13 najlepších WC záchodov s funkciou bidetu

WC v kombinácii s bidetom v tom istom telese šetrí miesto v kúpeľni a zvyšuje ergonómiu osobnej hygieny. Tieto jednotky sa zvyčajne inštalujú v kompaktných kúpeľniach malých bytov alebo domov. Ako si vybrať WC s funkciou bidetu a ktoré modely sú považované za najlepšie, preskúmali naši odborníci. na základe vlastností produktu a spätnej väzby od zákazníkov, takže pomáha rýchlejšie pochopiť vlastnosti modelov a uľahčuje výber pre konkrétnu aplikáciu.

Ako si vybrať WC s funkciou bidetu

Ak hľadáte WC s funkciou bidetu, zamerajte sa na tieto kľúčové vlastnosti:

 1. Materiály produktu. Cenovo dostupnejšie výrobky z kameniny. Vzhľadom na jeho priemernú životnosť sú však výrobcovia nútení vyrábať hrubšie steny svojich toaliet. Výrobky z porcelánu vyzerajú rafinovanejšie a sofistikovanejšie a zvýšená hustota povrchu zabráni tomu, aby sa doň absorbovala voda a nečistoty. Takéto výrobky sú však drahšie.
 2. Rozmery sedadla. Bežná štandardná veľkosť je 50×35 cm. Pre väčšie telá sa však oplatí vyhľadať väčšiu možnosť toaliet, ktoré ponúkajú väčší komfort.
 3. Tvar misky. Lievikovitý tvar uľahčuje splachovanie, ale podporuje striekanie. Droplet eliminuje striekajúce kvapky, ale je menej hygienický (na okraji sa zhromažďuje povlak). Sprchový klozet s posuvným vývodom zabezpečuje kvalitné spláchnutie a čistý povrch.
 4. Maximálna hmotnosť používateľa.V závesnom systéme s bidetom môže byť maximálne zaťaženie 200 až 400 kg, čomu musia ľudia s nadváhou venovať osobitnú pozornosť.
 5. Možnosti nastavenia funkcie bidetu. V závislosti od výrobcu a modelu môže byť záchodová misa vybavená rôznymi voliteľnými prvkami a funkciami. Elektrický ohrievač umožňuje nastaviť správnu teplotu prietoku v bidete. Termostat udrží toto nastavenie, ak sa zmení vstupná teplota. Kyvadlový tryskový systém zabezpečuje lepšiu hygienu. Masážna funkcia vám poskytne trochu relaxu. Nastaviteľná zásuvka umožňuje prispôsobenie viacerým členom rodiny. Sušenie na vzduchu (sušič vlasov) eliminuje potrebu uteráka. Vyhrievané sedadlo pre vaše pohodlie, keď je chladno. Čistenie trysiek na splnenie najnáročnejších hygienických požiadaviek. Automatické otváranie eliminuje potrebu siahať rukami na záchodovú misu.
 6. Metóda kontroly. Na aktiváciu rôznych funkcií bidetu ponúkajú výrobcovia tlačidlá na boku WC misy, špeciálnu opierku s tlačidlami a diaľkové ovládanie na stene alebo diaľkový ovládač.
 7. Strana výstupu odpadu. Pozorujte smer vypúšťania. Ručná striekačka môže byť zvislá alebo vodorovná, podľa toho, kadiaľ vedie odpadové potrubie do bytu alebo domu.

Konfigurácia našich WC mís s funkciou bidetu môže byť závesná alebo stojaca. V našom prehľade sme modely zaradili do týchto kategórií.

Najlepšie závesné toalety s funkciou bidetu

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie závesné toalety s funkciou bidetu1GEBERIT Tuma Classic 146.094.11.190 355€
2Jacob Delafon Via C45559K-0070 740€
3Roca Inspira In-Wash A80306000162 500€
4Bien Seramik Pent PNKA052N1VP1W300020 500€
5DURAVIT DuraStyle 25425934 497€
6VitrA S50 5318B003-08505 680€
7Creavit Free FE322.0000014 008€
Najlepšie nástenné toalety s funkciou bidetu1GEBERIT Balena 8000 180.153.11.171 667€
2Orans IT-80684 495€
3Roca Inspira In-Wash A80306100196 923€
4Laguraty 8074A29 550€
5VitrA Grand 9763B003-12065 850€
6Kale Basics 7112234000+71122400010 461€

Najlepšie závesné toalety s funkciou bidetu

Predstenové zdvíhacie toalety s predstenovou inštaláciou. Skrýva nádržku a potrubia. Kompaktný podstavec sa dá ľahko čistiť a výška inštalácie sa môže meniť v závislosti od výšky používateľov. Tu sú najlepšie modely, ktoré sa páčia našim odborníkom a zákazníkom.

GEBERIT Tuma Classic 146.094.11.1

Hodnotenie: 4.9

GEBERIT TUMA CLASSIC 146.094.11.1

Prvé miesto patrí bidetu od švajčiarskej značky Geberit. Model patrí do kolekcie Aquaclean a je vyrobený z fajansy. Závesná toaleta má oválnu misu s rozmermi 52×35 cm. Jeho povrch je samočistiaci a zabraňuje priľnutiu nečistôt. Záchodová misa sa po každom použití dezodoruje. Tyč dýzy sa dá nastaviť tak, aby sa zmestilo viac ako jeden člen rodiny. Montáž do inštalácie s horizontálnym smerom výstupu. Sedadlo Micro lift sa dodáva spolu s jednotkou. Bidet vyžaduje napájanie 220 V. Okrem prietokového ohrevu je k dispozícii aj regulátor prietoku vody.

Tento model bidetu sa vyznačuje samozatváracím vekom. WC vás „vidí“ pomocou infračerveného senzora a „pozdraví“ vás zo vzdialenosti 0.5 až 1 m automatickým zdvihnutím veka. Nemusíte ho chytať rukami, čo sa v recenziách páči milovníkom čistoty.

Výhody

 • polohu vývodu je možné nastaviť;
 • tryska sa pohybuje kyvadlovo;
 • tyč je samočistiaca;
 • elektronicky ovládané veko bidetu;
 • Povrchová úprava záchodovej misy je proti usadeninám.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • sedadlo nie je vyhrievané za danú cenu.

Jacob Delafon Via C45559K-00

Hodnotenie: 4.8

Jacob Delafon Via C45559K-00

Na druhom mieste je keramická závesná toaleta s poklopom a funkciou bidetu so sušičom vlasov. Kaskádové splachovanie a technológia proti odkvapkávaniu v miske WC, ktorá zabraňuje striekaniu kvapiek na používateľa. Šikmý vývod umožňuje vypúšťanie vo vertikálnom aj horizontálnom smere pomocou adaptéra. Medzi funkcie patrí ohrev vody s reguláciou teploty, odstraňovanie zápachu a dýza s nastavením dĺžky predĺženia. Všetok hardvér je pochrómovaný, čo chráni kov pred koróziou a vylepšuje dizajn. Zákazníci si pochvaľujú zväčšenú veľkosť sedadla, ktoré má rozmery 47×37 cm, vďaka čomu máte viac priestoru na pohodlné sedenie na toalete.

Naši odborníci zaradili model bidetu do tejto recenzie kvôli 25-ročnej záruke na výrobok. ostatní výrobcovia sanitárnej keramiky v tejto cenovej kategórii sú pripravení ponúknuť záručnú dobu 2 až 10 rokov.

Výhody

 • priestranné rozmery sedadla 47×37 cm
 • dizajn bez ráfika;
 • univerzálny smer výstupu;
 • má systém proti striekajúcej vode.

Nevýhody

 • vysoká hodnota;
 • otvorená prípojka vody k bidetu a napájací kábel.

Roca Inspira In-Wash A803060001

Hodnotenie: 4.7

ROCA INSPIRA IN-WASH A803060001

Náš najlepší výrobok z najlepších bidetových záchodov pochádza od značky Rosa. Sanitárna keramika s hygienickou funkciou sprchy je vyrobená z čistého bieleho porcelánu. Konštrukcia bez okrajov zabraňuje hromadeniu baktérií na hornej časti a uľahčuje používateľovi udržiavanie čistoty výrobku. WC je vybavené duroplastovým sedadlom, ktoré sa plynulo spúšťa spolu s vekom. Funkcia bidetu je nastaviteľná na 4 úrovne teploty vody (studená, 33, 36, 39 stupňov), 3 režimy prevádzky (40, 50 a 60 stupňov), ako aj tri druhy tlaku prúdu. Spätná väzba od majiteľov ukazuje, že hygienickú sprchu možno nastaviť do 5 polôh, čo znamená, že je vhodná na používanie piatimi členmi rodiny s rôznymi proporciami.

skúšajúci boli nadšení integrovaným podsvietením. Funguje v kombinácii so snímačom pohybu. Keď vstúpite do kúpeľne, sanitárna keramika to „zistí“ a rozsvieti svetlo pod okrajom. Vďaka tomu je dizajn kompaktu ešte atraktívnejší, a to bez potreby okolitého osvetlenia.

Výhody

 • z porcelánu;
 • snehobiely povrch zostane dlho čistý;
 • Prístupový kryt je vybavený mikrozdvihákom;
 • integrovaná sušička po hygienickej sprche.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • žiadny systém proti rozstreku.

Bien Seramik Pent PNKA052N1VP1W3000

Hodnotenie: 4.6

Bien Seramik Pent PNKA052N1VP1W3000

WC Bien Seramik s bidetom je vyrobené zo sanitárnej fajansy. Veľkosť konštrukcie je 44×52 cm. Systém sa dodáva s plastovým sedadlom ovládaným mikrozdvihom. Nádoba na odpad sa dodáva samostatne s predstenovým inštalačným systémom. záchodová misa má horizontálny odtok. Misa je bez okrajov, čo uľahčuje starostlivosť o ňu a zákazníci si túto vlastnosť v recenziách veľmi pochvaľujú. Pracovná doska má vrstvu proti špine, takže sa ľahko čistí pri každom vyprázdnení. Celková výška WC misy je 400 mm a vďaka závesnému dizajnu ju možno umiestniť v ľubovoľnej výške.

Podľa nášho názoru je toaleta z hľadiska dizajnu najlepšia. Vonkajší povrch má viacero faziet, ktoré vytvárajú efekt kladivkového kameňa. Vďaka tomu je vizuálne atraktívna. Jeho výrazný vzhľad okamžite upúta pozornosť hostí. Ak máte radi netradičné riešenia, kúpte si túto možnosť.

Výhody

 • plynulé spúšťanie veka;
 • funkcia proti rozstreku;
 • misa bez okraja;
 • Povlak proti blatu.

Nevýhody

 • pomerne málo nastavení teploty;
 • sedadlo nie je vyhrievané.

DURAVIT DuraStyle 254259

Hodnotenie: 4.6

DURAVIT DURASTYLE 254259

Ďalšou v poradí je nemecká keramická záchodová misa s povrchovou úpravou proti nečistotám značky WonderG

 • ss. Poskytuje prirodzené splachovanie bez námahy pri každom spláchnutí. Bidetové sedadlo sa ovláda elektromechanicky a možno ho plynulo zdvíhať a spúšťať. Teplotu vody, silu prúdu a režim fénu možno upraviť podľa nastavení hygienickej sprchy. Výsuvnú dýzu možno naprogramovať pre dva individuálne profily. Na základe recenzií sa bidet po úplnom nastavení veľmi ľahko používa – stlačením jedného tlačidla sa spustí splachovanie a druhým tlačidlom sa aktivuje tryska s následným sušením.

  WC získalo ocenenie za najlepšiu ergonómiu záchodového sedadla. Kompaktný telefón navrhla spoločnosť Matteo Thun & Partners, ktorá sa snažila dosiahnuť dokonalú harmóniu línií a tvarov. Výsledkom je ploché veko a sedadlo s charakteristickým zakrivením na zadnej strane. To vám umožní sadnúť si na panvicu bez toho, aby ste sa museli z panvice odtrhnúť.

  Výhody

  • žiadne lemovanie;
  • povrchová úprava proti rozmazávaniu;
  • skryté zásobovanie všetkých komunikácií;
  • elektromechanické zdvíhanie a spúšťanie sedadla.

  Nevýhody

  • Na pripojenie k vertikálnemu splachovaniu je vhodný iba systém SensoWash;
  • dýza podporuje iba dve individuálne konfigurácie.

  VitrA S50 5318B003-0850

  Hodnotenie: 4.5

  VitrA S50 5318B003-0850

  Medzi cenovo dostupnejšie závesné toalety s funkciou bidetu patrí výrobok tureckej značky VitrA, ktorej výrobné závody sa nachádzajú v Rusku. S50 5318B003-0850 má výšku 400 mm a rozmery umývadla sú 52×36 cm. Horizontálne umiestnený vývod vody. Hygienická striekacia tryska je takmer neviditeľná, čo si zákazníci pochvaľujú v referenciách. Je pochrómovaný, aby sa zvýšila ochrana proti korózii a uľahčilo sa jeho čistenie. Splachovací prúd je organizovaný po obvode misy. Vďaka konfigurácii proti postriekaniu sa na osobu nestriekajú žiadne kvapky.

  Výrobok s funkciou bidetu sa dostal do prehľadu ako výrobok s najlepším pomerom ceny a kvality z hľadiska materiálov. WC je vyrobené z 18 mm porcelánu. Vďaka tomu je konštrukcia pevná a zachováva si biely povrch aj napriek každodennému používaniu. Výrobca poskytuje na svoje výrobky 10-ročnú záruku.

  Výhody

  • všetky komunikačné linky sú skryté;
  • z porcelánu;
  • tryska je veľmi nenápadná;
  • Funkcia proti rozstreku.

  Nevýhody

  • dizajn ráfika;
  • bez sedadla.

  Creavit Free FE322.00000

  Hodnotenie: 4.4

  CREAVIT FREE FE322.00000

  A toto je výrobok s bidetom od inej značky Creavit z Turecka. Model s oválnym tvarom misy a rozmermi 51×35 cm s výškou 340 mm. Výrobca sa rozhodol pre moderný štýl kolekcie Free, ale konfigurácia sanitárneho výrobku s okrajom. Odpadový systém je pripojený horizontálne. Pri splachovaní nádržky a následnom použití bidetu sa k obyvateľom nedostanú žiadne kvapky vody v dôsledku odrazu vody na vnútornej strane umývadla.

  Toto je ďalšia cenovo dostupná bidetová toaleta, ktorá je vyrobená z porcelánu. Spoločnosť ho tiež vybavila dodatočnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu. Vďaka tomu povrch rýchlejšie vyschne a nehromadia sa na ňom baktérie. Výrobok má schválenie EPD, ktoré dokazuje, že všetky materiály sú šetrné k životnému prostrediu.

  Výhody

  • moderný štýl;
  • 12 rokov záruka výrobcu;
  • Vyrobené z porcelánu;
  • Chrómové príslušenstvo.

  Nevýhody

  • konfigurácia s ráfikom;
  • veko a sedadlo je možné zakúpiť samostatne.

  Najlepšie podlahové toalety s funkciou bidetu

  Podlahové toalety sa ľahšie inštalujú, pretože sa jednoducho položia na podlahu a nevyžadujú si falošnú stenu ani inštalačný materiál. Odvodňovací systém však môže byť v prípade potreby skrytý. Sú tiež praktické, pretože unesú váhu každej osoby. Tu sú niektoré z najlepších modelov s funkciou bidetu, ktoré vybrali odborníci.

  GEBERIT Balena 8000 180.153.11.1

  Hodnotenie: 4.9

  GEBERIT Balena 8000 180.153.11.1

  Podlahový bidet GEBERIT v hornej časti. Séria Balena 8000 je vyrobená zo sanitárnej keramiky a je vybavená špeciálnou protišmykovou povrchovou úpravou na zabezpečenie čistoty. Bidetový prístroj je programovateľný pre 4 používateľov, čo zodpovedá zloženiu väčšiny rodín. K dispozícii sú tieto možnosti: prerušovaná prevádzka striekacieho ramena, sprchovanie pre análnu a vaginálnu hygienu, pulzujúci masážny prúd, regulácia tlaku a teploty. Nastavenia majú na konci postupu funkciu teplej hmly s možnosťou nastavenia požadovaného stupňa ohrevu.

  Elektronické WC s bidetom sa vyznačuje ďalšími funkciami, ktoré sú považované za najlepšie. Hygienická sprchová hlavica automaticky začne oplachovať trysku pred odchodom osoby. Rovnaký úkon zopakuje prístroj aj po zákroku. Keď používateľ odíde, zariadenie samo vydezinfikuje trysky. WC misa je tiež schopná automatickej kontroly zápachu na toalete.

  Výhody

  • Sanitárna keramika s povrchovou úpravou odpudzujúcou nečistoty;
  • má infračervený snímač, ktorý rozpozná prítomnosť osoby;
  • plynulé spustenie sedadla;
  • Možnosť naprogramovania až pre 4 osoby.

  nevýhody

  • Tlačidlá na pravej strane sa musia ovládať hmatom;
  • vysoké náklady.

  Orans IT-806

  Hodnotenie: 4.8

  ORANS IT-806

  Druhé miesto v kategórii stojacich toaliet Orans IT-806. Bidetová sanita sa vyznačuje okamžitým ohrevom vody – pred hygienickou sprchou nemusíte čakať 10-15 sekúnd, kým systém ohreje prúd vody. Má tiež funkciu rozdelenia oplachovania na zóny, ktoré sú označené ako „Dámska“, „Pánska“, „Spoločenská“ a „Detská“. Vyhrievané záchodové sedadlo je obzvlášť príjemné na sedenie v chladnejšej miestnosti. Prietok vody a predĺženie dýzy možno nastaviť individuálne. Sušenie teplým vzduchom po ošetrení. Používatelia s citlivými sliznicami si obľúbia funkciu „jemného oplachovania“, ktorá produkuje jemný prúd vody pod nízkym tlakom a nespôsobuje nepríjemné pocity.

  Bidetový model odporúčame ako najlepší vďaka jeho automatickému splachovaniu. Po použití toalety sa nemusíte otáčať, na nič sa načahovať ani nič tlačiť – stačí sa zdvihnúť zo sedadla. WC reaguje aktivovaním splachovania, po ktorom si môžete opäť sadnúť a použiť funkciu bidetu.

  Výhody

  • má funkciu „Jemné oplachovanie“;
  • automatické odsávanie zápachu;
  • kryt s tichým spúšťaním;
  • Detský režim.

  Nevýhody

  • Používanie tlačidiel na pravej strane je jednoduché;
  • vysoké náklady.

  Roca Inspira In-Wash A803061001

  Hodnotenie: 4.7

  Roca Inspira In-Wash A803061001

  Značka Rosa vyrába závesné toalety s bidetom, ktoré sú vybavené 4-splachovou nádržkou.5 . Umývadlo je k dispozícii v dvoch režimoch splachovania (malé splachovanie a veľké splachovanie), čo pomáha šetriť zdroje. Misa je už vybavená sedadlom s funkciou mäkkého spúšťania. Podľa spätnej väzby zákazníkov má misa rozmery 60×39 cm, takže je vhodná pre používateľov rôznych veľkostí. Celková výška umývadla a splachovača je 78.8 cm, takže je možné v kúpeľni umiestniť poličku alebo nainštalovať kotol. Porcelán je vybavený povrchovou úpravou proti šmuhám a zostane dlho čistý aj pri minimálnej starostlivosti. Vnútorné vedenie umývadla je navrhnuté tak, aby tekutina nevytryskla von.

  Sanitárna keramika s integrovaným bidetom upútala pozornosť odborníkov svojím praktickým diaľkovým ovládaním. Pomocou neho možno nastaviť prevádzku hygienickej sprchovej hlavice, keď držíte zariadenie v ruke. nie je potrebné ručne hľadať kľúče na bočnej strane WC splachovača, čo uľahčuje obsluhu zariadenia.

  Výhody

  • veko má mikrozdvih;
  • je k dispozícii funkcia proti rozstreku;
  • cisterna pre 4 osoby.5 ;
  • nadrozmerná miska pre väčších používateľov.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • veľmi jednoduchý dizajn.

  Laguraty 8074A

  Hodnotenie: 4.7

  VITRA GRAND 9763B003-1206

  WC misa talianskej značky Laguraty sa vyrába v továrňach spoločnosti v Číne, ale s použitím európskej technológie a exkluzívneho vybavenia spoločnosti. Základným materiálom je porcelán. Misa má rozmery 69×36 cm. Všetky kovania sú pochrómované pre atraktívnejší vzhľad a ochranu proti korózii. Dodáva sa už so sedadlom a vekom. funkcia bidetu sa dosahuje použitím samostatnej sprchovej hlavice s hadicou namontovanej vedľa WC na nástennom držiaku. Nastavenie teploty vody a výšky hladiny sa vykonáva pomocou klasickej batérie, čo bude zrozumiteľnejšie pre tých, ktorí nemajú radi elektroniku. Výrobca poskytuje na tieto výrobky 5-ročnú záruku.

  Krása tohto WC spočíva v tom, že má umývadlo integrované do nádržky. V hornej časti umývadla je umývadlová misa a kohútik, aby ste si po použití toalety mohli umyť ruky. V miestnosti nie je potrebné samostatné umývadlo, čo šetrí miesto vo veľmi kompaktných kúpeľniach.

  Výhody

  • chrómové kovania;
  • Žiadne zložité nastavenia;
  • k dispozícii je aj systém proti rozstreku;
  • Predáva sa so sedadlom a vekom.

  Nevýhody

  • Ak chcete používať bidet, musíte držať sprchovú hlavicu v ruke;
  • Vodovodnú batériu je potrebné zakúpiť samostatne;
  • nastavenie tlaku otvorením kohútika.

  VitrA Grand 9763B003-1206

  Hodnotenie: 4.6

  VITRA GRAND 9763B003-1206

  Rad podlahových toaliet Grand od spoločnosti Vitra v Turecku je vybavený funkciou bidetu. Výpust je veľmi nenápadný, takže sanitárna keramika vizuálne vyzerá ako obyčajné WC. Striekacia pištoľ potiahnutá chrómom, ktorý chráni pred hrdzou. Misa je vyrobená z porcelánu a má rozmery 65×35 cm. Kanalizačný prívod je vodorovný. V rozsahu dodávky je už zahrnuté sedadlo. Rozprašovaná kvapalina prúdi po celom obvode umývadla a systém proti striekajúcej vode zabraňuje jej striekaniu späť do umývadla. Výrobca poskytuje na porcelánový výrobok záruku 10 rokov, ale na duroplastový kruhový výrobok sa vzťahuje záruka len dva roky. Zákazníci vo svojich recenziách uvádzajú, že ide o jednu z najkvalitnejších WC mís s bidetom za prijateľnú cenu.

  Odborníci zaradili toaletu do hodnotenia kvôli dvojstupňovému splachovaniu s objemom 3 a 6 litrov. malé prepadové potrubie šetrí spotrebu vody. Veľké splachovanie zaručuje, že je misa úplne čistá hneď na prvýkrát, pretože sa vyleje o 1.O 5 litrov viac ako iné stojace modely.

  Výhody

  • nenápadný dizajn postrekovača;
  • Záruka 10 rokov;
  • materiál je porcelán;
  • vrátane sedadla.

  nevýhody

  • konštrukcia obsahuje okraj, pod ktorým sa môžu množiť baktérie;
  • sedadlo bez mikrozdvihu.

  Kale Basics 7112234000+711224000

  Hodnotenie: 4.5

  Kale Basics 7112234000+711224000

  WC od spoločnosti Kale dopĺňa kategóriu stojacich WC s bidetom. obdĺžnikový dizajn misy, ktorý kopíruje línie splachovača. Štylistická myšlienka sa zákazníkom v recenziách páči, pretože pomáha odkloniť sa od obvyklého oválneho obrazu, ktorý mnohých „nudí“. Rozmery 61×35 cm a súčasťou balenia je sedadlo. Výška misky 39 cm je optimálna pre všetkých členov rodiny vrátane detí a starších ľudí. Jeho povrch sa ľahko udržiava, súdiac podľa recenzií. 10-ročná záruka výrobcu.

  Naši odborníci tento výrobok vyzdvihli kvôli tlačidlu Start-Stop na splachovači. Umožňuje používateľovi rozhodnúť, koľko vody sa má spláchnuť. Po aplikácii odtoku sa opätovným stlačením zastaví prietok. Takto si vždy vystačíte s jedným splachovacím cyklom a ušetríte vodu.

  Výhody

  • mikrozdvihnutie veka;
  • zaujímavý obdĺžnikový dizajn;
  • relatívne nízka cena;
  • vrátane cisterny.

  Nevýhody

  • materiálom je keramika
  • niekoľko režimov vo funkcii bidetu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: