7 najlepších kuchynských odsávačov pár na odsávanie vzduchu

Moderné kuchynské odsávače pár môžu byť s recirkulačným alebo odsávacím ventilátorom. Druhá možnosť je nepochybne účinnejšia. Okrem toho si nevyžaduje pravidelné investície do filtrov a jeho prevádzka je podstatne menej časovo náročná. Stačí si len vybrať správny model. Zoznámime sa s najlepšími z týchto typov odsávačov pár, ktorých kúpa vôbec nesklame.

Rebríček najlepších kuchynských odsávačov pár s ventilátorom

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších odsávačov pár do kuchyne1Faber AGORA W A12019 000€
2E
 • ca SHIRE WH/A/90 NO PLUG
 • 19 200€
  3MONSHER TEXNO 60 W9 990€
  4MAUNFELD
 • ne T 50
 • 5 990€
  5De’Longhi KD-LA 60 X3 990€
  6CENTEK CT-1841 504 900€
  7GEFEST BB-2 K173 500€

  Faber AGORA W A120

  Hodnotenie: 4.9

  Faber AGORA W A120

  Pomerne drahý exemplár, ale vyzerá ako krása! Niet divu, že si niektorí ľudia dávajú tento digestor nad krb. Nemôžem sa sťažovať príliš veľa funkcií. Jednotka je namontovaná na stenu, po ktorej bude čerpať 450 cm3. m vzduchu za hodinu. Samozrejme, že to nie je jediný režim – používateľ bude mať prístup k dvom tichším režimom.

  Odsávačka sa môže používať aj ako záložná. Na tento účel je integrovaná 40W halogénová žiarovka. Spotrebič má celkový príkon 240 W. To znamená, že aj hliníkové rozvody v staromódnych „chruščovských“ stenách bytov vydržia prácu tohto odsávača pár.

  V kovovom kryte odsávača pár sa nachádza nielen ventilátor, ale aj tukový filter. Pomerne ľahko sa odstraňuje a čistí. Pokiaľ ide o vír, pri maximálnej rýchlosti vydáva hluk 61 dB. Slušný. Ako často však tento režim používate?? Na druhej strane je odsávač pár oveľa tichší. Potvrdzujú to početné pozitívne recenzie.

  Žiaľ, nemožno ho označiť za dokonalý odsávač pár. Tu je vidieť, že peniaze boli vynaložené najmä na dizajn. Technicky nie je výrobok vybavený najlepším spôsobom. Predovšetkým používa iba tlačidlové ovládanie. Za túto cenu by som chcel získať aj odsávač pár s diaľkovým ovládaním. Po druhé, nemá režim recirkulácie, ktorý by umožňoval nepretržitú prevádzku vďaka priechodu vzduchu cez filter s dreveným uhlím.

  Výhody

  • Roztomilý dizajn;
  • K dispozícii sú tri rýchlosti;
  • Veľmi vysoký sací výkon;
  • Dobré osvetlenie pracovnej plochy;
  • Má tukový filter.

  Nevýhody

  • Režim cirkulácie vzduchu nie je k dispozícii;
  • Žiadne diaľkové ovládanie;
  • Vysoké náklady.

  E
 • ca SHIRE WH/A/90 NO PLUG
 • Hodnotenie: 4.8

  E<li></div><p>ca SHIRE WH/A/90 NO PLUG“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/5321666194461-767-.jpg“ height=“400″ title=“E</p><li>ca SHIRE WH/A/90 NO PLUG“><p>Tento odsávač pár s ventilátorom je určený pre ľudí, ktorých kuchyne majú svetlý dizajn. Hlavný panel tohto modelu je vyrobený zo skla, pod ktorým sa nachádza biela základná doska. Zariadenie má šírku 90 cm a hmotnosť 15 kg. Pomerne ľahko sa inštaluje a používa vo ventilačnom systéme. Len ho nezabudnite pripojiť k elektrickej sieti. Najprv musíte sami zaskrutkovať zástrčku do napájacieho kábla. Proces je rýchly, ale aj tak je smutné, že sa s ním musíte vysporiadať.</p><p>Rovnako ako mnohé iné odsávače pár, aj E</p><li>ca SHIRE WH/A/90 NO PLUG má svetlo. Má však príkon len 2 watty. To znamená, že osvetlenie je len dekoratívne – nemôže osvetľovať odsávač pár.<p>Na ovládanie odsávača pár sa používajú dotykové tlačidlá. K dispozícii je dokonca aj displej, hoci veľmi jednoduchý! Zobrazí sa, ktorú z troch rýchlostí ste vybrali. Pri maximálnom nastavení spotrebič odoberie až 1200 cm3. m vzduchu za hodinu. Je to vynikajúci výsledok. Je dobré, že odsávanie môže byť perimetrické, pretože sa tým znižuje hladina hluku na minimum. Odsávač pár sa môže pochváliť aj režimom recirkulácie. Filtre na drevené uhlie používané v tomto bode však nie sú zahrnuté v rozsahu dodávky. Musíte si ich kúpiť samostatne. Jediné filtre, ktoré sa dodávajú spolu s odsávačom pár, sú tukové filtre, ktoré sú vyrobené z hliníka.</p><p>Pravdepodobne najlepšia voľba pre všetkých, ktorí potrebujú zbaviť svoju kuchyňu nepríjemných pachov. Odsávač pár má však jednu veľkú nevýhodu. V žiadnom prípade ho nemožno nazvať tichým. Merania v bezprostrednej blízkosti ukazujú, že hladina hluku neprekročí 67 dB, ak sa zvolí intenzívny režim. To však platí len pri správne realizovanom vetracom potrubí. Ak by sa ukázalo, že je slučka alebo úzka, výsledok bude výrazne vyšší.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Má časovač vypnutia;</li><li>K dispozícii je recirkulácia vzduchu;</li><li>K dispozícii sú tri rýchlosti;</li><li>Vynikajúci extrakčný výkon;</li><li>Nie je veľmi drahé;</li><li>K dispozícii sú hliníkové tukové filtre.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Napájací kábel sa dodáva bez zástrčky;</li><li>Súčasťou balenia nie sú filtre s aktívnym uhlím;</li><li>Veľmi zlé osvetlenie;</li><li>Žiadne diaľkové ovládanie;</li><li>Tento odsávač pár je príliš hlučný.</li></ul><h3>MONSHER TEXNO 60 W</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=MONSHER TEXNO 60 W

  Tento odsávač pár s ventilátorom má biely lakovaný kovový plášť. Obruba je tu vytvorená zo skla. Dizajn, ktorý ocení mnoho zákazníkov. Najlepšie vyzerá v kuchyni s moderným interiérom. Niekoho určite poteší aj záručná doba predĺžená na dva roky. Výrobca je teda presvedčený o tom, že jeho výrobok bude zákazníkovi slúžiť čo najdlhšie.

  Výkon tohto modelu je 121 wattov. Z tohto počtu pripadá 115 wattov na motor. Má objem vypúšťaného vzduchu 650 m3 /m2. mph. Vynikajúci výstup. Ťažko si predstaviť kuchyňu, ktorá si vyžaduje ešte intenzívnejšie čistenie. k dispozícii sú tri rýchlosti; medzi tromi rýchlosťami sa prepína stlačením príslušných tlačidiel. Tento odsávač pár nepodporuje diaľkové ovládanie.

  Spotrebič sa pokúša osvetliť pracovnú plochu. Ako už pozorný čitateľ vie, kombinovaný výkon dvoch použitých LED žiaroviek dosahuje 6 W. Nie je to veľa, ale vo väčšine prípadov to stačí.

  MONSHER TEXNO 60 W má šikmý dizajn. Nie je prekvapením, že odsávač pár je bežný 60 cm široký spotrebič, ako naznačuje jeho názov. Vo vnútri tohto modelu sa skrýva hliníkový filter. Bohužiaľ, ale filter na drevené uhlie nie je podporovaný spotrebičom. Je to spôsobené tým, že tu chýba prevádzkový režim, v ktorom odsávač sám nasáva vzduch v nepretržitom režime na čistenie vzduchu. Bohužiaľ, výrobca dokázal ušetriť peniaze tým, že si účtoval veľmi nízku cenu.

  Treba povedať, že ide o jeden z najtichších odsávačov pár v našom výbere. Merania vykonané v jej bezprostrednej blízkosti ukazujú hladinu akustického tlaku sotva 51 dB. A to pri tretej rýchlosti, keď spotrebič beží na vysoké otáčky!

  Výhody

  • Robustné mechanické gombíky;
  • Krásny dizajn s použitím skla;
  • Odsávač pár je veľmi tichý;
  • Má tukový filter;
  • Nízka spotreba energie;
  • Vynikajúci extrakčný výkon;
  • K dispozícii sú tri rýchlosti;
  • Predĺžená záručná doba;
  • Nie príliš drahé.

  Nevýhody

  • Žiadny režim recirkulácie;
  • Mohlo byť použité jasnejšie osvetlenie;
  • Žiadne diaľkové ovládanie.

  MAUNFELD
 • ne T 50
 • Hodnotenie: 4.7

  MAUNFELD<li></div><p>ne T 50″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/5531666194461-787-.jpg“ height=“400″ title=“MAUNFELD</p><li>ne T 50″><p>Nepáči sa vám moderný odsávač pár so skleneným krytom? Obáva sa, že sa rýchlo pokryje prachom? V takom prípade odporúčame zakúpiť MAUNFELD</p><li>ne T 50. Tento model má plášť z nehrdzavejúcej ocele. Materiál nikdy nezhrdzavie a ľahko sa čistí.<p>Tento odsávač pár má výkon 67 W. Tento model teda nemá takmer žiadny vplyv na váš účet za energiu. Dá sa očakávať, že pri svojom výkone bude mať veľmi malý výkon. Tu však dosahuje 620 cu. m/h. nie je to zlá možnosť! To umožňuje odsávaču pár ľahko odvádzať zápach z kuchynského prostredia, dokonca aj z kuchýň s rozlohou viac ako 25 m². .</p><p>Používa sa tu tradičné tlačidlové ovládanie. To ocenia najmä tí, ktorým sa nepáči, že moderné spotrebiče postupne prechádzajú na dotykové tlačidlá. Mechanické tlačidlá sa dajú ľahko stlačiť, aj keď ste slepí. Prepínanie medzi tromi rýchlosťami. Jedno z tlačidiel aktivuje aj režim cirkulácie vzduchu. Dodáva sa s dvoma filtrami na drevené uhlie, ktoré sa používajú v tomto režime. Príjemné prekvapenie! Najmä ak si uvedomíte, že cena za kapotu je len 6 000 eur. Euro. Na tukový filter sa samozrejme nezabúda, ale je potrebné ho z času na čas vyčistiť. Môže sa pochváliť aj spätným ventilom.</p><p>MAUNFELD</p><li>Model ne T 50 sa od vyššie uvedených modelov líši svojou kompaktnosťou. Jeho vstavaná šírka je iba 50 cm. To má, žiaľ, veľký vplyv na hladinu hluku. V intenzívnom režime môže dosiahnuť až 69 dB. Veľmi nepríjemné. To je možno hlavná nevýhoda kapoty. Zákazníci si tiež sťažujú na osvetlenie, ktoré zabezpečuje jedna 2W LED žiarovka. smiešne!<p>Nemôžem sa sťažovať na ostatné parametre. Niektoré z nich sú dokonca prekvapujúce. Výrobca napríklad veľkoryso poskytol trojročnú záruku. Tým dáva najavo, že je presvedčený o životnosti výrobku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Predĺženie záručnej doby na tri roky;</li><li>Veľmi vysoký výkon;</li><li>Nízke náklady;</li><li>K dispozícii sú tri rýchlosti;</li><li>K dispozícii je režim cirkulácie vzduchu;</li><li>Súčasťou balenia sú tukové aj uhlíkové filtre;</li><li>Zabudovaný spätný ventil.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadne diaľkové ovládanie;</li><li>Skromné osvetlenie;</li><li>Veľmi vysoká úroveň hluku pri tretej rýchlosti;</li><li>Mnoho ľudí nebude spokojných s touto šírkou.</li></ul><h3>De’Longhi KD-LA 60 X</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=De'Longhi KD-LA 60 X

  Tento závesný odsávač pár s ventilátorom má veľmi známy dizajn. Nenájdete tu žiadne šikmé plochy ani okázalosť. Namiesto toho je nad varnou doskou zavesený horizontálny zapustený panel so štandardnou šírkou 60 cm. Nič nezvyčajné, ale pre tento model žiadajú len 4 tisíc!. Euro.

  Ani zďaleka nie najvýkonnejšia kapota. Ponúka tri rýchlosti, ale ani pri maximálnej kapacite nepresahuje 290 cm3. m/h. To znamená, že nemusíte kupovať odsávač pár do reštaurácie, kde sa neustále varí na oleji. Táto jednotka je určená výhradne pre bežné byty s relatívne malou kuchyňou. Mimochodom, v takej malej kapacite je plus – kapota sa ukázala ako veľmi tichá. Príslušné merania ukazujú iba 52 dB.

  Napriek svojej skromnej obstarávacej cene sa môže pochváliť dvoma prevádzkovými režimami. V prvom režime odsávací ventilátor odsáva vydýchaný vzduch do ventilačného systému. Druhý režim zahŕňa cirkuláciu vzduchu, ktorý sa nasáva cez dodaný filter s aktívnym uhlím. Tento režim možno používať trvalo. Nezabúdajte, že uhoľný filter nemôže vydržať večne – z času na čas si budete musieť kúpiť nový. Na druhej strane, tukový filter nemá takúto nevýhodu – jednoducho sa musí pravidelne čistiť.

  Prepínanie medzi rýchlosťami a režimami prevádzky sa tu vykonáva pomocou mechanických tlačidiel. Ako ste pochopili, výrobca neposkytuje diaľkové ovládanie, nieto ešte pripojenie k smartfónu. Jedným z tlačidiel sa aktivuje osvetlenie pracovnej dosky. Je zaujímavé, že sa realizuje pomocou 40-wattovej žiarovky. To je pravdepodobne najlepší ukazovateľ toho, že kapota nebola navrhnutá v minulom roku. Našťastie môžete v budúcnosti ľahko vymeniť žiarovku za úspornejšiu verziu LED.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • K dispozícii je recirkulácia vzduchu;
  • K dispozícii je filter proti spätnému toku;
  • Nie je veľmi hlučný;
  • Plášť je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele;
  • K dispozícii je tukový filter.

  Nevýhody

  • Mnohé spotrebiče sa dodávajú bez uhlíkového filtra;
  • Žiadne diaľkové ovládanie;
  • Nízky výkon;
  • Používa žiarovku.

  CENTEK CT-1841 50

  Hodnotenie: 4.5

  CENTEK CT-1841 50

  Jeden z najneobvyklejších odsávačov pár na trhu. Pri cca 5 000 kusoch je digestor vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a má výmenník tepla s nominálnou cenou cca. Získate výsuvný odsávač pár, ktorý možno integrovať do skrinky. Jeho puzdro je vyrobené z kovu a strieborná farba robí zariadenie ešte pôsobivejším.

  Tento model má zabudovanú šírku 50 cm. Pokiaľ ide o hrdlo vzduchového kanála, jeho priemer je štandardných 150 mm. Mimochodom, spotrebič je schopný pracovať iba v režime odsávania. Bohužiaľ, nedokáže trvalo cirkulovať vzduch. Ďalšou veľkou nevýhodou sú dve rýchlosti. Maximálna kapacita je až 600 m3. m/h. Vynikajúci výsledok, ktorý rýchlo vyčistí miestnosť od všetkých nečistôt. Mastnota vo vzduchu zostane na špeciálnom filtri, ktorý stačí občas vyčistiť.

  Ako možno ľahko uhádnuť, používa sa tu mechanické ovládanie; diaľkové ovládanie nie je v tomto cenovom segmente k dispozícii. Nie je však čo prevádzkovať. Dve rýchlosti a LED lampa – to je všetko, čo má používateľ k dispozícii. Mimochodom, výkon zariadenia je 225 W. Úctyhodný údaj, ktorý však pravdepodobne nikoho neodradí.

  Výhody

  • Jedinečný dizajn;
  • Veľmi dobrý extrakčný výkon;
  • K dispozícii je tukový filter;
  • Odsávač pár je mierne hlučný.

  Nevýhody

  • K dispozícii sú len dve rýchlosti;
  • Môže sa to zdať príliš úzke;
  • Recirkulácia vzduchu nie je zavedená;
  • Žiadne diaľkové ovládanie;
  • Celkový výkon lampy iba 3 watty.

  GEFEST BB-2 K17

  Hodnotenie: 4.3

  GEFEST BB-2 K17

  Cenovo dostupný model tradične dopĺňa náš výber. Cena odsávača pár GEFEST BB-2 K17 zvyčajne nepresahuje 3 tis. Eurole. Preto sa často nachádza v kuchyniach stravovacích zariadení. To neznamená, že tento spotrebič je vhodný na inštaláciu v reštaurácii, ktorá je takmer neustále plná hostí. Ide o to, že objem tejto kapoty nepresahuje 180 m3. m/h.

  GEFEST BB-2 K17 má celkom dve rýchlosti. A práve vtedy je toľko ľudí dosť dobrých. Pri nízkom výkone sa takmer vždy aktivuje druhá rýchlosť. Mimochodom, medzi dvoma rýchlosťami môžete prepínať stláčaním štandardných mechanických tlačidiel. Menia rýchlosť a zapínajú osvetlenie pracovnej plochy, ktoré tu zabezpečujú dve žiarovky s kombinovaným výkonom 50 W. V budúcnosti ho môžete vymeniť za svetlo LED a znížiť tak náklady na energiu.

  Zabudovaná šírka modelu je 50 cm. Pod hnedým kovovým krytom sa nachádza tukový filter. Na ďalšie čistenie sa dá pomerne ľahko odstrániť. Žiadne filtre s aktívnym uhlím. A nie je možné ich nainštalovať. Ide o to, že GEFEST BB-2 K17 jednoducho nepodporuje cirkuláciu vzduchu. Bohužiaľ. Ani tu nie je podpora diaľkového ovládania.

  Skromný výkon má pozitívny vplyv na hladinu hluku. Neprekračuje 55 dB. Hluk vydávaný týmto odsávačom pár je len o niečo hlučnejší ako hluk modernej chladničky.

  Výhody

  • Veľmi nízke náklady;
  • Má tukový filter;
  • Mimoriadne nízka hlučnosť;
  • Záručná doba sa predlžuje na dva roky.

  Nevýhody

  • Používa žiarovky;
  • Zabudovaná šírka nevyhovuje každému;
  • Nízky výkon;
  • Žiadne diaľkové ovládanie;
  • Recirkulácia nie je podporovaná;
  • Nie veľmi spoľahlivé.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších odsávačov pár na pripojenie k ventilačnému systému. Pokúsili sme sa opísať drahé modely s vysokou rezervou výkonu aj relatívne cenovo dostupné modely. Teraz už len stačí urobiť konečný výber.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: