasov remeselníkov je tento skrutkovač profesionálnej kvality dobre skonštruovaný a dobre sa drží v ruke. Neprehrieva sa pri dlhodobom používaní. Ak batérie nabijete na 100 % a odídete na mesiac na dovolenku, po návrate môžete vziať puzdro a ísť do práce – úroveň nabitia zostane rovnaká.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>relatívne nízka hmotnosť 1.6 kg;</li><li>Dve rýchlosti otáčania;</li><li>rýchloupínacie skľučovadlo;</li><li>Dodáva sa s dvoma batériami;</li><li>jednoduché prenášanie všetkého v kufríku na nové miesto.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Pri práci veľa bzučí;</li><li>vysoké náklady.</li></ul><h3>DeWalt DCD791NT 70 Nm</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=DEWALT DCD791NT 70NM

  Druhé miesto obsadil profesionálny skrutkovač, ktorý v každom ohľade prekonáva predchádzajúci model. Keby nebolo nákladov a zlého vybavenia, odborníci by výrobku udelili prvé miesto. Náradie je napájané 18 V batériou a má uťahovací moment 70 Nm. Otáčky skľučovadla dosahujú až 2000 ot/min, čo výrazne urýchľuje prácu. Rukoväť je tu úplne pokrytá gumou (a nie čiastočnými vložkami), takže skrutkovač s hmotnosťou 1.Priľnavosť 5 kg aj v horúcom počasí. Klip na opasok na rýchle uvoľnenie rúk, napr. na umiestnenie fólie GFB. Skrutkovač sa dá okamžite vybrať na ďalšie upevňovacie práce.

  Tento profesionálny model sa vyznačuje najdlhšou životnosťou. Má bezkartáčový motor, ktorý sa menej zahrieva a neopotrebováva sa vďaka absencii trecích častí. Spätná väzba od remeselníkov ukazuje, že takýto nástroj možno bezpečne používať 10 rokov. Profesionáli sú tiež spokojní s magnetickou základňou, ktorá sa hodí nielen na bity, ale aj na samorezné skrutky. Je veľkým pomocníkom pri práci vo výškach alebo na iných nepríjemných miestach, kde je potrebné vykonať upevnenie.

  Výhody

  • nízka hmotnosť 1.5 kg;
  • Na profesionálnom opasku je klip na jeho upevnenie;
  • praktický krúžok na nastavenie tvrdosti skrutky;
  • rýchlosť sa dá rýchlo meniť.

  Nevýhody

  • vysoká hodnota;
  • Batériu je potrebné zakúpiť samostatne.

  Metabo BS 18 L BL 602326890

  Hodnotenie: 4.7

  Metabo BS 18 L BL 602326890

  A tu je ďalší spoľahlivý skrutkovač, ktorý svojimi funkciami doslova „dýcha“ za predchádzajúci profesionálny stroj. 18 V model napájaný z batérie poskytuje uťahovací moment 25 až 60 Nm. Remeselník môže nastaviť otáčky nástroja od 0 do 1850 ot/min. Na hornej strane sa nachádza prepínač a elektronické ovládanie spúšte. Klip na opasok dokonale upevní nástroj na opasok, aby bol vždy ľahko dostupný. Spätná väzba od remeselníkov ukazuje, že sú spokojní s výkonovou rezervou bezkartáčového motora a jednoduchým spôsobom držania skrutkovača. Na spúšti má dodatočnú gumovú podložku, ktorá zabraňuje skĺznutiu prsta po dlhšom používaní.

  Profesionálny skrutkovač vyniká nízkou hmotnosťou 1.2 kg. Ak sa často vyžadujú vystreté ramená (upevňovanie väzníkov, stavba viacúrovňových stropov atď.), Metabo BS 18 L BL 6023290 je mimoriadne vhodný na náročné skrutkovacie práce. .), budete menej unavení. Výrobca zaviedol aj brzdu motora. Remeselník volí potrebnú silu skrutkovania na základe dĺžky skrutky a hustoty materiálu. Akumulátorový skrutkovač sa zastaví pri náraze, keď sa dosiahne nastavená sila. Pomáha zabrániť odieraniu hrotu bitu.

  Výhody

  • Plynulá a plynulá regulácia otáčok;
  • Tuhosť je 60 Nm;
  • malá hmotnosť 1.2 kg;
  • elektronický brzdový motor;
  • podsvietenie.

  Nevýhody

  • Batérie je potrebné zakúpiť samostatne;
  • Niektorí majú v skľučovadle spätnú väzbu;
  • existujú sťažnosti na stratu kontaktu s tlačidlom.

  AEG BSB18BL-0 4935464099

  Hodnotenie: 4.6

  AEG BSB18BL-0 4935464099

  Bezkartáčový skrutkovač pracuje pri otáčkach do 2000 ot/min a dokáže vyvinúť úderovú rýchlosť až 32 000 za minútu. tento prevodový mechanizmus umožňuje skrutkovanie skrutiek s priemerom do 15 mm. Rýchloupínacie skľučovadlo umožňuje nasadenie jadrového vrtáka a šírku otvoru v dreve až do 100 mm. Vyrába nástroj pri teplotách okolia až do -18 stupňov, čo dokáže len málo konkurenčných výrobcov. To vám umožní inštalovať strešné krytiny a iné vonkajšie obklady po celý rok.

  Špeciálnou vlastnosťou tohto profesionálneho modelu je zvýšený uťahovací moment, ktorý sa vyskytuje len pri skrutkovačoch (nemýliť si s kľúčmi). Tu je krútiaci moment 140 Nm. Vďaka tomu je možné bez problémov vŕtať dlhé samorezné skrutky až do 140 mm alebo otvory do liatiny, vysokouhlíkovej ocele alebo masívneho dreva. Na mimoriadne rýchlu prácu je na dlhom hriadeli druhá rukoväť. Nebráni vo výhľade, ale umožňuje väčší tlak. Pre tieto rozdiely je profesionálny model považovaný za najlepší svojho druhu.

  Výhody

  • spona na opasok;
  • Je tu druhá rukoväť;
  • 6-ročná záruka výrobcu;
  • prevodové teleso vyrobené výlučne z kovu;
  • LED osvetlenie pracovného priestoru.

  Nevýhody

  • váži viac ako 2 kg;
  • veľmi vysoká cena.

  DeWalt XR DCF887N

  Hodnotenie: 4.5

  DeWalt XR DCF887N

  Profesionálny bezkartáčový skrutkovač od spoločnosti DeWalt je zaujímavý svojou silou 205 Nm. Tu je však skľučovadlo HEX, takže vrtáky s valcovou stopkou už nemožno vložiť. Výrobok zaberá menej miesta ako predchádzajúce. Neexistuje ani žiadna kontrola krútiaceho momentu, čo znamená, že sa môžu poškodiť obzvlášť chúlostivé materiály. Otáčky 3250 ot/min je však možné nastaviť v troch stupňoch pre vyššie rýchlosti. Profesionálny prístroj vykoná 3800 úderov za minútu a umožňuje skrutkovanie skrutiek s priemerom do 10 mm.

  Spomedzi profesionálnych verzií je tento kľúč najkratší. Parameter je len 134 mm. To sa dosiahne tým, že sa upustí od rýchloupínacieho skľučovadla. Bity možno vložiť priamo do šesťhranného skľučovadla HEX. Skrutkovač je ideálny na montáž nábytku, aby ste sa mohli dostať do úzkych priestorov, napr. pri montáži políc na kuchynskú linku. Hmotnosť sa tiež znížila na 940 g, ale bez rýchloupínacieho skľučovadla už nie je možné model používať ako vŕtačku.

  Výhody

  • osvetlenie pomocou 3 LED prvkov;
  • rýchlosť otáčania 3250 otáčok za minútu;
  • Nízka hmotnosť 940 g;
  • pracuje s nárazom;
  • tri stupne nastaviteľnej rýchlosti.

  Nevýhody

  • Skrutkovací výkon nie je nastaviteľný;
  • vreteno nie je zablokované;
  • Bez rýchloupínacieho skľučovadla;
  • Batérie je potrebné zakúpiť samostatne.

  Makita DHP481Z

  Hodnotenie: 4.5

  MAKITA DHP481Z

  Profesionálny model pracuje s napätím 18 V a dosahuje uťahovací moment až 115 Nm. 21 + 2 kroky na presné nastavenie krútiaceho momentu. Pomocou tohto nástroja môžete ľahko zaskrutkovať skrutky s priemerom až 10 mm. 2100 otáčok za minútu a 31500 otáčok za minútu na zabezpečenie rýchlej práce so spojovacím materiálom. Po dosiahnutí nastavenej sily sa aktivuje brzda motora. Rýchloupínacie bezkľúčové skľučovadlo je vhodné pre vrtáky s valcovou stopkou s priemerom 1 alebo viac.5 až 13 mm. Skrutkovač je vhodný pre bity do 76 mm. Posuvný spínač na hornej strane páky pre prípad, že je potrebné náhle obmedziť rýchlosť. Tým sa zabráni rozdrveniu krehkých materiálov pri zavádzaní hláv skrutiek.

  Podľa recenzií zákazníkov skrutkovač oceňujú vďaka pogumovanej rukoväti na sekanie s extra dĺžkou. Keď sa bit zasekne, zabraňuje vytočeniu zápästia.

  Výhody

  • bezkartáčový motor;
  • je osvetlený;
  • Poskytuje 31 500 úderov za minútu;
  • Tuhosť zaskrutkovania 115 Nm;
  • elektronická motorová brzda.

  Nevýhody

  • závažia 2.7 kg;
  • vysoká hodnota.

  BlackDecker BL188N

  Hodnotenie: 4.4

  BlackDecker BL188N

  Medzi cenovo dostupnejšie profesionálne skrutkovače patrí BlackDecker BL188N. Ide o výrobok americkej značky vyrobený v továrni v Číne. Nástroj má 22+1 stupňov nastaviteľného krútiaceho momentu s maximom 52 Nm. Otáčky je možné nastaviť v rozsahu od 1 do 1650 ot/min a na rýchle obmedzenie je k dispozícii krokový spínač. Napriek svojej rozpočtovej triede výrobca poskytol stroju možnosť fúkať rýchlosťou až 28050 za minútu. Spätné tlačidlo nad spúšťou uľahčuje odskrutkovanie starých skrutiek. Kovová skriňa prevodovky urýchľuje nadmerný odvod tepla. držiak bitov na spodnej plošine na rýchlu výmenu príslušenstva.

  Odborníci si tento skrutkovač pochvaľujú pre jeho veľmi ľahké uchopenie. Okrem protišmykového pogumovania s gumovými výstupkami, ktoré zvyšujú silu úchopu, je vybavená dvoma vyčnievajúcimi úchytmi na prsty. Zlepšuje sa tak úchop – nehrozí, že by ste profesionálny nástroj upustili.

  Výhody

  • K dispozícii je aj rotácia s nárazom;
  • rýchloupínacie skľučovadlo;
  • Rukoväť sa ľahko drží;
  • váži 1.5 kg;
  • Držiak bitov.

  Nevýhody

  • Batériu je potrebné zakúpiť samostatne;
  • Žiadna motorová brzda.

  AEG BSB18G3-0 4935472011

  Hodnotenie: 4.4

  AEG BSB18G3-0 4935472011

  Nemecká značka AEG ponúka profesionálnu jednotku BSB18G3-0 s krútiacim momentom 55 Nm a maximálnymi otáčkami 1850 ot. Jadrovým vrtákom do dreva možno vŕtať otvory s priemerom až 40 mm. Priamo pod zásuvkou sa nachádza osvetlenie LED, ktoré poskytuje jasný výhľad na pracovnú plochu v nedostatočne osvetlených oblastiach. Rukoväť je sklonená smerom k motorovému priestoru, čo uľahčuje jej uchopenie. Je pokrytá jemnými pupienkami pre bezpečné uchopenie. skrutkovač oceníte holými rukami aj v rukaviciach.

  Je to jeden z cenovo najdostupnejších profesionálnych skrutkovačov. Lacnosť je spôsobená kefovým motorom a montážou v čínskej továrni. Nemecké náradie má však elektronickú motorovú brzdu, náraz do 24050 úderov za minútu a stupňovitú reguláciu otáčok. Rýchloupínacie bezkľúčové skľučovadlo na použitie s vrtákmi aj bitmi. Ak práve začínate svoj profesionálny život, vyberte si tento kľúč, aby ste ušetrili na počiatočnej investícii.

  Výhody

  • gombík s pupienkami;
  • Je tu reverz;
  • Elektronické brzdy fungujú;
  • Vynikajúce podsvietenie.

  Nevýhody

  • kefový motor;
  • Batéria nie je súčasťou balenia.

  Najlepšie profesionálne sieťové skrutkovače

  Profesionálne sieťové skrutkovače možno používať bez časového obmedzenia. Je ľahší, pretože na rukoväti nie je batéria. Môžu sa však používať len na miestach s napätím 220 V. Väčšia manévrovateľnosť stroja závisí od dĺžky napájacieho kábla. Možno bude potrebné zakúpiť predlžovací kábel. Získajte tento nástroj na stacionárne použitie v dielni alebo garáži.

  Makita FS6300

  Hodnotenie: 4.9

  Makita FS6300

  Profesionálny sieťový skrutkovač Makita má hmotnosť 1 kg.4 kg, takže pri dlhodobej práci príliš neunavuje zápästie. Zadná časť rukoväte je pokrytá protišmykovým materiálom pre lepšie uchopenie. V puzdre je integrovaný klip, ktorý uľahčuje rýchle zavesenie nástroja na opasok. Sklíčidlo je pôvodne šesťhranné a má hĺbkový doraz – je na vás, ako ďaleko sa plochá časť spojovacieho prvku otočí. Táto konštrukcia však znamená dĺžku 279 mm, takže sa netvári ako najkratší skrutkovač. Na kryte prevodovky je diódové svetlo na prevádzku za súmraku alebo vo výklenku nábytku, kde nie je k dispozícii svetlo v miestnosti. V recenziách sú remeselníci spokojní s dlhým káblom 4 m, ktorý umožňuje používateľovi manévrovateľnosť bez predlžovacieho kábla.

  Profesionálny model vyniká extra výkonom 570 W. Vďaka tomu môžete s istotou zatĺkať dlhé skrutky 100-120 mm do dreva alebo kovových profilov. Akumulátorový skrutkovač má tiež vysokú rýchlosť otáčania 6000 otáčok za minútu, ktorá urýchľuje prácu. Rozhodnite sa pre veľké úlohy a ušetríte veľa času.

  Výhody

  • K dispozícii je obmedzovač hĺbky skrutkovania;
  • sa dá rýchlo upevniť na opasok;
  • ergonomické drážky na prsty pozdĺž puzdra;
  • Držiak bitov v rukoväti.

  Nevýhody

  • na výmenu kefiek je potrebné rozobrať kryt;
  • nie je možné vložiť žiadny vrták.

  Hanskonner HID2145P 450W 45Nm

  Hodnotenie: 4.8

  HANSKONNER HID2145P 450 WATT 45 NM

  Výrobok nemeckej značky má výkon 450 W a dosahuje uťahovací moment 45 Nm. Tuhosť možno nastaviť v 23 stupňoch pomocou otočného kolieska. V hornej časti je umiestnený kolískový spínač na obmedzenie rýchlosti pri prechode z montáže do plechu na vŕtanie do kovu. Rýchloupínacie bezkľúčové skľučovadlo pre priemer stopky do 13 mm. Výrobca poskytuje servisné poklopy na uľahčenie výmeny kief. Profesionálny stroj možno opraviť za 2 minúty. Pri dlhom vŕtaní možno uvoľňovacie tlačidlo zablokovať, aby sa odľahčil ukazovák. Spätná väzba od používateľov, ktorí si pochvaľujú kovové skľučovadlo, pohodlnú rukoväť a 4 metre dlhý sieťový kábel.

  Profesionálny model vyniká vynikajúcim vyvážením v konfigurácii T. Na rozdiel od skrutkovačov v tvare L sa vám pri dlhšom používaní náradia menej unavia ruky.

  Výhody

  • kefky sa dajú vymeniť za 2 minúty;
  • pohodlná rukoväť;
  • optimálne rozloženie hmotnosti;
  • 4 m kábel;
  • náhradné štetce sú už súčasťou sady.

  Nevýhody

  • Kefový motor má kratšiu životnosť ako porovnateľné bezkartáčové skrutkovače.

  Makita DF0300 320W 56Nm

  Hodnotenie: 4.7

  Makita DF0300 320W 56Nm

  Skrutkovač je založený na inovatívnej japonskej konštrukcii, ktorá dokázala „vyžmýkať“ väčší krútiaci moment (56 Nm) s menšou silou. Profesionálny stroj spotrebuje iba 320 W za hodinu. Stroj sa môže otáčať až do 1500 otáčok za minútu a je nastaviteľný v plynulých aj skokových otáčkach. Dlhé vŕtanie uľahčuje blokovanie tlačidla Štart. V recenziách spoločnosti Craftsman sa páči skutočnosť, že súprava sa dodáva s kvalitným bitom, ktorý stačí na prvých niekoľko mesiacov profesionálneho používania. Používatelia sa tiež vyjadrujú o vynikajúcej konštrukcii, žiadnej vôli v skľučovadle a odolnosti voči prehriatiu.

  Profesionáli oceňujú skrutkovač japonskej značky pre jeho ľahkosť a kompaktnosť. Váži len 1.2 kg, takže práca 6-8 hodín denne unaví vaše ruky čo najmenej. Dĺžka nástroja je 206 mm, takže je ideálny na sekanie do nábytkových výklenkov. Pre takéto rozmery výrobca vymyslel umiestnenie rýchloupínacieho skľučovadla, ktoré rozširuje možnosti profesionálneho modelu a nahrádza vŕtačku.

  Výhody

  • súprava sa dodáva s bitom;
  • váži len 1.2 kg
  • krátka dĺžka 206 mm;
  • Rukoväť je úplne pokrytá gumou;
  • poklopy s výmenou kefiek.

  Nevýhody

  • Napriek vysokej cene sa predáva v krabici;
  • 2 káble.5 ;
  • Neupína vrtáky s priemerom nad 10 mm.

  Zubr DSh-M1-400-2

  Hodnotenie: 4.6

  ZOOZUR DSH-M1-400-2

  Profesionálny vŕtací skrutkovač od spoločnosti Zubr s výkonom 400 W a maximálnym krútiacim momentom 40 Nm. Posuvný spínač umožňuje prudké obmedzenie rýchlosti pri práci s jemnými materiálmi. maximálny výkon je 1800 otáčok za minútu. Rýchloupínacie skľučovadlo je určené pre stopky s veľkosťou do 13 mm. 3 m kábel vo väčšine situácií v dielni nepotrebuje predlžovací kábel. Konfigurácia rukoväte v tvare písmena T na ľahké uchopenie. Za zmienku stojí aj hmotnosť modelu – 1.26 kg, čo uľahčuje prácu s natiahnutými rukami niekde pod stropom. LED svetlo v spodnej časti rukoväte, namierené na skľučovadlo. Smer otáčania možno ľahko zmeniť jediným stlačením reverznej vlajky. Klip z nehrdzavejúcej ocele udrží nástroj bezpečne na opasku počas lezenia po rebríku.

  Ide o cenovo najvýhodnejší akumulátorový skrutkovač na profesionálne použitie. Skvelé pre malú dielňu alebo garáž. podľa jeho recenzií funguje s istotou ako vŕtačka a dobre skrutkuje spojovací materiál.

  Výhody

  • Bodové osvetlenie z rukoväte;
  • veľa gumy na kryte;
  • plynulé a plynulé nastavenie otáčok;
  • spona na opasok.

  Nevýhody

  • žiadny vplyv;
  • Výmena kefky si vyžaduje demontáž puzdra.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: