16 najlepších podlahových poterov

So samonivelačnými podlahami môžete v krátkom čase dosiahnuť dokonale hladký povrch. S týmto materiálom je možné odstrániť malé chyby, po vysušení nedochádza k zmršťovaniu a povrch je trvanlivý a odolný proti opotrebovaniu. V stavebných predajniach v Rusku je k dispozícii široký sortiment vyrovnávacích hmôt. Odborné poradenstvo vám pomôže správne sa rozhodnúť.

Ako si vybrať poter

 1. Základ. Všetky samonivelačné podlahy možno rozdeliť do skupín podľa viazacieho prostriedku. Nátery na báze cementu majú vysokú tvrdosť, ale dlho schnú. Zmesi na báze sadry rýchlo tvrdnú, povrch je odolný voči opotrebovaniu, ale boja sa vlhkosti. Epoxidové prášky vytvárajú hladký lesklý povrch. Používa sa na 3D podlahy, povrch je odolný voči oderu a vlhkosti, ale nárazové zaťaženie nesmie byť vysoké. Polyuretánové podlahy sú pružné; niektoré zmesi sa môžu používať na drevených podkladoch. Kvôli krásnemu vzhľadu sa používajú ako povrchová úprava, ale podklad nesmie mať vážne chyby.
 2. Rozsah použitia.Pri výbere najvhodnejšej liatej podlahy odborníci odporúčajú zvážiť umiestnenie pracovnej roviny. V bytoch to vyzerá dokonale epoxidové kompozície s akrylovými farbami alebo transparentnými nátermi s obrázkom na podklade. Na jednoduché vyrovnávanie si používatelia zvyčajne vyberajú cementové alebo sadrové zmesi. V kúpeľniach, saunách, kúpeľniach, toaletách a kuchyniach by sa mali používať polyuretánové zmesi. Vo vonkajšom prostredí je ľahké vyrovnať podklad pomocou cementových zmesí.
 3. Hrúbka náteru. Pri výbere poteru musíte venovať pozornosť takému parametru, ako je odporúčaná hrúbka vyrovnávacej vrstvy. Ak má podklad veľké výškové rozdiely, je vhodnejší vysoko plnený materiál s hrúbkou vrstvy viac ako 5 mm. Za samonivelačné zmesi sa považujú výrobky, ktoré vytvárajú povlak s hrúbkou 4-5 mm. Na konečnú úpravu je lepšie používať tenkovrstvové kompozície (do 1 mm).
 4. Rýchlosť sušenia. Mnohí spotrebitelia si pozorne neprečítajú odporúčania výrobcov týkajúce sa času sušenia. Uvedené časové rozpätie udáva, koľko hodín alebo dní možno po podlahe chodiť. To neznamená, že je možné pokračovať v ďalších dokončovacích prácach. Veľmi rýchlo tvrdnúca samonivelizačná podlaha na báze sadry (2-4 hodiny). Polyuretánové zmesi môžu vytvrdzovať až 20 hodín, zatiaľ čo epoxidové a cementové zmesi sa odporúča nechať vytvrdnúť 1-2 dni. Dlaždice, laminát alebo linoleum sa môžu položiť po 7-28 dňoch.
 5. Spotreba zmesi. Mnohí kupujúci dávajú prednosť lacnej samonivelačnej podlahe bez ohľadu na spotrebu zmesi. Výrobcovia ju uvádzajú v kilogramoch na 1 meter štvorcový plochy s hrúbkou vrstvy 1 mm. Najvyššia spotreba sa zaznamenala pri cementových maltách.

Vybrali sme 16 najlepších samonivelačných podláh. Všetky sú dostupné v maloobchodnej sieti našej krajiny, ich používanie je schválené odborníkmi a spotrebiteľmi.

Čo je lepšie použiť – poter alebo samonivelačnú podlahu?

Typ povlaku

Výhody

Nevýhody

Poter

+ atraktívna cena

+ Vyrovnáva veľké rozdiely (od 2 cm)

+ široká škála povrchových úprav

– vyžaduje si inštaláciu poterov a špeciálneho náradia

– zlá kvalita povrchu

– Hrúbka vrstvy (najmenej 2 cm)

Samonivelizačná podlaha

+ jednoduché vyrovnanie podkladu

+ Samolepiace

+ vysoká kvalita povrchu

– vysoké náklady

– povlak sa nedá obnoviť

– Malé rozdiely sa dajú vyrovnať

Hodnotenie najlepších samonivelačných podláh

Nomináciamiestonázov výrobkucena za kg.
Najlepšie dekoratívne potery1Teping Floor 205 PU387€
2G
 • MS HEAVY DUTY HD drymix
 • 57€
  3Arturo EP25001 100€
  4Polymerstone 2425€
  5Elacor-ED315€
  6Monopol 5500€
  Vrchná poterová podlaha na povrchovú úpravu1Starateli Rýchle spevnenie12€
  2Bergauf Easy Boden17€
  3VOLMA-Nevelir Express19€
  4Knauf-Tribon14€
  5Unis-Horizont17€
  6Scorline FK45R20€
  7Vetonit-500025€
  8Ceresit CN-17523€
  9BOLARS Finish CB-101018€
  10Lithopol De Luxe12€

  Najlepšia dekoratívna poterová podlaha

  Niektoré typy samonivelizačných podláh umožňujú získať pekný povrch. Niektoré z nich sa používajú na vytvorenie 3D povrchovej úpravy, iné sa zjemňujú po zavedení farbív. Odborníci zdôraznili niekoľko formulácií.

  Teping 205 PU

  Hodnotenie: 4.9

  TEPING PODLAHY 205 PU

  Od roku 2007 vyrábame v Petrohrade samonivelačné podlahy pod značkou Teping. Podlahové lepenie 205 PU je obľúbené najmä u domácich staviteľov. Tento univerzálny výrobok je dvojzložková zmes pozostávajúca z polyuretánovej bázy a tvrdidla. Po vytvrdnutí sa vytvorí plastický a odolný povlak, ktorý je odolný voči vibráciám, extrémnym teplotám a nárazovému zaťaženiu. Výrobca odporúča liatu podlahu na dokončenie obytných priestorov, ako aj na úpravu nevykurovaných skladov a garáží.

  Odborníci udeľujú tomuto výrobku vavríny ako víťazovi hodnotenia pre jeho vynikajúci pomer cena/výkon, ako aj pre jeho vysoké dekoratívne vlastnosti. Používatelia sú spokojní s pevnosťou a odolnosťou podlahovej krytiny.

  Výhody

  • trvanlivosť a plastickosť;
  • odolnosť voči zmenám teploty;
  • široký rozsah použitia;
  • lesklý povrch.

  nevýhody

  • nezistené.

  G
 • MS HEAVY DUTY HD drymix
 • Hodnotenie: 4.8

  G<li></div><p>MS HEAVY DUTY HD DRYMIX.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/97716666194181-3116.jpg“ height=“400″ title=“G</p><li>MS HEAVY DUTY HD DRYMIX.webp“><p>Veľmi odolnú podlahovú krytinu možno získať pomocou dvojzložkovej zmesi G</p><li>MS HEAVY DUTY HD drymix. Pevnosť liatej podlahy podľa odborníkov zahŕňa vysokú pevnosť v tlaku a ohybe. Odborníci odporúčajú zloženie na konečnú úpravu výrobných dielní, garáží, parkovísk, skladov atď. . Výrobca umožňuje tónovanie hotovej malty, čo zvyšuje dekoratívnosť podlahovej krytiny. povrch podlahy je vodotesný, odolný voči chemikáliám a ropným produktom. Domáce zloženie sa v našom hodnotení umiestnilo na druhom mieste a ustúpilo víťazovi v cene.<p>Stavitelia nemajú žiadne osobitné sťažnosti na kvalitu podlahy. roztok sa rýchlo premieša, po 24 hodinách je úplne vytvrdnutý.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká odolnosť;</li><li>široký rozsah hrúbky (5-12 mm);</li><li>tónovateľnosť;</li><li>žiadne zmrštenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Arturo EP2500</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ARTURO EP2500.webp

  Vytvorenie bezšvovej podlahy s vysokým leskom pomocou Arturo EP2500 z Holandska. Výrobca nepoužíva škodlivé rozpúšťadlá, preto malta pripravená na použitie nemá dráždivý zápach. Vďaka svojej ekologickosti sa liata podlaha môže používať v kuchyniach a sanitárnych zariadeniach, školách, škôlkach, továrenských halách. Epoxidový materiál sa môže použiť v neriedenej forme, pre zvýšenie hrúbky vrstvy sa predpokladá pridanie kremenného piesku. Hotová malta môže byť zafarbená, aby sa zvýšili jej dekoratívne vlastnosti.

  Odborníci dali materiálu tretí riadok v hodnotení. Zloženie nemohlo prekonať lídrov kvôli dlhému času sušenia (7 dní) a vysokej cene. A používatelia sú spokojní s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami, pričom si všímajú len malú hrúbku povlaku (1-5 mm).

  Výhody

  • lesklý povrch;
  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • odolnosť voči nárazovému zaťaženiu;
  • jednoduchá starostlivosť.

  nevýhody

  • vysoká cena;
  • dlho schne.

  Polymerstone-2

  Hodnotenie: 4.6

  POLYMERSTONE-2.webp

  Tenká, ale veľmi odolná podlahová krytina vzniká pri použití zloženia Polymerstone-2. Tento materiál stavitelia často nazývajú tekuté linoleum. Dvojzložkový polyuretánový výrobok v sivej farbe, tónovanie je povolené výrobcom. pripravená malta má dobrú životnosť (až 40 minút), čo umožňuje úpravám. Na vytvorenie povrchovej úpravy pomocou zmesi Polymerstone-2 možno použiť v akýchkoľvek uzavretých priestoroch, od bytov až po verejné inštitúcie. Odborníci udelili podlahe štvrté miesto v rebríčku, t. . Rozsah hrúbky je obmedzený na 2-3 mm.

  Používatelia si obľúbili prijateľnú cenu materiálu, rýchly čas vytvrdzovania (24 h), vysokú pevnosť. Povrch je dokonale hladký a rovný.

  Výhody

  • vysoká odolnosť;
  • ľahko sa pripravuje a aplikuje;
  • prijateľná cena;
  • široká oblasť použitia.

  Nevýhody

  • úzky rozsah hrúbky.

  Elacor-ED

  Hodnotenie: 4.5

  ELACOR-ED.webp

  Vysokú odolnosť proti opotrebovaniu má liata podlaha Elakor ED. Pripravuje sa na báze epoxidovej živice, vďaka ktorej sa po vytvrdnutí vytvorí priehľadná vrstva. Túto vlastnosť ocenia milovníci originálneho dekoru, tesnenia pod povlakom flitrov alebo ozdobných vložiek. Výrobca odporúča zachovať hrúbku 1,5 až 5 mm, ale je lepšie vytvoriť 3D efekt vo vrstve do 2 mm. Zloženie je určené na použitie v interiéri; podlahu možno dokončiť v teplotnom rozmedzí 5-25 °C. Materiál je vysoko odolný voči UV žiareniu, časom sa nevypaľuje.

  Samonivelizačná podlaha Elacor ED sa dostáva do nášho hodnotenia pre svoju prijateľnú cenu, transparentnosť a odolnosť. Nevýhodou je dlhý čas vytvrdzovania (72 h).

  Výhody

  • transparentnosť;
  • trvanlivosť;
  • Odolnosť voči UV žiareniu;
  • jednoduchá starostlivosť.

  Nevýhody

  • polymerizácia trvá dlho.

  Monopol 5

  Hodnotenie: 4.5

  MONOPOL 5.webp

  Na konci šiestich najlepších dekoratívnych liatych podláh ruská kompozícia Monopol 5. Materiál sa vyznačuje trojzložkovou štruktúrou. Okrem epoxidového základu a tvrdidla súprava obsahuje aj farbivo. Najprv sa zmieša s epoxidovou živicou a potom sa pridá tvrdidlo. Výrobok je určený na povrchovú úpravu, výsledná vrstva rýchlo stuhne. Medzi výhody samonivelizačnej podlahy patrí odolnosť voči nárazovému zaťaženiu, oderu a chemickým vplyvom. Polomatný povrch má estetický vzhľad.

  Stavbári sú trochu nespokojní s komplikovanou prípravou pracovnej zmesi. Okrem toho je často potrebné dodatočne použiť základný náter Monopol. liata podlaha sa obáva vibrácií, čo obmedzuje rozsah použitia.

  Výhody

  • polomatný povrch;
  • Rýchlo naberá na sile;
  • opraviteľnosť.

  Nevýhody

  • náročné na prípravu;
  • obmedzený rozsah použitia.

  Najlepšie samonivelačné podlahy

  Odstráňte chyby na podklade pomocou samonivelizačnej podlahy. Po vyschnutí povrchu sa naň najčastejšie položí dlažba, parkety, laminát alebo linoleum. Odborníci majú radi tieto stavebné zmesi.

  Starateli Rýchle vytvrdzovanie

  Hodnotenie: 4.9

  STARATELY HARDWARE.webp

  Najjednoduchší spôsob vyrovnania podlahy je pomocou rýchlotvrdnúcej samonivelačnej podlahy Starateli. Táto zmes na báze sadry je ideálna pre obývacie izby, vstupné haly a kuchyne. Pripravená malta sa vyznačuje vysokou pohyblivosťou, ktorá umožňuje vyrovnať povrch do 40 minút. Na druhej strane, čas vytvrdzovania je pomerne krátky (4 hodiny). Výrobca umožňuje mechanizovanú pokládku; výška vyrovnávacej vrstvy od 5 do 80 mm. Vzhľadom na jeho prijateľnú cenu mu odborníci udelili prvé miesto v našom rebríčku.

  Používatelia sú spokojní s jeho cenovou dostupnosťou, rýchlym vytvrdzovaním, rovnomerným povrchom. Ale pri nezávislom vyrovnávaní sú ťažkosti, preto je lepšie zveriť túto prácu profesionálom.

  Výhody

  • vysoká mobilita malty;
  • rýchle schnutie;
  • možnosť mechanizovanej aplikácie;
  • široký rozsah použitia.

  Nevýhody

  • Ťažkosti pri samonivelizácii.

  Bergauf Easy Boden

  Hodnotenie: 4.8

  BERGAUF EASY BODEN.webp

  Bergauf Easy Boden stojí za zváženie pre tých používateľov, ktorí uprednostňujú vlastné opravy vo svojom dome alebo byte. Napriek nemeckému názvu sa výrobok vyrába v našej krajine. Z hľadiska nákladov je však horší ako líder rebríčka. Škárovaná podlaha sa vďaka cementovému podkladu ľahko používa. Okrem toho sa môže používať vo vlhkých priestoroch (kúpeľne, sprchy, toalety). Pripravenú maltu je možné bez problémov nanášať vlastnými silami, výrobca umožňuje aj mechanizované liatie. Podkladom môže byť betónová doska alebo podlahové vykurovanie.

  Stavebníci sú spokojní s jednoduchosťou kladenia a vyrovnávania; vytvrdnutie náteru však trvá dlhšie ako pri náteroch na báze sadry. Nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • ľahko sa pripravuje a vyrovnáva;
  • univerzálnosť použitia;
  • odolnosť voči vlhkosti;
  • vysoká kvalita.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  VOLMA-Nevelir Express

  Hodnotenie: 4.7

  WOLMANIVELIR EXPRESS.webp

  Mnoho lichotivých recenzií od profesionálnych staviteľov prichádza na nalievanie podlahy VOLMA-Nivelir Express. Majstri upozorňujú na trvanlivosť pripravenej malty (do 60 minút) a vysokú mobilitu. Čas vytvrdzovania je len 4-6 hodín. Preto ho odborníci odporúčajú používať na miestach, kde je potrebná rýchla oprava. Najnáročnejšie podklady s výškovým rozdielom od 5 do 100 mm podliehajú vyrovnaniu. Produkt je hodný tretieho miesta v našom hodnotení.

  Väčšina spätnej väzby od používateľov je pozitívna. Vyskytli sa však aj negatívne skúsenosti v dôsledku nízkej kvality. Dôvodom môžu byť falšované výrobky, ale spotrebiteľom sa nepáči spätná väzba od výrobcu.

  Výhody

  • jednoduché miešanie;
  • vysoká plasticita malty;
  • rýchle schnutie;
  • vynikajúce praženie.

  Nevýhody

  • Vyskytujú sa chybné alebo falšované výrobky.

  Knauf-Tribon

  Hodnotenie: 4.7

  KNAUF-TRIBON.webp

  Vďaka ideálnej kombinácii cementu, sadry a minerálnych plnív patrí samonivelizačná podlaha Knauf-Tribon k najodolnejším proti ohybu. Zloženie je preto možné použiť nielen na potery a betón, ale aj na drevené podlahy. Vysoká spracovateľnosť (60 minút) a odolnosť voči vlhkosti Podľa odborníkov má zmes tieto výhody. Výrobca povoľuje používanie výrobku vo všetkých oblastiach. Hrúbka vrstvy je 10 až 60 mm, rozsah je o niečo užší ako u lídrov v rebríčku. Povinnou podmienkou je aj úprava dodatočnej povrchovej úpravy.

  Používatelia uznali niekoľko nevýhod, pričom hlavnou nevýhodou je nízka odolnosť voči UV žiareniu. Dobrá zvuková izolácia je však výhodou výrobku.

  Výhody

  • vysoká tuhosť pri ohýbaní;
  • širokú škálu aplikácií;
  • dobré zvukovoizolačné vlastnosti;
  • rýchly čas schnutia (6 h).

  Nevýhody

  • malý rozsah výškových rozdielov;
  • Nízka UV stabilita.

  Unis-Horizont

  Hodnotenie: 4.7

  UNIS-HORIZONT.webp

  Malta Unis-Gorizont sa dokonale osvedčila vo vlhkých priestoroch. Na jeho vytvorenie bol použitý cementový základ, ktorý je dokonale doplnený ďalšími komponentmi. Vďaka tomu sa výrobcovi podarilo dosiahnuť vysokú rýchlosť vytvrdzovania (3 hodiny). Odborníci ho považujú za najlepší materiál, keď chcete vyrovnať pevný podklad (betónové dosky, poter). zloženie sa nebojí teplotných rozdielov, je vhodné na usporiadanie „teplej podlahy“. Ďalším faktorom nášho rebríčka bola prijateľná cena.

  Pokiaľ ide o nevýhody, používatelia poukazujú na vysokú spotrebu výrobku a nízku životaschopnosť (30 minút). V kúpeľniach, vaňach a saunách sa však samonivelizačná podlaha často stáva záchranným prútikom.

  Výhody

  • odolnosť voči vlhkosti;
  • rýchle vytvrdzovanie;
  • odolnosť voči teplotným zmenám;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • vysoká spotreba;
  • obmedzená životnosť malty.

  Scorline FK45R

  Hodnotenie: 4.6

  SCORLINE FK45R.JPG

  Kombinácia minerálneho podkladu a polymérnych plnív robí zo Scorline FK45R jednu z najrýchlejšie vytvrdzujúcich samonivelizačných podlahových krytín. Po povrchu je možné chodiť už 2 hodiny po vyrovnaní. Montáž keramických obkladov alebo keramzitu sa odporúča po 3 hodinách. A ostatné dokončovacie práce je najlepšie vykonať po týždni vytvrdzovania. V prípade podlahového vykurovania sa odporúča nechať podlahu stáť 28 dní. Hrúbka vrstvy sa môže pohybovať od 2 do 100 mm.

  Stavebníci sú spokojní so životaschopnosťou pripravenej malty (40 minút), schopnosťou odstrániť vážne nerovnosti podkladu. Výrobok sa nachádza na konci rebríčka šiestich najlepších vyrovnávacích zmesí, t. . Používatelia sa sťažovali na praskanie po vysušení.

  Výhody

  • rýchle vytvrdzovanie;
  • ľahké vyrovnávanie;
  • primeraná cena;
  • hladký povrch.

  Nevýhody

  • nestabilná kvalita.

  Vetonit-5000

  Hodnotenie: 4.5

  VETONIT-5000.webp

  Zvýšený záujem majiteľov domov spôsobený novinkou spoločnosti Weber-Vetonit. Toto je vyrovnávacia zmes Wetonit-5000. Priťahuje svojou miernou cenou. Odborníci, ktorí s produktom pracovali, zdôrazňujú niekoľko bodov. Po prvé, hotová zmes je pomerne hustá, takže na jej vyrovnanie je potrebné použiť hladidlá a pravidlo. Zmes rýchlo schne, po 2 hodinách je ťažké odstrániť majáky z podlahy. Povrch je po vytvrdnutí drsný v dôsledku hrubej frakcie kameniva. Preto je potrebné po vyrovnaní podlahy dokončiť.

  Po preštudovaní všetkých rád odborníkov odborníci udelili malte 7. miesto v rebríčku. Na jednej strane je ľahké miešať miešačkou alebo vŕtačkou, ale vyrovnávanie je lepšie zveriť skúseným finišerom.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • rýchle schnutie;
  • vysoká pevnosť;
  • jednoduché miešanie.

  Nevýhody

  • hustá konzistencia roztoku;
  • drsný povrch.

  Ceresit CN-175

  Hodnotenie: 4.5

  Ceresit CN-175

  Univerzálna vyrovnávacia hmota Ceresit CN-175 má celý rad užitočných vlastností. Dokáže vyhladiť nerovnosti podkladu v rozsahu 3 – 60 mm. Silnými stránkami výrobku sú absencia zmršťovania po vysušení, odolnosť voči praskaniu atď. Zmes je v našom hodnotení zahrnutá aj z hľadiska ekologickej kompatibility. Výrobca odporúča jeho použitie v obývacích izbách a kúpeľniach. Povlak získava tvrdosť potrebnú na chôdzu do 4 hodín. Pripravená malta sa môže nanášať ručne alebo mechanicky.

  Samonivelizačná zmes nemohla stúpať vyššie kvôli zložitosti prípravy, ponecháva veľa byť požadovaný, a kvalita povrchu po vysušení.

  Výhody

  • po vysušení nedochádza k zmršťovaniu ani praskaniu;
  • vysoká pevnosť;
  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • nízka spotreba.

  Nevýhody

  • hustá konzistencia
  • veľká hrúbka vrstvy.

  BOLARS Finish SV-1010

  Hodnotenie: 4.4

  BOLARS FINISH SV-1010.webp

  BOLARS Finish SV-1010 sa môže používať ako finálna podlahová hmota. Výrobok kombinuje vlastnosti, ako je tenkosť a pevnosť v tlaku. Odborníci zdôrazňujú širokú škálu aplikácií. Vyrovnávanie podláh je možné nielen vo vnútorných priestoroch, ale aj mimo budov. Spojivom zmesi je cement, takže čas vytvrdzovania môže presiahnuť 6 hodín. Uvažuje sa o nie príliš vysokej životaschopnosti (30 minút), ktorá vyžaduje od pracovníka efektivitu pri vyrovnávaní. Konzistencia pripravenej malty je však optimálna na rovnomerné rozotieranie.

  Zloženie nemohlo byť v našom hodnotení vyššie kvôli spätnej väzbe od spotrebiteľov. Nie sú spokojní s kvalitou materiálu.

  Výhody

  • sa rovnomerne rozprestiera;
  • sa rýchlo nastaví;
  • tenká vrstva (0,1-10 mm);
  • vysoká odolnosť.

  Nevýhody

  • nestabilita;
  • Malta v teple rýchlo tvrdne.

  Lithopol De Luxe

  Hodnotenie: 4.3

  Lithopol De Luxe

  Ďalšia dokončovacia výplň podlahy spadá do nášho hodnotenia. Táto zlúčenina Litopol De Luxe. Veľmi ľahko sa používa, čo poteší začínajúcich finišerov. Na získanie hotovej malty stačí zmiešať suchý prášok s vodou (2-3 minúty) pomocou miešačky. Výslednú zmes nechajte 2-3 minúty odstáť a potom ju opäť premiešajte. Zostáva na rovnomerné a rýchle nanesenie malty na podklad (do 30 minút). Čas schnutia pre chôdzu je 6 hodín, ale linoleum, laminát, parkety alebo dlaždice možno položiť až po 7 dňoch. Maltu možno použiť na vyrovnanie veľkých rozdielov (5-100 mm).

  Nevýhodou je podľa zákazníkov vysoká spotreba výrobku, potreba rýchleho vyrovnania a obavy z prievanu a slnečného žiarenia.

  Výhody

  • jednoduchá príprava;
  • Dobrá vyrovnávacia schopnosť;
  • prijateľná cena;
  • Odoláva vysokým teplotám.

  Nevýhody

  • vysoká spotreba;
  • malta rýchlo tuhne.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: