13 najlepších zváracích elektród

Oblúkové zváranie je fascinujúce divadlo, aj keď nie je bezpečné pre oči. Táto technológia sa už dlho používa na spájanie oceľových prvkov do jednej robustnej konštrukcie. Elektróda zohráva v tomto procese dôležitú úlohu. Tento spotrebný materiál umožňuje zvárať vrstvu kovu, ktorá pevne spája okraje rôznych dielov. V súčasnosti sú na domácom trhu elektródy rôznych hrúbok, povlakov a cien. Ak chcete nájsť ideálnu elektródu pre vašu aplikáciu, najlepšie je riadiť sa odbornými radami.

Ako si vybrať zváracie elektródy

 1. Priemer. Výber priemeru elektródy závisí od hrúbky spájaného materiálu a možností zváračky. Za najobľúbenejší a najuniverzálnejší sa považuje trojitý (3 mm).
 2. Povrchová úprava.Povlak má niekoľko účelov. Primárne chráni tyč pred koróziou. Ešte dôležitejšie je však vytvorenie ochrannej atmosféry v oblasti zvárania, ktorá zabraňuje tvorbe trosky.
 3. Elektródy sa pri zváraní znečistených alebo hrdzavých povrchov správajú inak. Nie všetci zvárači dbajú na čistotu spojovacích hrán tak, ako by mali. Preto uprednostnia nenáročný spotrebný materiál, aj keď je o niečo drahší.
 4. Značka elektród. Väčšina elektród dobre zvára nízkouhlíkové a nízkolegované ocele. Pri práci s nehrdzavejúcou oceľou alebo legovanými druhmi ocele by sa však mal uprednostniť špecializovaný spotrebný materiál.
 5. Úložisko. Rôzne nátery môžu absorbovať vlhkosť v rôznom množstve. Negatívne ovplyvňuje kvalitu zvaru, objavujú sa problémy so zapaľovaním oblúka, niektoré elektródy sa stávajú úplne nepoužiteľné na zváranie. Preto je najlepšie nájsť miesto pre stoh elektród vo vykurovanej a suchej miestnosti.
 6. Výrobca.Donedávna domáci zvárači s obdivom hovorili o dovážaných elektródach, ktoré boli o hlavu vyššie ako domáce náprotivky. V súčasnosti je trend zlepšovať kvalitu Slovenskách elektród, nie sú oveľa horšie ako zahraniční konkurenti.

V našom prehľade máme 13 najlepších zváracích elektród. Zohľadnili sa názory expertov a spätná väzba od Slovenskách zváračov.

Najlepšie hodnotenie zváracích elektród

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie zváracie elektródy so základným povlakom1ESAB UONI 13/554.9
2Hanse Pioneer ANO-464.8
3QUATTRO ELEMENTI 771-3744.7
4OZL-8 (LEZ)4.7
5Kobelco LB-52U4.6
Najlepšie zváracie elektródy s rutilovým povlakom1Quattro Elementi 772-1664.9
2ESAB OK 46.304.8
3
 • ncoln Electric Omnia 46
 • 4.7
  4„Resanta MR-3S4.6
  5E
 • TECH MR-3C
 • 4.5
  Najlepšie zváracie elektródy obalené celulózou1ESAB Pipeweld 7010 Plus4.9
  2„SpetsElectrode MR-3S4.8
  Najlepšie zváracie elektródy obalené kyselinou1ESAB OK 67.714.8

  Najlepšie obalené zváracie elektródy

  Zváracie elektródy s hlavným povlakom sa široko používajú pri spájaní oceľových výrobkov. Ľahko sa s nimi pracuje, sú cenovo dostupné a umožňujú spoľahlivý šev. Odborníci vybrali niekoľko dobrých spotrebných materiálov.

  ESAB UONI 13/55

  Hodnotenie: 4.9

  ESAB UONI 13/55

  Rozumná cena a dobrá kvalita zvarov sú hlavnými dôvodmi obľúbenosti švédskych zváracích elektród ESAB UONI 13/55 medzi domácimi zváračmi. S ich pomocou je možné spoľahlivo spájať diely z nízkolegovaných a uhlíkových ocelí. v niektorých parametroch (bod klzu 420 MPa) materiál prekonáva drahších konkurentov. Zároveň je relatívne predĺženie zvaru až 22 %. To možno považovať za nevýhodu len vtedy, ak sa vyžadujú ťahové spoje.

  Dôležitou výhodou zváracích elektród ESAB UONI 13/55 je podľa odborníkov absencia falzifikátov na Slovenskom trhu. Nepoctiví obchodníci jednoducho nemôžu ponúknuť lepšiu cenu ako výrobca. Elektródy sa stali víťazom nášho rebríčka.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • odolnosť voči poveternostným vplyvom;
  • vysoká pevnosť v ťahu;
  • žiadne falzifikáty.

  Nevýhody

  • nízka relatívna rozťažnosť.

  Hanse Pioneer ANO-46

  Hodnotenie: 4.8

  Hanse Pioneer ANO-46

  Zváracie elektródy Hanse Pioneer ANO-46 vykazujú dobrý výkon. Profesionáli ich používajú na kvalitné a rovnomerné zvary s dobrým vzhľadom. Zvárači sú spokojní najmä s ľahkým počiatočným stavom oblúka, následné horenie je stabilné a mäkké. elektródy nevyžadujú žiadne špeciálne zručnosti, a preto ich môžu používať aj začiatočníci. Môžete začať zvárať bez väčšej prípravy hrán alebo odstraňovania hrdze.

  V recenziách si mnohí zvárači všímajú prijateľnú cenu ukrajinského materiálu, nenáročnosť pri práci. Jediným obmedzením je spojenie dielov z nízkouhlíkovej ocele (do 0,25 % uhlíka). Roztavený kov dobre vyplní široké medzery a vytvorí spoľahlivý šev. Materiál je hodný druhého miesta v našom rebríčku.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • kvalita okrajov je nevýrazná;
  • jednoduchá práca;
  • kvalitný šev.

  nevýhody

  • vysoká spotreba.

  QUATTRO ELEMENTI 771-374

  Hodnotenie: 4.7

  QUATTRO ELEMENTI 771-374

  Na čestnom treťom mieste nášho rebríčka sú prémiové elektródy QUATTRO ELEMENTI 771-374. Sú určené na zváracie práce s nehrdzavejúcou oceľou. Zváranie je možné vykonávať v rôznych rovinách, ale neodporúča sa umiestňovať elektródu vertikálne zhora nadol. Oblúk sa dobre zapaľuje pri striedavom prúde aj pri jednosmernom prúde s obrátenou polaritou. Profesionáli oceňujú tento materiál pre jeho hladké a kvalitné zvary, preto uprednostňujú taliansky výrobok napriek jeho vysokej cene. QUATTRO ELEMENTI 771-374 je o niečo horší ako víťaz v pevnosti v ťahu (400 MPa), ale dosahuje 41% predĺženie.

  Podľa názoru používateľov sú talianske elektródy najlepšie vo svojej kategórii, len vysoká cena im neumožňuje posunúť sa v rebríčku vyššie.

  Výhody

  • kvalitný zvar;
  • prevádzka s rôznymi typmi prúdu;
  • zváranie nehrdzavejúcej ocele;
  • stabilné spaľovanie.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  OZL-8 (LEZ)

  Hodnotenie: 4.7

  OZL-8 (LEZ)

  zváranie druhov nehrdzavejúcej ocele s vysokým obsahom niklu a chrómu si vyžaduje špeciálne elektródy. Domáce prvky OZL-8 (LEZ) spĺňajú všetky technologické požiadavky. Ukázalo sa, že sú vynikajúce na zváranie vysoko namáhaných zvarov, a to aj pri striedavom zaťažení. po vychladnutí sa na povrchu vytvorí malé množstvo trosky, ktoré sa dá ľahko mechanicky odstrániť. Elektródy sa umiestnili až na štvrtom mieste v rebríčku z dôvodu zhoršenia technických parametrov počas zvlhčovania.

  Skúsení zvárači zistili určité obmedzenie pri svojej práci. Elektródy sa môžu používať len v strojoch, ktoré generujú jednosmerný prúd s obrátenou polaritou.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • spoľahlivé zváranie nehrdzavejúcej ocele;
  • nízky nárast trosky;
  • ľahký bežecký šev.

  Nevýhody

  • horšie vlastnosti zváracieho spoja pri navlhčení elektród.

  Kobelco LB-52U

  Hodnotenie: 4.6

  Kobelco LB-52U

  Japonské elektródy Kobelco LB-52U sú určené na prácu s mäkkou oceľou. Odborníci obdivujú možnosť kvalitatívneho jednostranného zvárania. Elektródy sú obzvlášť užitočné pre oceľové potrubia. kvalita zvaru je vynikajúca, najmä ak prácu vykonáva kvalifikovaný technik. Žiadne striekanie roztaveného kovu počas jazdy elektródou. Výsledkom je vynikajúca odolnosť proti praskaniu, hlboké prenikanie do ocele, vysoká pevnosť (588 N/m2) a dlhá životnosť. mm). Pre dosiahnutie najlepších vlastností elektródy sa vyžaduje 0,5 až 1 hodina zahrievania pri 300-350 °C.

  Japonské výrobky uzatvárajú prvú päťku kvôli vysokej cene a tendencii rýchlo zvlhnúť.

  Výhody

  • Pevné a odolné zvary;
  • je možné viesť elektródu v ľubovoľnom smere
  • Hlboký prienik.

  nevýhody

  • vysoká cena;
  • rýchla absorpcia vlhkosti.

  Najlepšie zváracie elektródy s rutilovým povlakom

  Rutilové elektródy sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi. Obľúbený u zváračov pre svoje rýchle zapaľovanie, odolnosť voči vlhkosti, napájanie striedavým a jednosmerným prúdom. Tu je niekoľko kvalitných modelov.

  Quattro Elementi 772-166

  Hodnotenie: 4.9

  Quattro Elementi 772-166

  Rutilové elektródy Quattro Elementi 772-166 sú v kovospracujúcom priemysle stále žiadané. Je určený na zváranie mäkkých a nízkolegovaných ocelí. Vynikajúcu kvalitu zvaru umožňuje jedinečné chemické zloženie, dokonca aj skorodované a znečistené okraje sa spájajú bez pórov alebo dutín. Odborníci zdôrazňujú vynikajúce mechanické vlastnosti elektródových výrobkov. Medza klzu je 290 MPa, rázová húževnatosť je 110 J/m2. pozri. Silný a stabilný oblúk na jednoduchšie zváranie.

  Používatelia talianskych elektród uvádzajú ako nevýhodu vysokú cenu. Na pokrytie 1 kg kovu je potrebných až 1,7 kg rutilu.

  Výhody

  • dobrá kvalita švov;
  • vysoké technické parametre;
  • Hrany nie je potrebné hrdzaviť;
  • silný, stabilný oblúk.

  Výhody

  • vysoký prietok.

  ESAB OK 46.30

  Hodnotenie: 4.8

  ESAB OK 46.30

  Profesionálni zvárači používajú švédske elektródy ESAB OK 46 na zváranie kritických komponentov, rúr a ocele do hrúbky 3 cm.30. Na prvý pohľad by mala byť prekážkou pri kúpe vysoká cena, ale používateľská prívetivosť a vynikajúca kvalita zvárania prispievajú k ich obľúbenosti. Povrchovú úpravu možno vykonávať v rôznych rovinách, dokonca aj vertikálne zhora nadol. Dobré nastavenie výkonu vytvára hladký zvar bez nerovností a nedokonalostí.

  Pri výpočte nákladov je dôležité zohľadniť nielen cenu rutilových elektród, ale aj spotrebu. Švédske výrobky sú v tomto ohľade úsporné, na 1 kg zvarového kovu sa spotrebuje do 1,3 kg materiálu. Preto používatelia vo svojich spätných väzbách elektródy väčšinou chvália a za jedinú nevýhodu považujú rýchle vysychanie.

  Výhody

  • oblúk je stabilný a pevný – zvárač môže ľahko zvárať vo všetkých rovinách;
  • dokonale hladký a rovný šev;
  • úsporná spotreba.

  Nevýhody

  • Rýchlo absorbuje vlhkosť.

 • ncoln Electric Omnia 46
 • Hodnotenie: 4.7

  <li></div><p>ncoln Electric Omnia 46″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/1016666193651-2813.jpg“ height=“486″ title=“</p><li>ncoln Electric Omnia 46″><p>Americká spoločnosť má rozsiahle skúsenosti s vývojom zváracích elektród</p><li>ncoln Electric. Výrobky tohto výrobcu sa preto umiestňujú na popredných miestach v hodnoteniach. Omnia 46 je vybavená rutilovo-celulózovou vložkou, ktorá ponúka tieto výhody. Elektródy sa ľahko zapaľujú aj v strojoch, ktoré nemajú možnosť asistovaného zapaľovania. Umožňuje začínajúcim zváračom kontrolovať horenie oblúka. Počas prevádzky sa netvorí veľké množstvo iskier, čo je dobré z hľadiska komfortu aj bezpečnosti. Zvárači sú spokojní s nenáročnosťou elektród, pri pripájaní hrdzavých alebo znečistených obrobkov sa dá troska ľahko odstrániť.<p>Odborníci upozorňujú na vysokú pevnosť vytvoreného zvaru a dostupnosť materiálu. Len je potrebné pred prácou elektródy vytvrdiť kvôli tlmeniu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>tvrdý zvar;</li><li>ľahké zapálenie oblúka;</li><li>malá tvorba iskier.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>sklon k vysychaniu.</li></ul><h3>„Resanta MR-3S</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=

  Dostupná cena si podmanila Slovenskách spotrebiteľov Lotyšská spoločnosť Resanta. Rutilom obalené elektródy MR-3S sú medzi domácimi zváračmi obľúbené nielen pre svoju nízku cenu. spotrebný materiál vykazuje vysoký výkon, ktorý nie je horší ako u lídrov v rebríčku. Napríklad pevnosť zvaru v ťahu do 450 MPa pri dodržaní postupu zvárania. Výhodou materiálu je absencia pórov a ľahká separácia trosky. Pobaltie má však niekoľko slabých miest, ktoré mu bránia dostať sa do prvej trojky.

  Po prvé, zvar má relatívne predĺženie len 18 %. Elektródy pracujú výrazne horšie s vlhkosťou. Výrobok sa musí 1 hodinu kaliť pri teplote 150-170 °C.

  Výhody

  • nízka cena;
  • jednoduché zapaľovanie;
  • Prevádzka na striedavý alebo jednosmerný prúd.

  Nevýhody

  • nízke relatívne predĺženie
  • Zhoršuje sa kvalita zvaru pri zmáčaní elektródy.

  E
 • TECH -3
 • Hodnotenie: 4.5

  E<li></div><p>TECH MR-3C“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9471666193651-7013.jpg“ height=“457″ title=“E</p><li>TECH MR-3C“><p>Päticu najlepších rutilových elektród uzatvára domáci vývoj E</p><li>TECH MR-3C. Určenie elektród – zváranie oceľových polotovarov s hrúbkou do 2 cm. Najlepšie výsledky pri nízkolegovaných a uhlíkových triedach ocele. Získaný šev je hladký a má vysokú pevnosť v ťahu (440 MPa). Kov možno povrchovo upravovať v akejkoľvek rovine pomocou striedavého aj jednosmerného prúdu. Odborníkom sa páčilo minimálne rozstrekovanie roztaveného kovu, minimálna strata spotrebného materiálu pri vyhorení.<p>Domáci spotrebitelia pozitívne hodnotia dostupnosť elektród a spoľahlivosť zvarov. Medzi nevýhody patrí náročnosť na podmienky skladovania. Vysoká vlhkosť a nízke teploty spôsobujú degradáciu rutilu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>univerzálna použiteľnosť;</li><li>hladký zvar;</li><li>vysoká pevnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>úzkostlivo dbajte na podmienky skladovania.</li></ul><h2>Najlepšie zváracie elektródy obalené celulózou</h2><p>Na zlepšenie výkonu ručných oblúkových zváračiek výrobcovia nanášajú na elektródy celulózový povlak. Účinne chráni šev pred oxidáciou. Široko sa používa tento spotrebný materiál.</p><h3>ESAB Pipeweld 7010 Plus</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=ESAB Pipeweld 7010 Plus

  Elektróda ESAB Pipeweld 7010 Plus je chránená proti oxidácii. Hlavnou oblasťou použitia tohto materiálu je ručné oblúkové zváranie rúr. Poskytuje tiež pevné spojenie nízkolegovaných a uhlíkových ocelí. Odborníci považujú za optimálnu kombináciu relatívneho predĺženia (28 %) a odolnosti proti pretrhnutiu (450 MPa). Zvar je rovnomerný a hladký, pri správnej príprave povrchu dielov nevznikajú póry a dutiny. Po ochladení usadeného kovu nie je potrebné bojovať so stSlovenskou.

  Profesionálni zvárači sú spokojní s kvalitou zvaru, ale na dosiahnutie dokonalého zvaru je potrebné odstrániť nečistoty, vlhkosť a hrdzu z okrajov spájaných častí. Elektródy vyhrávajú v našom rebríčku.

  Výhody

  • kvalitný zvar;
  • žiadna troska;
  • vysoká odolnosť;
  • krátka odolnosť proti prehriatiu.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  „SpetsElectrode MR-3S

  Hodnotenie: 4.8

  Ruské celulózou potiahnuté elektródy „SpetsElectrode“ -3 majú niekoľko výhod. Dostupná cena je pre potenciálnych zákazníkov atraktívna. Odborníci upozorňujú na možnosť povrchovej úpravy na nepripravenom povrchu. Hladký vzhľad zvaru aj v prítomnosti vlhkosti, ľahkého znečistenia a ľahkej korózie. Elektródy umožňujú zváranie v rôznych polohách, s použitím jednosmerného alebo striedavého prúdu.

  O niečo skromnejšie parametre zvárania ako u víťaza. Napríklad predĺženie je 25 % a medza klzu až 390 MPa.

  Domáci zvárači sú spokojní s dostupnosťou elektród, ich nenáročnosťou pri práci.

  Výhody

  • prijateľná cena
  • nenáročný na kvalitu povrchu;
  • univerzálnosť použitia.

  nevýhody

  • skromné technické parametre.

  Najlepšie zváracie elektródy obalené kyselinou

  Mnohé výhody elektród potiahnutých kyselinou. Majú niektoré univerzálne vlastnosti, ako napríklad jednosmerný a striedavý prúd, povrchovú úpravu vo všetkých priestorových polohách. vo zvare nevznikajú prakticky žiadne medzery, a to ani pri vysokých tlakoch. Na čele kategórie je švédsky zástupca.

  ESAB OK 67.71

  Hodnotenie: 4.8

  ESAB OK 67.71

  Široké možnosti, ktoré zvárač ponúka pri svojej práci Elektródy ESAB OK 67.71. Kyslý náter zvyšuje produktivitu, umožňuje spájanie rozdielnych ocelí a zabezpečuje potrebnú pevnosť spoja. Švédske spotrebné materiály sú osvedčené na vzájomné zváranie nehrdzavejúcich a mäkkých ocelí. Ani legujúce prísady (kobalt, nikel, molybdén, volfrám) nie sú prekážkou pre vytvorenie rovnomerného a odolného zvaru. Odborníci odporúčajú prísne dodržiavať podmienky zváracieho prúdu (intenzita prúdu 34A, napätie 80-130V).

  Model sa stáva víťazom v rebríčku úspornej spotreby. Na 1 kg kovu sa použije približne 1,22 kg elektród. to pomáha kompenzovať vysokú cenu materiálu.

  Výhody

  • širokú škálu aplikácií;
  • zváranie rozdielnych ocelí;
  • úsporná spotreba.

  Nevýhody

  • vysoká cena.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: