15 najlepších kladív

Nepostrádateľný nástroj pre každého domáceho majstra. Tento starožitný nástroj prešiel mnohými zmenami a boli vyvinuté modely vhodné pre každú činnosť. Dizajn sa však nezmenil. Výrobok sa skladá z dvoch častí: hlavy a rukoväte. Zatiaľ čo na hlavu sa stále používa oceľ, rukoväť sa vyrába z rôznych materiálov. Aby ste si vybrali správne kladivo pre váš domov, odborníci odporúčajú zohľadniť niekoľko bodov.

Ako si vybrať kladivo

 1. Účel.Prvým krokom je identifikácia funkcie nástroja. Prenajímateľovi postačí obyčajné stolové kladivo. Používatelia, ktorí sa venujú akejkoľvek činnosti, by sa mali radšej pozrieť na špecializované produkty.
 2. Bezpečnosť.Pri práci s kladivom sú dôležité bezpečnostné opatrenia. Ale nie všetko závisí od zručnosti remeselníka. Niektoré kladivá sú zle zmontované, takže hlava kladiva sa môže náhodne oddeliť od rukoväte. Najbezpečnejšie sa zdajú byť celokovové modely, ktorých hlava a rukoväť sú z jedného kusu.
 3. Materiál rukoväte.Na fórach sa veľa diskutuje o materiáli rukoväte. Niektorí ľudia požadujú ekologické drevo, iní uprednostňujú moderný laminát, ďalší dávajú prednosť rúrkovej rukoväti. Hlavnou vecou bolo, že ruka sa počas práce nešmýkala a pevnosť materiálu bola vysoká.
 4. Materiál hlavy kladiva.Na výrobu hlavy sa používajú rôzne technológie. Jedna strana nárazníka by mala byť čo najtvrdšia a stred nárazníka by mal byť relatívne mäkký. Túto štruktúru umožňuje kovanie s následným povrchovým kalením. Prehĺbenia v bežných lisovaných dieloch vznikajú silným nárazom.
 5. Ďalšie funkcie.Pre remeselníkov môžu byť užitočné aj niektoré ďalšie funkcie. Napríklad s hlavou kladiva na klince sa dajú klince vytiahnuť rýchlo a jednoducho a vďaka magnetickému držiaku držia klinec čepele kladiva, nie ruka zamestnanca.
 6. Hmotnosť a rozmery.Pokiaľ ide o hmotnosť a veľkosť, každý zákazník si vyberá kladivo nielen pre určité operácie, ale aj pre svoje antropometrické údaje.

Našich 15 najlepších kladív v našom prehľade. Pri zostavovaní rebríčka sa zohľadnil názor odborníkov a spätná väzba od domácich remeselníkov.

Hodnotenie najlepších kladív

Hodnoteniemiestonázov výrobkucena
Najlepšie montážne kladivá1Hrubá hodnota 104001 720 €
2Sata 924061 050€
3Stredový nástroj 0605-1000827€
4Informácia 59035345€
5FIT 44302375 €
Najlepšie kamenárske kladivá1Archimedes 90419699€
2FIT 44540838€
Najlepšie tesárske kladivá1Stanley FMHT1-512763 253€
2NEO 25-0001 094€
3FIT 44789729€
4Sparta 104105265€
Najlepšie regeneračné kladivá1JONNESWAY M101101 610€
2KING TONY 7842-28970€
Najlepšie strešné kladivá1Stanley 1-51-0371 130€
2Archimedes 90437549€

Najlepšie kladivá na drevo

Najzákladnejšie a najobľúbenejšie kladivo je zámočnícke kladivo. Jeho úlohou je zatĺkať klince, rozbíjať staré konštrukcie, narovnávať (ohýbať) diely atď. . Najuniverzálnejší nástroj dostupný v hmotnostiach od 200 g do 1000 g. Odborníci vyzdvihli niekoľko modelov kvality.

Hrubá hodnota 10400

Hodnotenie: 4.9

Hrubá hodnota 10400

Zámočnícke kladivo Gross 10400 si získalo srdcia používateľov vďaka svojej jednodielnej konštrukcii. Vysokokvalitný nástroj vyrobený z ocele C55. Štruktúra kovu v pracovnej oblasti je v dôsledku procesu kovania zhustená. Hlava kladiva je potom vystavená vysokým prúdom. Táto technológia zvyšuje tvrdosť povrchu a zvyšuje odolnosť kladiva voči opotrebovaniu. Úderník má tvrdosť 52 HRC (hĺbka 3 mm), pričom prechodová oblasť medzi hlavicou a rukoväťou je tvrdená na 35 HRC. Odborníci spomínajú aj trojdielnu rukoväť, ktorá účinne tlmí nárazy a vibrácie. Špeciálna konštrukcia rukoväte s kovovými čeľusťami má pozitívny vplyv na vyváženie nástroja. Na vrchole nášho rebríčka.

Výhody

 • jednodielna konštrukcia;
 • tvrdý útočník;
 • ergonomická rukoväť;
 • dobré vyváženie.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Sata 92406

Hodnotenie: 4.8

Sata 92406

Ťažké kladivo Sata 92406 je určené na vážne úlohy. Môže ľahko vykonávať kreatívne aj deštruktívne úlohy. Výrobok je vybavený drevenou rukoväťou, ktorá sa dobre drží v ruke. Výrobca ho vyrobil z dreva hikórie, ktoré mu dodáva pohodlný tvar. Dláto má klasický štvorcový tvar a je vyrobené z vysoko uhlíkovej ocele, takže vydrží vysoké zaťaženie pri náraze. S celkovou dĺžkou 36 cm je kladivo dostatočne dlhé na silný švih a pohodlnú prepravu. Odborníci zdôrazňujú bezpečné spojenie medzi hlavou kladiva a rukoväťou, takže práca s nástrojom je bezpečná.

Používatelia sú tiež spokojní s kvalitou čínskeho kladiva. Hoci je tento model z hľadiska spoľahlivosti horší ako víťazný model s pevným gumovým krúžkom.

Výhody

 • ergonomická rukoväť;
 • Hlava z vysokouhlíkovej ocele;
 • dobre sa hodí;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Centroinstrument 0605-1000

Hodnotenie: 4.7

hlava kladiva Centroinstrument 0605-1000

Ďalšie librové kladivo je v našom rebríčku v prvej trojke. Domáca výroba Centroinstrument 0605-1000 je vhodná pre širokú škálu perkusných aplikácií. Môže sa používať na zatĺkanie klincov alebo demontáž podskupín. S najtvrdšími materiálmi si poradí robustné kladivo, ktoré je vyrobené z vysokouhlíkovej ocele. Tvar úderníka je klasický štvorcový, zadná strana hlavy je vybrúsená. Výrobca sa rozhodol pre rukoväť zo sklenených vlákien, ktorá má pogumovanú rukoväť. Výsledkom tejto kombinácie syntetických materiálov je bezpečný úchop a menšia sila nárazu na ruku.

Domáci používatelia pridávajú silnú oceľ, dobré vyváženie a pohodlnú rukoväť.

Výhody

 • pevná hlava;
 • pohodlná rukoväť;
 • dobré vyváženie;
 • štýlový dizajn.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Informácia 59035

Hodnotenie: 4.6

Informácia 59035

Slovensko-čínske kladivo Inforce 59035 dokonale kombinuje dostupnú cenu a dobrú kvalitu. Nástroj váži 500 g, takže ho možno označiť za univerzálny model. Hlava kladiva je vyrobená z kovanej, jemnozrnnej uhlíkovej ocele. Diel bol tepelne spracovaný, takže úderník vydrží vysoké nárazové zaťaženie. Rukoväť zo sklenených vlákien má výstupky na prsty. Spodný okraj rukoväte je rozšírený, aby nástroj nevyklzol z ruky. Spôsob lepenia rukoväte a hlavy epoxidovým lepidlom.

Ohlasy používateľov sú prevažne pozitívne, pokiaľ ide o pohodlný úchop kladiva, pevnosť ocele a izolačné vlastnosti. Slabým miestom kladiva je gumový krúžok pod hlavou kladiva, ktorý sa po neúspešnom údere zničí.

Výhody

 • všestrannosť;
 • prijateľná cena;
 • jednoduchá manipulácia.

Nevýhody

 • gumový krúžok nie je odolný.

FIT 44302

Hodnotenie: 4.5

FIT 44302

Kladivo FIT 44302 je k dispozícii za najnižšiu cenu. Kanadský dizajn realizovaný v Číne kombinuje nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Vhodné na prácu s „klenotmi“, ako aj na prácu v stiesnených priestoroch. Vyrobené s hlavou kladiva z lisovanej ocele, ktorá je v tomto ohľade horšia ako u popredných výrobkov. Štvorcový tvar hlavy úderníka; zadná strana hlavy je naostrená. Ako materiál na rukoväť sa vyberá sklolaminát a na vystuženie sa pridáva plast. Plocha, ktorú má ruka uchopiť, je potiahnutá gumou a reliéfom pre pevný úchop.

Používatelia považujú kvalitu kladiva za priemernú, je pohodlné na používanie, ale mnohí sa obávajú silného úderu. Časom sa šľahač preliačí.

Výhody

 • nízka cena;
 • ľahké a kompaktné;
 • pohodlná rukoväť.

Nevýhody

 • vyrazená hlava.

Najlepšie murárske kladivá

Úderová časť murárskeho kladiva má dva povrchy. Na jednej strane je bežný štvorcový bit s hladkým povrchom. Opačná strana má tvar dláta. Pomôže vám to odstrániť prebytočné tehly alebo dlaždice. Špecialisti majú radi tieto produkty.

Archimedes 90419

Hodnotenie: 4.9

Archimedes 90419

Domáci výrobca vyvinul úspešný dizajn kamenárskeho kladiva. Archimedes 90419 sa vyrába v Číne, čo malo pozitívny vplyv na cenu nástroja. Vďaka optimálnemu pomeru cena/výkon je tento model v našom porovnaní skutočným víťazom. Odborníci kladú dôraz na hlavu vyrobenú z vysokopevnostnej ocele (CS45) s vysokým obsahom uhlíka. V záujme zvýšenia pevnosti výrobca spevnil úderné časti. Pomocou kombinovaného šľahača môže remeselník zatĺkať klince alebo upravovať murivo a nabrúsená zahnutá časť umožňuje rozdeliť tehly jedným úderom.

Používatelia sú spokojní s rukoväťou zo sklenených vlákien. Má pogumované podložky na tlmenie vibrácií a zníženie sklzu pri práci.

Výhody

 • spravodlivú cenu;
 • pevná hlava;
 • ľahké uchopenie
 • bezpečné uchytenie.

Nevýhody

 • nepozorované.

FIT 44540

Hodnotenie: 4.8

FIT 44540

Kladivo FIT 44540 je v Rusku dostupné za najvýhodnejšiu cenu. Toto murárske náradie je navrhnuté v Kanade a vyrobené v Číne. Model je dostatočne ťažký (0,6 kg). Tehlu možno rozbiť jedným úderom, ale ruka sa pri dlhšom používaní ľahko unaví. Hlava je vyrobená z lisovanej ocele, v tomto ohľade model stráca na lídra rebríčka. Flipová banka štvorcového tvaru má drážkovaný povrch, ktorý je veľmi užitočný na korekciu polohy tehál. Rukoväť zo sklených vlákien je vystužená plastom; pre bezpečný úchop je spodná hrana zosilnená a povrch je vrúbkovaný.

Murári oceňujú výkon, cenovú dostupnosť a odolnosť kladiva.

Výhody

 • nízka cena;
 • štvorcový útočník;
 • ergonomická rukoväť;
 • bezpečné uchytenie.

Nevýhody

 • vyrazená hlava.

Najlepšie tesárske kladivá

Stolárske kladivo má na jednom konci hlavy kladiva špeciálnu drážku. Je to druh klincovačky, ktorá uľahčuje demontáž hardvéru. Bežná hmotnosť nástroja sa pohybuje od 100 do 800 g. Odborníci upozorňujú na tieto modely.

Stanley FMHT1-51276

Hodnotenie: 4.9

Stanley FMHT1-51276

S kladivom Stanley FMHT1-51276 je možné vykonávať širokú škálu stavebných, tesárskych a montážnych prác. Pri demontáži drevených konštrukcií alebo demontáži panelov je však pre pracovníka najpohodlnejším nástrojom rovná hlava klinca. Tento dizajn bol vynájdený v Spojených štátoch a vyrobený v Mexiku. Hlava je vybavená okrúhlym šľahačom s tvrdeným povrchom. Čierna povrchová úprava chráni kov pred koróziou a špeciálna podložka AntiVibe a ladiaca vidlička v zadnej časti rukoväte znižuje vibrácie.

Prvé miesto sa udeľuje kladivu podľa pozitívnej spätnej väzby od domácich používateľov. Vyjadrujú sa k odolnosti, praktickému použitiu a používateľskej prívetivosti nástroja.

Výhody

 • jednoduchá demontáž;
 • ťažká hlava kladiva;
 • antivibračný systém;
 • ergonomická rukoväť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

NEO 25-000

Hodnotenie: 4.8

NEO 25-000

Poľské kladivo NEO 25-000 je dôstojným konkurentom víťaza súťaže. Výrobca vyrobil nástroj z jediného oceľového polotovaru, čo zaručuje robustnosť výrobku. Stolár alebo inštalatér sa nemusí obávať, že sa hlava kladiva počas práce zablokuje. Model váži 450 g, celková dĺžka kladiva je 325 mm. Odborníkom sa páči dvojdielna rukoväť, ktorá poskytuje maximálne pohodlie. špeciálna povrchová úprava zabraňuje skĺznutiu ruky za mokra a znižuje nárazové zaťaženie dlane. náradie možno použiť na zatĺkanie alebo odstraňovanie klincov, montáž a demontáž stolárskych výrobkov.

Používatelia sa vyjadrujú k spoľahlivosti kladiva, je veľmi ťažké ho zlomiť. Chybou môže byť len vyváženie.

Výhody

 • Jednodielna konštrukcia;
 • dvojzložkovú rukoväť;
 • univerzálne použitie;
 • trvanlivosť.

nevýhody

 • Neúspešné vyvažovanie.

FIT 44789

Hodnotenie: 4.7

FIT 44789

Odborníkom sa páči najmä pomer ceny a výkonu stolárskeho kladiva FIT 44789. Robustná a pevná celokovová konštrukcia. Kombinovaná hlava pozostávajúca z okrúhleho kladiva (priemer 27 mm) a zakrivenej klincovačky umožňuje vykonávať širokú škálu prác. Rukoväť z plastu s vyhĺbenými plochami na tlak prstov. V kombinácii s gumovým poťahom je výsledkom vynikajúci úchop aj vo vlhkých rukách. Výrobcovi sa zároveň podarilo znížiť nárazové zaťaženie ruky.

Tretie miesto v našom rebríčku, za najlepšími strelcami v odolnosti rukoväte. Ostatné funkcie nástroja nespôsobujú žiadne sťažnosti.

Výhody

 • celokovová konštrukcia;
 • Ergonomická rukoväť;
 • primeraná cena;
 • robustnosť a spoľahlivosť.

nevýhody

 • efemérny plast na rukoväti.

Sparta 104105

Hodnotenie: 4.6

Sparta 104105

Ak potrebujete ľahké a lacné stolárske kladivo, mali by ste zvážiť model Sparta 104105. Odborníci nemajú žiadne osobitné námietky voči hlave, ktorá je vyrobená z kvalitnej ocele. Pracovné plochy sú selektívne kalené, takže odolnosť úderníka a klincovačky je nesporná. Výrobca vybavil kladivo drevenou rukoväťou. Je ošetrený bezfarebným lakom, ktorý chráni drevo pred hnilobou a vysychaním. Jeho tvar sa dá len ťažko označiť za ergonomický, hoci bol prepracovaný tak, aby sa prispôsobil ruke. Rukoväť je v hlave zaistená dvoma klinmi. Spojenie nepatrí medzi najspoľahlivejšie, takže kladivo nie je v prvej trojke.

Vo väčšine správ si používatelia kladivo pochvaľujú pre jeho prístupnosť, ľahkosť a kompaktné rozmery. Drevená rukoväť sa považuje za nevýhodu.

Výhody

 • nízka cena;
 • pevné kladivo a pištoľ na klince;
 • lakovanie rukoväte.

Nevýhody

 • klzká rukoväť;
 • Nespoľahlivé zaistenie hlavy a rukoväte.

Najlepšie narovnávacie kladivá

Kladivo používajú najmä plechári. Je určený na montážne práce. úderník má valcovitý tvar a je vyrobený z mäkkého materiálu (guma, polyuretán). pri úderoch týmto kladivom nezostávajú na povrchu dielov žiadne stopy. Tu je niekoľko kvalitných modelov.

JONNESWAY M10110

Hodnotenie: 4.9

JONNESWAY M10110

Rovnacie kladivo JONNESWAY M10110 môže byť pomocnou rukou pre kulturistu. Je rozšírený v dielňach pre vozidlá. Odborníci zdôrazňujú jedinečný dizajn hlavy kladiva. Jedna strana má okrúhly, hladký úderník, druhá strana má vrcholový tvar. Toto riešenie rozširuje rozsah prác, ktoré môže mechanik vykonávať. Dlhá rukoväť je tiež veľmi praktická. Zušľachtenie drevenej časti je vykonané bližšie k hlave. To umožňuje rezanie povrchov v úzkych výklenkoch. Na ruke je zhrubnutie a táto časť je zafarbená na zeleno.

Kulturistom lichotia recenzie týkajúce sa funkčnosti a pohodlia. Napriek vysokej cene mnohí remeselníci uprednostňujú prácu s týmto nástrojom.

Výhody

 • multifunkčná aplikácia;
 • pohodlná rukoväť;
 • kvalitná výroba;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

KING TONY 7842-28

Hodnotenie: 4.8

KING TONY 7842-28

Rázové kladivo KING TONY 7842-28 upútalo pozornosť odborníkov vďaka svojej dostupnej cene a nízkej hmotnosti (0,165 kg). Navrhnuté pre širokú škálu aplikácií. Predáva sa zámočníkom a stolárom, karosárom a montážnikom. Originálna konštrukcia hlavy umožňuje meniť údery. Tvrdosť vymeniteľného úderníka možno prispôsobiť typu vykonávanej operácie. PUR podložky sú súčasťou náradia. Rukoväť je vyrobená z orechového dreva a výrobca použil bezfarebný lak na ochranu dreva.

Mnohí používatelia používajú kladivo KING TONY 7842-28 pri svojej práci. Vyjadrujú sa o ľahkosti a jednoduchosti ovládania. len úderníky sa pomerne rýchlo opotrebujú a povrch rukoväte je potrebné natrieť alebo nalakovať.

Výhody

 • primeraná cena;
 • vymeniteľné rytmy;
 • pohodlná rukoväť;
 • nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • sa rýchlo opotrebujú;
 • laková vrstva je zotretá.

Najlepšie pokrývačské kladivá

Kladivo pre pokrývačov má charakteristický ostrý hrot, ktorý umožňuje robiť otvory, pichať do dosiek alebo upevňovať nástroj v dreve. Okrem toho, aby mal pokrývač voľné ruky, je úderník často vybavený magnetickým držiakom. Za najlepšie v tejto kategórii sú považované tieto modely.

Stanley 1-51-037

Hodnotenie: 4.9

Stanley 1-51-037

Kladivo Stanley 1-51-037 má všetky potrebné vlastnosti, aby sa stalo skutočným pomocníkom pokrývača. Na uvoľnenie ruky kladiva pri práci vo výške je v hlave kladiva integrovaný magnetický držiak. Dá sa použiť na zatĺkanie klincov do ťažko prístupných miest. Klincovačka má jeden dlhý hrot, ktorý umožňuje upevnenie nástroja v drevených konštrukciách. Rukoväť z pochrómovanej rúrkovej ocele. Kladivo sa dobre drží v ruke vďaka mäkkej rukoväti. Produkt sa zaslúžene umiestnil na prvom mieste v našom rebríčku.

Používatelia vo svojej spätnej väzbe potvrdzujú vysokú kvalitu a jednoduchosť používania kladiva. Ani vysoká cena nezastaví pokrývačov, ktorí oceňujú pohodlie a bezpečnosť.

Výhody

 • magnetický držiak;
 • ostrý špendlík na hlave;
 • Bezpečné upnutie hlavy klinca k rukoväti;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Archimedes 90437

Hodnotenie: 4.8

Archimedes 90437

Cenovo výhodné kladivo Archimedes 90437 je ideálne na jednorazové pokrývačské práce pri montáži alebo opravách. Slovensko-čínsky výrobok má odolnú hlavu, ktorá je vyrobená z nástrojovej ocele. Na jednej strane je klasická hlava kladiva s tvrdeným povrchom, zatiaľ čo na opačnej strane je naostrený a zahnutý hrot. K dispozícii je aj štrbina na odstránenie nechtov. Oceľová rúrková rukoväť je potiahnutá gumou, vďaka čomu sa bezpečne drží za každého počasia. Z hľadiska funkčnosti model prehráva s víťazom rebríčka, ktorý obsadil druhé miesto.

Používatelia majú niekoľko sťažností na nástroj. Kvôli tenkej stene rúrky sa rukoväť pri ťahaní klincov ohýba v hlave klinca.

Výhody

 • nízka cena;
 • ľahkosť;
 • pohodlná rukoväť.

Nevýhody

 • skromná funkčnosť;
 • tenkostenná rukoväť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: