7 najlepších čerpadiel na zvýšenie tlaku vody

Všetci majitelia súkromných domov museli vyriešiť problém so zásobovaním vodou. Najmodernejším riešením je použitie čerpadla na zvýšenie tlaku vody. Napájajú sa na existujúce rozvody a dopĺňajú zásoby vody s minimálnym ľudským zásahom. Existuje mnoho rôznych modelov dovážanej a domácej výroby. výrazne sa líšia cenou, veľkosťou a technickými parametrami. Ak chcete vybrať optimálnu jednotku, mali by ste počúvať odporúčania našich odborníkov.

Hodnotenie najlepších čerpadiel na zvyšovanie tlaku

 1. Typ zariadenia.Na vytvorenie potrebného tlaku vo vodovodnej sieti môžete použiť jednu z dvoch možností.
 2. Najrozpočtovejšie spôsob bude rez do potrubia povrch čerpadla. Môže sa používať nielen v súkromnom dome, ale aj v bytovom dome. Medzi hlavné výhody tejto možnosti odborníci zaraďujú tichú prevádzku a kompaktné rozmery.
 3. Modernejším riešením problému je kúpa prečerpávacej stanice. Pozostáva z povrchového čerpadla, tlakového akumulátora, ejektora a riadiaceho systému. Tento druh zariadenia sa inštaluje len vo vidieckych domoch, t. . prevádzka je sprevádzaná značným hlukom. Hoci je obstarávacia cena o niečo vyššia ako cena čerpadla, systém zásobovania vodou je plne automatický.
 4. Výkon.Všetky čerpacie systémy sú poháňané elektromotormi. Čím vyšší je ich výkon, tým vyšší je výkon a dlhšia životnosť čerpadla. Dodatočný výkon je však tiež zbytočný, čerpadlo je drahšie a jeho spotreba energie sa zvyšuje. Optimálna hodnota pre domáce použitie je v rozmedzí 500-1000 W.
 5. Teplota vody.Keďže majitelia súkromných domov používajú čerpadlá v rôznych rozvodoch, je dôležité vedieť, pri akej maximálnej teplote vody môže čerpadlo pracovať. Na napojenie na potrubie studenej vody sú vhodné všetky modely. Ak však musíte čerpať teplú vodu, musíte sa poobzerať po čerpadle s pracovnou teplotou približne +60 °C.
 6. Účinnosť (prietoková kapacita). každé čerpadlo má svoj vlastný čerpací výkon. Čím je vyššia, tým rýchlejšie čerpadlo prečerpá kvapaliny za jednotku času. Pri organizácii zásobovania vodou v súkromnom dome by mal byť výkon v rozmedzí 2-4 cu. m/h.
 7. Maximálny tlak. Potenciálny kupujúci si musí pred návštevou predajne vypočítať požadovanú hodnotu hlavy. Na tento účel spočítajte vodorovnú časť vodovodného potrubia a vydeľte ju 10. K výslednému číslu sa musí pripočítať vertikálna časť potrubia. Napríklad pre jednopodlažný dom s horizontálnou zložkou 20 m a hĺbkou 3 m by stačila výška 20/10+3=5 m.

V našom prehľade 7 najlepších čerpadiel na zvýšenie tlaku vody sme vybrali týchto 7 čerpadiel. Všetky sú k dispozícii v našich vidieckych obchodoch. Rebríček bol zostavený na základe spätnej väzby odborníkov a spotrebiteľov.

Najlepšie hodnotenie čerpadla na zvýšenie tlaku vody

Najdostupnejšou možnosťou organizácie systému doplňovania vody je odpojenie čerpadla. Na Slovenskom trhu sú bežne dostupné zahraničné aj domáce modely. Odborníci vybrali niekoľko spoľahlivých modelov na domáce použitie.

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších čerpadiel na zvyšovanie tlaku vody1JILEX Jumbo 60/35 H-K7 850€
2Wilo PB-201EA8 700€
3Grundfos UPA 15-905 508€
4Aquario AC 1512-195A6 653€
najlepšie čerpacie stanice1Grundfos MQ 3-3519 880€
2JIELEX Jumbo 70/50 H-50 (nerezová oceľ). oceľ)13 680€
3Marina CAM 80/228 993€

DJILEX Jumbo 60/35 N-K

Hodnotenie: 4.9

DJILEX Jumbo 60/35 N-K

Ruské čerpadlo DZHILEKS DzhyMbo 60/35 N-K má najlepšiu kombináciu technických parametrov a ceny. Tento model sa od konkurencie odlišuje vysokým výkonom (600 W), maximálnym výtlakom (35 m) a kapacitou čerpania (3,6 m3). m/h). Zariadenie je schopné poskytovať doplnkové systémy zásobovania vodou v súkromnom sektore. Prácu možno ľahko organizovať v automatickom režime. Čerpadlo na studenú vodu (1 až 35 °C), veľkosť filtrovaných častíc 8 mm. Za zmienku stojí aj zabudovaný vyhadzovač, ochrana proti prehriatiu a ochrana proti chodu nasucho. Model vyhráva v našom rebríčku.

Používatelia sú spokojní s ľahkosťou a kompaktnosťou, výkonom a automatickou prevádzkou. Nevýhodou je jeho hlučná prevádzka.

Výhody

 • širokú škálu aplikácií;
 • vysoká účinnosť;
 • automatický režim;
 • kompaktnosť.

Nevýhody

 • hlučná prevádzka.

Wilo PB-201EA

Hodnotenie: 4.8

Wilo PB-201EA

Nemecké čerpadlo Wilo PB-201EA je horšie ako víťaz hodnotenia v takých vlastnostiach, ako sú náklady, výkon (3,3 m³/hod.) a maximálny výtlak (3,5 m³/hod.). m³/h) a maximálny výtlak (15 m). Odborníci si všímajú vysokú kvalitu dizajnu zariadenia. Teleso čerpadla je vyrobené z odolnej liatiny, ktorá je chránená proti korózii kataforéznym náterom. Hriadeľ jednotky je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, spoje sú z bronzu. Zariadenie zvyšuje tlak o 1,3 baru a je mimoriadne tiché. Výrobca poskytuje manuálnu aj automatickú prevádzku.

Majitelia chvália nemecké čerpadlo pre jeho tichú prevádzku, účinné zvyšovanie tlaku a úspornú spotrebu energie. Jedinou nevýhodou je horizontálny spôsob montáže a vysoká cena.

Výhody

 • dva režimy prevádzky;
 • široký rozsah prevádzkových teplôt (+2…+60 °C);
 • Nemecká kvalita;
 • ekonomika.

Nevýhody

 • jeden spôsob montáže.

Grundfos UPA 15-90

Hodnotenie: 4.7

Grundfos UPA 15-90

Dánsky Grundfos UPA 15-90 má nízku hladinu hluku a vysokú kvalitu konštrukcie. V našom hodnotení je to cenovo najdostupnejšie a najľahšie zariadenie (2,7 kg), ktoré je najvhodnejšie na domáce použitie. Svojou kapacitou (1,5 cm3/min) zaostáva za lídrami. m/hod), maximálna výška (9 m) a najnižšia spotreba energie (120 W). Čerpadlo funguje v manuálnom aj automatickom režime. Teplota čerpanej vody musí byť v rozsahu +2…+60 °C. Rotor je neustále vo vode, ktorá chladí a maže jeho časti. Pomáha absorbovať vibrácie.

Domáci používatelia vo svojich recenziách chvália čerpadlo za tichú prevádzku, jednoduchú inštaláciu, bezchybnú prevádzku automatizácie. Ale výkonnosť je ešte veľmi dobrá.

Výhody

 • bezhlučná prevádzka;
 • primeraná cena;
 • trvanlivosť;
 • kompaktné rozmery.

Nevýhody

 • slabé zvýšenie tlaku vody;
 • nepohodlná aktivácia manuálneho ovládania.

Aquario AC 1512-195A

Hodnotenie: 4.6

Aquario AC 1512-195A

Talianske obehové čerpadlo Aquario AC 1512-195A sa dokonale vyrovnáva so zvýšením tlaku vody vo vodovodných systémoch. Model sa montuje v Rusku, čo mu umožnilo byť cenovo konkurencieschopný. Z hľadiska technických parametrov má čerpadlo objem 2,79 m3. Plne automatická čerpacia stanica Böcker Ratio je vybavená maximálnym prietokom 12 m/h a dosahuje maximálny výtlak 12 m za hodinu. Výrobca použil „mokrý“ typ rotora, čo viedlo k nízkej hlučnosti. zariadenie sa automaticky zapne hneď po otvorení kohútika. Povolené čerpať vodu s teplotou od +2 do +60 °C.

Používatelia si pochvaľujú tichý chod čerpadla a bezproblémovú prevádzku v automatickom režime. Dostať sa na hodnotenie modelu podstavca sa nepodarilo z dôvodu mierneho zvýšenia tlaku.

Výhody

 • bezhlučná prevádzka;
 • prietokový spínač je jasne aktivovaný;
 • kvalitná montáž;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • malé zvýšenie tlaku.

Najlepšie čerpacie stanice

Čerpacie stanice pomáhajú automatizovať systém zásobovania vodou. Kombinácia čerpadla, akumulátora, ejektora a elektronického ovládania umožňuje minimálnu účasť človeka. Odborníci ocenili výkon týchto staníc.

Grundfos MQ 3-35

Hodnotenie: 4.9

Grundfos MQ 3-35

Dánska čerpacia stanica Grundfos MQ 3-35 bola najlepšou plne automatickou čerpacou stanicou v našom hodnotení. Zariadenie je vybavené samonasávacím čerpadlom, ejektorom a akumulátorom vody. Na ovládanie tohto systému slúži elektronický spínač, ktorý presne monitoruje hladinu vody a riadi činnosť čerpadla. Odborníci ocenili tichú prevádzku čerpadlovej jednotky, jej dobrú účinnosť (3,9 m3 za rok) a vysokú účinnosť. m/h) s nízkou spotrebou energie (850 W). Čerpadlo vytvára maximálnu výšku 33,8 m a hĺbka ponoru je obmedzená na 8 m. Zapne čerpadlo pri minimálnom tlaku 2 bary.

Používatelia sú spokojní s kompaktnými rozmermi, spoľahlivosťou, udržiavaním konštantného tlaku v hlavnom potrubí. Mínus je len vysoká cena.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • vysoká účinnosť;
 • plná automatizácia;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

JIELEX Jumbo 70/50 H-50 (nerezová oceľ). oceľ)

Hodnotenie: 4.8

JIELEX Jumbo 70/50 H-50 (nerezová oceľ)

Vysoký čerpací výkon (3,9 m3 za hodinu); dlhá životnosť; najnižšia možná rýchlosť čerpania (2 bary); vysoká rýchlosť čerpania (2,5 baru). m/h), maximálny výtlak (50 metrov) a výška zdvihu (9 metrov) zabezpečili Slovenskám čerpadlám druhý najlepší výkon v našom rebríčku. Vybavený asynchrónnym elektromotorom, odstredivým čerpadlom, ejektorom a hydroakumulátorom. Čerpadlo sa zapne, keď tlak klesne pod 1,4 baru, a automaticky sa vypne, keď tlak stúpne na 2,8 baru. Odborníci upozorňujú na spoľahlivú ochranu proti prehriatiu a chodu nasucho.

Používatelia považujú vysokokvalitné diely z nehrdzavejúcej ocele, hermeticky uzavretý spúšťač a zrozumiteľný návod na obsluhu za špičku v zozname. Jednotka nemohla poraziť víťaza kvôli vysokej hlučnosti a netesnosti tesnenia medzi akumulátorom tlaku a vstupnou zosilnenou hadicou.

Výhody

 • vysokokvalitné materiály;
 • jasné pokyny;
 • vysoký výkon;
 • výkonný motor.

Nevýhody

 • hlučná prevádzka;
 • netesniace tesnenia.

Marina CAM 80/22

Hodnotenie: 4.7

Marina CAM 80/22

Talianska čerpacia stanica Marina (tiež známa ako Speroni) CAM 80/22 určená na organizáciu zásobovania vodou vo vidieckych domoch. Kapacita (3,6 m3). prietok vzduchu je možné regulovať so zvýšením tlaku m3 /hod. a spotreba energie 800 W je dostatočná na udržanie tlaku 2,8 bar. Čerpadlo je schopné vytvoriť maximálny výtlak až 32 m, pričom dokáže zdvihnúť vodu z hĺbky 8 m. Integrovaná hydraulická nádrž pojme 22 litrov vody, hladina vody sa reguluje automaticky. Výrobca zahrnul ochranu motora proti prehriatiu a chodu nasucho. Odborníkom sa páči puzdro z nehrdzavejúcej ocele a nízka hmotnosť 12 kg. Model sa umiestnil na treťom mieste v rebríčku.

Používatelia si pochvaľujú jednoduchosť a spoľahlivosť čerpadla. Viac ako 10 rokov používania mnohými majiteľmi. Často spomínanými nevýhodami sú vysoká hlučnosť, dlhý nárast tlaku pri nízkom prietoku vody.

Výhody

 • jednoduchosť a spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • kryt je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • dlhotrvajúci nárast tlaku;
 • hlučná prevádzka.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: