6 najlepších sušičov vzduchu

Spájkovacie sušičky sa aktívne používajú na opravy mikroobvodov a dosiek, na presné oddelenie chybných prvkov a spájkovanie nových. Je stálicou v oblasti opráv telefónov, počítačov a prenosných počítačov. Zariadenie sa skladá z riadiaceho modulu a chladiacej rukoväte, ktorá nasáva horúci vzduch z vykurovacieho telesa cez úzku dýzu, ktorá rýchlo roztaví cín. Princíp jednotky je tepelno-vzduchový, ale niektoré sú vybavené druhou spájkovačkou na kontaktné spájkovanie. Vďaka stojanu a antistatickému puzdru je práca s ním jednoduchá a bezpečná. Hodnotenie najlepších spájkovacích ohrievačov na základe recenzií remeselníkov a vlastností výrobkov vám pomôže nájsť optimálne zariadenie pre konkrétne úlohy.

Ako si vybrať spájkovaciu sušičku

Pred preskúmaním poradia je užitočné stručne zhrnúť kľúčové vlastnosti spájkovačiek, na ktoré sa musíte pri výbere zamerať. Ak si to uvedomíte, získate lepšiu predstavu o výhodách a prínosoch produktov v rebríčku. Pájecie stanice sa vyberajú s ohľadom na nasledujúce parametre:

 1. teplotný rozsah. Teplotu ohrevu možno nastaviť v rozmedzí od 50 do 500 stupňov. Minimálne hodnoty sú dôležité pre chúlostivé časti. Najvyššie hodnoty sú vhodné na spájkovanie tranzistorov a kondenzátorov s hrubými nožičkami.
 2. Napájanie.Fény majú menovitý výkon od 40 W do 750 W, ktorý určuje, ako rýchlo sa môže plechovka zahriať. Minimálne nastavenia sú vhodné na príležitostné použitie, zatiaľ čo zariadenia s výkonom od 200 W budú potrebné na profesionálnu prácu.
 3. Typ vykurovacieho telesa. Dodáva sa v troch variantoch. Najlacnejší – nichrómový drôt v izolačnej vrstve. Pokročilejšie – keramický povlak na pretavovacej tyči s vodivou dráhou. Posledným typom je indukčný typ (výroba tepla vďaka elektromagnetickým cievkam vo vnútri rukoväte). Typ ohrievača je rozhodujúci pre jeho životnosť a bezpečnosť.
 4. Výstup vzduchu. Spájkovacia sušička pracuje s malým chladičom vo vnútri, ktorý dodáva 20-120 l/min. To určuje, aká bude produktivita zariadenia. Výkonnejší typ – kompresor v riadiacej jednotke.
 5. Digitálny displej. Na riadiacom module sa môže zobraziť aktuálna teplota. To uľahčuje nastavenie a poskytuje lepší prehľad o aktuálnom stave sušiča vlasov.
 6. Pomocná spájkovačka. Dodáva sa s niektorými stanicami a je určený na ukazovanie kontaktom s povrchom. Je užitočný v prípade výmeny jedného kondenzátora alebo diódy.
 7. Tvar hrán. K dispozícii sú zúžené, štvorcové alebo ploché a ovplyvňujú šírku plochy, ktorú možno naraz vyhrievať bez toho, aby ste museli fén prestavovať. niektoré modely sú vybavené sadou trysiek s rôznym tvarom a priemerom, čo rozširuje ich použitie.
 8. Ďalšie funkcie. Spájkovačka môže byť vybavená odsávačom cínu, ktorý zvyšuje komfort spájkovania dielov. Potrebné len pre profesionálne aplikácie.

Hodnotenie najlepších spájkovacích ohrievačov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších spájkovacích ohrievačov1LUKEY-8689 520€
2YAXUN YX-9689 490€
3Quick 857DW+8 240€
4PRVOK 878 152984 400€
5MEGEON 003612 900€
6ELEMENT 8583 830€

Po uložení parametrov výberu produktu môžeme prejsť k hodnoteniu najlepších modelov. Niektorí používatelia chvália prezentované zariadenie vo svojich recenziách pre jeho prijateľnú cenu. Iní ho chvália pre jeho veľké možnosti napriek jeho vysokej cene.

LUKEY-868

Hodnotenie: 4.9

LUKEY-868

Tento model v rebríčku patrí čínskej značke, ktorá je vo svojej domovine lídrom v odvetví. Spájkovací sušič vlasov má výkon 750 wattov. Vybavené základnou teplovzdušnou pištoľou s teplotou 100-480 °C a prídavnou kontaktnou spájkovačkou s jemnou čeľusťou. Výrobok má dva nezávislé stojany, takže horúce prvky sa nedotýkajú povrchov. Hrot je pochrómovaný a chránený proti korózii alebo deformácii pri zahrievaní. Keď je zariadenie vypnuté, aktivuje sa automatická ochrana chladenia, aby sa zabránilo prehriatiu ohrievača.

Odborníkom sa páči najmä možnosť jemného doladenia nastavení vďaka dvom displejom, ktoré zobrazujú teplotu každého nástroja, ako aj možnosť nastavenia rýchlosti prúdenia vzduchu pomocou troch nastavení. Úplne nová spájkovačka je tiež známa svojím rýchlym zahriatím za 12 sekúnd, vďaka čomu je ideálna pre profesionálne dielne, takže ju možno používať okamžite po zapnutí.

Výhody

 • Celá stanica váži len 1 kg;
 • digitálna indikácia;
 • okamžite pripravené na spájkovanie;
 • Ďalšie 3 trysky s rôznym priemerom.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Žiadne žihadlo v tvare plechu;
 • Chýba rukoväť na rýchle premiestnenie krytu na iný stôl;
 • Sušička nemôže znížiť teplotu pod 100 °C.

YAXUN YX-968

Hodnotenie: 4.8

YAXUN YX-968

Model, ktorý sa umiestnil na druhom mieste v rebríčku spájkovacích sušičiek, patrí čínskej priemyselnej značke. Je to jedno z najlepšie vybavených zariadení na profesionálne použitie. Ohrievač s ventilátorom pracuje s výkonom 550 W z jednofázového napájania 220 V. Zariadenie má kompaktné rozmery 290x350x210 mm a ľahko sa zmestí na pracovný stôl. Puzdro je celokovové a odolné. Zariadenie má kombinovaný displej, ktorý zobrazuje teplotu spájkovačky a sušičky.

Podľa nášho názoru si tento produkt vyslúžil miesto v rebríčku vďaka svojej pokročilej technológii, ktorá uľahčuje jeho používanie. Má napríklad stupnicu, ktorá je takmer neporovnateľná so žiadnym iným konkurentom – na pravej strane je priehľadná žiarovka so stúpajúcou guľou, ktorá vám pomôže vizuálne skontrolovať prúdenie vzduchu. Kotúč spájkovačky na jednoduché spájkovanie. Mikroprocesorové riadenie ohrevu pomáha udržiavať presný výkon, ako poznamenali remeselníci v recenziách.

Výhody

 • pohodlná transportná rukoväť;
 • odsávač pár na neutralizáciu škodlivých výparov;
 • funkcia samokontroly na ochranu pred vznietením sušiča vlasov;
 • 4 trysky sú súčasťou balenia.

Nevýhody

 • stupnica fahrenheita, ktorá je umiestnená na hlavných číslach, sťažuje jej čítanie;
 • najvyššia cena v hodnotení;
 • Váži 5.25 kg;
 • Vzduchový výkon o 23 l/min nižší ako u konkurencie.

Rýchly 857DW+

Hodnotenie: 4.7

Rýchly 857DW+

Výrobok v hodnotení je profesionálneho typu a produkuje 580 W. Teplotný rozsah 100-450 °C. Mikroprocesor monitoruje teplo a výstupná teplota sušičky zodpovedá hodnotám na digitálnom displeji. Používatelia si obľúbili štyri bity, pričom 3 a 6 mm sú vhodné na spájkovanie malých dielov a 8 a 12 mm na veľké diely. Na prestavenie zariadenia slúži rukoväť na kovovom kryte. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka dvom regulátorom (množstvo vzduchu a stupeň vykurovania). Dýzy sa na sušičku jednoducho nenasadzujú, ale sú zaistené dodatočnou skrutkou, aby pri rozťahovaní a chladnutí nespadli.

Naši odborníci udeľujú spájkovačke tretie miesto v rebríčku kvôli jej pohodlnej rukoväti, ktorá má predĺženú pružinu, ktorá chráni kábel pred zlomením. Tým sa predĺži jeho životnosť pri častých záhyboch. zariadenie pracuje aj s membránovým kompresorom vo vnútri a je schopné dodávať 100 l/min vzduchu.

Výhody

 • Je vybavený štyrmi tryskami s priemerom 3 až 12 mm;
 • Certifikáty ISO 9001, RoHS, CE;
 • Ochrana proti statickej elektrine;
 • Displej s indikátormi LED.

Nevýhody

 • nichrómový ohrievač;
 • Hlučná prevádzka so 78 dB;
 • vysoké náklady;
 • 110 cm krátky kábel teplovzdušnej pištole.

PRVOK 878 15298

Hodnotenie: 4.7

PRVOK 878 15298

Na štvrtom mieste v rebríčku je model domáceho výrobcu vyrobený v Číne. Jednotka ventilátora je umiestnená v plastovom kryte s dvoma konektormi na pripojenie. Ovládací panel má dva ovládače teploty a nastavenie vzduchu. Každá činnosť je indikovaná diódami. Rozsah ohrevu 100-480 stupňov. Váži len 2.7 kg, takže sa dá ľahko prenášať po dielni. Súprava obsahuje 4 násadce a dva držiaky na rukoväte. Majitelia v recenziách zdieľajú existenciu funkcie prechodu do pohotovostného režimu pri nastavení sušiča vlasov na parkovanie.

Naši odborníci zaradili tento model do hodnotenia, pretože ponúka najlepší možný pomer ceny a výkonu. Toto je najlacnejšia spájkovacia sušička v profesionálnej kategórii. Zariadenie sa zahreje za 7 sekúnd, má dva pracovné nástroje a výkon 700 W. Podporuje nastavenie rýchlosti fúkania a sily ohrevu. Táto možnosť je najlepšia pre začínajúceho opravára mobilných telefónov a videokamier.

Výhody

 • Dosiahnutie prevádzkovej teploty za 7 sekúnd;
 • dva spájkovacie nástroje v jednej jednotke;
 • Najnižšia cena v profesionálnej kategórii;
 • Pohodlná rukoväť sušičky s protišmykovou textúrou.

Nevýhody

 • Fén fúka veľmi silno v minimálnej polohe regulátora;
 • žiadny displej, ktorý by zobrazoval skutočné hodnoty;
 • zvolená teplota je nižšia ako stupnica – je potrebné ju nastaviť o niečo vyššie;
 • plastové puzdro.

MEGEON 00361

Hodnotenie: 4.6

MEGEON 00361

Predposledné miesto v našom rebríčku obsadil ďalší domáci produkt. Stanica pracuje s jednofázovým napájaním 220 V a spotrebuje 50 W. Zariadenie sa dokáže zahriať na teplotu od 200ºC do 480ºC. Hmotnosť zariadenia je 1.3 kg, takže ho možno ľahko prenášať a dokonca aj opravovať na mieste. Dodáva sa s praktickým držiakom a čistiacou hubkou, aby sa žihadlo neznečistilo. Zásuvka na spájkovačku na prednej strane a LED diódy na prednej strane, ktoré vás informujú o zapnutí spájkovačky a dosiahnutí nastavenej teploty. Regulátor vykurovania má dve stupnice.

Táto spájkovacia stanica bola zaradená do hodnotenia, pretože je cenovo dostupná a spotrebuje minimum energie – za 10 hodín prevádzky získa len 0.5 kW. Ale kvôli nedostatku tepelno-vzduchového spájkovania (podporuje len kontaktnú metódu) nie je vhodný pre každú dielňu. Stojí za zváženie pre rušňovodičov, ktorí si stavajú vlastný systém.

Výhody

 • Iné spájkovacie hroty sú k dispozícii od iných výrobcov;
 • Nezaberá veľa miesta na pracovnom stole
 • vhodné na každodenné použitie;
 • Pohodlná, tenká rukoväť;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • iba jedna spájkovačka;
 • žiadne zobrazenie;
 • Fahrenheitova stupnica.

ELEMENT 858

Hodnotenie: 4.5

ELEMENT 858

Na poslednom mieste v rebríčku spájkovačka od ruskej spoločnosti, ktorá sa vyznačuje jednoduchosťou dizajnu a funkcií. Nemá displej, ale namiesto toho má nakreslenú stupnicu so stupňami od 100 do 450. Spodný gombík na prednom paneli je zodpovedný za rýchlosť fúkania a má 8 polôh, hoci nastavenie je plynulé a môžete nastaviť prechodné hodnoty. Recenzie Handyman upozorňujú na ťažkopádnu rukoväť chladiča, na ktorú si treba zvyknúť pri manipulácii s mikročipmi. Stroj dodáva výkon 650 W a poskytuje informácie o stave stroja pomocou dvoch LED diód.

Fén sme do tohto rebríčka zaradili kvôli jeho vysokému štartovaciemu výkonu, ktorý umožňuje pracovať už po prvých 3 sekundách. Hoci jednotka využíva starú technológiu ventilátora, je schopná dodávať až 120 l/min, čo zabezpečuje rýchlu distribúciu tepla. Tento Slovensko-čínsky výrobok je ďalšou cenovo dostupnou alternatívou pre začínajúcich prevádzkovateľov, ktorí nemusia na začiatku do zariadenia veľa investovať.

Výhody

 • prijateľný výkon 650 W;
 • rýchly ohrev;
 • silné prúdenie vzduchu;
 • úhľadný a praktický stojan na sušič vlasov.

Nevýhody

 • široká zadná časť rukoväte;
 • žiadna extra spájkovačka;
 • žiadne zobrazenie;
 • drôt pripojený k rukoväti fénu sa môže pri silnom ohnutí zlomiť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: