14 najlepších miešačiek betónu

Elektrická miešačka betónu je jedným z kľúčových hráčov na stavbách, kde sa vyrába betón, omietka alebo lepidlo na obklady. Jedna z najnáročnejších operácií miešania piesku, cementu, vápna alebo vopred namiešaného betónu s vodou. Obsluha musí len vložiť komponenty v správnom pomere do nádrže jednotky – a technológia zvládne prácu za niekoľko minút. Vyprázdňovanie tiež nie je problém. . miešačky betónu majú špeciálne otočné mechanizmy alebo zásobníky. Na domácom trhu je široká ponuka stavebných strojov, preto je pre kupujúceho niekedy ťažké vybrať si najvhodnejšiu možnosť. Niektorí ľudia potrebujú malú vaňu, takže si môžete vybrať kompaktný model za prijateľnú cenu. A niekto sa zaoberá profesionálnou výstavbou alebo montážou domov. V tomto prípade potrebujete produktívne a spoľahlivé zariadenie na mnoho rokov.

Konštrukčné vlastnosti elektrických miešačiek betónu

 1. Väčšina domácich aj zahraničných výrobcov vyrába gravitačné výrobky. Stroj má rotujúci bubon, ktorý prijíma suroviny. Vo vnútri sú namontované špeciálne kovové nože, ktoré rozbíjajú betónovú zmes. Čím väčší je výkon motora, tým väčší objem betónu dokáže miešačka namiešať na jeden záťah. Rýchlosť otáčania určuje čas prípravy malty. K dispozícii sú rukoväte alebo riadiace kolieska na vyprázdňovanie miešačky transportbetónu, ktoré umožňujú úplné alebo čiastočné vyprázdnenie nádrže.
 2. Na trhu nájdete aj miešačky roztokov. Sú to stacionárne násypky, v ktorých sa otáča šnek s lopatkami. Tento typ miešačky má dôležitú výhodu. Stroj si ľahko poradí nielen s tekutými stavebnými materiálmi, ale dokáže účinne miešať aj husté a viskózne hmoty. Hotová betónová zmes sa do násypky vháňa pomocou šneku; výška a dĺžka niektorých modelov je nastaviteľná.

V našom prehľade máme najlepšie elektrické miešačky betónu. Hodnotenie na základe technických údajov, zistení expertov a spätnej väzby od zákazníkov.

Hodnotenie najlepších miešačiek betónu pre vašu domácnosť

NomináciamiestoNázovCena
Najlepšie kompaktné miešačky betónu do 100 litrov1Lebedjan S
-100
15 630 €
2Caiman SPIN15A119 990 €
3Kraton BeeTone 7011 015 €
Najlepšie miešačky betónu do 150 litrov1Denzel b 20015 500 €
2Eco CM-15214 420 €
3Kraton BeeTone14 480 €
4Eco CM-12713 100 €
5Stroymash SBR-132H12 430 €
6ZUBR Master BS-120-60010 312 €
Najlepšie veľkoobjemové miešačky betónu do 300 litrov1Vihr BM-23018 380 €
2RedVerg RD-CM28030 884 €
3Stroymash SBR-19019 215 €
4ZUBR Master BS-180-85013 004 €
5CALIBR BSE-20012 213 €

Najlepšie kompaktné miešačky betónu do 100 litrov

Vo väčšine prípadov je na domáce účely ideálna kompaktná miešačka betónu s objemom nádrže do 100 litrov. Takéto zariadenie vydrží výstavbu vane alebo garáže, pomôže vykonať dokončovacie práce. cena elektrického zariadenia sa líši v závislosti od vlastností a konštrukcie.

Lebedjan S
-100

Hodnotenie: 4.9

<img width="423" alt="Lebedjan S

-100 “ src=“/wp-content/uploads/2023/02/40116666194711-6514.jpg“ height=“512″ title=“Lebedjan S
-100 „>

Elektrické miešačky betónu Lebedjan S sa široko používajú v rôznych oblastiach ľudského života
-100. Používajú sa v stavebníctve, poľnohospodárstve a priemysle. Toto kompaktné zariadenie dokáže pripraviť betónové zmesi s veľkosťou častíc do 40 mm, ako aj rôzne malty. Vďaka nízkej hmotnosti 55 kg a ľahko ovládateľným kolieskam je miešačka mimoriadne mobilná. Výkonný 700 W elektrický pohon zaručuje bezproblémovú a dlhotrvajúcu prevádzku.

Výrobca vytvoril jednoduchý a udržiavateľný dizajn. Chybné diely sa dajú rýchlo a jednoducho vymeniť. Bezpečnosť obsluhy je zaistená ochranným krytom na prevodovke.

Výhody

 • spoľahlivé miešacie dosky;
 • Ochranný kryt na prevodovke
 • robustný bubon.

Slabé stránky

 • teplo motora;
 • existujú sťažnosti na zostavu pohonu.

Caiman SPIN15A

Hodnotenie: 4.8

Caiman SPIN15A

Francúzska miešačka malty Caiman SPIN15A je jedným z najprofesionálnejších strojov. Rýchlo a účinne mieša kvapalné aj viskózne roztoky. Typ núteného dopravníka má skrutkovú konštrukciu a komponenty sa musia nakladať zhora. Šikmý objem 60 litrov, roztok sa počas prípravy samostatne vypúšťa cez zbernú vaničku. Výkon jednotky je 15-18 l/min.

Mixér je vybavený výkonným elektromotorom s výkonom 1,4 kW a patentovanou prevodovkou. Výsledkom takejto kombinácie je vysoký výkon a spoľahlivá prevádzka. Zberná nádoba miešačky Caiman SPIN15A je na rozdiel od mnohých konkurenčných zariadení ľahko demontovateľná a vyprázdniteľná od zvyškov malty.

Výhody

 • výkonný pohon;
 • bezpečnosť obsluhy; vysoký výkon;
 • jednoduchá manipulácia.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

Kraton BeeTone 70

Hodnotenie: 4.7

Kraton BeeTone 70

Mixér funguje na gravitačnom princípe a má 65-litrovú nádrž. Dokáže naraz pripraviť až 46 litrov betónu. S výkonom motora 220 W je rýchlosť otáčania bubna 26.7 otáčok za minútu. Poskytuje kvalitné miešanie a nezaťažuje elektrickú sieť 220 V. Kábel sa dlhodobo nezahrieva. Namiešanie jednej dávky betónu trvá 3 až 6 minút. Model má pogumované rukoväte na otáčanie misy a dve kolieska na jednoduchú prepravu. Miešačka je práškovo lakovaná na dlhodobú ochranu kovu proti korózii. Prevodové koleso je vymeniteľné, takže ho možno vymeniť v prípade opotrebovania. V komentároch zákazníkov sa chváli tichá prevádzka miešačky a dobré miešanie malty.

Je to jeden z najkompaktnejších dostupných modelov s hmotnosťou len 30 kg (110 x 55 x 93 cm). ľahko sa prepravuje na stavenisko a umiestňuje sa do rohu staveniska alebo dokonca do miestnosti tak, aby neprekážal na chodníku. Používa sa na stierkovanie podláh a iné betónové procesy v stiesnených priestoroch alebo pri práci vo výškach.

Výhody

 • nízka spotreba energie;
 • Nepreťažuje sieť 220 V;
 • Robustná liatinová koruna;
 • Váži len 30 kg.

Nevýhody

 • Vhodné najmä pre menšie aplikácie.

Najlepšie miešačky betónu do 150 litrov

S celkovým objemom 150 litrov dokáže miešačka bezpečne postaviť váš vlastný dom. Stroj je ideálny pre menšie staveniská a dokáže vyrobiť požadované množstvo betónu alebo omietky. Jeho odolnosť je dostatočná na stavbu garáže.

Denzel b 200

Hodnotenie: 4.9

Denzel b 200

Miešačka betónu Denzel b 200 príjemne prekvapí svojou odolnosťou voči korózii. Spoľahlivosť výrobcu je daná najmä polymérovým povlakom výrobku. Zaujímavou vlastnosťou pre Rusov bude zachovanie výkonu pri poklese sieťového napätia. Umožňuje to 1 kW motor s medeným vinutím. Zabudovaná ochrana proti preťaženiu zabraňuje poruche motora v prípade preťaženia alebo prehriatia. Nožný pedál umožňuje pohodlne uzamknúť nádrž v polohe.

Napriek veľkému celkovému objemu nádrže dokáže model vyrobiť 110 litrov betónu v jednej dávke. Zbytočný objem má negatívny vplyv na kompaktnosť a v tejto zložke prehráva s modelom Zitrek. Ale stavba vyzerá dôstojne.

Výhody

 • dobré spracovanie;
 • Odolnosť voči korózii;
 • stabilná prevádzka pri nízkom napätí.

Nevýhody

 • Nádrž je príliš veľká pre takýto výkonný motor.

Eco CM-152

Hodnotenie: 4.8

Eco CM-152

Ide o stredne veľkú miešačku betónu značky Eco, ktorej bubon má objem 150 litrov a dokáže pripraviť maltu s objemom 110 litrov. Konštrukcia má odnímateľný prevodový krúžok, ktorý uľahčuje opravy stavebných zariadení. Motorový priestor je dobre izolovaný, takže stroj môžete používať aj za mierneho dažďa. Oceľové koleso na vyhadzovanie pripravenej betónovej zmesi. Vedľa hriadeľa je príruba s otvormi na upevnenie polohy miešačky betónu pod určitým uhlom. To umožňuje regulovať kvalitu miešania piesku s vodou, drveným kameňom a cementom, ako aj jednoduchosť vykládky. Miešačka má dva podvozky a opornú nohu na vlastné polohovanie bez potreby akýchkoľvek dodatočných prídavných zariadení. Stroj však váži 45 kg, takže jeho premiestňovanie a preprava sú trochu náročné.

Podľa recenzií je miešačka dobrá s dlhými okvetnými lístkami vo vnútri, vďaka čomu mieša maltu rýchlejšie a lepšie. Betón sa dodáva bez hrudiek cementu a bez dlhých prestávok v práci, takže je vhodný na stredne veľké betonáže, kde sa vyžaduje vysoká rýchlosť.

Výhody

 • Výkon motora 750 W prispieva k vysokému výkonu;
 • Získate pripravený objem až 110 litrov;
 • Motor je dobre chránený pred dažďom;
 • Nádrž sa dá pohodlne uzamknúť v požadovanom uhle.

Nevýhody

 • Otočné koliesko je v ruke klzké;
 • rám je miestami slabo zvarený.

Kraton BeeTone

Hodnotenie: 4.7

Kraton BeeTone

Objem nádrže miešačky Kraton BeeTone 160 je dostatočne účinný. S celkovým objemom 150 l možno naraz namiešať približne 108 l betónovej zmesi. A má malý elektrický motor s výkonom 650 W. Na zvýšenie produktivity stroja sa rýchlosť otáčania bubna zvýšila na 29,5 otáčok za minútu. Vylepšená konfigurácia bubna. To umožňuje vyrobiť dávku betónu alebo inej hotovej betónovej zmesi za 3 až 6 minút. Miešačka má nízku výšku (1250 mm), vďaka ktorej je nakladanie surovín pohodlné a neunavujúce.

Hmotnosť konštrukcie je 59,5 kg, čo je porovnateľné s konkurenciou. Ochranný kryt motora je nespornou výhodou modelu.

Výhody

 • jednoduchosť ovládania;
 • vysoký výkon;
 • ochrana motora.

Nedostatky

 • ťažko sa pohybuje;
 • slabá stabilita.

Eco CM-127

Hodnotenie: 4.6

Eco CM-127

Miešačka je vybavená 125-litrovým bubnom a umožňuje pripraviť až 85 litrov betónu naraz. Plniaci otvor s priemerom 33 cm je ideálny na plnenie prísad z vedra alebo priamo z obalu, takže sa nič nerozleje na zem. Výkonný motor s príkonom 650 W umožňuje otáčanie bubna rýchlosťou 28 otáčok za minútu pre kvalitné miešanie. Na pohon pastorka je namontovaný ochranný kryt, ktorý zabraňuje jeho ovplyvneniu dažďom. Hnací remeň je vybavený zosilnenou výstužou a zriedkavo sa pretrhne aj pri intenzívnom používaní. Motor je vybavený elektromagnetickým spínačom s integrovanou ochranou proti nechcenému spusteniu. Perforovaná príruba pomáha umiestniť bubon pod správnym uhlom. Otočné rameno miešačky sa časom neuvoľní, pretože je priskrutkované k ložisku.

Ohlasy chvália robustný bubon, pevný rám a tichý chod. Viac majiteľov je spokojných s dlhou zárukou, ktorú poskytuje výrobca. Vďaka tomu je výrobok vhodný na profesionálne betónové práce, ako sú ploty, základové pásy alebo dlažby.

Výhody

 • Motor je uzavretý v robustnom kryte;
 • Mixér možno umiestniť pod ľubovoľným uhlom;
 • Robustný dizajn;
 • dobrý bubon;
 • Funguje bez hrkútania.

Nevýhody

 • Liatinové ozubené koleso je potrebné počas suchého počasia mazať, inak bude vŕzgať.

Stroymash SBR-132H

Hodnotenie: 4.5

Stroymash SBR-132H

Mixér má príkon 550 W a objem bubna 132 litrov. Je vhodný na prípravu betónu do 64 litrov v jednej dávke. Na pohyb po stavenisku sú k dispozícii dve kolesá a oporný stojan. Hotová zmes sa nalieva ručne. Obsluha zdvihne zadnú rukoväť a má plnú kontrolu nad dávkovaním betónovej zmesi. Kryt je práškovo lakovaný na dlhotrvajúcu ochranu proti korózii. Miešačka na betón je zaujímavá svojím tvarom a zadným priamym pohonom. Otáčky sa prenášajú priamo z hriadeľa na misu, v ktorej sa pripravuje malta. Odpadá potreba prevodovky a veľkej korunky, čím sa konštrukcia zjednodušuje a zvyšuje odolnosť. Vďaka absencii týchto prvkov je mixér ľahší a pracuje ešte tichšie ako konkurencia.

Odborníkom sa model páči pre svoju úzku karosériu. Keďže pohon je umiestnený vzadu, na bokoch miešačky nie je nič. Vhodné najmä pre úzke priestory. Napríklad pri liatí podlahy v stodole alebo garáži možno stroj umiestniť do dverí (bez toho, aby sa do nich vstupovalo) a betón sa môže liať priamo z bubna, namiesto toho, aby sa prevážal na kolieskach z ulice.

Výhody

 • spoľahlivé skrutkové spoje;
 • Úplná kontrola vyklápania;
 • ľahko sa presúva na stavenisku;
 • vysoká rýchlosť miešania.

Nevýhody

 • krátky sieťový kábel.

ZUBR Master BS-120-600

Hodnotenie: 4.4

ZUBR Master BS-120-600

Ďalšia spoľahlivá miešačka na betón s dlhou zárukou – výrobca na ňu poskytuje záruku 5 rokov. Model je poháňaný bočným motorom s výkonom 600 W a umožňuje gravitačné miešanie pri 27 otáčkach za minútu. V 120-litrovom bubne možno pripraviť 60 litrov betónu. V zmontovanom stave má zariadenie rozmery 112h122h71 cm, čo je pre tento typ stavebného zariadenia dostatočne kompaktné.

Spätná väzba od používateľov ukazuje, že mixér dôstojne vydrží náročné používanie. Niektorí ľudia v lete namiešali 24 kubických metrov betónu. Po zložení na plocho v krabici sa ľahko zmestí do kufra auta, napríklad VW Polo. Majitelia ho odporúčajú po použití dobre umyť, aby sa predĺžila jeho bezproblémová prevádzka. Jediné, čo sa im nepáči, je veľký priemer otvorov v prírube, ktorý spôsobuje určitú vôľu a spôsobuje, že nádoba pri hnetení váhajú.

Výhody

 • liatinová koruna;
 • Šikovné veľké koliesko na vyklápanie;
 • Robustný rám zo sekcionálnych rúrok;
 • bezpečné skrutkové spojenie medzi bubnom a nosnou nohou.

Nevýhody

 • krátky drôt;
 • Veľká vôľa v otvoroch príruby, ktorá spôsobuje kývanie pevnej nádrže;
 • koleso skĺzne v rukách.

Najlepšie veľkoobjemové miešačky betónu do 300 litrov

Ak sa profesionálny stavebný tím špecializuje na súkromné domy alebo interiérové práce, veľkokapacitná miešačka betónu s objemom nádrže až 300 litrov pomôže mechanizovať ručnú prácu. Tieto modely sú spravidla vybavené robustným rámom a výkonným motorom. Životnosť závisí najmä od starostlivosti pracovníkov.

Vihr BM-230

Hodnotenie: 4.9

Vihr BM-230

Miešadlo na betón Vihr BM-230 ponúka vysoký stupeň bezpečnosti. Domáci výrobca sa zameral na robustnú a stabilnú konštrukciu. Rám je vyrobený z pevných, dobre zvarených kovových častí. Nezlyhajú stavitelia a pohon, na oceľový bubon pripojený k liatinovej korunke. Mixér je stabilný počas používania a vyprázdňovania.

Veľký 230-litrový zásobník umožňuje veľmi jednoduché plnenie suroviny vďaka 400 mm plniacemu otvoru. Vďaka nízkemu výkonu motora (1 kW) môžete mať len jednu dávku betónu denne, a to až 165 l. Príprava trvá 3 až 7 minút vďaka vysokej rýchlosti otáčania 29,5 otáčok za minútu. Rukoväť je navrhnutá ako volant na pohodlné vyprázdňovanie zmesi.

Výhody

 • robustná konštrukcia;
 • bezpečnú prevádzku;
 • pohodlné vykladanie.

Nevýhody

 • Nízky výkon motora.

RedVerg RD-CM280

Hodnotenie: 4.8

RedVerg RD-CM280

Miešačka betónu RedVerg RD-CM280 je ideálna na domáce použitie. Vďaka bubnu s objemom 280 litrov a výkonnému elektromotoru s výkonom 1,3 kW možno v jednej dávke vyrobiť približne 200 litrov betónu. Zariadenie vykazuje rýchle miešanie vďaka vysokým otáčkam 27,5 ot/min. Liatinová koruna bubna zvyšuje hmotnosť konštrukcie až o 95 kg, ale je kľúčom k odolnej a bezproblémovej prevádzke.

Použitie špeciálnej ochrany zabraňuje prehriatiu motora. Osobitná pozornosť bola venovaná bezpečnosti. Vidlica z liatej živice vybavená uzemňovacím kontaktom. Veľké tlačidlá zapnutia/vypnutia sú umiestnené na mieste vhodnom pre obsluhu. Vnútorné čepele sú zaistené mosadzným kovaním na rýchlu výmenu.

Výhody

 • robustné kolesá;
 • vysoký výkon;
 • vysoká úroveň zabezpečenia.

Výhody

 • Krátky elektrický vodič.

Stroymash SBR-190

Hodnotenie: 4.7

Stroymash SBR-190

Ide o jednu z najväčších miešačiek na betón v ponuke výrobcu s rozmermi 120x131x74 cm a hmotnosťou 77 kg. Bubon s objemom 190 litrov je schopný kvalitne premiešať 110 litrov betónu naraz. Motor roztočí hriadeľ až na 1500 otáčok za minútu, ale cez redukčnú prevodovku sa prenáša na šálku 23.2 otáčky za minútu. To zabezpečuje stabilný chod aj pri maximálnom zaťažení. Stavebné zariadenie je pripojené k jednofázovej sieti 220 V, takže ho možno používať na ktoromkoľvek dvore súkromného domu alebo z benzínového generátora v teréne. Obrovské bočné koleso na úplnú kontrolu procesu vykladania. Robustný rám zo štvorcových rúrok nepodlieha vysokej hmotnosti.

odborníci vyzdvihujú mixér pre jeho vysokú rýchlosť miešania. Napriek tomu, že je stroj naplnený 110 litrami piesku, cementu, drvenej žuly a vody, nespomalí sa, ale spoľahlivo otáča bubnom vďaka zvýšenému výkonu 1000-wattového motora. Ak potrebujete rýchlejšie miešanie väčšieho množstva betónu, vyberte si tento poloprofesionálny model. Jeho motor sa neprehrieva ani pri nepretržitom každodennom používaní.

Výhody

 • Korunka je vyrobená z liatiny;
 • pohodlný nožný uzáver;
 • výkonný motor;
 • robustný podvozok zabraňuje priehybu pri najväčšom zaťažení.

Nevýhody

 • váži 77 kg
 • zaberá veľa miesta.

ZUBR Master BS-180-850

Hodnotenie: 4.6

ZUBR Master BS-180-850

Stavebná miešačka má výkon 850 W na rýchle miešanie až 115 litrov malty. Samotná nádrž má objem 180 litrov, takže sa pri otáčaní nič nevylieva cez okraje. Krútiaci moment sa prenáša pomocou ťažkého liatinového krúžkového prevodu. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na boku motorového priestoru a sú izolované. Veľké koleso uľahčuje prevrátenie nástroja. Vďaka nožnému dorazu môžete zablokovať sklon bubna v rôznych uhloch. Pohodlná manipulácia bez rúk, čo zvyšuje bezpečnosť pri manipulácii s miskou plnou betónu.

Miešačka na betón vyniká silným rámom, ktorý zabezpečuje zvýšenú stabilitu. Široká rohová doska na stojane umožňuje, aby T-tyč fungovala ako brzda a zabránila pohybu stroja v dôsledku vibrácií alebo naklonenia. Na použitie na nerovnom teréne.

Výhody

 • Dobre sa mieša;
 • Široká stopa na nohe;
 • veľké sklápacie koleso;
 • liatinový veniec.

nevýhody

 • Niektoré stroje majú uvoľnenú skrutku upevňujúcu nádrž – vymeňte matice za samosvorné skrutky.

CALIBR BSE-200

Hodnotenie: 4.5

CALIBR BSE-200

Mixér má obrovské rozmery 117x129x85 cm a váži 70 kg. Vďaka veľkej konštrukcii pevne sedí na mieste a drží rotačný bubon s objemom 200 litrov. Stredný príkon 750 W zaručuje spoľahlivé vedenie a šetrí energiu. Liatinové vence sú veľmi odolné a vydržia dlho pri súkromnom používaní počas výstavby vlastného domu, garáže alebo technických priestorov. Motorový priestor je dobre chránený pred dažďom a pogumovaná spúšťacia doska zvyšuje bezpečnosť pri práci vonku. Stojan sa dá zložiť, čo uľahčuje prepravu stroja po stavenisku.

Miešačka na betón sa môže pochváliť 200-litrovou nádobou na zvýšenie produktivity. Na rozdiel od konkurenčných zariadení s rovnakým objemom dokáže naraz namiešať až 150 litrov zmesi (iné majú 115-120 litrov na rovnaký bubon). Vynikajúca voľba na liatie podlahy vo veľkom dome alebo inštaláciu výstužnej konštrukcie, aby sa práca vykonala bez prestojov.

Výhody

 • zátka na šnúrke;
 • Veľký krúžok na prevrátenie misy a vysypanie betónu;
 • skladacia oporná noha.

Nevýhody

 • obrovské rozmery;
 • váži 70 kg.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: