7 najlepších pisoárov

Pisoár je bežná sanitárna armatúra na verejných toaletách. Tieto kompaktné výrobky si kupuje čoraz viac majiteľov veľkých domov a rodinných domov s viacerými hygienickými zariadeniami. Na Slovenskom trhu je široká ponuka pisoárov. Existujú drahé a dostupné modely, jednoduché a moderné, oválne a obdĺžnikové. Aby ste si vybrali správne, oplatí sa pred návštevou predajne overiť si odporúčania našich odborníkov.

Výber poradenstva

Rozmanitosť. Ešte donedávna sa pisoár považoval za pánsky hygienický výrobok, ktorý bol bežne dostupný na verejných toaletách. V súčasnosti sa tento rozsah výrazne rozšíril.

 1. Dámske modely sa vyznačujú špeciálnym miskovitým tvarom, malými celkovými rozmermi. Pisoár je vhodný pre tehotné ženy, osoby s poruchami pohybového aparátu a traumami po pôrode atď. .
 2. Detské pisoáre sú malé plastové výrobky, ktoré sa pripevňujú na stenu pomocou prísaviek. Hoci tieto modely nemajú prívod vody ani odtok odpadových vôd, panva je odnímateľná. Hlavným účelom týchto pisoárov je zvyknúť deti na hygienické výrobky pre dospelých.

Materiály. Moderní výrobcovia používajú na misku niekoľko materiálov.

 1. Porcelán je tvrdý výrobok, ktorý sa získava z bielej hliny. Porcelánové pisoáre ponúkajú vysokú mechanickú odolnosť, tvrdý povrch, jednoduché čistenie a dlhotrvajúcu bielu farbu. Impregnácia odpudzujúca nečistoty udržuje povrch dlho bez škvŕn.
 2. Sanitárna keramika je druh keramiky. Materiál má dobré hygienické, ekologické a estetické vlastnosti. Povrch je smaltovaný alebo glazovaný a musí sa s ním zaobchádzať opatrne. Pokiaľ ide o trvanlivosť, sanitárna keramika je horšia ako porcelán.
 3. Kovové pisoáre sú odolné a hygienické, ľahké a odolné voči mechanickému poškodeniu. Umývadlá sú najčastejšie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorej povrch je odolný voči baktériám.

Tvar misky.Výrobcovia dnes ponúkajú tradičné aj exkluzívne tvary misiek. Výber závisí od interiéru miestnosti, ako aj od preferencií potenciálneho zákazníka. Ak je napríklad miestnosť zariadená v štýle hi-tech, potom sú vhodné kovové modely. Biela fajansa alebo porcelán sa považuje za univerzálnu možnosť.

Inštalácia.Pisoáre sa líšia hmotnosťou, veľkosťou, miestom montáže (podlaha, stena). Najobľúbenejšie modely sú tie, ktoré sú namontované na vertikálnej základni.

 1. Ak je pisoár malý a ľahký, možno ho namontovať priamo na stenu. Na tento účel sú vhodné rôzne typy svietidiel, ktoré výrobca často dodáva spolu s miskou.
 2. Nie každá stena znesie ťažké výrobky. Preto sa na zabezpečenie používajú predstenové inštalačné systémy.

Zásobovanie vodou. Pisoáre pre dospelých vyžadujú prívod studenej vody.

 1. Vonkajší alebo otvorený prívod vyzerá jednoducho a lacno. Vodovodné batérie sú zvyčajne umiestnené na hornej časti pisoára.
 2. Skryté alebo vnútorné potrubie na skrytie všetkých komunikácií. Vyrába sa ešte vo fáze hrubej povrchovej úpravy miestnosti. Najlepšia predstenová inštalácia je.

Výstup vody. Horizontálny, vertikálny alebo diagonálny odtok na odvádzanie odpadovej vody. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody. Každú zásuvku je možné pripojiť na kanalizáciu pomocou špeciálnych adaptérov.

vypúšťací mechanizmus.Pisoáre sú vybavené splachovacími systémami na minimalizáciu spotreby vody.

 1. Mechanické splachovanie sa považuje za najjednoduchšie a najbezpečnejšie riešenie. Ide o tradičný vodovodný kohútik, ktorý sa dá otvárať a zatvárať ručne.
 2. Poloautomatický splachovací systém pripomínajúci modernú splachovaciu nádržku WC s tlačidlom alebo pákou.
 3. Bezdotykové ovládanie splachovania zabezpečujú elektronické riadiace systémy. Existuje mnoho rôznych spôsobov zapínania vody, od infračerveného až po fotoelektrické osvetlenie. Snímač, ktorý aktivuje odtok pri zmene hodnoty pH vody, je čoraz populárnejší.

Náš výber 7 najlepších pisoárov. Všetky tieto modely sú dostupné v našej národnej distribučnej sieti. Pri rozhodovaní o výbere modelu sa redakcia expertológie opierala o názory odborníkov a zohľadňovala spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

Rebríček najlepších pisoárov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Rebríček najlepších pisoárov1Jacob Delafon Ove E1147-0030 500€
2LAUFEN Caprino 8.4206.2.000.000.124 800€
3Grohe Bau Ceramic 3943800011 500€
4AM.PM Spirit V2.0 C707006WP18 000€
5Jika Domino 8411010000008 700€
6Cersanit Taurus T100 P-PI-T1008 500€
7Roca Chic 35945L00012 000€

Jacob Delafon Ove E1147-00

Hodnotenie: 4.9

JACOB DELAFON OVE E1147-00

Francúzsky pisoár Jacob Delafon Ove E1147-00 je štýlové sanitárne zariadenie do verejných priestorov alebo do domácnosti. Určené na predstenovú inštaláciu, s upevňovacími prvkami a sifónom v balení. Keramický výrobok s výškou 530 mm má šírku 306 mm a hĺbku 300 mm. Odborníci chvália nielen oslnivo bielu farbu a dokonalý lesklý povrch. Chvália výrobcu za 25-ročnú záruku. Pisoár je vybavený mechanickou ovládacou jednotkou, ktorá sa ľahko ovláda a je odolná. Francúzsky výrobok získal v našej recenzii zlato.

Domáci zákazníci si pochvaľujú jeho dobrý vzhľad, jednoduchú údržbu a odolnosť. Jedinou nevýhodou tohto modelu je jeho vysoká cena.

Výhody

 • Vysokokvalitné spracovanie;
 • krásny vzhľad;
 • Záruka 25 rokov;
 • nenáročná údržba.

Nevýhody

 • vysoká cena.

LAUFEN Caprino 8.4206.2.000.000.1

Hodnotenie: 4.8

LAUFEN Caprino 8.4206.2.000.000.1

Švajčiarsky pisoár LAUFEN Caprino 8 nie je o nič menej estetický ako líder na trhu.4206.2.000.000.1. Tento model má diagonálny vývod, čím sa odlišuje od mnohých konkurentov. Sanitárny výrobok sa montuje na stenu, na ktorej je inštalácia nainštalovaná. Súčasťou balenia nie je sifón. Odborníci milujú vysokokvalitnú bielu keramiku s mimoriadne hladkým povrchom. Na povrchu sa neusadzujú žiadne nečistoty ani baktérie a možno ho jednoducho opláchnuť vodou. Model vyzerá o niečo ťažší ako náš celkový víťaz a výrobok váži o dosť viac (14 kg). Výrobca poskytuje na pisoár 5-ročnú záruku.

Slovenskám používateľom sa páči jej moderný dizajn, premyslený tvar misy a jednoduchá údržba. Nevýhodou tohto modelu je jeho vysoká cena.

Výhody

 • vysokokvalitné spracovanie;
 • štýlový dizajn;
 • jednoduchá starostlivosť;
 • inteligentný tvar.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Grohe Bau Ceramic 39438000

Hodnotenie: 4.7

GROHE BAU CERAMIC 39438000

Nemecký pisoár Grohe Bau Ceramic 39438000 ponúka optimálnu kombináciu ceny a kvality. Model sa ľahko montuje na stenu bez potreby inštalačného systému. Základným materiálom, ktorý výrobca používa, je hladký porcelán od japonskej spoločnosti

 • XIL. Na povrchu sa nezachytávajú žiadne nečistoty, neabsorbujú sa žiadne pachy. odborníci majú radi hlbokú panvicu, pri vyprázdňovaní nedochádza k postriekaniu. Používatelia nebudú mať žiadne problémy s údržbou a belosť keramiky vydrží roky. Zariadenie sa ľahko ovláda, nie je súčasťou dodávky žiadny odpadový systém. Pisoár sa stal bronzovým víťazom našej recenzie.

  Spotrebitelia si tento model pochvaľujú pre jeho atraktívnu cenu, kvalitné spracovanie, jednoduchú starostlivosť a dlhotrvajúcu belosť. Medzi nevýhody patrí neúplné vybavenie.

  Výhody

  • jednoduchá inštalácia;
  • vysokokvalitná keramika;
  • hlboká misa;
  • dlhotrvajúca belosť.

  Nevýhody

  • neúplná sada.

  AM.PM Spirit V2.0 C707006WP

  Hodnotenie: 4.6

  AM.PM Spirit V2.0 C707006WP

  K sanitárnej elite patria odborníci pisoár AM.PM Spirit V2.0 C707006WP. Výrobok od renomovanej ruskej spoločnosti je moderný a hygienický. Dotykové ovládanie umožňuje bezdotykové ovládanie splachovania. Chvályhodná je aj flexibilita montáže. Pisoár možno pripevniť priamo na stenu alebo na inštalačný systém. Závesné prevedenie má horizontálny vývod. Dizajn je originálny, na vnútornom povrchu je „zameriavací bod“ ohňa. Biely sanitárny porcelán, hladký povrch zabraňuje usadzovaniu baktérií a nečistôt.

  Ohlasy používateľov sú pochvalné, pokiaľ ide o premyslený tvar, pohodlné splachovanie a jednoduchú údržbu. Jedinou nevýhodou, ktorú uvádzajú, je vysoká cena.

  Výhody

  • elektronické riadenie;
  • pôvodný tvar misky;
  • univerzálnosť inštalácie;
  • jednoduchá starostlivosť.

  nevýhody

  • vysoká cena.

  Jika Domino 841101000000

  Hodnotenie: 4.5

  DOMINO 841101000000

  Český závesný pisoár Jika Domino 8411010000 sa od konkurencie odlišuje svojou miskou v tvare písmena L a vertikálnym výtokom. bielej sanitárnej konštrukcie steny, výrobca poskytol možnosť predstenovej inštalácie. Model je vybavený otvorom pre postrekovač, najdostupnejšia verzia má mechanické ovládanie. Tá istá misa môže byť vybavená splachovacím a bezdotykovým splachovacím systémom. Odborníci si všímajú elegantný vzhľad výrobku, rôzne modifikácie a atraktívne ceny.

  Zatiaľ čo v Rusku je len málo majiteľov českých pisoárov. žiadne sťažnosti na kvalitu porcelánu; jednoduchá montáž a údržba. Úpravy s elektronikou majú niektoré sťažnosti – týkajú sa nastavenia algoritmu zapínania a vypínania odtoku.

  Výhody

  • originálny tvar;
  • vysokokvalitná sanitárna keramika;
  • jednoduchá montáž;
  • jednoduchá starostlivosť.

  Nevýhody

  • elektronika sa ťažko nastavuje.

  Cersanit Taurus T100 P-PI-T100

  Hodnotenie: 4.4

  Cersanit Taurus T100 P-PI-T100

  Rozumná cena a jednoduchosť pri používaní pisoára Cersanit Taurus T100 P-PI-T100. Kúpeľňové zariadenie od renomovanej poľskej spoločnosti je vyrobené z porcelánu. Keďže splachovacia doska sa musí zakúpiť samostatne, spôsob ovládania môže byť rôzny (mechanický alebo senzorový). Závesná konštrukcia má zaoblený tvar, vďaka ktorému sa výrobcovi podarilo dosiahnuť splachovanie bez špliechania. Odborníkom sa páči moderný vzhľad a 10-ročná záruka. Vzhľadom na veľkú hmotnosť pisoára (15,3 kg) je však potrebné ho inštalovať na inštalačný systém. Tento model sa v našom rebríčku umiestnil na vrchole Top 6.

  Domácich spotrebiteľov priťahuje štýlový vzhľad sanitárneho výrobku, prijateľná cena, trvanlivosť. Ako nevýhoda bola označená vysoká hmotnosť.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • jednoduché ovládanie;
  • štýlový vzhľad;
  • 10-ročná záruka.

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť.

  Roca Chic 35945L000

  Hodnotenie: 4.3

  ROCA CHIC 35945L000

  Pisoár Roca Chic 35945L000 sa predáva na Slovenskom trhu za najatraktívnejšiu cenu. Odborníci zaradili tento model do našej recenzie pre jeho dobrú výbavu. Umývadlo sa dodáva so sifónom, keramickým vekom, upevňovacou súpravou a gumovým tesnením. Spotrebiteľovi zostáva vyzdvihnúť štýlový kohútik na španielsky výrobok, prívod vody je zhora. Všimnite si krásny vzhľad pisoára, telo je vyrobené z bieleho porcelánu. nástenná konštrukcia má horizontálny vývod a. Vďaka nízkej hmotnosti (7,5 kg) možno pisoár namontovať na akúkoľvek stenu bez použitia inštalačného systému.

  Slovenskám používateľom sa páči štýlový dizajn, nízka cena, jednoduché pripojenie a ovládanie. Jedinou nevýhodou je otvorený prívod vody.

  Výhody

  • krásny vzhľad;
  • nízka cena;
  • bohatý súbor;
  • jednoduchá montáž.

  Nevýhody

  • otvorený prívod vody.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: