5 najlepších nožov na linoleum

Linoleum sa široko používa v domácnostiach a v priemysle. Na presné položenie podlahovej krytiny je potrebný špeciálny nôž. Existuje mnoho rôznych konštrukcií rezných nástrojov, ktoré sa líšia tvarom, presnosťou práce a cenou. V Slovenskách obchodoch je k dispozícii široká škála nástrojov na rezanie linolea, domácich aj profesionálnych modelov. Pri výbere noža na rezanie linolea by ste sa mali riadiť odporúčaniami našich odborníkov.

Typy linolea. Všetky podlahové krytiny na báze PVC možno rozdeliť do dvoch kategórií.

 1. Mäkké linoleum je určené na použitie v obytných a bytových priestoroch. S takýmto podlahovým materiálom si poradí každý špeciálny nôž, ale finišer potrebuje len trochu šikovnosti.
 2. Linoleum odolné voči opotrebovaniu a tvrdé sa môže inštalovať v priemyselných priestoroch. V takýchto prípadoch je profesionálny rezací nástroj nevyhnutný.

Typy nožov.Na rezanie linolea bolo vyvinutých niekoľko rôznych nožov.

 1. Univerzálny rezný nástroj pripomínajúci univerzálny nôž, ale vyrobený z tvrdších materiálov. Čepele sú vyrobené z kalenej ocele, ktorá dodáva reznej hrane tuhosť a odolnosť proti opotrebovaniu. S týmto nožom sa ľahko pracuje na rovnom povrchu, ale presnosť rezu závisí od zručnosti pracovníka. Taktiež nezabezpečuje dokonale zaoblené rohy. Dobrý pomer ceny a kvality a jednoduchá výmena čepele.
 2. Kotúčový nôž sa považuje za špeciálny nástroj pre stavebných robotníkov. Dokáže vykonávať rovné rezy, ako aj rôzne zakrivenia, zaoblenia a ohyby. Kruhový nôž dokáže rezať aj zvinuté linoleum. Na údržbu je potrebné zakúpiť špeciálne kruhové nože.
 3. Kruhový nôž vyčnieva z davu. Čepeľ je zaoblená dovnútra a pripomína vychádzajúci alebo ubúdajúci mesiac alebo srp. Tento nástroj je vybavený vymeniteľnými čepeľami.
 4. Fréza sa odlišuje od ostatných nožov vďaka platforme. Ako rezný nástroj sa môže použiť kruhový alebo lichobežníkový nôž. Tieto modely vykazujú vysokú presnosť a rýchlosť rezania.

Pohodlné a bezpečné. Odborník na podlahy sa môže plne sústrediť na prácu pri pokládke. Preto musí mať nôž pohodlný a bezpečný úchop.

 1. Pozornosť by sa mala najprv venovať rukoväti. Na niektorých modeloch má tvar písmena D, ktorý plne spĺňa bezpečnostné požiadavky. Bežné nože s rovnými alebo zakrivenými rukoväťami musia mať protišmykovú úpravu. Dobre drží na drevených modeloch alebo plastových modeloch s pogumovanými podložkami.
 2. Čepeľ musí byť bezpečne upevnená. To platí najmä pre viacúčelové nože so zasúvateľnou čepeľou. Pred každým spustením rezania sa uistite, že sa rezací komponent nemôže pohybovať.

Náš výber 5 najlepších nožov na rezanie linolea. Všetky tieto modely sa predávajú v domácich obchodoch. Pri rozhodovaní o noži sa redakcia časopisu Expertology opierala o odbornú komunitu a zohľadnila spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

Najlepšie hodnotenie čepele linolea

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie nože na linoleum1OLFA OL-45-C1 100€
2Matrica 78979650€
3Kraftool 0930_z01250€
4Truper C
  I-6 17002
250€
5FIT 10340160€

OLFA OL-45-C

Hodnotenie: 4.9

OLFA OL-45-C

OLFA OL-45-C Linoleum Blade je profesionálny rezací nástroj. Môže sa používať na širokú škálu podlahových krytín. Odborníci chvália kompaktný a ľahký dizajn. Kruhová čepeľ je vyrobená z kvalitnej nástrojovej ocele. Vysoká tvrdosť čepele rozširuje rozsah použitia a zvyšuje životnosť čepele. Výrobca používa na telo odolný plast. Plastová rukoväť s pogumovanými vložkami. Pevná konštrukcia pre maximálny pracovný komfort a bezpečnosť. Model získal zlato v našej recenzii.

Ruskí finišeri sa pochvalne vyjadrujú o ostrosti, pohodlnom úchope a odolnosti.

Výhody

 • Kompaktný a ľahký;
 • kvalitná nástrojová oceľ;
 • ostré ostrenie;
 • pohodlná rukoväť.

Nevýhody

 • nenájdené.

Matrica 78979

Hodnotenie: 4.8

Matrica 78979

Široké spektrum aplikácií v stavebníctve nájde nôž Matrix 78979. Ideálne sa hodí na rezanie mäkkých podlahových krytín a strešných materiálov. Zakrivený, polkruhový tvar pre pohodlné a bezpečné uchopenie. Odborníci upozornili na hliníkový vodiaci valček, ktorý je namontovaný na zadnom konci rukoväte. Valec efektívne rieši dva problémy súčasne: presnosť a rýchlosť. Čepeľ je uložená v hliníkovom blokovom držiaku v prednej časti nástroja. Výrobca dodal k výrobku dve náhradné čepele. Tento model získal striebornú medailu v našom hodnotení.

Ruskí stavitelia oceňujú všestrannosť, vysokú kvalitu konštrukcie, dobrý rozsah dodávok. Nie každému sa páči tvar rukoväte.

Výhody

 • širokú škálu aplikácií;
 • kvalitná montáž;
 • presné rezanie;
 • dobrý výkon.

Nevýhody

 • sporný tvar rukoväte.

Kraftool 0930_z01

Hodnotenie: 4.7

Kraftool 0930_z01

Orezávací nôž Kraftool 0930_z01 bude účinným pomocníkom. Model optimálne kombinuje dostupnú cenu a pevnú konštrukciu. Konštrukcia nástroja je vyrobená z nárazuvzdorného plastu. Má ergonomickú rukoväť s vrúbkovaným povrchom, ktorá sa pohodlne a bezpečne drží v ruke. Presné a kvalitné rezy vďaka spodnej vodiacej lište a horným prítlačným doskám. Výrobca použil legovanú oceľ na vytvorenie širokej čepele (18 mm), čo je dobré pre dlhú životnosť čepele. Trapézový nôž sa dá ľahko vymeniť. Nástroj sa postaví na bronzový stupienok na pódiu.

Na tematických fórach je nôž chválený za prijateľnú cenu, kvalitné spracovanie, ergonómiu. Nevýhody používateľov modelu pridávajú veľkú hmotnosť (0,5 kg).

Výhody

 • nízka cena;
 • dobrá kvalita;
 • presné rezanie;
 • odolná čepeľ.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť.

Truper C
  I-6 17002

Hodnotenie: 4.6

Truper C<ul></div><p>I-6 17002″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/5761666194701-345-.jpg“ height=“400″ title=“Truper C</p><ul>I-6 17002″><p>Model má klasický dizajn noža</p><tr>uper C<ul>I-6 17002. Mexický pôvod prezrádza zaoblená vnútorná hrana čepele. Čepeľ vyrobená z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. K stopke je pripevnená drevená rukoväť, tvarovaná na pohodlné uchopenie. Celková dĺžka noža je 180 mm. Odborníci považujú tento rezací nástroj za najlepšiu voľbu na rezanie linolea alebo kože. Jeho odolnosť, robustnosť, spoľahlivosť a ľahká konštrukcia sú veľkou výhodou. Model sa zastaví krok od pódia pre víťazov.<p>Domáci stavitelia sú spokojní s jednoduchým dizajnom, spoľahlivosťou, kvalitnou oceľou a rozumnou cenou. Presnosť rezania nie je vašou najsilnejšou stránkou.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Nerezová oceľ čepele;</li><li>robustná konštrukcia;</li><li>nízka hmotnosť;</li><li>prijateľná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nízka presnosť rezania.</li></ul><h3>FIT 10340</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=FIT 10340

Kanadský/čínsky model FIT 10340 má niekoľko silných výhod. Nástroj je k dispozícii na Slovenskom trhu za najatraktívnejšiu cenu. Výrobca sa rozhodol pre zaťahovaciu čepeľ, ktorá sa bezpečne ukrýva v kovovej rukoväti. Šírka čepele je 18 mm, nôž je možné vybaviť ľubovoľnými lichobežníkovými čepeľami. Požadovaná dĺžka čepele sa upevňuje pomocou skrutky. Odborníci upozorňujú na používanie nástrojovej ocele na rezné nástroje. Ľahkosť, kompaktnosť, ostrosť ostrenia by sa mali považovať za prednosti nástroja. Model uzatvára prehľad najlepších nožov na rezanie linolea.

Používatelia si pochvaľujú nôž pre jeho nízku cenu, výsuvný dizajn, kompaktné rozmery a spoľahlivosť. Nevýhodou je kĺzanie rukoväte v dlani.

Výhody

 • nízka cena;
 • výsuvná konštrukcia;
 • ostré ostrenie;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • klzká rukoväť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: