7 najlepších kanálových ventilátorov

Kanálové ventilátory pomáhajú udržiavať optimálnu klímu v domácnostiach a priemyselných budovách. Sú to elektrické zariadenia pozostávajúce z krytu, motora a obežného kolesa. Hlavnou úlohou kanálového ventilátora je presúvať vzduchové hmoty vo vetracích kanáloch. Môže ísť o odstránenie kontaminovaného vzduchu z miestnosti alebo o organizáciu prítoku hmôt z ulice. Každý prípad si vyžaduje zariadenie so špecifickým súborom technických špecifikácií. Odborné poradenstvo, ktoré vám pomôže správne sa rozhodnúť.

Ako si vybrať kanálový ventilátor

 1. Veľkosť.Najskôr je potrebné rozhodnúť o veľkosti a tvare zásuviek. Najjednoduchšie je to v prípade, že je ventilačný systém už nainštalovaný. V prípade kruhových kanálov sa vyberie kanálový ventilátor rovnakého tvaru a vhodného priemeru. V prípade štvorcových alebo obdĺžnikových potrubí je lepšie kúpiť vhodné ventilátory.
 2. Výkon. Druhým dôležitým parametrom je prietok vzduchu. V technických špecifikáciách sa vyžaduje hodnota, ako je rýchlosť výmeny vzduchu. Môže mať objem od 100 do 2 000 metrov kubických. m/h. Pre rodinný dom vyzerá najlepšie kanálový ventilátor s objemom 100-500 cm3. m/h. Pre komerčné priestory sú potrebné výkonnejšie modely (1000-2000 cm3/h). m/h).
 3. Výkon motoraNie vždy priamo úmerné kapacite. Čím výkonnejší je motor, tým ľahšie sa čerpá vzduch, tým menej sú namáhané jeho komponenty. Rozsah výkonu sa pohybuje od 10 do 500 W, je lepšie vybrať modely s malou rezervou. Ak je napríklad v projekte uvedený ventilátor s výkonom 130 W, je najlepšie nainštalovať model s výkonom 150 až 160 W.
 4. Hladina hluku. V obytných priestoroch môžu byť emisie hluku po inštalácii vetracieho systému problémom. Výrobcovia udávajú hladinu akustického tlaku v dB (15-100). Podľa skúseností mnohých používateľov sa za nízkohlučné považujú modely s hlučnosťou do 40 dB. Vyššia zvuková záťaž začína byť na príťaž, najmä ak je ventilátor priamo v miestnosti.
 5. Materiály. Pokiaľ ide o materiály použité pri výrobe zariadení, najčastejšie výrobcovia používajú plast a kov. Oceľové puzdrá a obežné kolesá sa považujú za spoľahlivejšie, ale vážia viac a stoja viac. Plastové výrobky vyhrávajú v tichej prevádzke, nízkej hmotnosti a nízkej cene. Napriek nižšej životnosti ich uprednostňujú súkromní majitelia domov.

Našich 7 najlepších kanálových ventilátorov. Hodnotenie vychádzalo z názoru odborníkov a spätnej väzby od domácich spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších kanálových ventilátorov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších kanálových ventilátorov1VENTS TT Silent-M 2008 250€
2Soler Palau-350/125 SILENT10 750€
3VENTS TT PRO 2004 040€
4SolerPalau OZEO-E10 750€
5Blauberg TURBO4 890€
6MMotors VOK-T5 300€
7Ballu FLOW 1252 717€

VENTS TT Silent-M 200

Hodnotenie: 4.9

VENTS TT Silent-M 200

Ventilátor VENTS TT Silent-M 200 dokonale kombinuje vysokú účinnosť (1020 m3 za rok) a vysokú hlučnosť (20 dB). m/h) a nízkou hladinou hluku (36 dB). Odborníci ocenili ochranu oceľového plášťa potiahnutého polymérom proti vlhkosti. Vďaka konštrukcii obežného kolesa je tento model veľmi energeticky účinný. Optimálna kombinácia všetkých technických vlastností robí z tohto spotrebiča víťaza nášho rebríčka.

Používatelia venujú pozornosť funkcii naklápania a otáčania kanálového ventilátora. Potvrdzujú tichú prevádzku zariadenia, utesnené svorkovnice, ochranu motora proti preťaženiu. Nevýhodou je absencia regulátora pre externú reguláciu otáčok.

Výhody

 • vysoká účinnosť;
 • Funkcie naklápania a otáčania;
 • ochrana proti vlhkosti;
 • ochrana motora proti preťaženiu.

nevýhody

 • bez externej kontroly.

Soler Palau-350/125 SILENT

Hodnotenie: 4.8

Soler Palau<td></div><p>-350″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/88116666194151-267-.jpg“ height=“391″ title=“Soler Palau</p><td>-350″><p>O niečo horšie v sile víťaza rebríčka španielskej Soler Palau kanál ventilátor</p><td>-JEDINÉ NEVÝHODY TICHÉHO MODELU 350/125. Ideálne pre malý ventilačný systém v rodinnom dome. Jeho výkon je 360 cm3/min. m/h. Za hlavnú výhodu zariadenia odborníci považujú tichú prevádzku (20 dB), inštalačný priemer je 125 mm. Kryt má spoľahlivú ochranu proti vlhkosti, kvalitná izolácia hluku nedovoľuje, aby zvuk rotujúcich lopatiek prenikal do obytných miestností. Model má 2 rýchlosti, ktoré menia režim otáčania v krokoch.<p>Profesionálni inštalatéri si všímajú životnosť ventilátora. Niektoré nimi nainštalované produkty fungujú viac ako 8 rokov bez prerušenia. Jedinou negatívnou vlastnosťou je vysoká cena.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Tichá práca;</li><li>vysokokvalitná montáž;</li><li>trvanlivosť;</li><li>dobrá ochrana proti vlhkosti.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>VENTS TT PRO 200</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=VENTS TT PRO 200

Ukrajinský kanálový ventilátor VENTS TT PRO 200 sa umiestnil v prvej trojke rebríčka pre svoju prijateľnú cenu a vynikajúcu výmenu vzduchu (1040 m3. m/h). Výkonný motor (108 W) vytvára vysokú intenzitu prúdenia vzduchu. Priemer inštalácie je 200 mm. Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť (3,95 kg). Konštrukcia puzdra odolná voči vlhkosti umožňuje dlhodobú prevádzku zariadenia. ventilátor má dva režimy rýchlosti, ktoré umožňujú prispôsobiť ventilačný systém vašim potrebám.

Pri všetkých svojich kvalitách má Blauberg TURBO veľkú nevýhodu. Počas prevádzky vydáva ventilátor hlasný kvílivý zvuk (52 dB). Mnohí používatelia ho považujú za nepríjemný, avšak berú na vedomie kombináciu prijateľnej ceny a vysokého výkonu.

Výhody

 • primeraná cena;
 • puzdro chránené proti vlhkosti;
 • vysoká rýchlosť výmeny vzduchu;
 • kompaktný a ľahký.

Nevýhody

 • hlasné zavýjanie.

SolerPalau OZEO-E

Hodnotenie: 4.7

SolerPalau OZEO-E

Viaczónová jednotka SolerPalau OZEO-E je určená na organizáciu vetrania pozostávajúceho z niekoľkých šácht. Kanálový ventilátor určený pre veľké súkromné domy a komerčné budovy. Je možné organizovať odsávanie zo sanitárnych miestností a kuchýň s vysokou úrovňou vlhkosti. Všetky priemery rúr sú 125 mm. Výrobca vybavil model tromi zátkami, ktoré možno použiť na uzavretie otvorov v sacom potrubí. sa umiestniť v prvej trojke rebríčka nemohol kvôli svojej skromnej kapacite (420 cu. m/h).

Používatelia sú spokojní s výkonom španielskeho viackanálového ventilátora, počas prevádzky nevytvára hlasný hluk (38 dB). Kvôli jednoduchosti používania je najlepšie zakúpiť ďalší regulátor od toho istého výrobcu.

Výhody

 • viackanálový dizajn;
 • ochrana proti vlhkosti;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • skromná kapacita.

Blauberg TURBO

Hodnotenie: 4.6

Blauberg TURBO

Nemecký Blauberg TURBO je k dispozícii v šiestich rôznych modifikáciách. Líšia sa objemom (137-1750 cm3). Výhody konštrukcie (napr.: vysokotlaková jednotka motor – obežné koleso (max. tlak/hod.), ale majú rovnakú konštrukciu odolnú voči vlhkosti a vysokú kvalitu montáže. Kryt jednotky je vyrobený z nárazuvzdorného plastu, priemer potrubia závisí od verzie (100-315 mm). Vďaka špeciálnej konštrukcii sa dá jednotka obežného kolesa a motora vybrať bez toho, aby sa musela demontovať celá jednotka. Dvojrýchlostný jednofázový motor je chránený proti preťaženiu a ventilátor sa ovláda integrovaným spínačom. Je možné pripojiť externý regulátor.

Model sa nemohol umiestniť vyššie v rebríčku kvôli svojej hlučnosti (47-56 dB). Cena odrádza potenciálnych kupujúcich.

Výhody

 • Široká škála dizajnov;
 • jednoduchá údržba;
 • dvojrýchlostný motor.

nevýhody

 • hlučná prevádzka;
 • vysoká cena.

MMotors VOK-T

Hodnotenie: 4.5

MMotors VOK-T

Na vetranie priestorov s rôznymi úrovňami vlhkosti je vhodný bulharský model MMotors VOK-T. Hlavnou výhodou ventilátora je však podľa odborníkov tepelná odolnosť. Telo zariadenia a jeho obežné koleso sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, niektoré modifikácie sú vybavené tepelne odolným polyamidovým ventilátorom. Maximálna teplota je obmedzená na 180 °C. Elektromotor je veľmi tichý vďaka špeciálnym guličkovým ložiskám. výrobca garantuje až 30 000 h bezporuchovej prevádzky v horizontálnej aj vertikálnej polohe.

Používatelia v recenziách kritizujú kanálový ventilátor za slabý výkon a obmedzenie priemeru kanála. Model sa v rebríčku umiestnil na šiestom mieste.

Výhody

 • kovové puzdro;
 • Tepelne odolné obežné koleso;
 • nízka hlučnosť.

Výhody

 • nedostatočná výmena vzduchu;
 • malý rozsah montážnych priemerov.

Ballu FLOW 125

Hodnotenie: 4.5

Ballu FLOW 125

Cenovo najdostupnejší ventilátor na Slovenskom trhu, kanálový ventilátor Ballu FLOW 125. Okrem atraktívnej ceny odborníci vyzdvihujú nízku hladinu hluku (30 dB) zariadenia. Kompaktný model určený na inštaláciu do 119 mm potrubia. Použitím plastu sa výrobcovi podarilo vytvoriť jeden z najľahších kanálových ventilátorov (1,5 kg). Zariadenie uzatvára náš rebríček, t. . v porovnaní s konkurenciou stráca na základných parametroch. Napríklad výmena vzduchu je len 240 m3. m/h a z ďalších možností možno spomenúť iba režim dvojrýchlostného motora.

Používatelia podrobne preskúmali ventilátor a odhalili jeho slabiny. hlavné sú jadro motora a stator. sa časom znečistia, čím sa jednotka vyradí z prevádzky.

Výhody

 • jeho kompaktnosť a ľahkosť;
 • nízke náklady;
 • nízka hladina hluku.

nevýhody

 • vnútorné časti motora nie sú chránené proti prachu a vlhkosti.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: