6 najvýkonnejších rotačných kladív

Na vŕtanie a sekanie do pevných základov sú k dispozícii tieto vŕtacie kladivá. Zvuk tohto nástroja pozná každý obyvateľ výškového bytu. Na vytvorenie otvorov do betónu alebo tehál je potrebná kombinácia vysokého výkonu a dobrej energie úderu. V súčasnosti je na domácom trhu široká ponuka vŕtačiek. Naši odborníci pomáhajú potenciálnym zákazníkom pri výbere najvýkonnejších modelov.

umiestnenie motora. Skrinky na náradie pre veľké zaťaženie majú dve bežné konštrukcie.

 1. Vertikálne usporiadanie elektromotora vedie ku kompaktným rozmerom (z hľadiska dĺžky). Ľahko sa s ním pracuje v stiesnených podmienkach. Výhodou tohto typu rotačného kladiva je dobré chladenie motora, odolnosť voči vysokému zaťaženiu.
 2. Verzia s horizontálnou montážou je ideálnym nástrojom na presné otvory. Silné stránky špecialistov na perforátory sa týkajú vynikajúcej rovnováhy.

Výkon. Počas prevádzky kladivo, ako každý elektrický nástroj, spotrebúva určité množstvo elektrickej energie. Najvýkonnejšie modely sú vybavené motormi s výkonom 1500 – 2000 W.

Nárazová energia. Rýchlosť vŕtania otvorov do betónu alebo tehál nie je ovplyvnená silou, ktorou obsluha pôsobí na vŕtacie kladivo. Energia úderu je mierou účinnosti vŕtania a sekania. Vyjadruje sa v jouloch. Čím silnejší náraz, tým ťažšia práca sa môže vykonať. Výkonné rotačné kladivá s energiou úderu od 15 do 30 joulov.

Maximálny priemer vrtáka.Každé kladivo má limitovaný priemer otvoru v betóne.

 1. Najvýkonnejšie modely dokážu so šnekom urobiť v zemi diery s priemerom 50-80 mm.
 2. Ak však ako príslušenstvo použijete dutý vrták, veľkosť dutiny môže byť až 150 mm.

Typ skľučovadla.Pri kúpe príklepovej vŕtačky by ste mali venovať pozornosť typu skľučovadla, najmä ak už máte vrtáky zo starého nástroja.

 1. Sklíčidlo SDS-Plus sa najčastejšie používa s ľahkými rotačnými kladivami. Na použitie sú potrebné nástroje s priemerom do 10 mm a stopkou s 2 symetrickými drážkami.
 2. SDS-top je v moderných rotačných kladivách čoraz menej bežný. Maximálny priemer skľučovadla je 14 mm, charakteristickým znakom stopky sú 2 asymetrické drážky.
 3. Väčšina stredných a ťažkých rotačných kladív je vybavená skľučovadlom SDS-Max. Bezpečne drží veľké nástroje do priemeru 18 mm, stopka má 3 asymetrické drážky.

Ďalšie možnosti.Výrobcovia vybavujú svoje výrobky množstvom moderných funkcií, ktoré uľahčujú prácu obsluhy.

 1. Antivibračný systém pomáha znižovať negatívne účinky nárazového zaťaženia na ruky.
 2. Aretácia vretena umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu nástroja. Zabraňuje otáčaniu skľučovadla pri vyberaní a nasadzovaní jadrového vrtáka alebo vrtáka.
 3. Elektronická ochrana proti prehriatiu pre bezpečnosť a odolnosť obsluhy.
 4. Vďaka zablokovaniu tlačidla napájania sa môžete plne sústrediť na vŕtanie alebo sekanie pri vysokom pracovnom zaťažení.

Náš výber 6 najvýkonnejších rotačných kladív na trhu. K dispozícii u špecializovaných predajcov vo vašej krajine. Redaktori expertológie zostavili svoj rebríček na základe názorov odborníkov a spätnej väzby od národných používateľov. Analýza technických údajov na webovej stránke.

Najvýkonnejšie vŕtacie kladivá

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najvýkonnejšie dostupné rotačné kladivá1Milwaukee Kango 950 S (27 Joulov)92 820€
2Metabo KHE 96 (27 Joule) 120 Nm49 990€
3AEG PN 11 E (20 Joulov)48 199€
4BOSCH GBH 12-52 DV (19 Joulov)58 905€
5DeWALT D25773K (19).4 J)53 378€
6Makita HR5001C (17.5 J)50 491€

Milwaukee Kango 950 S

Hodnotenie: 4.9

Milwaukee Kango 950 S

Milwaukee Kango 950 S je profesionálne kladivo s vysokou účinnosťou. Model vykazuje maximálnu energiu 27 Joulov, má slušnú frekvenciu úderov (1950 úderov/min) a je vybavený výkonným motorom (1700 W). Kladivom možno vŕtať otvory s priemerom až 80 mm. V prípade dutých vrtákov sa táto hodnota zvyšuje na 150 mm. Odborníci ocenili zariadenie za účinný antivibračný systém, vďaka ktorému môže obsluha pohodlne pracovať dlhý čas. Tento model získal v našej recenzii zlatú medailu.

Domáci stavební robotníci sú spokojní s možnosťami príklepovej vŕtačky, vysokou produktivitou a nízkymi vibráciami. Jedinou nevýhodou tohto modelu je jeho vysoká cena.

Výhody

 • energie;
 • mäkký štart;
 • účinný antivibračný systém;
 • Elektronická regulácia rýchlosti.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Metabo KHE 96

Hodnotenie: 4.8

Metabo KHE 96 (27 Joule) 120 Nm

Metabo KHE 96 je porovnateľný s lídrom vo výkone (1700 W) a energii úderu (27 Joulov). Nástroj je schopný vytvárať veľké otvory do betónu (80 mm vrták, 150 mm korunka). Odborníci chvália tento model pre jeho bohaté funkcie. Antivibračný systém je určený na vyrovnávanie rázov, špeciálny indikátor na sledovanie opotrebovania kefy, aretácia vretena zabezpečuje jednoduchú a rýchlu výmenu príslušenstva. Pre pohodlnú obsluhu je k dispozícii blokovanie tlačidla napájania, obmedzovač hĺbky vŕtania. Obsahuje balenie maziva.

Používatelia si pochvaľujú jeho vysoký výkon, dobrý antivibračný systém, pohodlnú odnímateľnú rukoväť. Bezpečnostná spojka sa však počas aktívneho používania opotrebuje.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • jednoduchá obsluha;
 • účinný antivibračný systém;
 • Bohaté funkcie.

Nevýhody

 • bezpečnostná spojka je vyradená.

AEG PN 11 E

Hodnotenie: 4.7

AEG PN 11 E

Odborníci považujú nemecké rotačné kladivo AEG PN 11 E za odolný profesionálny nástroj. Kombinácia výkonného motora (1700 W) a vysokej energie úderu (20 Joulov) umožňuje zariadeniu vytvárať hlboké otvory v najtvrdších materiáloch. V betóne dosahuje šnek maximálny priemer otvoru 80 mm. Odolnosť zariadenia je dosiahnutá použitím kovového puzdra a mäkkého štartéra. Bezpečnostná spojka zabezpečuje ochranu kladiva a obsluhy v prípade zaseknutia. Antivibračný systém AVS je doplnený prídavnou rovnou rukoväťou. Model dostane v prehľade bronzovú povrchovú úpravu.

Stavitelia obdivujú silu nárazu, nízku hlučnosť, odolnosť. Nevýhodou je, že pri práci v režime sekania sa rukoväť odskrutkuje.

Výhody

 • vysoká energia nárazu;
 • výdrž;
 • účinná ochrana pred vibráciami;
 • nízka hladina hluku.

Nevýhody

 • Neúmyselné uvoľnenie rukoväte.

BOSCH GBH 12-52 DV

Hodnotenie: 4.6

BOSCH GBH 12-52 DV (19 Joulov)

Nemecké rotačné kladivo BOSCH GBH 12-52 DV si poradí aj s tými najzložitejšími úlohami. Model je vybavený výkonným elektromotorom (1700 W), maximálna frekvencia úderov je 2150 úderov za minútu s energiou 19 J. Spoľahlivé uchytenie nástroja vďaka skľučovadlu SDS-Max. Náradie má množstvo bezpečnostných prvkov, ako je bezpečnostná spojka, prevencia neúmyselného spustenia, 3-stupňový antivibračný systém. Mäkký štart na kvalitné a čisté vŕtanie. Servisný displej upozorňuje na potrebu pravidelnej údržby.

Ruskí stavbári chvália príklepovú vŕtačku pre jej silný výkon, kvalitné skľučovadlo, bezpečnú prevádzku. Vysoká hmotnosť výrobku je príčinou nespokojnosti používateľov.

Výhody

 • vysoká účinnosť;
 • vysoká tuhosť nástroja;
 • mäkký štart;
 • bezpečnosť.

Nevýhody

 • vysoká hmotnosť.

DeWALT D25773K

Hodnotenie: 4.5

DeWALT D25773K (19,4 J)

DeWALT D25773K vám umožňuje pracovať so širokou škálou stavebných podkladov. Môže sa použiť na murivo, tvárnice alebo plný betón. Odborníci si všímajú kombináciu vysokého výkonu (1700 W), dobrej energie (19,4 Joulov) a maximálnej rýchlosti úderu (2210 BPM). Priemer otvoru v betóne je 51 mm pri použití vrtáka. Nízka úroveň vibrácií, pogumovaná rukoväť, elektronická regulácia otáčok sú niektoré z vlastností tohto nástroja. V prípade zaseknutia nástroja sa napájanie vypne v zlomkoch sekundy. Bočná rukoväť pomáha kontrolovať hmotnosť rotačného kladiva s hmotnosťou 10,6 kg.

Profesionálni stavitelia sa vyjadrujú o veľkom výkone stroja, jeho všestrannom použití, elektronickej ochrane proti preťaženiu. Nevýhodou sú jeho veľké rozmery.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • nízka úroveň vibrácií;
 • pohodlné uchopenie;
 • ochrana proti preťaženiu.

Nevýhody

 • ťažkopádne.

Makita HR5001C

Hodnotenie: 4.4

Makita HR5001C (17,5 J)

Medzi domácimi spotrebiteľmi je veľmi obľúbené kladivo Makita HR5001C. Odborníci tvrdia, že je to vďaka optimálnej kombinácii ceny a životnosti. Model je nižší ako vedúce modely v revízii, pokiaľ ide o výkon (1500 W), energiu nárazu (17,5 J). V betóne dokáže nástroj vyvŕtať otvor s priemerom až 50 mm. Vďaka kvalitnej konštrukcii je však nástroj schopný pracovať dlho bez zahrievania. Toto kladivo má dobré vybavenie vrátane spätného chodu, indikátora opotrebovania uhlíkových kief, zámku vretena. Súčasťou zariadenia je obmedzovač hĺbky vŕtania, prídavná rukoväť a balenie maziva. Model uzatvára 6 najvýkonnejších rotačných kladív.

Ruskí stavební robotníci si pochvaľujú japonské kladivo pre jeho vysokú kvalitu konštrukcie, trvanlivosť a rozumnú cenu. Nevýhodou je, že ho nazývajú objemným kufríkom na náradie.

Výhody

 • trvanlivosť;
 • Japonská kvalita;
 • dobré vybavenie;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • veľké rozmery puzdra na náradie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: