5 najlepších kefových brúsok

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Kefové brúsky sa používajú v mnohých aplikáciách. Možno ich použiť na odstránenie starých náterov, rýchle „starnutie“ dreva, brúsenie a leštenie podkladu. Na rozdiel od uhlových brúsok brúsia modely s kefou širšiu plochu na jeden prechod. Práca je vďaka nemu rýchlejšia, bezpečnejšia a kvalitnejšia. Maloobchodníci ponúkajú zákazníkom rôzne modely z hľadiska ceny a kvality. Na výber najvhodnejšieho stroja je dôležité určiť ciele a úlohy elektrického spotrebiča. Naše odborné odporúčania vám pomôžu nájsť spoľahlivého pomocníka v mori domácich nástrojov.

Výkon motora. Všetky kefové brúsky sú poháňané elektrickým motorom. Výber výkonu závisí od typu práce.

 1. Pri práci s drevom je najlepšou voľbou 800-900W motor.
 2. Na prípravu kovového podkladu (odstránenie farby alebo hrdze) je potrebný výkonnejší prístroj. Výkonné 1300-1700W brúsky zvládnu takéto úlohy.

Otáčky vretena. Rýchlosť otáčania závisí od typu práce a materiálu. Najlepšia voľba pre model s reguláciou otáčok.

 1. Odborníci radia, aby sa drevené obrobky obrábali pri rýchlosti 1000 otáčok za minútu.
 2. Pri oceľovej konštrukcii sa otáčky zvýšia na 3000-4000 ot/min.

kotúč (priemer kefy). Pre brúsky na kefy je k dispozícii široká škála zariadení. Kefy sa vyrábajú z rôznych materiálov a líšia sa veľkosťou brúsiva, priemerom, šírkou a osadením.

 1. Plocha nástroja je prispôsobená priemeru hriadeľa. Osadenie kefy je najčastejšie 19 alebo 22 mm.
 2. maximálny priemer kefy možno prispôsobiť tvaru a veľkosti obrobku. Ak je pracovná plocha veľká, je najlepšie použiť brúsne materiály s maximálnym priemerom kotúča (do 200 mm). Kefy 60-100 mm sú vhodnejšie na malé obrobky.

Hmotnosť nástroja.Hmotnosť brúsky nemá jediný vplyv na únavu obsluhy. Aj keď je to potrebné zohľadniť pri nákupe.

 1. Ľahké zariadenie (2-3 kg) umožňuje manipuláciu s obrobkom v akejkoľvek polohe. Prácu možno vykonávať váhou, vertikálne aj horizontálne.
 2. Ťažšie modely (3,5-4,5 kg) sú vhodné na prácu s vodorovne stojacimi dielmi. Ich hmotnosť zabezpečuje potrebný prítlak na povrch, obsluha musí len viesť elektrické náradie.

Náš výber 5 najlepších kefových brúsok. Všetky tieto jednotky sú k dispozícii v špecializovaných predajniach v Rusku. Pri rozhodovaní o umiestnení vychádzala expertíza z názoru odborníkov a zohľadňovala spätnú väzbu od domácich používateľov.

Špičkové kefové brúsky

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie kefové brúsky1Metabo SE 17-200 RT24 000€
2EIBENSTOCK ESM 131036 300€
3Makita 974126 800€
4Interskol ShM-110/1400EM8 000€
5Sturm! AG1014P8 600€

Metabo SE 17-200 RT

Hodnotenie: 4.9

Metabo SE 17-200 RT

Kefová brúska Metabo SE 17-200 RT je schopná vykonávať širokú škálu úloh. Model sa od konkurencie odlišuje vysokým výkonom (1700 W) a veľkým priemerom kefy (200 mm). Odborníkov presvedčil výkon stroja a jeho vynikajúce spracovanie. Motor je dobre vybavený reguláciou otáčok, obmedzením rozbehového prúdu, systémom stabilizácie otáčok, ochranou proti preťaženiu. Motor je prachotesný, takže spoľahlivo funguje mnoho rokov. Stroj váži len 2,9 kg a dĺžka kábla je 4 m. Tento model sa v našej recenzii vyšplhal na najvyšší stupienok.

Domáci zákazníci si pochvaľujú jeho ľahkosť, používateľskú prívetivosť a vysoký výkon. Podľa ich názoru sa brúska oplatí.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • veľký disk;
 • kvalitná montáž;
 • použiteľnosť.

Nevýhody

 • nenájdené.

EIBENSTOCK ESM 1310

Hodnotenie: 4.8

EIBENSTOCK ESM 1310

Ľahká a ľahko ovládateľná brúska EIBENSTOCK ESM 1310 je našou druhou špičkovou brúskou. Model váži len 2,8 kg a má 1300 W elektromotor. Práca si vyžaduje kotúč s maximálnym priemerom 120 mm a 19 mm uloženie. Odborníci by vás radi upozornili na dokonalú funkčnosť. Výrobca nainštaloval regulátor otáčok, systém stabilizácie otáčok a mäkký štart. V prípade zaseknutého disku alebo dlhodobého používania sa spustí ochrana proti preťaženiu. Za prednosti stroja možno považovať pogumovanú rukoväť a odolnú ochranu prevodovky proti prachu.

O nemecké mlynčeky zatiaľ nie je medzi domácimi zákazníkmi veľký záujem. Jedným z pravdepodobných dôvodov jeho nízkej popularity je jeho vysoká cena.

Výhody

 • ľahký a kompaktný;
 • bohaté funkcie;
 • Nemecká kvalita;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Makita 9741

Hodnotenie: 4.7

Makita 9741

Brúska na kefy Makita 9741 je multifunkčný nástroj. Model možno použiť na odihlovanie, brúsenie, leštenie alebo štruktúrovanie rôznych druhov dreva. Stroj vyniká nízkou spotrebou energie (860 W) a dlhým sieťovým káblom (5 m). Vákuový okruh umožňuje výrobcovi pripojiť vysávač, aby sa minimalizovalo zanášanie miestnosti. Vďaka hmotnosti brúsky (4,2 kg) nemusí obsluha vyvíjať žiadnu silu na horizontálnu rovinu. Pohodlné ovládanie vďaka dvom ergonomickým rukovätiam. Model je umiestnený na bronzovom podstavci.

Používatelia nemajú žiadne nároky na kvalitu vyhotovenia, funkčnosť a spoľahlivosť. Ako nevýhodu uvádzajú drahý spotrebný materiál.

Výhody

 • vysokokvalitná montáž;
 • široká funkčnosť;
 • jednoduché použitie;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • drahý spotrebný materiál.

Interskol ShM-110/1400EM

Hodnotenie: 4.6

Interskol ShM-110/1400EM

Slovenská vývoj Interskol ShM-110/1400EM vyzerá na pozadí dovážaných brúsok na kefy dôstojne. Tento model má podľa odborníkov niekoľko atraktívnych bodov. Dôležitý je dobrý výkon a všestrannosť. Elektromotor s výkonom 1400 W dokáže spracovať obrobky s priemerom až 110 mm (19 mm osadenia). stroj je vybavený regulátorom otáčok, mäkkým štartom, systémom stabilizácie otáčok. Rozumná cena sa stáva rovnako atraktívnym faktorom. Vďaka systému odsávania prachu v miestnosti je možné pracovať bez silného zanášania.

Domáci spotrebitelia sú spokojní s dostupnou cenou, univerzálnym použitím a ľahko dostupným spotrebným materiálom. Nevýhody: časté blokovanie výstupu prachu.

Výhody

 • dobrý výkon;
 • multifunkčnosť;
 • prijateľná cena;
 • cenovo dostupné príslušenstvo.

Nevýhody

 • vývod prachu sa často upcháva.

Sturm! AG1014P

Hodnotenie: 4.5

Sturm! AG1014P

Kefová brúska Sturm získala v časopise Runet veľké množstvo recenzií! AG1014P. Dôvodom obľúbenosti nemeckého dizajnu je jeho nízka cena a slušné technické parametre. Model je zostavený v Číne, ale odborníci nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu nástroja. Bezpečnosť, spoľahlivé uchopenie a ľahký prístup ku kefkám motora by mali byť označené ako prednosti výrobku. Stroj je poháňaný elektromotorom s výkonom 1400 W. Stroj je vybavený funkciou mäkkého štartu, elektronickou reguláciou otáčok, blokovaním vretena. Nástroj je vybavený kotúčom s priemerom 120 mm s osadením 22 mm.

Majiteľom brúsky sa páči dlhé vreteno, účinné chladenie motora, nízka cena. Ako nevýhoda sa často uvádza krehká prídavná rukoväť.

Výhody

 • nízka cena;
 • dobrý výkon;
 • účinné chladenie motora;
 • zachovanie tlačidla napájania.

Nevýhody

 • krehká prídavná rukoväť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: