7 najlepších bitov pre skrutkovač

Pri moderných stavebných prácach je potrebné naskrutkovať a odskrutkovať mnoho spojovacích prvkov. To sa dá urobiť rýchlo a jednoducho pomocou elektrického náradia. Niekedy sa však opotrebovaný alebo zlomený bit stane problémom. ▶ Častejšie sa to stáva kvôli chybám remeselníkov alebo používaniu veľmi silných skrutkovačov a vŕtačiek. Aby ste sa uistili, že sa práca nezastaví kvôli zlému náradiu, mali by ste so sebou nosiť sadu bitov. zvládajú všetky typy skrutiek, skrutiek a samorezných skrutiek. Ako si vybrať dobrú súpravu náradia pre vaše elektrické náradie?

kritériá výberu bitov

 1. Prvým krokom je definovanie rozsahu súboru. Ak musíte vo svojej firme pracovať so všetkými druhmi spojovacieho materiálu, oplatí sa preraziť a kúpiť si najkompletnejšiu sadu bitov.
 2. Niektorí finišéri alebo výrobcovia nábytku musia používať rovnaký bit. Chceli by mať k dispozícii kvalitné kúsky s niekoľkými alternatívami.
 3. Spravodlivá cena povzbudzuje niektorých zákazníkov k nákupu súprav z Číny. väčšina z nich sú len jednorazové nástroje, ktoré sa opotrebujú po zavedení tucta samovrtných skrutiek. iba licencované výrobky, ktoré sú vyrábané pod dohľadom renomovaných výrobcov a spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu.
 4. Magnetický držiak je často užitočným príslušenstvom v súprave. Používatelia majú veľmi konkurenčné požiadavky. Niektorí sú nespokojní so slabou príťažlivosťou, iní chcú vidieť menej silný magnet. Ideálny držiak bitov sa dá určiť len na základe praktického použitia.
 5. V neposlednom rade je pri výbere sady bitov dôležitý aj komfort a kapacita puzdra. Bity a príslušenstvo musia pevne sedieť vo svojich puzdrách. Ľahkým pohybom ruky by sa však mali dať ľahko odstrániť.

Najlepšie sady skrutkovacích bitov v našom prehľade. Pri zostavovaní poradia sa zohľadňovali kritériá, ako napr:

 1. Široký sortiment výrobkov;
 2. kvalita ocele;
 3. dizajn a pohodlie;
 4. cena;
 5. názor odborníkov;
 6. spätná väzba od zákazníkov.

Hodnotenie najlepších bitových súprav

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie bitové súpravy podľa pomeru ceny a kvality1HITACHI 754000 (100 ks).)1 490€
2osch 2607017164 (43 ks.)1 889€
Najlepšie prémiové nástrčné bity1Metabo 626704000 (71 ks).)2 355€
2Milwaukee Shockwave (56 ks).)1 628€
3Makita B-36170 (47 ks).)1 609€
Najlepšie bitové sady: minikufríky1Ryobi 5132002257 (40 ks).)1 062€
2osch X-Pro 2607017037 (25 ks).)839€

Najlepšie bitové súpravy podľa pomeru ceny a kvality

Dobré sady bitov pre domácnosť a profesionálne použitie nájdete v strednom cenovom segmente. K dispozícii sú kompletné súpravy, ako aj vysoko cielené súpravy. Odborníci odporúčajú niekoľko produktov.

HITACHI 754000 (100 ks).)

Hodnotenie: 4.9

HITACHI 754000

HITACHI 754000 má najširší dostupný sortiment bitov (100 ks.). Bity sú k dispozícii za rozumnú cenu. Neočakávajte superkvalitné kúsky. Na rozdiel od čínskych výrobkov sú však výrobky HITACHI navrhnuté tak, aby vydržali, ak sa k nim budete správať opatrne. odborníci odporúčajú vyhýbať sa veľkému preťaženiu, zabrániť rotácii až zlomeniu a bity vydržia dostatočne dlho. Výrobca sa zámerne rozhodol pre takýto krok, pričom každú položku duplikoval. A najobľúbenejšie kúsky majú 5 až 7 zdvojených. Pri striedmej prevádzke vydrží súprava minimálne 5 rokov.

Súprava bitov HITACHI sa umiestnila na prvom mieste aj vďaka kompaktnému a priestrannému kufríku a. Bity sa dodávajú s užitočným príslušenstvom, ako sú magnetické držiaky.

Výhody

 • veľký súbor bitov;
 • je bohatý súbor;
 • prijateľná cena;
 • dobrá kvalita;

Nevýhody

 • vyžaduje sa jemná manipulácia; – praktické puzdro na prenášanie.

Bosch 2607017164 (43 ks).)

Hodnotenie: 4.8

Bosch 2607017164

Sada bitov od renomovanej nemeckej spoločnosti Bosch bola dôstojným konkurentom víťaza rebríčka. Obsahuje 43 nástrojov, ale je drahšia ako 100-bitová súprava HITACHI. Preto odborníci udelili uchádzačovi len druhé miesto. Hlavnými výhodami tejto súpravy sú jej vysoká kvalita. Hoci je Bosch 2607017164 vyrobený v Číne, európsky veľkopodnik si dáva záležať na kvalite spracovania. Bity sú vyrobené z nástrojovej ocele a ich časti sú tepelne spracované.

Sada pozostáva zo 6 bitov s dĺžkou 75 mm a 32 nástrojov s dĺžkou 25 mm. K dispozícii je aj niekoľko rýchloupínacích a univerzálnych magnetických držiakov. A ak používatelia nemajú žiadne sťažnosti na bity, niektoré držiaky bitov nie sú schopné bezpečne držať bity na mieste. Všetko príslušenstvo sa úhľadne zmestí do kufríka.

Výhody

 • Vysokopevnostné bity;
 • Magnetické bity;
 • praktický prípad;

Nevýhody

 • slabý výkon držiteľa.

Najlepšie prémiové sady bitov

Každodenná práca so skrutkovačom si vyžaduje kvalitné bity. Najlepšie modely sú k dispozícii v prémiovom segmente. Tu sú niektoré súpravy, ktoré získali vysokú úroveň hodnotenia odborníkov.

Metabo 626704000 (71 ks).)

Hodnotenie: 4.9

Metabo 626704000

Nemecká sada bitov Metabo 626704000 (71 ks.) je nielen príkladom kvality, ale aj príťažlivosti. Každá položka v súprave je vyrobená veľmi esteticky, s dôrazom na čistotu majiteľa. Odborníci uznávajú optimálne zloženie železa, vanádu a chrómu v oceli, čo vedie k nízkemu opotrebovaniu nástroja. Aby sa technik ľahšie orientoval v množstve bitov, každý rozsah bitov je farebne označený.

Výber bitov nespôsobuje používateľovi žiadne problémy. K dispozícii sú všetky obľúbené modely v dĺžkach 25 a 75 mm. Súprava má kompaktný a praktický kufrík, ktorý nezaberá veľa miesta v sklade alebo garáži. Metabo 626704000 si v každom ohľade zaslúži byť víťazom nášho rebríčka.

Výhody

 • veľký sortiment bitov;
 • Kompaktné puzdro na prenášanie;
 • vysoká kvalita použitého kovu;
 • krásny dizajn;

nevýhody

 • vysoká cena.

Milwaukee Shockwave (56 ks).)

Hodnotenie: 4.8

Milwaukee Shockwave (56 ks)

Konštruktéri pri navrhovaní sady bitov Milwaukee Shockwave (56 ks) zvolili neobvyklý tvar bitov.). Všetky bity sú navrhnuté podľa koncepcie Shock Zone. To má pozitívny vplyv na odolnosť nástroja voči zlomeniu pri zvýšenom zaťažení. K vysokej odolnosti predmetov však neprispieva len jedinečná geometria. Odolnosť voči nárazom vďaka vnútornej pružnosti. Takéto vlastnosti kovu bolo možné dosiahnuť vďaka správnemu výberu akostí ocele a inovatívnej technológii tepelného spracovania.

Používatelia si pochvaľujú odolnosť a životnosť bitov Milwaukee Shockwave. Puzdro je vyrobené z kvalitného plastu a je vybavené spoľahlivým zacvakávacím uzáverom. Ale bitové sloty, ktoré sú v Rusku menej bežné, neurobili z tejto súpravy víťaza rebríčka.

Výhody

 • neobvyklý geometrický tvar;
 • kompaktný a efektívny kufor;
 • robustnosť a odolnosť;

Nevýhody

 • ) Americké normy pre drážkovanie.

Makita B-36170 (47 ks).)

Hodnotenie: 4.7

Makita B-36170 (47 ks)

Na dôstojnom treťom mieste v našom hodnotení je japonská sada bitov Makita B-36170 (47 ks.). Odborníci chvália kvalitu nástrojov, ktorých základom je chróm-vanádiová oceľ. Slovenskách používateľov poteší aj dostupnosť všetkých štandardných bitov, od rovného bitu po hviezdicový bit. Výrobca pribalil k súprave aj nástrčné hlavice, ktoré sú k dispozícii vo veľkostiach 5-11 mm. Spotrebitelia tu nájdu aj účinný magnetický držiak.

Hoci je sada bitov určená pre elektrické náradie, obsahuje aj bežný skrutkovač. Hodí sa, keď je batéria skrutkovača vybitá alebo pri práci v úzkych a hlbokých zákutiach. za zmienku stojí aj rozumná cena za prémiovú sadu bitov.

Výhody

 • vysokokvalitné bity;
 • prijateľná cena;
 • zásuvky;

Nevýhody

 • Vôľa v držiaku bitov.

Najlepšie bitové súpravy: Minikufríky

Hlavnými výhodami minikufríka sú jeho kompaktné rozmery a obmedzený sortiment bitov. Mnohí profesionáli oceňujú malé rozmery kufra, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujú pre svoju prácu. Odborníci vybrali niekoľko kvalitných minikábov.

Ryobi 5132002257 (40 ks).)

Hodnotenie: 4.9

Ryobi 5132002257 (40 ks)

Najobjemnejším a najplnším minikufrom v našom hodnotení bola sada Ryobi 5132002257 (40 ks.). Odborníci však neudelili tomuto súboru prvé miesto pre bohatosť obsahu. Hlavným dôvodom, prečo je na vrchole piedestálu, je vysoká kvalita jednotlivých položiek. Všetky bity sú k dispozícii vo verziách 25 mm a 50 mm. Vysokopevnostná nástrojová oceľ sa však opotrebuje len zriedka, ak sa majiteľ bitu dopustí pri práci tej najjednoduchšej chyby.

Napriek nízkej cene používatelia vo svojich recenziách uvádzajú dlhú životnosť súpravy. Jedinou sťažnosťou je konštrukcia magnetického držiaka. Vyrába sa ako dlhá objímka, ktorá je nalisovaná na šesťhrannú stopku.

Výhody

 • kvalitných bitov;
 • dvojité dlátové bity;
 • prijateľná cena;
 • Široký sortiment príslušenstva;

Nevýhody

 • Nevhodná konštrukcia magnetického držiaka.

Bosch X-Pro 2607017037 (25 kusov).)

Hodnotenie: 4.8

Bosch X-Pro 2607017037 (25 ks)

Jednoduchou a účinnou súpravou bitov je podľa odborníkov Bosch X-Pro Minicase 2607017037 (25 ks).). Jeho kompaktnosť a praktickosť sa dokonale spájajú so spoľahlivosťou jednotlivých položiek. V súprave sú štandardné krátke (25 mm) aj dlhé (50 mm) bity. Používatelia si pochvaľujú najmä dizajn puzdra na prenášanie. Vo vnútri sú praktické šikmé bity, takže sa dajú vybrať jedným pohybom ruky.

Pokiaľ ide o nevýhody súpravy, odborníci udelili druhú priečku uchádzačovi pre jeho jednoduchý dizajn, skromný sortiment bitov a nie najefektívnejší magnetický držiak.

Výhody

 • kompaktnosť a spoľahlivosť;
 • rozšírené bity;
 • Praktické puzdro na prenášanie so šikmými škrupinami;

Nevýhody

 • jednoduchý dizajn;
 • skromný rozsah bitov;
 • slabý magnetický držiak;
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: