6 najlepších vibračných čerpadiel

*Hodnotenie najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Vibračné čerpadlá sa tak nazývajú kvôli princípu činnosti, pri ktorom je kvapalina čerpaná vnútornými vibráciami vibrátora, čím sa vytvára podtlak aj manometer. Umožňuje nasávanie a vypudzovanie vody. Vďaka tomu sa tvar čerpadla v porovnaní s vírovými čerpadlami zúžil a čerpadlá sa stali vodotesnými, aby sa mohli úplne ponoriť do kvapaliny. vibrátory sa používajú na čerpanie vody zo pivníc, studní, vrtov a nádrží. Zistime, ako si ho vybrať, a zvážme 6 osvedčených modelov.

Ako si vybrať vibračné čerpadlo

Tu sú uvedené základné kritériá výberu vibračného čerpadla, ktorým by ste mali pri kúpe venovať pozornosť:

 1. Hĺbka sania.K dispozícii vo veľkostiach od 3 m do 60 m. Neexistuje správny alebo nesprávny postup – všetko závisí od toho, kde ho budete používať. Ak plánujete čerpať podzemnú vodu zo suterénu alebo prečerpávať z jednej nádrže do druhej, postačí minimálne 3 m. V prípade studne zohľadnite jej hĺbku 3-10 m. Pre studne budete potrebovať modely, ktoré sa môžu potopiť až do 40-60 m.
 2. Výška výtlačnej hlavy.Môže byť 15-75 m. Ak sa čerpadlo používa na zavlažovanie záhrady, parameter nie je dôležitý. Pri prečerpávaní vody z rieky do vyvýšenej akumulačnej nádrže zohľadnite výškový rozdiel. Na plnenie nádrží v podkroví viacpodlažného súkromného domu je lepšie zvoliť zariadenia s dĺžkou 60-75 m.
 3. Napájanie. Hmotnosť sa pohybuje od 200 do 280 W. Čím vyššie číslo, tým je jednotka robustnejšia, čo uľahčuje jej nepretržitú prevádzku.
 4. Výkon. Jednotlivé vibračné čerpadlá sú schopné čerpať objem 0.9 m³, ostatné 1.6 ³. Ak chcete napustiť bazén alebo nádrž alebo odvlhčiť pivnicu, vyberte si výrobok s viacerými funkciami.
 5. Dĺžka kábla vedenia. Všetky čerpadlá vibračného typu sú vybavené sieťovým káblom na pripojenie k sieti 220 V. Jeho dĺžka môže byť 10-40 m. Orientujte sa podľa vzdialenosti zásuvky vo vašom prípade a hĺbky ponorenia, aby ste nemuseli predlžovať kábel.
 6. Poloha sacieho ventilu. Dolný ventil umožňuje úplné vypustenie nádrže, ale môže sa rýchlejšie upchať nečistotami. V hornej časti sa zhromažďuje len čistá voda, ale tvorí len zlomok kvapaliny (približne 30 cm).
 7. Prevádzková poloha. Niektoré modely fungujú len vo vertikálnej polohe. Ostatné je možné umiestniť na bok, čo si nevyžaduje pevnú inštaláciu pomocou káblových zväzkov (možno ich jednoducho spustiť na dno).
 8. Hmotnosť. Hmotnosť čerpadla sa pohybuje od 3 do 6 kg. Čím nižšia je hmotnosť, tým ľahšie sa čerpadlo spúšťa a zdvíha.
 9. Bezpečnostné prvky. Vibračné jednotky sú vybavené tepelným relé, ktoré rozopne kontakt, ak sa vinutie prehreje. Ochrana proti chodu nasucho pomáha predchádzať poškodeniu, ak sa hadica zalomí alebo sa komora upchá.

Prehľad najlepších vibračných čerpadiel

Teraz poznáte základné parametre výberu a môžete pristupovať k údajom o produkte. Tu je 6 najlepších modelov podľa odborníkov a zákazníkov. Možno existuje vibračné čerpadlo, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Prehľad najlepších vibračných čerpadiel1UNIPUMP BAVLENEC-M BV 0,12-40-U51690€
2VICHR VN-15H (280W)1690€
3LEPSE Vodoley-3 10m (265W)2390€
4VICHR VN-40V (280 W)2390€
5Technopribor Rucheek-1 10m (225W)1800€
6JILEKS Topol Malysh-M 10 m (240 W)3650€

UNIPUMP BAVLENEC-M BV 0,12-40-U5

Hodnotenie: 4.9

UNIPUMP BAVLENEC-M BV 0,12-40-U5

Čerpadlo od domácej značky Unipump je na vrchole rebríčka a je k dispozícii s horným alebo spodným sacím otvorom v závislosti od konkrétnej situácie. Čerpadlo s výkonom 245 W dokáže prečerpať viac ako tonu vody za hodinu a šetrí energiu, čo sa zákazníkom v ich spätnej väzbe páči najviac. Jeho kryt je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a je vodotesný podľa IP68. Výrobca dodal vibračnú jednotku s káblom dlhým 40 m, ktorý je dostatočný pre akýkoľvek dobre. Hmotnosť 3.5 kg, takže nie je ťažké ho vybrať zo studne na príležitostnú údržbu.

Odborníci považovali vibračné čerpadlo za najlepšie vďaka jeho výkonu 1.6 m³ za hodinu. Čerpadlo sa vyznačuje aj tým, že dokáže dopraviť kvapalinu až do výšky 75 m. Je to skvelá možnosť na zásobovanie vodou veľkého domu s 2-3 poschodiami so zásobníkmi v podkroví.

Výhody

 • Nízka hmotnosť 3.5 kg;
 • existuje verzia s horným a dolným odsávaním;
 • robustné puzdro;
 • zvýšená kapacita;
 • Vyvíja tlak 75 m.

Nevýhody

 • Záruka 1 rok;
 • vysoké náklady.

VICHR VN-15N (280W)

Hodnotenie: 4.8

WHIRLWIND VN-15N (280 W)

Priamym konkurentom vyššie popísaného čerpadla je výrobok značky „Vihr“, ktorý má výkon 280 W. Modely majú takmer identické výkonnostné charakteristiky. „VN-15H“ možno ponoriť do vody do hĺbky 3 metrov. Odlievaný plášť má spodný nasávací otvor, preto je dôležité, aby sa studňa nezapchala, inak sa kanály upchajú. tenké puzdro s priemerom 100 mm nezaberá veľa miesta. Zabudovaná ochrana proti prehriatiu automaticky vypne motor vibrátora, ak sa teplota vinutia príliš zahreje. Hoci sa v príručke vyžaduje, aby čerpadlo fungovalo len vo vzpriamenej polohe, zo spätnej väzby zákazníkov vyplýva, že zariadenie dobre funguje aj v polohe na boku.

Vibračný model je vhodný vďaka vynikajúcemu pomeru cena/výkon. Čerpadlo je lacnejšie ako líder o 1000 Euro., Vytvára tlak do 72 m a čerpá do 1 m.08 m³ za hodinu.

Výhody

 • 15 m sieťový kábel
 • Štíhle telo s priemerom 10 cm;
 • čerpá do hĺbky 72 m;
 • ochrana proti prehriatiu.

nevýhody

 • Spodný prívod si vyžaduje špeciálny stojan alebo záves vo výške 1 m od dna, inak sa prívody zanášajú.

LEPSE Vodoley-3 10m (265W)

Hodnotenie: 4.7

LEPSE Vodoley-3 10m (265W)

Tretie miesto odborníci udelili čerpadlu s výkonom 265 W, ktoré sa môže potopiť až do 40 m. To umožňuje použitie vibračného modelu nielen v studniach, ale aj v hlbokých vrtoch. výkon čerpadla 1 m³/h. Zariadenie váži len 4 kg a dodáva sa s 10 m napájacím káblom a lanom. Recenzie ukazujú, že čerpadlo je zaujímavé pre jednoduchú demontáž na údržbu, kde sa skrutky dajú odskrutkovať bežným kľúčom (konkurenti potrebujú hlavu a skrutkovač). Majiteľom sa páči aj polovica tela z gumy. Tým sa znižuje namáhanie spôsobené vibráciami a poskytuje lepšiu ochranu pri používaní v hĺbke.

Odborníkov zaujal dobre navrhnutý bezpečnostný systém pre prípad núdzových situácií. Vibračné zariadenie sa napríklad automaticky vypne, ak došlo k ohybu hadice, hydraulická komora je upchatá, vstupný otvor je upchatý. To zaručuje „prežitie“ v hlbokej vode alebo v náročných stavebných podmienkach (čerpanie kvapalín z nádrží na staveniskách atď.). .).

Výhody

 • robustný kovový záves na upevnenie lana;
 • môže byť ponorený až do hĺbky 40 m;
 • závesné zariadenie v súprave;
 • Dômyselný bezpečnostný systém;
 • časť tela vyrobená z gumy.

Nevýhody

 • krátky sieťový kábel 10 m.

VICHR VN-40V (280 W)

Hodnotenie: 4.6

VORTEX VN-40V (280 WT)

Vibračné čerpadlo má výkon 280 W a čerpá s výkonom 1.08 m³/h, čo predstavuje kapacitu 72 m. Výrobca umožňuje ponorenie čerpadla až do hĺbky 3 m a súčasťou dodávky je kábel dlhý 9 m na upevnenie čerpadla. Žiadne častice nečistôt, ktoré by blokovali prívod vzduchu zhora. Hliníkové puzdro je robustné a vydrží aj dlhšie namáčanie vo vode. Vibračný model však váži o niečo viac ako ostatné – 5.5 kg oproti 3 kg.5-4 kg. Spätná väzba od majiteľov je, že čerpadlo sa neprehrieva ani po 3 hodinách nepretržitého používania. Má tiež dlhý sieťový kábel 40 m, ktorý poskytuje dostatok priestoru na pripojenie.

Vibračný model je podľa nás najlepší, pretože výrobca oficiálne umožňuje jeho vertikálne alebo horizontálne použitie. Nevyžaduje sledovanie polohy puzdra a uľahčuje používanie.

Výhody

 • poskytuje výšku 72 m;
 • nerezové hliníkové puzdro;
 • jednoduchý dizajn;
 • 40 m sieťový kábel
 • relatívne tichý.

Nevýhody

 • váži viac ako analógy;
 • je ťažké úplne vyprázdniť nádrž kvôli hornému nasávaniu.

Technopribor Rucheek-1, 10 m (225 W)

Hodnotenie: 4.5

Technopribor Rucheek 1, 10 metrov (225 wattov)

Ďalej veľmi kompaktné vibračné čerpadlo s rozmermi 28 x 10 cm, ktoré váži 3.6 kg. Napriek svojej nízkej hmotnosti je celý vyrobený z kovu. S výkonom 225 W dosahuje výkon 1.05 m³/h. Vhodné na zásobovanie čistou vodou zo studní, riek, vrtov a nádrží. Maximálna výška je 60 m. Prívod kvapaliny je zhora a je zavedený vnútorný ochranný systém proti prehriatiu cievky. Majitelia uvádzajú, že gumový vankúšik čerpadla je potrebné vymeniť až po 2-3 rokoch používania. Čínski kolegovia po takomto čase len prepichnú horný rošt tyčou.

Vibračné čerpadlo sme chválili za jeho schopnosť vyťahovať kvapaliny z hĺbky 60 m, čo je jedna z najväčších nevýhod. Vďaka tomu je čerpadlo vhodné do hlbokých studní. Ak sa však má dosiahnuť maximálna hĺbka ponorenia, je potrebné sieťový kábel dodatočne namontovať, pretože kábel je dlhý len 10 metrov.

Výhody

 • malá hmotnosť 3.6 kg;
 • kovové puzdro;
 • môže byť ponorený až do hĺbky 60 m;
 • ochrana proti prehriatiu.

Nevýhody

 • sieťový kábel 10 m
 • iba vertikálna pracovná poloha.

JILEKS Topol Malysh-M 10 m (240W)

Hodnotenie: 4.4

JILEKS TOPOĽ BABY-M 10 M (240 W)

V neposlednom rade produkt Jilex s výkonom 240 W. Vibračný ponorný model je vybavený 10 m káblom a má vodotesný kryt s krytím IP68. Priemer v najširšej časti je 9.8 cm, takže čerpadlo ľahko prejde aj cez najužšie studne. vibračný systém pracuje správne s kvapalinami s teplotou vyššou ako +1 stupeň Celzia. Prívod vzduchu sa nachádza v hornej časti a nie je blokovaný bahnom. Podľa referencií si zákazníci obľúbili čerpadlo pre jeho jednoduchú a robustnú konštrukciu, na ktorej sa takmer nič nerozbije. Ak po rokoch potrebujete vymeniť gumovú súpravu, môžete si ju kúpiť vo väčšine miest v Rusku, pretože výrobok sa vyrába v g. Livny.

Čerpadlo zaraďujeme medzi najlepšie čerpadlá z hľadiska výkonu. Hoci sa dá ponoriť len do hĺbky 3 m, čerpá až do hĺbky 1 m.5 m³ za hodinu a dodáva výšku až 60 m. Platí to pre rýchle plnenie nádrží, ktoré sa nachádzajú ďaleko nad miestom odberu.

Výhody

 • Hospodárne využívanie energie;
 • jednoduchá, robustná konštrukcia;
 • Je ľahké nájsť opravnú súpravu na výmenu;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • sa môže používať len vo vzpriamenej polohe.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: